X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Kubeczek menstruacyjny - pomoc przy staraniach? ☔️
Odpowiedz

Kubeczek menstruacyjny - pomoc przy staraniach? ☔️

Oceń ten wątek:
  • Olaola Autorytet
    Postów: 1482 1003

    Wysłany: 25 października 2021, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asika wrote:
    Czesc!
    Mam dosc krepujace pytanie zwiazane z kubeczkiem Ferti lily.
    Nigdy nie uzywalam kubeczkow menstruacyjnych. A z tego co czytalam kubeczek Ferti lily ma bardzo dobra skutecznosc w staraniach o dzidziusia.
    Mam teraz do Was pytanie. Probowalam zalozyc kubeczek wedlug instrukcji, jednak za kazdym razem wypada i nie mam go jak zalozyc. Czy macie jakies techniki albo cokolwiek co mogloby mi pomoc? Nie chce tracic cennych dni na walke z kubeczkiem.
    Chcialabym odrazu po stosunku zalozyc i miec nadzieje ze tym razem uda sie nam zajsc w ciaze.

    Bylabym Wam bardzo wdzieczna za pomoc. To dla mnie naprawde bardzo wazne

    Asika może kup zwykły kubeczek w Rossmanie i spróbuj go u siebie zastosować. Po ♥️ mięśnie są zazwyczaj rozluźnione, zginasz w literkę C, wkładasz i gotowe.
    Mnie ten ferty Lily jakoś dziwnie się wywraca i obawiałam się, że może wręcz zablokować więc przerzuciłam się na zwykły.

    Asika lubi tę wiadomość

    5ujkp2.png

    Starania od kwietnia 2021--> udało się kwiecień 2022!
    Hsg --> prawy jajowód niedrożny --> sHSG w styczniu - udrożniony. Stymulacja Clo od stycznia do kwietnia
    21.04 - wyraźny cień 😲
    22.04 - (10 dpo) ⏸️ 🌸🌸🌸🙂
    16.05 - dzidzia ma 8 mm ❤️ 122
    27.05 - dzidzia ma 1.6 cm
    23.06 - dzidzia ma 5.91 cm, ❤️165, USG i pappa - wszystko w porządku🥰
    13.07 - zdrowy chłopiec (Nifty)
    14.07 - mały waży 140 g
    18.08 - maluch waży 360g
    22.09 - 762 g maluszka - Julian? ❤️
    10.11 - 2050 g "maluszka" :-)
  • Asika Koleżanka
    Postów: 54 9

    Wysłany: 25 października 2021, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje Ci bardzo za pomoc. Sprobuje zrobic jak mowisz. Powiedz mi jeszcze czy po stosowaniu tego kubeczka ulatwil zajscie w ciaze? 😊

  • Tari Autorytet
    Postów: 689 304

    Wysłany: 25 października 2021, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asika, ja także kupiłam sobie taki zwykły w rossmannie. Użyłam go po każdym współżyciu w trakcie owulacji (potwierdzona testami owulacyjnymi). Ciąża w pierwszym cyklu z kubeczkiem 😊 powodzenia!

    Gorzkax33333, Asika lubią tę wiadomość

    15.04.2022 Aleksander 🥰
  • Asika Koleżanka
    Postów: 54 9

    Wysłany: 25 października 2021, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje Wam z calego serca. Dalyscie mi nadzieje ze w koncu bede miala upragnionego dzidziusia 😊😊😊
    😍😍😍😍

  • Olaola Autorytet
    Postów: 1482 1003

    Wysłany: 25 października 2021, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asika wrote:
    Dziekuje Ci bardzo za pomoc. Sprobuje zrobic jak mowisz. Powiedz mi jeszcze czy po stosowaniu tego kubeczka ulatwil zajscie w ciaze? 😊

    Niestety, kubeczka używam od lipca, ale nie zaszłam w ciążę. 🤷
    Po ♥️warto też poleżeć 20 minut. Ja zakładam kubeczek od razu, na leżąco i tak sobie jeszcze leżę.
    Aktualnie jestem po owulacji, dam znać, czy w tym cyklu coś się udało.

    Asika lubi tę wiadomość

    5ujkp2.png

    Starania od kwietnia 2021--> udało się kwiecień 2022!
    Hsg --> prawy jajowód niedrożny --> sHSG w styczniu - udrożniony. Stymulacja Clo od stycznia do kwietnia
    21.04 - wyraźny cień 😲
    22.04 - (10 dpo) ⏸️ 🌸🌸🌸🙂
    16.05 - dzidzia ma 8 mm ❤️ 122
    27.05 - dzidzia ma 1.6 cm
    23.06 - dzidzia ma 5.91 cm, ❤️165, USG i pappa - wszystko w porządku🥰
    13.07 - zdrowy chłopiec (Nifty)
    14.07 - mały waży 140 g
    18.08 - maluch waży 360g
    22.09 - 762 g maluszka - Julian? ❤️
    10.11 - 2050 g "maluszka" :-)
  • Blondyna.B Autorytet
    Postów: 5583 6977

    Wysłany: 25 października 2021, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asika wrote:
    Czesc!
    Mam dosc krepujace pytanie zwiazane z kubeczkiem Ferti lily.
    Nigdy nie uzywalam kubeczkow menstruacyjnych. A z tego co czytalam kubeczek Ferti lily ma bardzo dobra skutecznosc w staraniach o dzidziusia.
    Mam teraz do Was pytanie. Probowalam zalozyc kubeczek wedlug instrukcji, jednak za kazdym razem wypada i nie mam go jak zalozyc. Czy macie jakies techniki albo cokolwiek co mogloby mi pomoc? Nie chce tracic cennych dni na walke z kubeczkiem.
    Chcialabym odrazu po stosunku zalozyc i miec nadzieje ze tym razem uda sie nam zajsc w ciaze.

    Bylabym Wam bardzo wdzieczna za pomoc. To dla mnie naprawde bardzo wazne
    Ja na początku też miałam problem ale trzeba na prawdę głęboko go wkładać, nawet na ich stronie są filmiki jak. Warto poćwiczyć np pod prysznicem żeby po prostu nabrać wprawy 😉

    Asika lubi tę wiadomość

    👩🏼28 lat
    👦🏻28 lat

    👶🏼11.12.2022 Noemi ❤️

    09.01.2021 - Terminacja w 23tc, rozległy rozszczep kręgosłupa z wodogłowiem
    05.2021 - ciąża biochemiczna
    09.2021 - poronienie zatrzymane ciąża bliźniacza
    02.2022 - ciąża biochemiczna

    age.png
  • Asika Koleżanka
    Postów: 54 9

    Wysłany: 27 października 2021, 00:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze... kupilam kubeczek Facelle ale nadal mam problem z zalozeniem go.... 😪 wzinelam jak trzeba, ale jak juz jest w srodku dosyc gleboko , to nie chce sie rozwinac...
    Nie wiem juz co robic... 😔 znow kolejna szansa stracona...
    Pomozcie...
    Przepraszam za takie dosadne pytania, ale po wlozeniu zwinietego kubeczka byl tak daleko ze ledwo moglam dosiegnac palcami tego ogonka... nie rozwijal sie , a ja balam sie dalej pchac... 😔

  • Asika Koleżanka
    Postów: 54 9

    Wysłany: 27 października 2021, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myslicie ze moze to byc wina za duzego kubeczka? Kupilam rozmiar M...

  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 7640 9998

    Wysłany: 27 października 2021, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asika wrote:
    Kurcze... kupilam kubeczek Facelle ale nadal mam problem z zalozeniem go.... 😪 wzinelam jak trzeba, ale jak juz jest w srodku dosyc gleboko , to nie chce sie rozwinac...
    Nie wiem juz co robic... 😔 znow kolejna szansa stracona...
    Pomozcie...
    Przepraszam za takie dosadne pytania, ale po wlozeniu zwinietego kubeczka byl tak daleko ze ledwo moglam dosiegnac palcami tego ogonka... nie rozwijal sie , a ja balam sie dalej pchac... 😔

    Ja mam rozmiar XS ale dlatego że nigdy nie rodziłam.. Ja sprawdzam czy się rozłożył palcem jadę wzdłuż kubeczka delikatnie jak nie to przesuwam w bok (kręcę nim) i on się rozkłada 😊 można też pomoc mu się rozłożyć delikatnie używając mięśni czyli delikatnie go wypychając i wciągając 😋 nie wiem jak to inaczej wytłumaczyć 😂

    Asika lubi tę wiadomość

    33 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    Badania
    trombofilia ❌ MTHFR_1298A>C układ heterozygotyczny, PAI-1 4G układ heterozygotyczny - acard + heparyna

    On 33l.👨‍🦱

    Hormony ✅
    USG jąder ❌ żylaki p.n. I st. (Zabieg 15.07.2022)
    CFTR, AZF, kariotyp - prawidłowe ✅
    Inhibina✅, przeciwciała przeciwplemnikowe✅

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉
    02.10 podgląd 🥚 mamy 14 🥚
    04.10 kolejny podgląd 🥚
    07.10 punkcja mamy 3 dojrzałe 🥚
    10.10 jeden maluszek w 3 dobie na zimowisku ❄️
    10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔
    II IVF?


    "(...) Moja mama mówiła mi - ostatnia umiera nadzieja"
  • Asika Koleżanka
    Postów: 54 9

    Wysłany: 27 października 2021, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wskoczylam dzisiaj do Rossmana i kupilam kolejny kubeczek, tym razem w rozmiarze S. Mam nadzieje ze to rzeczywiscie pomoze.
    Jednak strach mnie oblatuje jak zakladam, bo boje sie ze wpadnie za gleboko i nie wyciagne go... 🥶
    Slyszalam o takich przypadkach ze trzeba bylo jechac do szpitala, ale miejmy nadzieje ze to jakies sporadyczne przypadki i ze wszystko sie uda 😊

  • Tequilla Przyjaciółka
    Postów: 66 60

    Wysłany: 30 października 2021, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,
    Nigdy nie pisałam na forum, ale za to Was czytałam. Zachęcona do "metody kubeczkowej" spróbowałam. Po ponad roku starań udalo się w pierwszym cyklu z kubeczkiem. Może to przypadek, a może choć na cześć z Nas ta metoda działa. W moim przypadku wszystkie wyniki moje i męża były idealne, a przyczyna przedłużającego się braku ciąży nieznana.
    Nie traćcie nadziei i poprostu spróbujcie.
    Życzę samych sukcesów

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2021, 12:17

    Olaola, Asika, Blondyna.B, Emka_92, Mała_93 lubią tę wiadomość

    p19uskjoo1yy2x93.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 października 2021, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asika wrote:
    Wskoczylam dzisiaj do Rossmana i kupilam kolejny kubeczek, tym razem w rozmiarze S. Mam nadzieje ze to rzeczywiscie pomoze.
    Jednak strach mnie oblatuje jak zakladam, bo boje sie ze wpadnie za gleboko i nie wyciagne go... 🥶
    Slyszalam o takich przypadkach ze trzeba bylo jechac do szpitala, ale miejmy nadzieje ze to jakies sporadyczne przypadki i ze wszystko sie uda 😊

    Ja czytałam o tym, że powinno się niezbyt mocno ściskać kubeczek, żeby było w nim powietrze.

    Jak zakładam, to nawet słyszę takie szzzz, powietrze w środku rozprostowuję ładnie kubeczek ❤️ Mam nadzieje ze pomoże!

    Mam M z rossmana, ale rodziłam :)

    Asika lubi tę wiadomość

  • Alexsa Znajoma
    Postów: 18 5

    Wysłany: 4 listopada 2021, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczynki zaciekawił mnie wasz wątek. Z mężem staramy się od 10 miesięcy o ciąże. Stwierdziliśmy ze już chyba nic nie zaszkodzi w pomocy realizacji celu :). To drugi miesiąc starań z kubeczkiem, pierwszy był taki trochę dziwny bo mąż odrazu po ❤️ Biegł po kubeczek 😅. W drugim cyklu dodaliśmy jeszcze lubrykant pomagający plemnikom przerywać ta trudną drogę. Mamy nadzieje ze coś u nas ruszy 😊

    Asika lubi tę wiadomość

  • Asika Koleżanka
    Postów: 54 9

    Wysłany: 4 listopada 2021, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo sie ciesze, ze spodobal Ci sie ten pomysl. Czytalam ze wiele dziewczyn dzieki temu zaszla w ciaze.
    Ja bede probowac w kolejnym cyklu.
    A Tobie zycze powodzenia 😊 mam nadzieje ze uda Wam sie w tym miesiacu 😊😊☺

  • Aga13 Nowa
    Postów: 3 2

    Wysłany: 8 listopada 2021, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny! Wcześniej się nie udzielałam, tylko czytałam wasze dobre rady :) I wiecie co? Udało się! Po 13 miesiącach starań, hektolitrach wylanych łez - w końcu są dwie kreski. To był mój pierwszy cs z kubeczkiem ferty lily.

    Blondyna.B, Nasti6 lubią tę wiadomość

  • Alexsa Znajoma
    Postów: 18 5

    Wysłany: 8 listopada 2021, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga13 wrote:
    Dziewczyny! Wcześniej się nie udzielałam, tylko czytałam wasze dobre rady :) I wiecie co? Udało się! Po 13 miesiącach starań, hektolitrach wylanych łez - w końcu są dwie kreski. To był mój pierwszy cs z kubeczkiem ferty lily.

    A jeśli mogę zapytać o Wasze szczęście :) Czy były jakieś problemy z twojej strony albo męża/ partnera ?
    Pytam bo my się staramy ale mąż ma słabe parametry nasienia :(

  • Aga13 Nowa
    Postów: 3 2

    Wysłany: 8 listopada 2021, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alexsa wrote:
    A jeśli mogę zapytać o Wasze szczęście :) Czy były jakieś problemy z twojej strony albo męża/ partnera ?
    Pytam bo my się staramy ale mąż ma słabe parametry nasienia :(

    Ja mam PCOS, leczone już bardzo długo, wszystkie badania w momencie rozpoczęcia starań były wyprowadzone Perfect. Jajowody miałam udrażnianie laparoskopowo.
    Męża nasienie też było dobre - wszystko w normie.

  • Karolina9 Ekspertka
    Postów: 271 99

    Wysłany: 8 listopada 2021, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny😏myślicie, że kubeczek może pomóc kiedy parametry nasienia są obnizone? Czy któraś ma taki problem? I nas plemniki mają słaby ruch postępowy i zastanawiam się czy kubeczek im pomoże.🤔

  • Asika Koleżanka
    Postów: 54 9

    Wysłany: 8 listopada 2021, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc! Powiem tak. Przed zakupem kubeczka napisalam do firmy Ferti lily dokladnie z tym samym zapytaniem. Czy kubeczek pomoze jesli parametry nasienia sa slabe i odpisali mi dokladnie tak:
    "Tak. Były prowadzone badania kliniczne w tym zakresie i udowodniono, że w przypadku słabszych parametrów żywotności lub liczebności plemników, kubeczek w dużym stopniu pomaga silniejszym plemnikom w dotarciu do szyjki macicy."

    Karolina9 lubi tę wiadomość

  • Aga13 Nowa
    Postów: 3 2

    Wysłany: 9 listopada 2021, 05:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myślę, że kubeczek na pewno nie zaszkodzi, więc warto spróbować :)

‹‹ 54 55 56 57 58 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ