X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Kwietnióweczki 2014-zaczynamy
Odpowiedz

Kwietnióweczki 2014-zaczynamy

Oceń ten wątek:
  • Daisy Autorytet
    Postów: 3480 4306

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qrczak! Tak jak masz napisane w stopce - Patrz w przyszłość! A tam zielony kropek! Trzymam kciuki :)

    Qrczak lubi tę wiadomość

  • Lila84 Autorytet
    Postów: 574 247

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qurczaczku trzymamy kciuki <3

    Qrczak lubi tę wiadomość

    Lenka <3 35t1d 2522 gramy szczęścia <3

    Czekamy na Ciebie córeczko <3
    d76e967a38.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczynki, bedzie dobrze :) mi sie udalo chociaz nie naturalnie to i wam sie uda :) trzymam kciki i czekam na dobre wiesci

    Qrczak, Gajka lubią tę wiadomość

  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qrczaczku ja trzymam kciuki cały czas i nie zamierzam puszczać!!! Na wszelki wypadek umawiaj się szybko na jutro do gina, bo jeśli beta będzie pozytywna to przy tak niskim progesteronie będziesz potrzebować dupka lub luteiny!!!!

    Qrczak, Wiola25 lubią tę wiadomość

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nom, chmureczka dobrze mowi :) trzeba szybko szukac pomocy, musi sie udac Qrczakowi :)

    Qrczak lubi tę wiadomość

  • Kasia79 Ekspertka
    Postów: 230 122

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak to jest z tymi wykresami na ovufriend? W drugiej fazie zaznaczam bóle miesiączkowe dostaje za to codziennie 2 punkty, a mam później miesiączkę (narazie nie mam, ale w poprzednich miesiącach tak było)

  • munirka Przyjaciółka
    Postów: 89 69

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie minus :( znowu... przenoszę się do majówek, ale tu będę zaglądać i trzymać kciuki za pozostałe osoby.. Oby było jak najwięcej serduszek..

    01.04. livia30 (-), macadamia <3, Ita <3, sara_nar <3
    02.04. BATTINKA (-), Ewelcia <3,dynamiczna <3, karolcia22 <3
    03.04. Alfetka <3
    04.04. anna83_83 <3,
    05.04. Iwka (-), Tosia 1981 (-)
    06.04. Maleczka <3
    07.04. Vaniliaa(-)
    08.04. zielarka(-), malufka(-), Elfik(-), Kosmitka <3, Picia <3,
    09.04. Welonisia(-), Katha81 (-), zAgatka (-) , Lila84 (-), Nenaaa (-) ,gosia_9020 (-)
    10.04. Lillith(-), Tygrysek86,(-), Nessa <3
    11.04. Pinia108(-), Ewa99, Gajka <3, Magdalenna <3, Anusiak88 <3, mamaxmama <3
    12.04. Zemraa <3
    13.04. polkosia (-), paaulla84 (-), KMK, kittykate <3, slodka100 (-) , Anutka (-), zabcia_A <3, oczekująca <3
    14.04. isabelle (-), ~Ania~ (-), Basic Bartez <3, julianna <3 moniska4444 <3
    15.04. AnBe, Rubi, Qrczak, szurabura <3 , waszka88 (@), Babe B <3
    16.04. Brawurka84(-), M4DZI4, Doris-83
    17.04. Lenka123321, kaarolaa <3
    18.04. Miśkaa
    19.04. Anutka, alternatywa, Kkarolinaaaa
    20.04. Ania1986(-), munirka (-), kkisia, simcat86, Monifah, Mega
    21.04. kasiuleks, Ida, kasiatoja
    22.04. Tynka1990, Daisy, chmurreczkaa, olencja
    23.04. Kierzynka, XxMoniaXx, Klif
    24.04. aniulkab86
    25.04. karola_aa
    26.04. madzianka, kejti91, Andziorr
    27.04. Wiola25
    28.04.
    29.04. tomiika, Dariaa
    30.04. justysss, Tamka, Rybeńka, justta, misia79

    hjo0q0v.png
  • Daisy Autorytet
    Postów: 3480 4306

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia79 wrote:
    Dziewczyny jak to jest z tymi wykresami na ovufriend? W drugiej fazie zaznaczam bóle miesiączkowe dostaje za to codziennie 2 punkty, a mam później miesiączkę (narazie nie mam, ale w poprzednich miesiącach tak było)


    Bo bóle @ często są objawem ciazy..odnotowujesz je i dostajesz punkty. Ale jak wiadomo bole @ moga swiadczyc o nadchodzacej @, na to nie mamy wplywu. OF daje punkty za to, ze inne dziewczyny mialy tez takie objawy i przy nich zaszly :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 kwietnia 2014, 16:25

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja z lekarzami miałam tak samo, jeden mi powiedział, ze nic tam nie widzi i jest ok, drugi ze jestem młoda i rok staran to nic, dopiero trzeci sie mna pozadnie zajał, wyleczył zapalenie, zdiagnozował wodniaki, zrobil HSG a na koniec pokierował do kliniki na zdobienie badan meza....

    a kiedy zobaczył wyniki meza, powiedział ze juz nic wiecej nie zrobi bo zwyczajnie nie da rady...została nam tylko klinika i mysle, ze dobrze zrobilismy...nie czekalismy dlugo z decyzja tylko w listopadzie 2013 zapisalismy sie na in vitro...

    chmurreczkaa, Wiola25 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia79 wrote:
    Dziewczyny jak to jest z tymi wykresami na ovufriend? W drugiej fazie zaznaczam bóle miesiączkowe dostaje za to codziennie 2 punkty, a mam później miesiączkę (narazie nie mam, ale w poprzednich miesiącach tak było)
    ja tez mam bole miesiaczkowe, ktore moga wskazywac na @ lub tez na ciaze, u mnie na to drugie :)

    chmurreczkaa lubi tę wiadomość

  • Kasia79 Ekspertka
    Postów: 230 122

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolaa jeśli mogę spytać? Jak Ci wykryto te wodniaki i co to jest wogóle?

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bylam u gina,niby mily,niby spoko,usg w gab. Na nfz,normalnie szok. ale pan odeslal mnie z kwitkiem,laskawie zbadal palcymy i powiedzial ze po pol roku jak nie zajde to mam sie zglosic. On uwaza ze problemy z pecherzem nie wynikaja na pewno z drog rodnych. Wkurzylam sie.strata zasy. Do tego dal mi wyklad iz. Badanie zaczyna sie od meza a nie od zony i tyla. No i wyszlam,dupek cholerny!!!!


    u5cvp2.png
  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    Bylam u gina,niby mily,niby spoko,usg w gab. Na nfz,normalnie szok. ale pan odeslal mnie z kwitkiem,laskawie zbadal palcymy i powiedzial ze po pol roku jak nie zajde to mam sie zglosic. On uwaza ze problemy z pecherzem nie wynikaja na pewno z drog rodnych. Wkurzylam sie.strata zasy. Do tego dal mi wyklad iz. Badanie zaczyna sie od meza a nie od zony i tyla. No i wyszlam,dupek cholerny!!!!

    Kolejny dupek, oj nawet pojęcia nie masz ilu takich przerobiłam. Skąd jesteś olencja? Może ktoś poda Ci namiary na dobrego gina w Twojej okolicy?

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • niecierpliwa21 Autorytet
    Postów: 1746 1190

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluje wszystkim zafasolkowanym !
    Ale piękna ta lista kwietniowa :) dopiero połowa miesiąca a tyle fasolek.

    kaarolaa lubi tę wiadomość

    nxbhnwz.png
  • XxMoniaXx Autorytet
    Postów: 15445 8425

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja juz raczej napewno będe na maj sie klasyfikować ...

    f2wl3e5exwv499zn.png
    km5sdf9hllms5iw1.png

    10. 2018r. - c.b
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia79 wrote:
    Karolaa jeśli mogę spytać? Jak Ci wykryto te wodniaki i co to jest wogóle?
    na usg lekarz cos widział, a poza tym zawsze podczas <3 bolał mnie prawy bok....i mowiac o tym lekarzowi przy kazdym usg szukał jakiegos niepokojacego obrazu i w koncu znałazł...przypuszczał ze to wodniak, ale nie byl do konca pewien...dał mi skierowanie na HSG, sam załatwił termin i zrobił to HSG i wyszło, ze na obu jajowodach sa wodniaki, ale na prawym duzo wiekszy...teraz przygotowujac sie do in vitro, na usg dobrze bylo widac wodniaka, az lekarka sie pytała o niego...

    O niedrożności jajowodów mogą świadczyć problemy z zajściem w ciążę, ale przyczyna niepłodności może też być zupełnie inna. Jeśli w niedrożnych jajowodach gromadzi się płyn (tzw. wodniak jajowodów), mogą pojawiać się charakterystyczne wodne upławy; wody wypływa rzeczywiście dużo, np. w trakcie stosunku. Jeśli ginekolog podejrzewa niedrożność jajowodów, wykonuje USG przezpochwowe. Może też zlecić badanie HSG - podaje się przez pochwę i szyjkę macicy kontrast, a potem robi 3-4 zdjęcia RTG: gdy kontrast jest w macicy, gdy jest w jajowodach i gdy z nich wypływa do jamy brzusznej. Jeśli kontrast nie wypływa, potwierdza się niedrożność jajowodów.

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ze stolicy,niestety mam dobreıgo gina. A chcialam wytestowac innego i dupa blada.... Tylko ze ja nie umiem isc do lekarza i kazac mu cos robic,cos badac,na cos kierowac


    u5cvp2.png
  • Kasia79 Ekspertka
    Postów: 230 122

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaarolaa wrote:
    na usg lekarz cos widział, a poza tym zawsze podczas <3 bolał mnie prawy bok....i mowiac o tym lekarzowi przy kazdym usg szukał jakiegos niepokojacego obrazu i w koncu znałazł...przypuszczał ze to wodniak, ale nie byl do konca pewien...dał mi skierowanie na HSG, sam załatwił termin i zrobił to HSG i wyszło, ze na obu jajowodach sa wodniaki, ale na prawym duzo wiekszy...teraz przygotowujac sie do in vitro, na usg dobrze bylo widac wodniaka, az lekarka sie pytała o niego...

    O niedrożności jajowodów mogą świadczyć problemy z zajściem w ciążę, ale przyczyna niepłodności może też być zupełnie inna. Jeśli w niedrożnych jajowodach gromadzi się płyn (tzw. wodniak jajowodów), mogą pojawiać się charakterystyczne wodne upławy; wody wypływa rzeczywiście dużo, np. w trakcie stosunku. Jeśli ginekolog podejrzewa niedrożność jajowodów, wykonuje USG przezpochwowe. Może też zlecić badanie HSG - podaje się przez pochwę i szyjkę macicy kontrast, a potem robi 3-4 zdjęcia RTG: gdy kontrast jest w macicy, gdy jest w jajowodach i gdy z nich wypływa do jamy brzusznej. Jeśli kontrast nie wypływa, potwierdza się niedrożność jajowodów.

    To dobrze, że się zdecydowałaś na invitro, bo tak to możnaby czekać w nieskonczoność i z każdym miesiącem się stresować, a tak stres został zneutralizowany przez pozytywny test:)

    kaarolaa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wodniaki mozna usunac razem z jajowodem lub zrobic plastyke jesli sie da, ale grozi to ciaza pozamaciczna, dlatego nie chcialam ryzykowac i zgłosiłam sie do in vitro, dobrze zrobilismy :)

    chmurreczkaa lubi tę wiadomość

  • Kasia79 Ekspertka
    Postów: 230 122

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    Ze stolicy,niestety mam dobreıgo gina. A chcialam wytestowac innego i dupa blada.... Tylko ze ja nie umiem isc do lekarza i kazac mu cos robic,cos badac,na cos kierowac

    Czasem jest tam, że trzeba zacisnąć zęby i walczyć o swoje, powiedzieć, ze Cię coś niepokoi i potrzebujesz pogłębionej diagnostyki. Wiem , że lekarze mają taki limit na kierowanie na badania, sama też to przeszłam, ale jak nie jeden to inny. Trzeba się dopytywać na "chama" moim zdaniem.

    olencja, chmurreczkaa lubią tę wiadomość

‹‹ 139 140 141 142 143 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ