Kwas foliowy
-
WIADOMOŚĆ
-
nick nieaktualnyMili wrote:Biedronka Folio forte 120 tabletek (SteriPharm) jest o wiele tañszy od innych kwasów foliowych dostępnyvh w Niemczech. Przepisał mi gin. z wyjaśnieniem że ma dokładnie taki sam skład jak inne kwasy foliowe, ale o wiele niższą cenę.
Nie pisze ceny bo zakupu dokonał mąż, ale grubo poniżej 10 euro.
Pozdrawiam.Jak mi sie skonczy ta drozyzna, co ja teraz wcinam, to kupie ten Folio forte!
MisiaMisia lubi tę wiadomość
-
amela wrote:mi mój gin mówił że mimo brania femibionu powinno się jeszcze łykać normalnie kwas foliowy
Też brałam przez 3 miesiące 5 mg. I na wszelki wypadek 3 miesiące przed in vitro znowu wezmę większą dawkę.amela lubi tę wiadomość
-
Ja również zażywam od prawie dwóch lat i już mi to mocno weszło w krew
Kupowałam Folik, ale teraz kupuję taki zielony kwas foliowy 250 tabletek przez Internet, bo łyka go również mój małżyk
i bardziej się opłaca
MisiaMisia lubi tę wiadomość
-
nick nieaktualny
-
heeehheee no ja jestem bardzo znerwicowana
AnkaT. lubi tę wiadomość
LUF, Hiperprolaktynemia, Endometrioza III stopnia,
usunięty jajowód z wodniakiem
Ciężka oligozoospermia
****************************7 lat walki.
5 zarodków bardzo dobrej jakości.
Pierwsze ICSI po dwóch latach przerwy.
1 podana blastka
Mamy dwie kreski
CUDA się zdarzają
-
AnkaT. wrote:poprzednie pokolenia nie łykały kwasu foliowego, czy faktycznie za czasów naszych babć i mam rodziło się, aż tyle dzieci z problemami układu nerwowego?
MisiaMisia, vanessa, amela lubią tę wiadomość
-
Ann_ lubi tę wiadomość
-
AnkaT. wrote:poprzednie pokolenia nie łykały kwasu foliowego, czy faktycznie za czasów naszych babć i mam rodziło się, aż tyle dzieci z problemami układu nerwowego?
Zgodzę się z nezumi.
Pamiętajmy, że za czasów naszych babć i mam jadło się inaczej. Nie mówię, że koniecznie pożywniej ale inaczej. Nie było takiego ryzyka z Bisfenolem A i mutacjami. Nie mamy pewności, czy żrąc różne leki na to i siamto (nawet antybiotyki) nie robimy sobie na dłuższą metę niewidocznego kuku. Nie wiemy jak ostatecznie na płodność a raczej jakość genetyczną mają wpływ fale RTG... Na co dzień narażamy się na więcej niekorzystnych czynników niż kiedyś nasze mamy. Komóra w torebce czy kieszeni, mikrofala w kuchni, tabsy na to i tamto, BPA w plastikowych opakowaniach.
Niestety w swoim życiu poznałam sporą ilość dzieci z wadami wrodzonymi (neurologiczne i inne) Znam też pary, które mają dzieci z rozszczepem kręgosłupa.
Poronienia - nawet takie o których kobiety nie wiedzą mogą wynikać z "błędów w zarodku". Takie "błędy" czasami zanikają przy podziale zarodka ale też pozostają i wtedy mamy dramat. Taki zarodek się nie utrzyma. Dlaczego nie mamy dopomóc organizmowi dostarczyć tak ważnej ochrony dla rozwoju dziecka jakim jest kwas foliowy?
Osoby z problemami rozwojowymi w rodzinie, z epilepsją czy innymi wadami (minimalnymi) neurologicznymi, mutacjami w genach (o których bez badań nie wie większość osób) mają zalecaną większą dawkę kwasu foliowego. To się z niczego nie wzięło.
Poza tym pamiętajmy o jednej ważnej rzeczy, do powstania nowego życia potrzebne są geny obojga rodziców. Co się dzieje kiedy się połączą? Znam przypadki gdzie w rodzinach obojga rodziców było ok, oni byli zdrowi a dziecko urodziło się z wadą.
W tej kwestii wolę dmuchać na zimne.nezumi, AnkaT., amela lubią tę wiadomość
-
Ja biorę kwas.foliowy 15 mg taki mi gin przepisala jak jej kiedyś powiedzialam że mam płytki krwi na niższym poziomie. Takie cały czas biore.
MisiaMisia lubi tę wiadomość
-
nezumi wrote:pewnie nie ale w tamtych zcasach skażenie środowiska było zdecydowanie mniejsze, a zawartość świństw w jedzeniu znikoma w porównaniu z tym czym nas teraz faszerują.
MisiaMisia, nezumi lubią tę wiadomość
http://avatars.zapodaj.net/images/1e838c757e81.gif -
nick nieaktualny
-
ja też łykam. Poza tym wykazano pozytywne działanie kwasu foliowego na kobiety, które go biorą nie będąc w ciąży. Skutkami niedoboru kwasu foliowego mogą być anemia, dolegliwości neurologiczne (drętwienia, skurcze itp na przebiegu nerwów obwodowych) i stany obniżonego nastroju aż do depresji.
Niestety z "normalnego" jedzenia przyswajamy go bardzo mało bo większość jego źródeł poddajemy obróbce termicznej
Kwas foliowy pyszny i zdrowyAnia_84, MisiaMisia lubią tę wiadomość