X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Kwiecień plecień, stary hasa, będę z tego mieć bobasa :)
Odpowiedz

Kwiecień plecień, stary hasa, będę z tego mieć bobasa :)

Oceń ten wątek:
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4310 6855

    Wysłany: 29 marca, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rolka355 wrote:
    Mąż mówił mi, że sniło mu się, że jestem w ciązy. Ciekawa jestem czy się sprawdzi 😆🥰. Też macie taką nadzieję w każdym cyklu? Za każdym razem się rozczarowuję, ale nie umiem inaczej. Ciągle sobie liczę jeśli się uda to kiedy będzie poród, jaka pora roku itp :/:)
    Przy pierwszych staraniach tak miałam. I niby już podchodziłam na luzie, każdy kolejny cykl miał taki być, ale jak przychodziło do dni płodnych, to niby lepiej co dwa dni, ale no może codziennie tak na wszelki wypadek? A im bliżej testowania, tym większe szukanie objawów, oczywiście za każdym razem była ich masa 🤡 no i testy, to już w ogóle nakręcanie się.
    Teraz niby mam trochę większy luz, bo karmię i nie mam regularnych cykli, nawet nie wiem, czy mam owulację, ale no w poprzednim miesiącu i tak się nakręcałam 🤦🏼‍♀️

    Oby sen męża szybko się spełnił ❤️

    wdzięczność 🫶🏼

    02.2023 💙
  • świtezianka Autorytet
    Postów: 724 1241

    Wysłany: 29 marca, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki za wszystkie kwietniowe testowaczki ❤️🦠🦠🦠

    Liyss🧚🏻, monii00, Prezesoowa, pp2018, AnitaK, Majuna, ezra, PaulaG, blob, Kinia92 lubią tę wiadomość

    29.01: ⏸️ Witaj, dzieciątko 🥹

    Wynik NIFTY: zdrowy chłopczyk 💙

    USG połówkowe: 05.06 ✨

    preg.png
  • Liyss🧚🏻 Autorytet
    Postów: 3037 5996

    Wysłany: 29 marca, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poproszę testowanie na 23.04 🤞🏻

    PaulaG, pp2018, Majuna, Treaclynat lubią tę wiadomość

    Nadzieja to początek wszystkiego✨

    11cs 🍀
    19.04 12dpo ⏸️
    19.04 beta 122,90 🤞🏻
    22.04 beta 578,60 🤞🏻
    09.05 pierwsza wizyta 0,58 cm bobo z bijącym serduszkiem 🥹
    🔜 29.05 kolejna wizyta

    preg.png
  • Sosenka93 Autorytet
    Postów: 301 499

    Wysłany: 29 marca, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rolka355 wrote:
    Mąż mówił mi, że sniło mu się, że jestem w ciązy. Ciekawa jestem czy się sprawdzi 😆🥰. Też macie taką nadzieję w każdym cyklu? Za każdym razem się rozczarowuję, ale nie umiem inaczej. Ciągle sobie liczę jeśli się uda to kiedy będzie poród, jaka pora roku itp :/:)

    Z pierwszą ciążą zupełnie tego nie miałam.
    Teraz się zdarza myśleć.
    Oby sen się spełnił ♥️

    pp2018 lubi tę wiadomość

  • Ola28.28 Koleżanka
    Postów: 38 19

    Wysłany: 29 marca, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej 😊 podczytuje Was cały czas ale mało się odzywam, czasem o coś zapytam😊
    Będę testować z Wami, jeśli mogę 🥰
    Proszę o wpisanie ma 23 kwietnia. Choć szanse są niewielkie, bo nasienie Męża kiepskie.. ale musimy ponownie zrobić badania teraz w kwietniu 😊

    PaulaG, monii00, pp2018, grazka0022 lubią tę wiadomość

  • Sosenka93 Autorytet
    Postów: 301 499

    Wysłany: 29 marca, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapomniałam opowiedzieć : podczas wizyty u mojej gin we środę gadałyśmy coś o wieku ciężarnych itd. taka luźna rozmowa. I mówię jej, że miałam ostatnio klientkę, która urodziła w wieku 44 lat i to taki mój rekord o którym słyszałam. Natomiast ona opowiedziała mi o sytuacji z 48latka (oczywiście bez nazwisk luźna rozmowa). I to był dla mnie szok. Była przez wiele lat z jednym facetem i latami starali się o bejbika, nic nie wyszło. Rozeszli się jakiś czas temu i spotykała się z innym kolesiem, z którym wpadła od razu w wieku 48lat właśnie. I ok.
    Ale... myślała, że brak okresu jest wynikiem menopauzy bo wcześniej miała objawy więc moment, w którym przestała mieć okres nie był dla niej zdziwieniem. Nie przytyła prawie nic i tak sobie żyła aż pewnego dnia poczuła ruchy i w szoku udała się do gina, kobiety... w 21 tygodniu ciąży 🙈 Ciąża zdrowa, urodziła już. Jeju jaka sytuacja. Myślałam, że tylko w filmach tak 😁

    pp2018, Malamia, AnitaK, Majuna, Rachelka23, PaulaG, BillieJean lubią tę wiadomość

  • LavenderCarrot Debiutantka
    Postów: 15 45

    Wysłany: 30 marca, 00:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka mało się udzielam, ale sobie czytam na wątkach co tam piszecie 🤗
    U mnie z nakręceniem się i szukanie symptomów ciąży było do jakiegoś czasu, ale ostatni cykl stwierdziłam , że dosyć tego. I mimo, że coś tam niby czułam, to sama się beształam żeby przestać sobie wkręcać i nawet żeby sobie udowodnić, że nic nie ma to ostatni test zrobiłam i objawy przeszły jak ręką odjął. W tym cyklu nie kupuje żadnych testów, chyba że spóźni się okres. Jedyne testy jakie mam to owulaki i na razie te robię bo jakoś na dniach mam mieć owulke.
    Więc nie chce się wpisywać na konkretny dzień, a pierwszy raz poproszę o wolnego strzelca.
    Jakoś coraz częściej mam wyrąbane czy zajdę czy nie. Znalazłam sobie zajęcie, uczę się aranżacji wnętrz, bo jakoś zawsze miałam do tego smykałkę i planuje też różne rzeczy, więc będzie co będzie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca, 00:28

    Monk@, AnitaK, rolka355, CoffeeDream, PaulaG, blob, Kinia92 lubią tę wiadomość

  • PaulaG Autorytet
    Postów: 509 488

    Wysłany: 30 marca, 01:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miś wrote:
    Cześć dziewczyny!
    W marcowym wątku przestałam się odzywać i już nie nadrobię tego co pisałyście. Przechodzę chwilę zwątpienia. Mam nadzieję że kwiecień będzie lepszy.

    Proszę o wpisanie mnie na 13 kwietnia 🙂.


    Nie musisz być na bieżąco, odezwij się czasem co tam u Ciebie 😁

    🇮🇪
    IO, stan przedcukrzycowy, niedoczynność tarczycy, arytmia, nadwaga
    Euthyrox 50, bisocard 5, metformina 1x1
    2.5 roku starań
    29.05.2018 👱‍♂️🥰
    22.09.2019👱‍♀️🥰
    Starania o trzecie ❤ 4cs
  • PaulaG Autorytet
    Postów: 509 488

    Wysłany: 30 marca, 01:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pink_Flowers wrote:
    Cześć Dziewczyny 🌸
    Jestem tu nowa i bardzo chciałabym do Was dołączyć.
    Nasze starania zaczęły się w styczniu, udało się za pierwszym razem, jednak doszło do poronienia samoistnego. Miesiąc przerwy i właśnie teraz znowu wracamy do gry. Mam nadzieję, że będzie to dla nas wszystkich tutaj szczęśliwy miesiąc 🍀
    Bardzo proszę o wpisanie mnie na testowanie 18.04.

    Miłego i słonecznego dnia ☀️


    Przykro mi z powodu poronienia. 😕

    🇮🇪
    IO, stan przedcukrzycowy, niedoczynność tarczycy, arytmia, nadwaga
    Euthyrox 50, bisocard 5, metformina 1x1
    2.5 roku starań
    29.05.2018 👱‍♂️🥰
    22.09.2019👱‍♀️🥰
    Starania o trzecie ❤ 4cs
  • PaulaG Autorytet
    Postów: 509 488

    Wysłany: 30 marca, 01:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fermina wrote:
    Nie wiem czemu mnie zdziwiło, że to już kwiecień ;D Mój cykl się tak układa, że jeżeli nie uda się w tym, to w kolejnym testować będę raczej też w kwietniu, także to dla mnie podwójna szansa! Proszę o wpisanie na 03.04., chociaż w tym cyklu nie ma dużych szans a też doświadczam dziwnego, nowego stanu: boję się testować, żeby nie zobaczyć bieli i możliwe, że będę to odkładać.

    Powodzenia dla nas wszystkich, wszystko kwitnie, niech nam zakwitną jajeczka :D

    Mamy ten sam termin 🐒.... chociaz nie wiem czemu flo mi liczy fazę lutealną 16 dni... no cóż kiedyś okres przyjdzie 😆

    🇮🇪
    IO, stan przedcukrzycowy, niedoczynność tarczycy, arytmia, nadwaga
    Euthyrox 50, bisocard 5, metformina 1x1
    2.5 roku starań
    29.05.2018 👱‍♂️🥰
    22.09.2019👱‍♀️🥰
    Starania o trzecie ❤ 4cs
  • PaulaG Autorytet
    Postów: 509 488

    Wysłany: 30 marca, 01:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    grazka0022 wrote:
    Laseczki, a powiedzcie mi jak robicie test owu i wychodzi ta kreska, ale nie taka jak kontrolna tylko jaśniejsza to w apce oznaczanie jako negatywny czy pozytywny? Ja niby zaznaczam jako negatywny i pozytywna dopiero ta kreska ciemna jak kontrolna. Czy dobrze robię?

    Dobrze. Pozytywny test owulacyjny jest wtedy jak kreska testowa jest tak samo mocna lub nawet lepiej jak jest mocniejsza niż kontrolna 😁

    🇮🇪
    IO, stan przedcukrzycowy, niedoczynność tarczycy, arytmia, nadwaga
    Euthyrox 50, bisocard 5, metformina 1x1
    2.5 roku starań
    29.05.2018 👱‍♂️🥰
    22.09.2019👱‍♀️🥰
    Starania o trzecie ❤ 4cs
  • PaulaG Autorytet
    Postów: 509 488

    Wysłany: 30 marca, 01:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rolka355 wrote:
    Ja w tym cyklu sikam ostatni test. Nie kupuję więcej. Tłumaczę sobie, że przecież je da się wszędzie kupić. Kupię i będę testować dopiero jak mi miesiączka się spóźni dzień lub dwa. Zobaczymy co wyjdzie z tego postanowienia 😅 Jakoś te białe mnie bardziej wkurzają niż okres.

    Ja przez całe 2.5 roku starań nie umiałam wytrzymać i robiłam w ok 10 dpo. Czasem wcześniej czasem 2 dni przed. Jak już zaszłam w tą ciążę to mi tego brakowało 🤣

    W tym cyklu byłam tak zła że nie wyszło że stwierdziłam że nie robię testów owulacyjnych ani ciążowych. Owu nie robiłam ale ciążowe zużyłam już 6 🤣

    Prezesoowa, pp2018, AnitaK, rolka355, Rachelka23 lubią tę wiadomość

    🇮🇪
    IO, stan przedcukrzycowy, niedoczynność tarczycy, arytmia, nadwaga
    Euthyrox 50, bisocard 5, metformina 1x1
    2.5 roku starań
    29.05.2018 👱‍♂️🥰
    22.09.2019👱‍♀️🥰
    Starania o trzecie ❤ 4cs
  • damrade Autorytet
    Postów: 604 1321

    Wysłany: 30 marca, 01:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wysyłam mnóstwo wirusów 🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠

    Prezesoowa, Vienna, pp2018, monii00, Malamia, Sosenka93, AnitaK, NiedoszlaWielodzietna, elektro96, ezra, grazka0022, Rachelka23, PaulaG, KejtKa, blob, CudnaKwiaciarka lubią tę wiadomość

    👩🏻28
    👨🏼31

    👦🏼 12.2019 syn

    11.2023 usunięcie nadnercza prawego - guz chromochłonny 🦞

    od 01.2024 staramy się o drugie 👶🏼

    02.2024 - podwójna owulacja: po jednym pęcherzyku w prawym i lewym 🥚🤞🏼

    26.02 ⏸️
    27.02 beta 18.13
    29.02 beta 71.04
    04.03 beta 428
    06.03 beta 1191.42
    08.03 pierwsza wizyta - pęcherzyk 0.66 cm
    25.03 zarodek 1.63 cm i ❤️
    02.05 badania prenatalne
    preg.png
  • pp2018 Autorytet
    Postów: 272 331

    Wysłany: 30 marca, 06:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie wpiszcie na 4 kwietnia w dniu spodziewanej @.

    PaulaG lubi tę wiadomość

    Starania od 02/2024, 38 lat
    Usunięcie polipa 31.05.23
    AMH 0,82 ng/ml
    ANA pozytywny SS-B (+)
    Pueria Uno, witamina D, olej lniany i z czarnuszki, ester-C, magneB6 forte, urydynox
  • Malamia Autorytet
    Postów: 721 1081

    Wysłany: 30 marca, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka, poproszę o wpisanie na 23.04. Dzień po spodziewanej 🐵
    W marcu odpuściłam, ale postaram się wrócić na forum. Powodzenia wszystkim życzę 🥰

    monii00, AnitaK, pp2018, Prezesoowa, PaulaG lubią tę wiadomość

    13 cykl starań o drugą dzidzię
    ________________________
    Starania od 07.2018.
    01.2019 ciąża biochemiczna💔
    7 cykl starań szczęśliwy🍀
    5.04.2019. ⏸️
    25.04.19. - 3,6 mm szczęścia i ♥️
    26.11.2019. Nasz chłopczyk 🩵 3390g i 52 cm
    👩🏻27l. 🧔🏻‍♂️31.
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4310 6855

    Wysłany: 30 marca, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sosenka93 wrote:
    Zapomniałam opowiedzieć : podczas wizyty u mojej gin we środę gadałyśmy coś o wieku ciężarnych itd. taka luźna rozmowa. I mówię jej, że miałam ostatnio klientkę, która urodziła w wieku 44 lat i to taki mój rekord o którym słyszałam. Natomiast ona opowiedziała mi o sytuacji z 48latka (oczywiście bez nazwisk luźna rozmowa). I to był dla mnie szok. Była przez wiele lat z jednym facetem i latami starali się o bejbika, nic nie wyszło. Rozeszli się jakiś czas temu i spotykała się z innym kolesiem, z którym wpadła od razu w wieku 48lat właśnie. I ok.
    Ale... myślała, że brak okresu jest wynikiem menopauzy bo wcześniej miała objawy więc moment, w którym przestała mieć okres nie był dla niej zdziwieniem. Nie przytyła prawie nic i tak sobie żyła aż pewnego dnia poczuła ruchy i w szoku udała się do gina, kobiety... w 21 tygodniu ciąży 🙈 Ciąża zdrowa, urodziła już. Jeju jaka sytuacja. Myślałam, że tylko w filmach tak 😁
    Są, są i te późniejsze ciąże i takie właśnie przypadki:) gdzieś tam do jakiś czas też słyszę :)


    Pięknego dnia kochane 🥰

    pp2018 lubi tę wiadomość

    wdzięczność 🫶🏼

    02.2023 💙
  • AnitaK Autorytet
    Postów: 1360 1329

    Wysłany: 30 marca, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny 😊
    Ja też znam nietypową historię, kuzynka mojego męża przez 20 lata starała się z mężem o bobasa. W wieku 40 lat zdecydowali się na adopcję niemowlaka. Po pół roku zaszła w ciążę i mają rok po roku dziecko 🙂

    Ja staram się już nie nakręcać, nawet nie nalegam z serduszkowaniem. Mam już dwójkę dzieci więc co ma być to będzie.

    Pięknego dnia Wam życzę 🌞🌞🌞

    pp2018, Fermina, Monk@, PaulaG lubią tę wiadomość

    Styczeń 2017 - Aniołek (7tc)
    2018 👶
    2019 👶
    aktualnie 7cs o 3 maleństwo <3
  • Fermina Autorytet
    Postów: 2785 5078

    Wysłany: 30 marca, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PaulaG wrote:
    Mamy ten sam termin 🐒.... chociaz nie wiem czemu flo mi liczy fazę lutealną 16 dni... no cóż kiedyś okres przyjdzie 😆

    U mnie 3.04 to będzie 9 dpo🙈 po prostu w tym cyklu podchodzę realnie do mojej cierpliwości i wiem, że dłużej będzie mi trudno wytrzymać.

    Obudziłam się dziś tak wściekła, jakbym miała najgorszy PMS od lat, mam nadzieję, że mi przejdzie w ciągu dnia bo mój nastrój trudno nazwać świątecznym 😅

    @Anita, masz dzieci urodzoje rocznikowo tak samo jak ja i @PaulaG :D

    Edit: Byłaś na grudniowkach2019! Miałam wrażenie, że już Cię widziałam! :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca, 11:01

    AnitaK, Malamia, PaulaG lubią tę wiadomość

    2018 - 👱🏻‍♂️
    2019 - 👱🏻‍♀️
    38 l.

    29.04 - ⏸️ (11 dpo)
    29.04 - beta 54,60, prg.: 20,60 ng/ml
    30.04 - beta 106,65
    02.05 - beta 263,48, prg: 22,4 ng/ml
    06.05 - beta 2362,89

    preg.png
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4310 6855

    Wysłany: 30 marca, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnitaK wrote:
    Hej dziewczyny 😊
    Ja też znam nietypową historię, kuzynka mojego męża przez 20 lata starała się z mężem o bobasa. W wieku 40 lat zdecydowali się na adopcję niemowlaka. Po pół roku zaszła w ciążę i mają rok po roku dziecko 🙂

    Ja staram się już nie nakręcać, nawet nie nalegam z serduszkowaniem. Mam już dwójkę dzieci więc co ma być to będzie.

    Pięknego dnia Wam życzę 🌞🌞🌞
    Miałam pisać podobną historię u nas w dalszej rodzinie. Może nie 20 lat się starali, choć nie pamiętam ile. Ale wyszło, że dzieci mieć nie mogą. Jeśli się nie mylę, to nie próbowali in vitro, bo było sprzeczne z ich przekonaniami. Zaadoptowali dziecko, po czym kobieta zaszła w ciążę ;)

    U męża w rodzinie jedna para dwie próby in vitro i się nie udało. A później dwie ciąże naturalne i dwoje dzieci mają :)

    wdzięczność 🫶🏼

    02.2023 💙
  • monii00 Ekspertka
    Postów: 239 376

    Wysłany: 30 marca, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To opowiem Wam 2 historie. Moja mama dowiedziała się o ciąży w 5 miesiącu, miała nieregularne cykle i brała leki. Był duży strach, że mój brat urodzi się z wadami. Mój brat urodził się zdrowy, kończy w kwietniu 17 lat. Wykryto mu wadę serca jak miał 2 lata, nie może tylko robić ćwiczeń obciążających serce a tak to 2 m chłopa, biega, skacze i mi dokucza 😂
    Druga historia to mojej znajomej z pracy, z mało drożnego jajowodu zrodziła się ciąża. Chłopczyk ma 2 lata.
    Historia premium, kolejna znajoma z pracy miała 3 poronienia, urodziła synka po 1 poronieniu i kolejne miała 2 (w tym jedno kiedy już razem pracowaliśmy) aktualnie jest w ciąży, termin ma na lipiec 2024 🌸

    Monk@, AnitaK, pp2018 lubią tę wiadomość

    09.05.2024 wykryty ok 0,5 cm mięśniak - do późniejszej kontroli 🥺
    04.05.2024 💔 poronienie samoistne 4tc 4dz
    02.05.2024 beta 19 mIU/ml 💔
    27.04.2024 beta 138 mIU/ml progesteron 19,6 ng/ml 🍀
    25.04.2024 ⏸️ beta 78 mIU/ml
    progesteron 25,7 ng/ml 🍀
    01.03.2024 wznowienie starań
    24.10.2023 💔 poronienie samoistne 5tc 3dz
    15.10.2023 ⏸️
    02.09.2023 początek starań
    17.07.2021 👰‍♀️🤵‍♂️
    👧 28 l. 🧔‍♂️ 33 l.
    Cel ➡️ diagnostyka, utrata wagi
    Zalecenia gin ➡️ badania w kierunku trombofilii, TSH, glukoza na czczo, antykoagulant tocznia (min. 6 tyg po poronieniu)
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ