X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Kwas foliowy
Odpowiedz

Kwas foliowy

Oceń ten wątek:
  • amela Autorytet
    Postów: 3538 4894

    Wysłany: 8 listopada 2013, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarownica_tea wrote:
    ja też łykam. Poza tym wykazano pozytywne działanie kwasu foliowego na kobiety, które go biorą nie będąc w ciąży. Skutkami niedoboru kwasu foliowego mogą być anemia, dolegliwości neurologiczne (drętwienia, skurcze itp na przebiegu nerwów obwodowych) i stany obniżonego nastroju aż do depresji.
    Niestety z "normalnego" jedzenia przyswajamy go bardzo mało bo większość jego źródeł poddajemy obróbce termicznej :(

    Kwas foliowy pyszny i zdrowy :P
    Powiem Ci że mi wcześniej bardzo często drętwiały ręce w nocy a teraz jakoś nie pamiętam kiedy ostatnio mi się to zdarzyło :) Kwas foliowy działa :)

    MisiaMisia, nezumi lubią tę wiadomość

    ex2btrd8qii9i9cu.png
    http://avatars.zapodaj.net/images/1e838c757e81.gif
  • sylvi Autorytet
    Postów: 1022 810

    Wysłany: 10 listopada 2013, 00:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. od jakichś dwóch tygodni zaczęłam łykać kwas foliowy. póki co nie staramy się z partnerem o dziecko ale specjalnie też nie uważamy;)
    w styczniu wybieram się do ginekologa z zamiarem powiadomienia go o planowaniu ciąży. w rodzinie TŻta jest osoba która jest opóźniona psychicznie, myślicie że to powinno mieć wpływ na dawkę przyjmowanego kwasu?

    ckai3e3k2pedhvnb.png
  • nezumi Autorytet
    Postów: 1815 1858

    Wysłany: 10 listopada 2013, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amela wrote:
    Powiem Ci że mi wcześniej bardzo często drętwiały ręce w nocy a teraz jakoś nie pamiętam kiedy ostatnio mi się to zdarzyło :) Kwas foliowy działa :)
    też to zauważyłam! (tzn dopiero teraz jak przeczytałam na forum) już nie pamiętam kiedy mi nogi zdrętwiały, albo dłoń...

    amela lubi tę wiadomość

    c74bebc6c3.png
    Alicja jest już z nami! <3
    10.08.2014
  • nezumi Autorytet
    Postów: 1815 1858

    Wysłany: 10 listopada 2013, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylvi wrote:
    Witam. od jakichś dwóch tygodni zaczęłam łykać kwas foliowy. póki co nie staramy się z partnerem o dziecko ale specjalnie też nie uważamy;)
    w styczniu wybieram się do ginekologa z zamiarem powiadomienia go o planowaniu ciąży. w rodzinie TŻta jest osoba która jest opóźniona psychicznie, myślicie że to powinno mieć wpływ na dawkę przyjmowanego kwasu?
    na pewno warto o tym poinformować lekarza i to on zadecyduje o dawce, mi się wydaje że ma to znaczenie.

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

    c74bebc6c3.png
    Alicja jest już z nami! <3
    10.08.2014
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 10 listopada 2013, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylvi wrote:
    Witam. od jakichś dwóch tygodni zaczęłam łykać kwas foliowy. póki co nie staramy się z partnerem o dziecko ale specjalnie też nie uważamy;)
    w styczniu wybieram się do ginekologa z zamiarem powiadomienia go o planowaniu ciąży. w rodzinie TŻta jest osoba która jest opóźniona psychicznie, myślicie że to powinno mieć wpływ na dawkę przyjmowanego kwasu?

    Zapewne oboje powinniście łykać większe dawki kwasu, na receptę przepisaną przez lekarza. Może warto też zrobić badania genetyczne na mutacje. Pytanie co za opóźnienie psychiczne? Warto skonsultować się z genetykiem, tak na wszelki wypadek. Ale bez stresu:)

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • sylvi Autorytet
    Postów: 1022 810

    Wysłany: 10 listopada 2013, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Włąśnei dlatego chcę iść w styczniu do lekarza. póki co jestem na etapie stomatologa, chce wszystkie ubytki yleczyc, później ginekolog i wszystkie badania

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

    ckai3e3k2pedhvnb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 listopada 2013, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    n

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2021, 23:19

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

  • Izaczek Ekspertka
    Postów: 153 67

    Wysłany: 11 listopada 2013, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Ja przeważnie nie brałam żadnych witamin tzn. kupiłam i leżały w szafce, skończył się termin i do kosza :) Ale teraz już się pilnuję i biorę kwasik, czego się nie robi dla dziecka :)

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

    Izaczek
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 11 listopada 2013, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwas foliowy, to nie tylko zadbanie o dziecko, którego tak bardzo pragniemy. To też zadbanie o przyszłość naszą, wspólną....całej rodziny.

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 15 listopada 2013, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też łykam kwas foliowy od 1,5 miesiąca mam przepisany kwas foliowy na receptę w dawce 5mg, wcześniej łykałam ten dostępny bez recepty w dużo mniejszej dawce

    amela lubi tę wiadomość

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • Ann_ Koleżanka
    Postów: 51 48

    Wysłany: 18 listopada 2013, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biorę grzecznie codziennie Femibion Natal Classic i dodatkowo kwas foliowy sam. Czy kwas foliowy można przedawkować? Wydaje mi się, że nie, ale ze mnie żadna ekspertka. Co o tym myślicie?

    amela lubi tę wiadomość

  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 19 listopada 2013, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann_ wrote:
    Biorę grzecznie codziennie Femibion Natal Classic i dodatkowo kwas foliowy sam. Czy kwas foliowy można przedawkować? Wydaje mi się, że nie, ale ze mnie żadna ekspertka. Co o tym myślicie?

    :) Można:)
    Ale dopiero wtedy kiedy bierzesz ponad 5mg (na receptę) ale nie kontrolujesz się u lekarza. Lekarz ustala większą dawkę w konkretnych przypadkach. Skutki uboczne przedawkowania (nie dotyczy to zalecanej dawki 0,4 mg:) to np cytuję: reakcje skórne, nudności, wymioty, biegunka, nadpobudliwość nerwowa lub depresja - działania te wiążą się zawyczaj z przedawkowaniem. Czyli wtedy kiedy ktoś nałyka się kwasiku w ogromnej dawce:)

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • Ann_ Koleżanka
    Postów: 51 48

    Wysłany: 19 listopada 2013, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MisiaMisia wrote:
    :) Można:)
    Ale dopiero wtedy kiedy bierzesz ponad 5mg (na receptę) ale nie kontrolujesz się u lekarza. Lekarz ustala większą dawkę w konkretnych przypadkach. Skutki uboczne przedawkowania (nie dotyczy to zalecanej dawki 0,4 mg:) to np cytuję: reakcje skórne, nudności, wymioty, biegunka, nadpobudliwość nerwowa lub depresja - działania te wiążą się zawyczaj z przedawkowaniem. Czyli wtedy kiedy ktoś nałyka się kwasiku w ogromnej dawce:)

    Dzięki, nie wiedziałam o tym. Ale faktycznie 5mg to spora dawka.

  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 19 listopada 2013, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spora:) Pisałyśmy wcześniej, kiedy jest zalecana. :)

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • amela Autorytet
    Postów: 3538 4894

    Wysłany: 19 listopada 2013, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiunia wrote:
    ja też łykam kwas foliowy od 1,5 miesiąca mam przepisany kwas foliowy na receptę w dawce 5mg, wcześniej łykałam ten dostępny bez recepty w dużo mniejszej dawce
    też taki łykam :)

    sylwiunia lubi tę wiadomość

    ex2btrd8qii9i9cu.png
    http://avatars.zapodaj.net/images/1e838c757e81.gif
  • amela Autorytet
    Postów: 3538 4894

    Wysłany: 19 listopada 2013, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann_ wrote:
    Biorę grzecznie codziennie Femibion Natal Classic i dodatkowo kwas foliowy sam. Czy kwas foliowy można przedawkować? Wydaje mi się, że nie, ale ze mnie żadna ekspertka. Co o tym myślicie?
    spokojnie bierz femibion i kwas foliowy, ja tak biore, femibion natal 1 i kwas foliowy na zalecenie lekarza, także spokojnie :)

    ex2btrd8qii9i9cu.png
    http://avatars.zapodaj.net/images/1e838c757e81.gif
  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 23 listopada 2013, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i mam nadzieję że w końcu to on też wpłynie na pojawienie się ciąży
    amela wrote:
    też taki łykam :)

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • karolaa Przyjaciółka
    Postów: 113 51

    Wysłany: 30 listopada 2013, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kwas foliowy łykać zaczęłam tak na poważnie od roku.

    9ltfu6bdv4t6go6c.png

    ff1d6de0ddd1efa7c7b09089c73ba48b.png
  • agnb6 Ekspertka
    Postów: 221 141

    Wysłany: 3 grudnia 2013, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też łykam, od początku 2012 - dzień w dzień :)Czasami mi się zapomni, ale rzadko.

    Aniołek [*] 5tc - 15/08/2012
    Aniołek [*] 9tc - 22/10/2013 (pusty pęcherzyk)
    Aniołek Karolek [*] 21tc - 11/09/2014
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2013, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja kwas foliowy biore juz od 5 lat, z bardzo krotkimi przerwami...

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ