X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne kwas foliowy a metafolian
Odpowiedz

kwas foliowy a metafolian

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • blumchen30 Autorytet
    Postów: 465 205

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej Dziewczyny
    ponoc 50% kobiet nie przyswaja zwyklego kwasu foliowego. Czy kupujecie jakis preparat np z metafolianem? femibion czy omegamed start??

    82dox1hpk6gsfajc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) ja tego u siebie nie badałam, ale tak. Biorę od jakiegoś czasu Femibion, wcześniej ten nr 1 a teraz biorę 0, ten reklamowany nawet tutaj na forum ;) Fajna maleńka pigułka łatwa do połknięcia

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam mutacje, oprócz tego na receptę 15 mg biorę dwie tabletki dokładnie tego co jest reklamowany femibionu :) Wychodzi 0,8 metafolinu

  • blumchen30 Autorytet
    Postów: 465 205

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ok, to chyba zamawiam ten femibion. Do tej pory mialam dha mama premium plus (tam jest dawka 200 kwas foliowy i 200 metafolianu).
    Czesto przyjmujac kwas foliowy bylam chora lub przyjmowalam go z innymi lekami i tak sie zastanawiam czy zrobic badanie z krwi na kwas foliowy? bo jakbym miala ta mutacje to rozumiem, ze test to pokaze (np. mala wartosc B9 w krwi) czy zle mysle?:)

    Susanna Dean jak zbadałas tą mutacje?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 czerwca 2017, 21:50

    82dox1hpk6gsfajc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak zle sie czujesz przy przyjmowaniu zwyklego kwasu foliowego, to faktycznie mozesz miec uposledzone wchlanianie i wtedy trzeba metafolian przyjmowac

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blumchen30 wrote:
    ok, to chyba zamawiam ten femibion. Do tej pory mialam dha mama premium plus (tam jest dawka 200 kwas foliowy i 200 metafolianu).
    Czesto przyjmujac kwas foliowy bylam chora lub przyjmowalam go z innymi lekami i tak sie zastanawiam czy zrobic badanie z krwi na kwas foliowy? bo jakbym miala ta mutacje to rozumiem, ze test to pokaze (np. mala wartosc B9 w krwi) czy zle mysle?:)

    Susanna Dean jak zbadałas tą mutacje?
    No po poronieniu drugim 330 zł kosztuje pakiet i na wacik z wew. str, policzka biorą i potem masz wynik

    Ale jak się źle czujesz to kup sobie metafoline, ale wiecej np 1 mg w tych produktach phoenix nutrition są

  • blumchen30 Autorytet
    Postów: 465 205

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dziewczyny, dzis jeszcze fiolik a jutro kupie sobie cos z metafolina

    82dox1hpk6gsfajc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blumchen30 wrote:
    Dzięki Dziewczyny, dzis jeszcze fiolik a jutro kupie sobie cos z metafolina
    Nie dostaniesz nic prócz femibionu w aptece jedynie w internecie

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 25 czerwca 2017, 00:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam ten test na mutacje za 330 zł z policzków. Ja w pon będę odsyłać wymaz do laboratorium. Dużo z niego wychodzi.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 01:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blumchen30 wrote:
    ok, to chyba zamawiam ten femibion. Do tej pory mialam dha mama premium plus (tam jest dawka 200 kwas foliowy i 200 metafolianu).
    Czesto przyjmujac kwas foliowy bylam chora lub przyjmowalam go z innymi lekami i tak sie zastanawiam czy zrobic badanie z krwi na kwas foliowy? bo jakbym miala ta mutacje to rozumiem, ze test to pokaze (np. mala wartosc B9 w krwi) czy zle mysle?:)

    Susanna Dean jak zbadałas tą mutacje?

    Test poakże wysoki poziom kwasu foliowego jelsi masz mutacje ( bo kwas nie wchłania się do komórek tylko krazy w krwi i nie jest metabolizowany) , ale jeśli wchłaniasz a biezresz dużo tez pokaże wysoki poziom więc test średnio rozstrzygnie sprawe;)

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam metafolinę Solgara. Jest jeszcze Swanson, ale na nich jest napisane, ze niewskazane dla kobiet w ciąży. No idea why.

    Żeby wiarygodnie zbadać, trzeba odstawić suplementację na kilka dni.

    Mi wyszedł nadmiar i dlatego brałam metylowane. Nie badałam mutacji. Innych wit B nie biorę w tabletkach, jem więcej jajek i krowy.

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiecie, że ja nawet jeszcze nie słyszałam o tym, żeby aż połowa kobiet nie przyswajała?? czytałam na forum o tym, ale jakoś nie myślałam o tym, żeby to dotyczyło aż takiej grupy. może faktycznie warto zbadać. ja folik biorę już od paru lat. właściwie odkąd się staramy

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • Kajka81 Autorytet
    Postów: 353 221

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na mnie, szczęśliwą posiadaczkę mutacji, kwas foliowy działał jak środek antykoncepcyjny ;-) Zaszłam w ciążę Dwa miesiące po przestawieniu się na częściowo metylowany i dwa tygodnie po przestawieniu się na w całości metylowany.

    bl9cdf9hkw0u9qp5.png

    ug37zbmhqu79tb2c.png
  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kajka81, to podziałał na Ciebie zupełnie odwrotnie niż powinien! to o takim przypadku jeszcze nie słyszłam. to doktor Cię skierował na badanie tej mutacji czy zrobiłaś we własnym zakresie? ja folik biorę już od początku starań, al wszystko poza tym co badałam do tej pory jest w porządku. tej mutacji jeszcze nie badałam. możesz coś więcej powiedzieć na ten temat?

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • Kajka81 Autorytet
    Postów: 353 221

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żaden lekarz nie skierował mnie na to badanie. Zrobiłam je sama przed wizytą u lekarza naprotechnologa. Przypuszczam, że akurat on by na to wpadł, ale tak się stało, że na wizytę do niego pojechałam już w ciąży.

    Na sąsiednim forum jest wątek poświęcony mutacji MTHFR, poczytaj tam: https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-z-pomoca-medyczna/mthfr-mutacje,5073,1.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2017, 12:36

    bl9cdf9hkw0u9qp5.png

    ug37zbmhqu79tb2c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Auricomka wrote:
    Test poakże wysoki poziom kwasu foliowego jelsi masz mutacje ( bo kwas nie wchłania się do komórek tylko krazy w krwi i nie jest metabolizowany) , ale jeśli wchłaniasz a biezresz dużo tez pokaże wysoki poziom więc test średnio rozstrzygnie sprawe;)
    Dlatego warto zbadać homocysteinę, ja wynik z wcozraj 6,5 bardzo ładny, więc nie sądzę, żeby kwas działał szkodliwie, byłam na forum o mutacji mthfr ale tam oszołomy komentują 'odstaw kwas' , 'z takimi wynikami nie wolno zachodzic' (nie podałam zadnych wyników :O ) 'to ci szkodzi, chcesz dziecko z autyzmem' i tego typu kwiatki, więc się wypisałam. Warto brać 1mg , czyli wiecej tego kwasu, czy w formie pół na pół (część metafolin część kwas) ja tak własnie robię, ale mam 15 mg kwasu od lekarzy zapisane, nie od ludzi z fb. :D

  • Kajka81 Autorytet
    Postów: 353 221

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SusannaDean wrote:
    Dlatego warto zbadać homocysteinę, ja wynik z wcozraj 6,5 bardzo ładny, więc nie sądzę, żeby kwas działał szkodliwie, byłam na forum o mutacji mthfr ale tam oszołomy komentują 'odstaw kwas' , 'z takimi wynikami nie wolno zachodzic' (nie podałam zadnych wyników :O ) 'to ci szkodzi, chcesz dziecko z autyzmem' i tego typu kwiatki, więc się wypisałam. Warto brać 1mg , czyli wiecej tego kwasu, czy w formie pół na pół (część metafolin część kwas) ja tak własnie robię, ale mam 15 mg kwasu od lekarzy zapisane, nie od ludzi z fb. :D

    Ja przy wysokim kwasie miałam homocysteinę jeszcze nieco ładniejszą (6,39), a i tak zaszłam po przestawieniu się na metyle ;-)

    bl9cdf9hkw0u9qp5.png

    ug37zbmhqu79tb2c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kajka81 wrote:
    Ja przy wysokim kwasie miałam homocysteinę jeszcze nieco ładniejszą (6,39), a i tak zaszłam po przestawieniu się na metyle ;-)
    Biorę 0,8 metafolin od 3 miesięcy, ale mam zamiar wejść na 1mg z phoenix nutrition i kwas foliowy zmniejszyć ale zapytam lekarza

  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a możecie mi powiedzieć laski jak się to bada i ile to kosztuje?

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kajka, o dzięki poczytam

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ