X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne kwas foliowy a metafolian
Odpowiedz

kwas foliowy a metafolian

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlena88 wrote:
    a możecie mi powiedzieć laski jak się to bada i ile to kosztuje?
    No pakiet po poronieniu robiłam 330 zł w testdna tam jest właśnie polimorfizm mthfr, sam też można zrobić ale to tyle samo co w pakiecie kosztuje i nie wiem czy jest sens.
    Najlepiej poziom homocysteiny ok 50 zł i kwas foliowy ok 30 zł a też będzie obraz sytuacji

  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki Susanna, czyli jak zrobię sobie we własnym zakresie poziom homocysteiny i kwasu foliowego to wystarczy? też mówisz w jakiś tam sposób pokaże że moiże być jakiś problem tak?

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlena88 wrote:
    dzięki Susanna, czyli jak zrobię sobie we własnym zakresie poziom homocysteiny i kwasu foliowego to wystarczy? też mówisz w jakiś tam sposób pokaże że moiże być jakiś problem tak?
    Tak, jak będzie homocysteina wyższa niż 8, powinno się suplementować już b12 i kwas foliowy w wersji metylowanej, ja tak robię :)

    Ja zaczęłam brac przed jakimikolwiek wynikami te suplementy. A potem po wynikach lekarz dał mi kwas foliowy 15 mg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2017, 14:22

  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susanna widzę, że obeznana jesteś w tym wszystkim. z tego co sama wyczytałam, to można brać też bez wbadania niby zapobiegawczo, ale ponoć sporo droższy jest ten kwas metylowany

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlena88 wrote:
    Susanna widzę, że obeznana jesteś w tym wszystkim. z tego co sama wyczytałam, to można brać też bez wbadania niby zapobiegawczo, ale ponoć sporo droższy jest ten kwas metylowany
    Wcale nie jest droższy, w tym femibionie masz co reklamują 0,4 zwykły + 0,4 metylowany i ja za 24 zł kupiłam , mi si nie opyla bo jem 2 tabletki wiec na 2 tygodnie, dlatego ja kupię ten phoenix nutrition sobie on za 49 zł ma 1 mg metafolin 60 tabletek !

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2017, 14:35

  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aa czyli jeszcze nie jest tak źle. dzięki za podpowiedzi :) mam nadzieję, że nam się uda w końcu :)

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlena88 wrote:
    aa czyli jeszcze nie jest tak źle. dzięki za podpowiedzi :) mam nadzieję, że nam się uda w końcu :)
    Oj pewnie :*

  • Parsleyek Autorytet
    Postów: 1630 1347

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SusannaDean wrote:
    Wcale nie jest droższy, w tym femibionie masz co reklamują 0,4 zwykły + 0,4 metylowany i ja za 24 zł kupiłam , mi si nie opyla bo jem 2 tabletki wiec na 2 tygodnie, dlatego ja kupię ten phoenix nutrition sobie on za 49 zł ma 1 mg metafolin 60 tabletek !

    Ostatnio też się zastanawiam nad zmianą kwasu foliowego na foliany. Czy 1mg jest bezpieczną dawką dla wszystkich? Bo cenowo z tej firmy wygląda bardzo korzystnie.

    29 lat. Moja historia [blog]: waiting4.pl
    l22nkrhmpu973w26.png
    "Im bardziej w życiu ma się pod górkę, tym piękniejsze będą później widoki"
  • blumchen30 Autorytet
    Postów: 465 205

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny
    chwilę tu nie zaglądałam a chyba dla spokoju ducha chcialabym wiedziec, czy kwas foliowy ktory zazywam od paru miesiecy wogole przynosi jakosc korzysc.
    Susanne czyli zrobie jak zaleciałas jednej kolezance homocysteinę i kwas foliowy z krwi. Masz moze jakas stronke w necie cokolwiek co mi pozwoli przeanalizowac wyniki ktore bede miala.

    znalazlam jeszcze takie badanie: http://diag.pl/katalogi/badanie/inne/termolabilny-wariant-mthfr/

    dzieki

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2017, 16:21

    82dox1hpk6gsfajc.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 4 lipca 2017, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Parsleyek wrote:
    Ostatnio też się zastanawiam nad zmianą kwasu foliowego na foliany. Czy 1mg jest bezpieczną dawką dla wszystkich? Bo cenowo z tej firmy wygląda bardzo korzystnie.

    to zależy jak długo to będziesz brała; można doprowadzić do nadmiaru; niektóre dziewczyny, które biorą duże dawki zwykłego kwasu foliowego skarżą się na niektóre objawy nadmiaru;
    ja brałam przez jakieś 3 mce przed zajściem w ciążę codziennie 1,2 mg (0,8 metylo i 0,4 zwykłego, bo był w suplemencie multiwitaminowym, który mi gin kazała brać). I cały I trymestr tyle. I nic mi nie było.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca 2017, 13:06

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ