X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Kwiecień plecień, stary hasa, będę z tego mieć bobasa :)
Odpowiedz

Kwiecień plecień, stary hasa, będę z tego mieć bobasa :)

Oceń ten wątek:
  • Alysa Autorytet
    Postów: 3683 5693

    Wysłany: 27 kwietnia, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudka wrote:
    Badałam wczoraj dwa razy. Leci w dół jak szalona :(
    Bardzo mi przykro... 😢

    18 cykl starań

    👱🏻‍♀️31 lat/🧔🏻33 lata
    ♠️Niedoczynność tarczycy, mięśniaki usunięte laparoskopowo

    HSG✅, Mucha✅ , hormony 3dc✅, 7dpo✅, TSH, FT3, FT4✅, Glukoza/insulina✅, nasienie 🟩 - nienajgorsze, do powtórzenia ze względu na gorączkę w trakcie
    11.04.2024 - wizyta u nowego ginekologa 👎
    24.04.2024 - wizyta w poradni leczenia niepłodności
    "Przyszłość należy do tych którzy wierzą w piękno swoich marzeń "
  • Liyss🧚🏻 Autorytet
    Postów: 3055 6023

    Wysłany: 27 kwietnia, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudka, Dagica 🫂

    Nadzieja to początek wszystkiego✨

    11cs 🍀
    19.04 12dpo ⏸️
    19.04 beta 122,90 🤞🏻
    22.04 beta 578,60 🤞🏻
    09.05 pierwsza wizyta 0,58 cm bobo z bijącym serduszkiem 🥹
    🔜 29.05 kolejna wizyta

    preg.png
  • Mamausia Autorytet
    Postów: 464 1019

    Wysłany: 27 kwietnia, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudka bardzo mi przykro. Do jakiej wartości urosła Ci beta? Może to marne pocieszenie,ale dziewczyny na forum piszą ,że często po biochemie łatwiej udaj się zajść we właściwą ciążę - czego Ci życzę.

    U nas nad morzem piękna pogoda i dużo słońca. Aż się chce wszystko ,choć choroba u Nas nie ustępuje.

    Wczoraj wieczorem powtórzyłam test i uznałam wynik za pik,więc podałam zastrzyk.

    b3bde5193b8a8.jpghttps://zapodaj.net/plik-slDFMYUGRK


    Choć mając swoją owulację po piku na teście następnego dnia od rana mam ból podbrzusza,a tu dziś totalna cisza,więc może za szybko podałam🤨

    No ale co ma być to będzie.


    Miłego dnia dla Was


    Jakie plany na majówkę ?

    Speranza :), emilgiana lubią tę wiadomość

    👩🏼 37 lat 🧔🏻40 lat

    👦🏼👧🏼 bliźniaki 2012 -stymulacja
    👧🏻 córeczka 2019

    6.12.23 II 10dpo - beta 10 ,dobre przyrosty
    21.12.23 puste jajo
    4.01.24 indukcja - poronienie 💔beta 52965

    08.05.2024 II - 11dpo beta 23
    10.05.2024 beta 98💚
    progesteron 52,80ng

    202501197452.png
  • Alysa Autorytet
    Postów: 3683 5693

    Wysłany: 27 kwietnia, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamausia na spokojnie ;)Po podaniu Ovi jajo nie od razu pęka. Z resztą niekoniecznie musisz czuć ból ;) Najważniejsze żeby jajo pękło, temp wzrosła. W poniedziałek monit?

    18 cykl starań

    👱🏻‍♀️31 lat/🧔🏻33 lata
    ♠️Niedoczynność tarczycy, mięśniaki usunięte laparoskopowo

    HSG✅, Mucha✅ , hormony 3dc✅, 7dpo✅, TSH, FT3, FT4✅, Glukoza/insulina✅, nasienie 🟩 - nienajgorsze, do powtórzenia ze względu na gorączkę w trakcie
    11.04.2024 - wizyta u nowego ginekologa 👎
    24.04.2024 - wizyta w poradni leczenia niepłodności
    "Przyszłość należy do tych którzy wierzą w piękno swoich marzeń "
  • monii00 Ekspertka
    Postów: 243 380

    Wysłany: 27 kwietnia, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamausia wrote:
    Rudka bardzo mi przykro. Do jakiej wartości urosła Ci beta? Może to marne pocieszenie,ale dziewczyny na forum piszą ,że często po biochemie łatwiej udaj się zajść we właściwą ciążę - czego Ci życzę.

    U nas nad morzem piękna pogoda i dużo słońca. Aż się chce wszystko ,choć choroba u Nas nie ustępuje.

    Wczoraj wieczorem powtórzyłam test i uznałam wynik za pik,więc podałam zastrzyk.

    b3bde5193b8a8.jpghttps://zapodaj.net/plik-slDFMYUGRK


    Choć mając swoją owulację po piku na teście następnego dnia od rana mam ból podbrzusza,a tu dziś totalna cisza,więc może za szybko podałam🤨

    No ale co ma być to będzie.


    Miłego dnia dla Was


    Jakie plany na majówkę ?
    Trzymam kciuki, żeby to był ten cykl ✊️🍀
    Na pocieszenie, po okresie miałam tydzień stan podgorączkowy, owulka i dalej temperatura 37°.. Dziewczyny dobrze Ci podpowiadały 😂 możliwe, że coś w tym jest 🤔
    Wróciłam z badań, pierwsze co zrobiłam to poszłam spać.. Pytałam o której wyniki będą, możliwe że dopiero w poniedziałek bo progesteron długo się bada 🫣
    Zwariuje do poniedziałku, ale będę sprawdzać wieczorem 🫣
    Weekend majowy, będzie pewnie zależał od mojego samopoczucia 🥹

    Mamausia, pp2018 lubią tę wiadomość

    09.05.2024 wykryty ok 0,5 cm mięśniak - do późniejszej kontroli 🥺
    04.05.2024 💔 poronienie samoistne 4tc 4dz
    02.05.2024 beta 19 mIU/ml 💔
    27.04.2024 beta 138 mIU/ml progesteron 19,6 ng/ml 🍀
    25.04.2024 ⏸️ beta 78 mIU/ml
    progesteron 25,7 ng/ml 🍀
    01.03.2024 wznowienie starań
    24.10.2023 💔 poronienie samoistne 5tc 3dz
    15.10.2023 ⏸️
    02.09.2023 początek starań
    17.07.2021 👰‍♀️🤵‍♂️
    👧 28 l. 🧔‍♂️ 33 l.
    Cel ➡️ diagnostyka, utrata wagi
    Zalecenia gin ➡️ badania w kierunku trombofilii, TSH, glukoza na czczo, antykoagulant tocznia (min. 6 tyg po poronieniu)
  • Mamausia Autorytet
    Postów: 464 1019

    Wysłany: 27 kwietnia, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alysa wrote:
    Mamausia na spokojnie ;)Po podaniu Ovi jajo nie od razu pęka. Z resztą niekoniecznie musisz czuć ból ;) Najważniejsze żeby jajo pękło, temp wzrosła. W poniedziałek monit?


    Temperatury nie mierzę ,bo ja jestem oszołom 😝

    W poniedziałek lub wtorek mam wejść między pacjentkami na monit i potem duphaston no i czekamy co ten maj przyniesie.

    W maju mnie jeszcze czeka wizyta u Hematologa.

    pp2018, monii00 lubią tę wiadomość

    👩🏼 37 lat 🧔🏻40 lat

    👦🏼👧🏼 bliźniaki 2012 -stymulacja
    👧🏻 córeczka 2019

    6.12.23 II 10dpo - beta 10 ,dobre przyrosty
    21.12.23 puste jajo
    4.01.24 indukcja - poronienie 💔beta 52965

    08.05.2024 II - 11dpo beta 23
    10.05.2024 beta 98💚
    progesteron 52,80ng

    202501197452.png
  • pp2018 Autorytet
    Postów: 273 331

    Wysłany: 27 kwietnia, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamausia wrote:
    Temperatury nie mierzę ,bo ja jestem oszołom 😝

    W poniedziałek lub wtorek mam wejść między pacjentkami na monit i potem duphaston no i czekamy co ten maj przyniesie.

    W maju mnie jeszcze czeka wizyta u Hematologa.

    To jakiś plan jest! Zawsze krok do przodu ustalony :) ahh czekamy czekamy co nam maj przyniesie... oby walentynki na porodówce :)

    Starania od 02/2024, 38 lat
    Usunięcie polipa 31.05.23
    AMH 0,82 ng/ml
    ANA pozytywny SS-B (+)
    Pueria Uno, witamina D, olej lniany i z czarnuszki, ester-C, magneB6 forte, urydynox
  • siesiepy Autorytet
    Postów: 4637 8930

    Wysłany: 27 kwietnia, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamusia jakbyś za szybko podała to byś podkoksowala wzrost pęcherzyków i pękłyby w swoim czasie i tak. Ja mam takie podejrzenia co do mojego poprzedniego cyklu:
    Miałam 3 pęcherzyki, 24mm, 22mm i 15mm. Podałam sobie zastrzyk i chyba było już za późno dla tych dwóch pierwszych (w sumie dla jednego, bo ten 22 był dziwnie płaski), bo ovu nastąpiła po 3 dniach od zastrzyku, na USG były dwa niepekniete pęcherzyki (patrząc po umiejscowieniu to te największe właśnie) i jeden pęknięty - prawdopodobnie ten 15mm podrósł, bo gdyby 3 dni miał czekać ten największy 24mm, to osiągnąłby wielkość 30mm. Owu dzięki zastrzykowi pięknej jakości.

    W teorii jeśli chcesz podać idealnie zastrzyk to musisz zbadać: LH, progesteron i estradiol, wszystkie trzy hormony muszą być w konkretnym zakresie i to będzie idealny moment na podanie takiego zastrzyku. Nie pamiętam teraz ich wartości, ale potem poszukam.
    Ogólnie mało kto się tym przejmuje, bo zastrzyk podany nawet za wcześnie czy za późno i tak robi robotę.

    Mamausia, pp2018 lubią tę wiadomość

    Wyniki badań i suple/leki opisane w pamiętniku

    ♀️28
    ❌PCOS; niedoczynność tarczycy (mała tarczyca); po LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV), PAI hetero, MTHFR C677 hetero

    ♂️ 33
    ❌HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🔸 01.2023 wizyta w klinice -> rekomendacja IVF (b. słabe wyniki nasienia)
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności od 29.09.2023r.
    🔹10.2023 poprawa wyników nasienia, przeleczona ureaplasma,
    🔸 01.2024 LEEP szyjki macicy 🦀 ✔️
    🔹 02.2024 powrót do starań, start szczepień: gardasil 9
    🔹03.2024 - stymulacja letrozolem + zastrzyk
    2 stymulacje: 🩸
    III stymulacja: lametta 2x 3-7dc + eutrig 🕗

    🔜 Plany:
    ◾️ Stymulacje
    ◾️ HSG/histero-laparo + biopsja CD138 i CD56
    ◾️ KIRy 07.2024, ANA1, przeciwciała p.plemnikowe
    ◾️ IUI
    ◾️ IVF 2025

    "Najwięcej o robieniu dzieci wiedzą właśnie ci, którym nie wychodzi, a nie na odwrót. To chyba nie tak powinno być"
  • Alysa Autorytet
    Postów: 3683 5693

    Wysłany: 27 kwietnia, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jak tam nasza ankieta?

    pp2018 lubi tę wiadomość

    18 cykl starań

    👱🏻‍♀️31 lat/🧔🏻33 lata
    ♠️Niedoczynność tarczycy, mięśniaki usunięte laparoskopowo

    HSG✅, Mucha✅ , hormony 3dc✅, 7dpo✅, TSH, FT3, FT4✅, Glukoza/insulina✅, nasienie 🟩 - nienajgorsze, do powtórzenia ze względu na gorączkę w trakcie
    11.04.2024 - wizyta u nowego ginekologa 👎
    24.04.2024 - wizyta w poradni leczenia niepłodności
    "Przyszłość należy do tych którzy wierzą w piękno swoich marzeń "
  • emilgiana Przyjaciółka
    Postów: 77 109

    Wysłany: 27 kwietnia, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry wieczór ;)
    A ja jestem trochę w kropce i w sumie pierwszy raz w takiej sytuacji i pierwszy raz z Ovi.
    Wczoraj zastrzyk, dzisiaj test pokazał pik i to jeszcze jaki.
    Też nie wiem jak to sobie wszystko wyliczyć teraz. Kiedy ta owulacja nastąpi.
    Przytulanki były wczoraj i dzisiaj. Jeśli ciało mi pozowoli to będą też jutro, bo boli mnie ten lewy jajnik i całe podbrzusze, mega niekomfortowe uczucie..
    Śluzu nie mam w ogóle, chyba, że przy samej szyjce, której nie mogę sięgnąć za nic.
    Z plusów tyle, że temperatura w górę, zaliczyłam ładny skok.
    Jak nigdy czekam na poniedziałek, żeby pójść na wizytę.
    Też jestem ciapa i nie dopytałam, bo od jutra (16dc) powinnam wziąć duphaston jak zawsze, ale chyba poczekam do tej wizyty?

  • emilgiana Przyjaciółka
    Postów: 77 109

    Wysłany: 27 kwietnia, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Rudka i @Dagica 🫂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 kwietnia, 22:38

  • Chochlik12 Autorytet
    Postów: 266 619

    Wysłany: 28 kwietnia, 00:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alysa wrote:
    I jak tam nasza ankieta?

    Trzy tytuły idą łeb w łeb, ale jeden nieznacznie wysunął się na prowadzenie! 😄

    Podać już wyniki? Może damy sobie czas na przykład do poniedziałku i wtedy ogłoszę zwycięzcę? 😄

    Link jeśli jeszcze ktoś nie zagłosował: https://forms.gle/ntbBy96qPyRWimdo8 ♥️

    monii00, pp2018, Kinia92 lubią tę wiadomość

    👧🏻 27
    👦🏼 25
    4cs o pierwsze maleństwo 👶🏻
  • Chochlik12 Autorytet
    Postów: 266 619

    Wysłany: 28 kwietnia, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wytestowałam dzisiaj - dzień wcześniej i niestety biało 🥲 a taka piękna owulka była… także można mi wpisać biel…

    👧🏻 27
    👦🏼 25
    4cs o pierwsze maleństwo 👶🏻
  • pp2018 Autorytet
    Postów: 273 331

    Wysłany: 28 kwietnia, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chochlik12 wrote:
    Wytestowałam dzisiaj - dzień wcześniej i niestety biało 🥲 a taka piękna owulka była… także można mi wpisać biel…

    Jak nie ma @, to jeszcze się może odmienić.

    Chochlik12 lubi tę wiadomość

    Starania od 02/2024, 38 lat
    Usunięcie polipa 31.05.23
    AMH 0,82 ng/ml
    ANA pozytywny SS-B (+)
    Pueria Uno, witamina D, olej lniany i z czarnuszki, ester-C, magneB6 forte, urydynox
  • Chochlik12 Autorytet
    Postów: 266 619

    Wysłany: 28 kwietnia, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pp2018 wrote:
    Jak nie ma @, to jeszcze się może odmienić.

    Jeszcze na pewno będę testować jeśli 🐒 nie przyjdzie, ale już temp. zaczęła spadać, więc no 😄

    👧🏻 27
    👦🏼 25
    4cs o pierwsze maleństwo 👶🏻
  • Mamausia Autorytet
    Postów: 464 1019

    Wysłany: 28 kwietnia, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emilgiana wrote:
    Dobry wieczór ;)
    A ja jestem trochę w kropce i w sumie pierwszy raz w takiej sytuacji i pierwszy raz z Ovi.
    Wczoraj zastrzyk, dzisiaj test pokazał pik i to jeszcze jaki.
    Też nie wiem jak to sobie wszystko wyliczyć teraz. Kiedy ta owulacja nastąpi.
    Przytulanki były wczoraj i dzisiaj. Jeśli ciało mi pozowoli to będą też jutro, bo boli mnie ten lewy jajnik i całe podbrzusze, mega niekomfortowe uczucie..
    Śluzu nie mam w ogóle, chyba, że przy samej szyjce, której nie mogę sięgnąć za nic.
    Z plusów tyle, że temperatura w górę, zaliczyłam ładny skok.
    Jak nigdy czekam na poniedziałek, żeby pójść na wizytę.
    Też jestem ciapa i nie dopytałam, bo od jutra (16dc) powinnam wziąć duphaston jak zawsze, ale chyba poczekam do tej wizyty?

    Niech mnie dziewczyny poprawią, ale wydaje mi się,że po podaniu zastrzyku nie ma co testować,bo i test LH owulacyjny i hcg ciążowy będzie wychodził pozytywnie i to mocno co jest wynikiem składu zastrzyku. Także ten mocny pil to wynik zastrzyku - moim zdaniem.

    emilgiana lubi tę wiadomość

    👩🏼 37 lat 🧔🏻40 lat

    👦🏼👧🏼 bliźniaki 2012 -stymulacja
    👧🏻 córeczka 2019

    6.12.23 II 10dpo - beta 10 ,dobre przyrosty
    21.12.23 puste jajo
    4.01.24 indukcja - poronienie 💔beta 52965

    08.05.2024 II - 11dpo beta 23
    10.05.2024 beta 98💚
    progesteron 52,80ng

    202501197452.png
  • Nomeolvides Autorytet
    Postów: 1092 2631

    Wysłany: 28 kwietnia, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamausia wrote:
    Niech mnie dziewczyny poprawią, ale wydaje mi się,że po podaniu zastrzyku nie ma co testować,bo i test LH owulacyjny i hcg ciążowy będzie wychodził pozytywnie i to mocno co jest wynikiem składu zastrzyku. Także ten mocny pil to wynik zastrzyku - moim zdaniem.

    Zgadza się ☺️ po ovi i owulaki i ciążowe są fałszywie dodatnie

    emilgiana lubi tę wiadomość

    👧🏼25 👱🏼‍♂️26
    Starania od 06.2023
    Niedoczynność tarczycy / IO / PCOS

    🍀21.04 ⏸
    🍀 22.04 beta 49
    🍀 24.04 beta 199
    🍀 26.04 beta 608
    🍀 02.05 beta 5739
    🍀 02.05 Dwa pęcherzyki w macicy 🥺


    🔜 13.05 / 15.05 wizyta

    💊Euthyrox 100, Glucophage XR 2000, acard

    preg.png
  • pp2018 Autorytet
    Postów: 273 331

    Wysłany: 28 kwietnia, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emilgiana wrote:
    Dobry wieczór ;)
    A ja jestem trochę w kropce i w sumie pierwszy raz w takiej sytuacji i pierwszy raz z Ovi.
    Wczoraj zastrzyk, dzisiaj test pokazał pik i to jeszcze jaki.
    Też nie wiem jak to sobie wszystko wyliczyć teraz. Kiedy ta owulacja nastąpi.
    Przytulanki były wczoraj i dzisiaj. Jeśli ciało mi pozowoli to będą też jutro, bo boli mnie ten lewy jajnik i całe podbrzusze, mega niekomfortowe uczucie..
    Śluzu nie mam w ogóle, chyba, że przy samej szyjce, której nie mogę sięgnąć za nic.
    Z plusów tyle, że temperatura w górę, zaliczyłam ładny skok.
    Jak nigdy czekam na poniedziałek, żeby pójść na wizytę.
    Też jestem ciapa i nie dopytałam, bo od jutra (16dc) powinnam wziąć duphaston jak zawsze, ale chyba poczekam do tej wizyty?

    A jutro masz monitoring?
    Mi lekarka powiedziała, że najlepiej współżyć codziennie w okolicy owulacji, bo lepiej, żeby plemniki poczekały.
    Gratuluję skoku! To dobra wiadomość :)

    Nie zawsze pamiętamy o wszystkim, to zupełnie naturalne, że coś nam z głowy wylatuje. Faktem jest, że zapomniałaś zapytać czy brać ten duphaston, ale na pewno nie mówi to o tym, że jesteś ciapą.

    emilgiana lubi tę wiadomość

    Starania od 02/2024, 38 lat
    Usunięcie polipa 31.05.23
    AMH 0,82 ng/ml
    ANA pozytywny SS-B (+)
    Pueria Uno, witamina D, olej lniany i z czarnuszki, ester-C, magneB6 forte, urydynox
  • emilgiana Przyjaciółka
    Postów: 77 109

    Wysłany: 28 kwietnia, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pp2018 wrote:
    A jutro masz monitoring?
    Mi lekarka powiedziała, że najlepiej współżyć codziennie w okolicy owulacji, bo lepiej, żeby plemniki poczekały.
    Gratuluję skoku! To dobra wiadomość :)

    Nie zawsze pamiętamy o wszystkim, to zupełnie naturalne, że coś nam z głowy wylatuje. Faktem jest, że zapomniałaś zapytać czy brać ten duphaston, ale na pewno nie mówi to o tym, że jesteś ciapą.


    Tak, jutro mam monitoring. Dzisiaj już nie czuję żadnego bólu, w sumie czuję się świetnie, więc chyba 'po wszystkim'. Ciekawe, czy plemniki miały w czym zaczekać, bo była totalna susza.. jak nigdy
    Jestem może dla siebie faktycznie zbyt krytyczna, ale to pewnie przez doświadczenia z poprzednim lekarzem psycholem. Bo nawet ten nowy powiedział 'ale proszę pani, spokojnie, nic się nie stało, niech pani sobie na poniedziałek wszystko przygotuje i się nie denerwuje' 😅 bo pytał mnie np jaki biorę kwas foliowy
    Od starego lekarza dostawałam ochrzan z góry na dół jak czegoś nie wiedziałam/zapomniałam.

    pp2018 lubi tę wiadomość

  • emilgiana Przyjaciółka
    Postów: 77 109

    Wysłany: 28 kwietnia, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamausia wrote:
    Niech mnie dziewczyny poprawią, ale wydaje mi się,że po podaniu zastrzyku nie ma co testować,bo i test LH owulacyjny i hcg ciążowy będzie wychodził pozytywnie i to mocno co jest wynikiem składu zastrzyku. Także ten mocny pil to wynik zastrzyku - moim zdaniem.


    Przewertowałam w nocy forum i właśnie dziewczyny pisały tak jak Ty 😃
    Ciążowy zrobiłam dzisiaj, bo chcę wiedzieć kiedy zastrzyk mi się z organizmu 'wypłukuje'. Jestem dość świadoma, że na tym się nie skończy i pewnie niejeden zastrzyk jeszcze przyjmę. Chyba, że nie ma na to reguły i też różnie bywa i z każdym zastrzykiem hcg może schodzić inaczej, to proszę o podpowiedź. Inaczej moje działanie jest bezcelowe.

‹‹ 120 121 122 123 124 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ