X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Kwas foliowy
Odpowiedz

Kwas foliowy

Oceń ten wątek:
  • Martii Autorytet
    Postów: 762 335

    Wysłany: 4 grudnia 2013, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też łykam Femibion natal1 od lipca,z jedna miesieczna przerwa,na zwatpienie,ze kiedys sie uda.Mowicie,ze lepiej dobrac sobie do tego jeszcze jakis osobny kwas?Jakis konkretny polecacie do tego zestawu?

    w5wq2n0a3flpwu4d.png

    20100918610117.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 4 grudnia 2013, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zwykły Folik

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • Kasiula09 Autorytet
    Postów: 2497 1837

    Wysłany: 4 grudnia 2013, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martii wrote:
    Ja też łykam Femibion natal1 od lipca,z jedna miesieczna przerwa,na zwatpienie,ze kiedys sie uda.Mowicie,ze lepiej dobrac sobie do tego jeszcze jakis osobny kwas?Jakis konkretny polecacie do tego zestawu?

    Mi gin mówił że jak sie bierze Femibion natal 1 to już kwasu osobno nie trzeba brać bo w tym sie zawiera odpowiednia dawka

    3jgx43r8irebp29g.png
    iv09ej28dcmqad95.png
  • Martii Autorytet
    Postów: 762 335

    Wysłany: 4 grudnia 2013, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiula09 wrote:
    Mi gin mówił że jak sie bierze Femibion natal 1 to już kwasu osobno nie trzeba brać bo w tym sie zawiera odpowiednia dawka
    To ciesze sie w takim razie,bo tych wynalazkow i tak mam juz za duzo;-)

    w5wq2n0a3flpwu4d.png

    20100918610117.png
  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 5 grudnia 2013, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi mój lekarz przepisał taki na receptę 5mg, powiedział że podobno przy takiej dawce jest łatwiej zajść. Któraś z was może też stosuje taką dawkę?

    MisiaMisia, sylwiunia lubią tę wiadomość

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 5 grudnia 2013, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chanela wrote:
    mi mój lekarz przepisał taki na receptę 5mg, powiedział że podobno przy takiej dawce jest łatwiej zajść. Któraś z was może też stosuje taką dawkę?

    Brałam przez jakiś czas taką dawkę. Teraz do niej wracam bo szykuję się znowu do procedury in vitro więc szanse na ciążę są większe. 5mg to już konkretna dawka ale powinna być stosowana pod kontrolą lekarza.

    sylwiunia lubi tę wiadomość

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 7 grudnia 2013, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest jest, w końcu jest na receptę. we wtorek idę na kontrolę i zobaczymy co dalej.

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
  • ilenka Ekspertka
    Postów: 173 66

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    właśnie znalazłam taki artykuł w którym autor twierdzi by nie przyjmować kwasu foliowego, cytuje:

    15) Nie przyjmuj kwasu foliowego
    Kwas foliowy jest syntetyczną formą folianu, który do przekształcenia potrzebuje grupy metylowej. Gdy wątroba pracuje słabiej lub podaż kwasu foliowego jest wysoka pozostaniesz z dużą ilością kwasu foliowego w krwiobiegu, który nie został zmetabolizowany, i który może zwiększać ryzyko wystąpienia nowotworów. Suplement jak kupujesz powinien mieć w składzie folian (folate).

    a tu cały wpis:
    http://www.tlustezycie.pl/2014/04/przed-ciaza-20-wskazowek-dla-przyszej.html#more

    ciekawe, co o tym myślicie?? ja teraz nie staram się o dziecko ale przyjmuje inofolic oraz dodatkowo jedną tabletkę kwasu dziennie. Nie wiem czy nie powinnam przestać ??

    0fc3fc2ab00918b1e6c0fdac37a9dda7.png
  • gosiunia Autorytet
    Postów: 738 1820

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ilenka wrote:
    właśnie znalazłam taki artykuł w którym autor twierdzi by nie przyjmować kwasu foliowego, cytuje:

    15) Nie przyjmuj kwasu foliowego
    Kwas foliowy jest syntetyczną formą folianu, który do przekształcenia potrzebuje grupy metylowej. Gdy wątroba pracuje słabiej lub podaż kwasu foliowego jest wysoka pozostaniesz z dużą ilością kwasu foliowego w krwiobiegu, który nie został zmetabolizowany, i który może zwiększać ryzyko wystąpienia nowotworów. Suplement jak kupujesz powinien mieć w składzie folian (folate).

    a tu cały wpis:
    http://www.tlustezycie.pl/2014/04/przed-ciaza-20-wskazowek-dla-przyszej.html#more

    ciekawe, co o tym myślicie?? ja teraz nie staram się o dziecko ale przyjmuje inofolic oraz dodatkowo jedną tabletkę kwasu dziennie. Nie wiem czy nie powinnam przestać ??


    u mnie od nowego cyklu też taki zastaw infolic +1 tab kwasu foliowego ;)
    ja jakoś w to nie wierze każdy gin u którego byłam od kiedy się staram o dziecko powtarzał...i niech pani łyka kwas foliowy (byłam u 4 albo 5 ) i łykam go już od ponad roku ;) pozdrawiam i powodzenia życzę :) <3

    https://www.maluchy.pl/li-72656.png
    https://www.maluchy.pl/li-72658.png
    https://www.maluchy.pl/ci-72954.png
    ANIOŁEK 21.06.13 [*] <3
  • Idgie Autorytet
    Postów: 957 406

    Wysłany: 5 marca 2015, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ilenka wrote:
    właśnie znalazłam taki artykuł w którym autor twierdzi by nie przyjmować kwasu foliowego, cytuje:

    15) Nie przyjmuj kwasu foliowego
    Kwas foliowy jest syntetyczną formą folianu, który do przekształcenia potrzebuje grupy metylowej. Gdy wątroba pracuje słabiej lub podaż kwasu foliowego jest wysoka pozostaniesz z dużą ilością kwasu foliowego w krwiobiegu, który nie został zmetabolizowany, i który może zwiększać ryzyko wystąpienia nowotworów. Suplement jak kupujesz powinien mieć w składzie folian (folate).

    a tu cały wpis:
    http://www.tlustezycie.pl/2014/04/przed-ciaza-20-wskazowek-dla-przyszej.html#more

    ciekawe, co o tym myślicie?? ja teraz nie staram się o dziecko ale przyjmuje inofolic oraz dodatkowo jedną tabletkę kwasu dziennie. Nie wiem czy nie powinnam przestać ??

    No wlasnie.
    A ja biore od pol roku 0,4. Dzis zbadalam sobie poziom kwasu foliowego i mam ponad norme.
    Norma to 4,6-18,7 a ja mam 26,6 ng/ml.

    08.09 - transfer :)
    2nn3flw14d6fmfcl.png
  • Bruna Znajoma
    Postów: 18 1

    Wysłany: 3 lipca 2015, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idgie wrote:
    No wlasnie.
    A ja biore od pol roku 0,4. Dzis zbadalam sobie poziom kwasu foliowego i mam ponad norme.
    Norma to 4,6-18,7 a ja mam 26,6 ng/ml.

    Hej,
    Licze na Wasza pomoc. Wraz z innymi badaniami krwi, zrobilam poziom kwasu foliowego, gdyz balam sie, ze wyjdzie niedobor.
    Jednak jest na odwrot...mam go we krwi wiecej niz podane jest w normie laboratorium.
    Moje wyniki : > 20 (i strzalki do gory) przy normie 3.1-17.5
    Dodam, ze od dwoch lat przyjmuje profilaktycznie kwas foliowy. Jestem w 7 tc, a badanie robilam na czczo...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2015, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja rowniez chcialabym sie dowiedziec co sie dzieje w razie nadmiaru kwasu foliowego i jakie zalecenia lekarzy w zwiazku z tym. Jakis czas temu sama robilam badanie na kwas foliowy, ale jeszcze nie odebralam wyniku. Obecnie biore 5 mg kwasu na dzien, ze wzgledu na mutacje MTHFR - wiec tez nie mala dawka... ktos cos wie? <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lipca 2015, 18:11

  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 17 lipca 2015, 07:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna255 wrote:
    ja rowniez chcialabym sie dowiedziec co sie dzieje w razie nadmiaru kwasu foliowego i jakie zalecenia lekarzy w zwiazku z tym. Jakis czas temu sama robilam badanie na kwas foliowy, ale jeszcze nie odebralam wyniku. Obecnie biore 5 mg kwasu na dzien, ze wzgledu na mutacje MTHFR - wiec tez nie mala dawka... ktos cos wie? <3

    Czytałam, ze kwasu foliowego nie można przedawkować, bo nadmiar usuwany jest z organizmu z moczem;)

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • Magda lena Autorytet
    Postów: 1655 2502

    Wysłany: 17 lipca 2015, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie tak jak napisała Summerka, nadmiar jest wydalany z organizmu. Nic złego się nie dzieje. Pytałam lekarza.

    mhsvo7esg1a4x3m2.png
  • sylwiak Ekspertka
    Postów: 204 116

    Wysłany: 26 sierpnia 2015, 00:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosci/Kraj/Kwas-foliowy-wycofywany-z-aptek-00009993

    Kruszynko rośnij zdrowo... <3 Kochamy Cię...
    1 cykl udany <3
    relgvcqghi9hgve4.png
  • Ika83 Autorytet
    Postów: 375 162

    Wysłany: 7 lipca 2018, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoś tu zagląda:)?
    Mam pytanie. Czy można lykac kwas foliowy dłużej niż 3 msce przed planowaną ciąża?

    mkwia
  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 7 lipca 2018, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ika83 wrote:
    Czy ktoś tu zagląda:)?
    Mam pytanie. Czy można lykac kwas foliowy dłużej niż 3 msce przed planowaną ciąża?
    Tak. Ja cały okres starań jestem na symfoliku, potem ovarin i oba mają kwas.

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • Isaura81 Autorytet
    Postów: 1115 465

    Wysłany: 8 lipca 2018, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ika83 wrote:
    Czy ktoś tu zagląda:)?
    Mam pytanie. Czy można lykac kwas foliowy dłużej niż 3 msce przed planowaną ciąża?
    Każda kobieta w okresie rozrodczym powinna przyjmować kwas foliowy. Czy się stara czy nie.
    Dawki większe 4 mg nie powinny być przyjmowane dluEj niż kilka miesięcy. Ja sama mam wykupiona receptę na kwas 4mg i w razie pozytywnego testu mam odstawić ten słabszy 0,4 i brać mocniejszy.

    Isaura l.37, 9 CS o 3 dziecko
    HSG - drożne jajowody
    Niedomoga lutealna
    Zioła ojca sroki nr 3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jaki kwas foliowy polecacie ?

1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ