X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Kwietnióweczki 2014-zaczynamy
Odpowiedz

Kwietnióweczki 2014-zaczynamy

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rybeńka wrote:
    Karolcia zdróweczka:*
    Kochane mam prośbę (wiem, wiem kolejną ;p) czy pomożecie mi ziterpretować wyniki??? : Robione w 8dpo
    Progesteron 11,59
    f.lutealna(1,7-27

    PROLAKTYNA 38,41 normy od 4,79 do 23,30 :( czy to jest bardzo zły wynik?
    bardzo zły nie jest...troszke jakby ten progesteron był niski, najlepiej jakby wynosił ponad 15...wtedy ciaza ma szanse sie utrzymac...a prolaktyna ciut wyzsza, ale to łatwo mozna zbic...jesli twoj gin jest odpowiedzialny to bez problemu powinien wypisac Ci lek na obnizenie prolaktyny i moze cos na podniesienie progesteronu, jakas luteina lub dupek po owulce...

    Rybeńka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    juz po obchodzie...i jesli nic sie nie bedzie działo to jutro mnie wypisza...i bardzo dobrze, bo nie chce tutaj lezec....ale zrobia mi znow usg i zobacze mojego Kropeczka :)

    olka30, Rybeńka, Wiola25, Gosiacu lubią tę wiadomość

  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rybeńka wrote:
    Karolcia zdróweczka:*
    Kochane mam prośbę (wiem, wiem kolejną ;p) czy pomożecie mi ziterpretować wyniki??? : Robione w 8dpo
    Progesteron 11,59
    f.lutealna(1,7-27

    PROLAKTYNA 38,41 normy od 4,79 do 23,30 :( czy to jest bardzo zły wynik?
    A ja się znów będę powtarzać. Dziewczyny dajcie spokój z tym progesteronem!!
    Ja rozumiem, że on jest bardzo ważny w utrzymaniu ciąży, póki jego zadania nie przejmie łożysko. Ale już tu cytowałam wypowiedzi lekarzy, że progesteron jest wydzielany przez organizm pulsacyjnie i jedno badanie może być niemiarodajne, a nawet fałszywe!
    Ja badałam w tym cyklu progesteron 7dpo ze względu na te nieszczęsne plamienia i wynosił tylko 3,11! Byłam z wynikiem u gina, nie wiedząc jeszcze o ciąży i on powiedział, że wszystko jest w porządku, a wierzcie mi, że to lekarz, który potrafi przepisywać masę leków! Potem 12dpo, gdy już wiedziałam o ciąży zbadałam progesteron drugi raz i też był niski, bo 18,09, ale trafiłam właśnie na tą informację o pulsacyjnym wyrzucaniu progesteronu przez organizm i odpuściłam. Gin mówi, że jeśli nie ma plamień, to nie ma się czym martwić.
    Co do prolaktyny, to się nie wypowiem, bo się nie orientuję.

    kaarolaa, Rybeńka lubią tę wiadomość

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale gdyby jej wypisał lutke czy cos po owulce to nic by sie nie stało, a mozliwe ze by nawet pomogło...

    Rybeńka lubi tę wiadomość

  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno by nie zaszkodził, ale nie wiadomo, czy ten progesteron był faktycznie tak niski, czy akurat podczas badania trafiło na spadek.
    Nie chcę się upierać przy swoich racjach, bo nie jestem lekarzem, a niektóre z Was mają tu większe doświadczenie niż ja ;)
    Cieszę się, że u mnie mimo niskiego progesteronu ciążą się utrzymała a plamienia ustały praktycznie dzień po prawdopodobnym zagnieżdżeniu.

    kaarolaa lubi tę wiadomość

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    twoj wykres i ciaza to w ogole jakis specyfyczny przypadek...jeszcze z takim wykresem sie nie spotkałam ;) super ze sie udało...i ze Kropeczek jest tam gdzie trzeba :)

    Rybeńka, Qrczak, Wiola25 lubią tę wiadomość

  • Rybeńka Autorytet
    Postów: 1404 1724

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za każdą wypowiedź :* na 15 mam wizytę u gina ale chyba ją przesuną na trochę wcześniej. Też mi się wydaje, że progesteron mógłby być ciut wyższy. Zobaczymy co powie. Jednakże wystraszył mnie ten progesteron :( ale podobno przy niedoczynności też może być podwyższony

    Ona -> 35 -> Niedoczynność tarczycy, Hashimoto, alergia. Dwójka cudownych dzieciaczków z pierwszego małżeństwa <3

    <3 MAJUSIA <3
    28.02.2015r.

    <3 MICHAŚ <3
    05.10.2017r.

    On -> 36 -> Niska jakość nasienia -> 2% prawidłowych -> ruchliwość prawidłowa prawie 0..

    Zaczynamy 9cs
  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaarolaa wrote:
    twoj wykres i ciaza to w ogole jakis specyfyczny przypadek...jeszcze z takim wykresem sie nie spotkałam ;) super ze sie udało...i ze Kropeczek jest tam gdzie trzeba :)
    Czy ja wiem, czy specyficzny ;) Może trochę inny tylko :P
    Ja też się bardzo cieszę, że wszystko jest na ten moment w porządku. Nie ukrywam, że nie dawała mi spokoju myśl o ciąży pozamacicznej, ale nawet bałam się o tym komukolwiek mówić, czy pisać, żeby nie wykrakać :P

    kaarolaa lubi tę wiadomość

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tylko Rybenka spokojnie, bo to nie swiadczy o niczym złym...byc moze jest tak jak Qrczak pisze, ze akurat organizm wyrzucił mniejsza ilosc progesteronu...

    Rybeńka, Qrczak lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qrczak wrote:
    Czy ja wiem, czy specyficzny ;) Może trochę inny tylko :P
    Ja też się bardzo cieszę, że wszystko jest na ten moment w porządku. Nie ukrywam, że nie dawała mi spokoju myśl o ciąży pozamacicznej, ale nawet bałam się o tym komukolwiek mówić, czy pisać, żeby nie wykrakać :P
    skoro przestałas plamic to było wiadomo, ze to ciaza umiejscowiona tam gdzie trzeba :) ale wiem jak sie bałas...ja podczas pierwszego usg tez strasznie nerwowo szukałam pecherzyka i jak zobaczyłam, ze jest tam gdzie trzeba to mi ulzyło :)

    Qrczak lubi tę wiadomość

  • Tamka Autorytet
    Postów: 3359 3280

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rybeńka, mnie lekarz mówił, że przy niedoczynności przysadka wariuje i z reguły prolaktyna jest wyższa, a prolaktyna zbija progesteron... u mnie na razie wyniki ok, będę teraz sprawdzać prolaktynę i progesteron w drugiej fazie (kilka miesięcy temu było ok) więc zobaczę, co i jak

    Rybeńka lubi tę wiadomość

    nzjds65gs3bzr1jb.png
    *******Gang 18+*******
    PL (WRO)
  • Daisy Autorytet
    Postów: 3480 4306

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola trzymaj się tam dzielnie!
    Kochane za bardzo nie mam czasu pisać..w niedzielę wróciliśmy z działki, a dziś się pakuję i wyjeżdżamy znowu, bo jutro jednak już wolne udało się załatwić, także dziś już zaczynamy majówkę :) Postaram się zaglądać, wiadomo jak to na zadupiach bywa (sama mieszkam na zadupiu jak to się mówi, ale jedziemy jeszcze ponad 100 km dalej :p).

    Wszystkim nowym ciężarówkom serdecznie gratuluję, a za pozostałe testujące wkrótce bardzo mocno trzymam kciuki!

    Wy też odpocznijcie na majówce! I życzę ślicznej pogody! <3 <3 <3

    kaarolaa, Wiola25, sara_nar lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja myslałam, ze moze chociaz jeden dzien spedzimy nad morzem, albo pojedziemy do Malborka ale ja pewnie bede miała zakaz podrozowania i majowke jak nic spedze na lezakowaniu przed tv...

  • justta Autorytet
    Postów: 3185 3564

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola super że wszytko w porządku teraz dużo odpoczywaj i będzie dobrze, dziewczynki miłego dnia

    kaarolaa, Daisy lubią tę wiadomość

    Igusia *+ 26.11.2012
    259v26j.png
    ht1npi6.png
    PL*Gang 18+
  • Daisy Autorytet
    Postów: 3480 4306

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaarolaa wrote:
    ja myslałam, ze moze chociaz jeden dzien spedzimy nad morzem, albo pojedziemy do Malborka ale ja pewnie bede miała zakaz podrozowania i majowke jak nic spedze na lezakowaniu przed tv...


    No trudno Kochanie, ale za rok pojedziecie już na majówkę w komplecie! :) Musisz to poprostu przeczekać, jeszcze ciut ciut..zobaczysz jaki będzie drugi trymestr, naprawdę jest o wiele łaskawszy! :)

    kaarolaa lubi tę wiadomość

  • niecierpliwa21 Autorytet
    Postów: 1746 1190

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie jednoczesnie i prolaktyna i progesteron byl wysoki, wiec reguly nie ma, ze jak jedno wysokie to drugie niskie :)

    Rybeńka lubi tę wiadomość

    nxbhnwz.png
  • Rybeńka Autorytet
    Postów: 1404 1724

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    01.04. livia30 (-), macadamia <3, Ita <3, sara_nar <3
    02.04. BATTINKA (-), Ewelcia <3,dynamiczna <3, karolcia22 <3, Pismak <3, Jagatka_N <3
    03.04. Alfetka <3
    04.04. anna83_83 <3,
    05.04. Iwka (-), Tosia 1981 (-)
    06.04. Maleczka <3
    07.04. Vaniliaa(-), linkus1991 <3
    08.04. zielarka(-), malufka(-), Elfik(-), Kosmitka <3, Picia <3,
    09.04. Welonisia(-), Katha81 (-), zAgatka (-) , Lila84 (-), Nenaaa (-) ,gosia_9020 (-)
    10.04. Lillith(-), Tygrysek86,(-), Nessa <3
    11.04. Pinia108(-), Ewa99 (-), Gajka <3, Magdalenna <3, Anusiak88 <3, mamaxmama <3
    12.04. Zemraa <3
    13.04. polkosia (-), paaulla84 (-), KMK(-), kittykate <3, slodka100 (-) , Anutka (-), zabcia_A <3, oczekująca <3
    14.04. isabelle (-), ~Ania~ (-), Basic Bartez <3, julianna <3 moniska4444 <3, ulaa <3
    15.04. AnBe(@), Rubi(-), Qrczak <3, szurabura <3 , waszka88 (@), Babe B <3, Michaga82 <3, Patiii <3, NaamaH6669 <3
    16.04. Brawurka84(-), M4DZI4 (@), Doris-83 <3, Kasiaiic <3, Malwina89 <3
    17.04. Lenka123321(@), kaarolaa <3, Karoloo <3, Sylwanka26 <3, Lithe123 <3
    18.04. Miśkaa(@), Lilianna <3
    19.04. Anutka (-), alternatywa (@), Kkarolinaaaa, kurka <3
    20.04. Ania1986(@), munirka (-), kkisia (-), simcat86(@), Monifah (-), Mega(@), Patrycha <3
    21.04. kasiuleks(-), Ida(@), kasiatoja(@), Anik <3, Inka84 <3
    22.04. Tynka1990(@), Daisy (@), chmurreczkaa(-), olencja(-), Ag... <3, XYZ <3
    23.04. Kierzynka (-), XxMoniaXx (-) , Klif <3
    24.04. aniulkab86(@), Melula <3
    25.04. karola_aa
    26.04. madzianka(@), kejti91(-), Andziorr(@), Martaaa <3, Sis <3, GabiKOR <3, koniczyna <3
    27.04. Mama78 <3, Agattee <3
    28.04. Wiola25 <3
    29.04. tomiika, Dariaa(@), Olgam <3
    30.04. justysss, Tamka(@) , Rybeńka (@), justta, misia79

    Kochane uciekam na majówki, za pozostałe trzymam kciuki a Wam bardzo dziękuję za wszystkie słowa otuchy :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 kwietnia 2014, 15:01

    Ona -> 35 -> Niedoczynność tarczycy, Hashimoto, alergia. Dwójka cudownych dzieciaczków z pierwszego małżeństwa <3

    <3 MAJUSIA <3
    28.02.2015r.

    <3 MICHAŚ <3
    05.10.2017r.

    On -> 36 -> Niska jakość nasienia -> 2% prawidłowych -> ruchliwość prawidłowa prawie 0..

    Zaczynamy 9cs
  • Tamka Autorytet
    Postów: 3359 3280

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niecierpliwa21 wrote:
    A u mnie jednoczesnie i prolaktyna i progesteron byl wysoki, wiec reguly nie ma, ze jak jedno wysokie to drugie niskie :)

    pewnie, reguła jest taka, że reguł nie ma ;) bo jeśli chodzi o babskie hormony, to chyba WSZYSTKO już było i w przeróżnych konfiguracjach

    napisałam po prostu co mi lekarz powiedział, zresztą nawet to gdzieś czytałam, że prolaktyna zbija progesteron ale pewnie różnie bywa, u mnie to było kiedyś dobrze widać, jak skoczyło mi tsh do 9, to prolaktyna też automatycznie przekroczyła normę, a progesteron był dość niski

    Rybeńka lubi tę wiadomość

    nzjds65gs3bzr1jb.png
    *******Gang 18+*******
    PL (WRO)
  • Wiola25 Autorytet
    Postów: 473 337

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was koleżanki :) jutro druga beta i trzęse portkami :p rano podniosło mi sie jak myłam zęby :D i generalnie nie mam apetytu :p nie wiem czy to przez stres czy przez fasolinke :p

    kaarolaa lubi tę wiadomość

    km5s2n0alr7h8mz0.png200604293338.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiola25 wrote:
    Witam Was koleżanki :) jutro druga beta i trzęse portkami :p rano podniosło mi sie jak myłam zęby :D i generalnie nie mam apetytu :p nie wiem czy to przez stres czy przez fasolinke :p
    za to ja mam mega apetyt...nawet obiad w szpitalu mi smakował :)
    pierwsze danie to była jakas zupa w ktorej pływały ziemniaki i tarta marchew, a na drugie gulasz z drobiowych zoładkow, ziemniaki i lekko kwasna, zasmazana, czerwona kapusta...byłam tak głodna, ze zjadłam wszystko...teraz meczy mnie zgaga :)

    Qrczak lubi tę wiadomość

‹‹ 174 175 176 177 178
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ