X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Kwietnióweczki 2014-zaczynamy
Odpowiedz

Kwietnióweczki 2014-zaczynamy

Oceń ten wątek:
  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy oczywiście że najłatwiej od razu in vitro - tylko po co cały ten stres punkcja, pobieranie, badania, czekania...zastrzyki w brzuch, hormony, no i abstynencja męża całkowita na alkohol, papierosy... to już naprawdę ostateczność dla par które mają poważne problemy (jak kaarola, moja sąsiadka) a uważam że Wy naprawdę macie duuże szanse zajść naturalnie!!!
    Więc głowa do góry :) mężowi witaminki, mniej stresu, trochę więcej ruchu i będzie ok. A może wcześniej zaciążysz jak ja i przestaniesz się zastanawiać czy wyniki były ok :)
    moim zdaniem ta gin nie ma podstaw by Was kierować na in vitro :)

    PS.ja też nie jestem przeciwna in vitro, wręcz sama bym się poddała gdybym nie miała szansy naturalnie zajść!!!!

    chmurreczkaa, Daisy, kaarolaa lubią tę wiadomość

    Kate

    np55zzc.png
  • Doris-83 Autorytet
    Postów: 906 757

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hello!
    Test dzisiaj negatywny. @ brak, ale przy ostatniej ciąży to wynik pozytywny na teście wyszedł mi dopiero w 20 dniu po ovu.

    Co ma być to będzie ;-)teraz i tak nie mam na nic wpływu.

    KAROLAAAAAAAAAAAA!!!! Jak ja się cieszę :-)

    kaarolaa lubi tę wiadomość

    PCOS
    W szczęśliwym cyklu pomógł: DONG, tampony borowinowe, inofolic.
    5b09wn15vuf2f1fu.png
  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Uwagi:
    Uwagi : zwichnięcie główki (21%), amorfia główki (19%), wady wsatwki (15%), wady witki (9%). Test eozynowy=47% żywych plemników w polu widzenia.[/QUOTE]

    Wiola, robiliście badanie wspomagane techniką komputerową?
    powinna być osobna kolumna Morfologia ile procent
    my mielismy 3 % norma WHO jest powzyżej 4 % czyli my mielismy 97 % plemników wadliwych!!! u Ciebie nie można jednoznacznie stwierdzić bo są jeszcze plemniki które mają np wadę i wstawki i głowki albo wstawki i witki a Ty nie masz napisane ile %
    Ogólnie badanie podaje ile % z badanych plemników jest o prawidłowej budowie!

    Kate

    np55zzc.png
  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris, ja nadal kciukam. Póki nie ma @ to jest nadzieja :)
    wiola poczekaj na opinię lekarza, już niedługo będziesz wiedziała co powie i co zaleca, ja niestety nie jestem ekspertem.
    Daisy- ja bym jeszcze próbowała naturalnie, nasienie może się poprawić, poczekajcie jeszcze 2-3 cykle i zróbcie badanie raz jeszcze, jak już leczenie może coś zdziała w międzyczasie. A może nie trzeba będzie bo wcześniej okaże się, że jesteś w ciąży?

    kittykate lubi tę wiadomość

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • Daisy Autorytet
    Postów: 3480 4306

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiola25 wrote:
    nie wiem co to ta morfologia i czy na podstawie wyników tych badań można ją ocenic.. pomóżcie

    Kochana widze ze
    1. Aglutynacja 2 stopien. To nie jest dobrze - dostaniecie cos na rozrzedzenie. My aglutynacji nie mamy, ale tez bierzemy bo za duzo.
    2. Dobrze, ze macie samoistne uplynnienie! Uf, jeden problem z glowy.
    3. 51% plemnikow zywych ruszajacych sie. Nie jest zle. My mamy 28%, no ale mamy o wiele wieksze ilosci startowe (680).
    4. Granulocyty 9 to wskazuje na jakis stan zapalny.
    5. zwichnięcie główki (21%), amorfia główki (19%), wady wsatwki (15%), wady witki (9%). Test eozynowy=47% żywych plemników w polu widzenia. Tu nie pomoge, ale pewnie bedziecie brac leki na poprawe nasienia.

    Zreszta, pojdziecie do lekarza wszystkiego sie dowiecie!! Na pewno dojdziecie do ladu i skladu. :) :) :) Tylko badz dobrej mysli i od razu nie zalamuj rak. Pewnie bedziecie powtarzac wyniki za 3 miechy bo plemniki nowe sie odbudowuja po 72 dniach :)

    chmurreczkaa, kittykate, Wiola25 lubią tę wiadomość

  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie - Daisy ma rację :)
    chociaż wiem jak ja sama panikowałam!!!!
    :P

    Kate

    np55zzc.png
  • Daisy Autorytet
    Postów: 3480 4306

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitty Ona sama sobie moze wyliczyc, ale lepiej niech tego nie robi, jak jak zaczelam liczyc to wyszlo mi ostatecznie 2 % zywych ruszajacych sie po 4 h i dostalam zawalu plakalam jak bobr przez tydzien przeczytalam wszystko o in vitro, bo inseminacja nie wchodzilaby w gre w takich slabych wynikach. Potem moj maz poszedl do androloga i ten go wysmial ze zamiast bzykac zone to zajmuje miejsce w kolejce :D :D :D

    chmurreczkaa, Wiola25, kittykate, kaarolaa lubią tę wiadomość

  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kittykate wrote:
    Dokładnie - Daisy ma rację :)
    chociaż wiem jak ja sama panikowałam!!!!
    :P

    Norma, każda z nas chyba panikuje, a każdy powód dobry :D

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • Wiola25 Autorytet
    Postów: 473 337

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daisy wrote:
    Potem moj maz poszedl do androloga i ten go wysmial ze zamiast bzykac zone to zajmuje miejsce w kolejce :D :D :D

    hahaha to mnie rozśmieszyłaś :):)


    dziekuje za odpowiedzi, juz niedlugo bede wiedziała. tylko czy urolog zna sie na tym doatatecznie dobrze jak androlog?:>

    km5s2n0alr7h8mz0.png200604293338.png
  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ale to nie tyle chodziło o te żywe ruszające się ale te zdolne do zapłodnienia czyli PRAWIDŁOWE bez wady :) chyba że żywe ruszające się masz na myśli te zdrowe :)
    A zresztą! dziś chyba żaden facet nie ma idealnych to skąd tyle ciąż!
    a Ci co się w ogóle nie badali i np po roku się udało ?
    oni pewnie też mieli coś nie tak :)
    za duż ostresu, przepracowanie, toksyny... żywność jaka, wszystko ma wpływ!

    Kate

    np55zzc.png
  • Tamka Autorytet
    Postów: 3359 3280

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wydaje mi się, że lepiej do androloga iść - mój mąż poszedł do urologa to ten go spytał po co przyszedł skoro ma 30 lat, niech wróci za kolejne 20 :/ genialny lekarz :/

    nzjds65gs3bzr1jb.png
    *******Gang 18+*******
    PL (WRO)
  • Wiola25 Autorytet
    Postów: 473 337

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zobaczymy co powie urolog.. najwyzej potem do androloga

    km5s2n0alr7h8mz0.png200604293338.png
  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No Tamka a mi ginekolog powiedział, że niepotrzebnie mu głowę zawracam, bo przecież nie staram się jeszcze dwa lata i nie skończyłam 30 lat (brakowało mi roku), więc seks powinien być dla mnie tylko przyjemnością. Jak się nie uda to mam przyjść po 30 urodzinach. Żałosne. Bo z moją diagnozą PCOS i cyklami trzy-czteromiesięcznymi i bezowulacyjnymi mogłabym tak do śmierci próbować i NIC. Także myślę, że to od lekarza zależy, urolog też powinien znać się na temacie, oby Wiola trafiła do jakiegoś dobrego lekarza, a nie takiego konowała.

    Wiola25 lubi tę wiadomość

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • Daisy Autorytet
    Postów: 3480 4306

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiola25 wrote:
    hahaha to mnie rozśmieszyłaś :):)


    dziekuje za odpowiedzi, juz niedlugo bede wiedziała. tylko czy urolog zna sie na tym doatatecznie dobrze jak androlog?:>

    Chyba ja Tobie pisalam róznice miedzy urologiem a andrologiem..
    Urlogog to taki meski ginekolog, a androlog, to specjalista od meskiej nieplodnosci. Moze sprobujcie isc i tu i tu, najlepiej jest miec info z 2och zrodel, no ew z 3 jak u mnie :D

  • Tamka Autorytet
    Postów: 3359 3280

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak, chmureczka, na pewno masz rację, najważniejsza jest "jakość" lekarza, ja mam rewelacyjną lekarkę pierwszego kontaktu, która jako jedyna odgadła moje Hashimoto i skierowała na badania tarczycy

    kaarolaa lubi tę wiadomość

    nzjds65gs3bzr1jb.png
    *******Gang 18+*******
    PL (WRO)
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wam to dobrze - dają leki i po sprawie. A mi to każą się odchudzić! ;P

    kittykate, Daisy, Ewa99, Wiola25 lubią tę wiadomość

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tamka wrote:
    tak, chmureczka, na pewno masz rację, najważniejsza jest "jakość" lekarza, ja mam rewelacyjną lekarkę pierwszego kontaktu, która jako jedyna odgadła moje Hashimoto i skierowała na badania tarczycy

    No właśnie Tamka - mi też moja lekarka rodzinna zdiagnozowała hiperinsulinizm, bo ginekolodzy uważali, że wynik krzywej cukrowej jest w porządku!!! Nie wiem po co w ogóle jeden z nich wysłał mnie na badanie, skoro nie umiał odczytać wyniku!!! To właśnie lekarz rodzinny polecił mi moją gin-endo, gdy powiedziałam, że staram się o dziecko, a wszyscy mnie mają w nosie i bagatelizują problem. Gdyby nie ona, to leczenie pewnie dalej stałoby w miejscu, jestem jej niezwykle wdzięczna i mam nadzieję, że będę mogła z brzuszkiem przyjść do niej i jej podziękować :D

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polkosia wrote:
    Wam to dobrze - dają leki i po sprawie. A mi to każą się odchudzić! ;P
    Polkosia mam koleżankę która zaszła w ciążę i poroniła :(
    była u gin - opieprzyła ją że nie dba o siebie o dietę i że trudno będzie jej z nadwagą utrzymać ciążę ... (strasznie chciała mieć dziecko). Kazała zrobić wszystkie niezbędnę badania... ale ona olała sprawę totalnie... :(
    to smutne bo nie daje sobie pomóc, a w jej przypadku diagnostyka jest podstawą no i zdbanie troszkę o siebie - nikt tu nie mówi o schudnięciu do rozmiarów modelki. Szczerze to razem z drugą koleżanką (już mamą) myślałyśmy że to ją dodatkowo zmotywuje tak jak np ślub do którego jak chciała to schudła!!!
    ale odwrotny skutek, nie słucha i nie rozmawia już o tym.
    Wiem że będzie kiedyś przeklinała siebie że tak zbagatelizowała całą sprawę
    i tak jakby obraziła się na los... tylko potem może jej być już o wiele truudniej ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 kwietnia 2014, 15:20

    Kate

    np55zzc.png
  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny to znów ja ;)
    Wiem, że część z Was czeka na moje wyniki bety. Zrobiłam dziś razem z progesteronem, żeby mieć jakiś obraz tego, co się dzieje. Wyniki jutro po 12, więc czekam razem z Wami z niecierpliwością ;)
    Mogę jedynie powiedzieć, że plamienia całkowicie ustały :) Jedynie ciągle mam uczucie mokra i przez to wrażenie, że @ przyszła. Piersi bolą jakby miały eksplodować no i brzuch w prawej strony ciągle jakoś tak kłuje/ciągnie, nie potrafię tego opisać. Ból raczej inny niż małpowy, ale nic nie jest wykluczone. Czekam do jutra. Trzymajcie jeszcze trochę kciuki :D

    kittykate, Daisy, Ewa99, kaarolaa, chmurreczkaa, Tamka, Wiola25 lubią tę wiadomość

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    trzymamy mocno masz piękny wykres ! będzie zielono!!!!!
    :)

    Qrczak lubi tę wiadomość

    Kate

    np55zzc.png
‹‹ 138 139 140 141 142 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ