X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Kwietnióweczki 2014-zaczynamy
Odpowiedz

Kwietnióweczki 2014-zaczynamy

Oceń ten wątek:
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 31 marca 2014, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem zmęczona, temperatura w ciągu dnia ponad 37, cycki mnie bolą, rano obudzila mnie najokrutniejsza zgaga na świecie, brzuszek boli i mokro mi (biały, bezwonny śluz). Robiłam wczoraj sikańca i nic nie było ale może jestem z tych co im się długo dzidzia nie chce ujawnić :D W poprzednich cyklach tak nie miałam no i raczej okres mi się nie spóźnia... O zawrotach głowy i mdłościach nie wspominam bo je mam po Duphastonie zawsze ;-) Nie chcę się nastawiać bo może być psikus organizmu, ale tak bardzo już bym chciała :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2014, 21:48

    BATTINKA, Vaniliaa, Iwka lubią tę wiadomość

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 31 marca 2014, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie rób sikańców, tylko zmykaj z rana na betę :) powodzenia.

    Iwka lubi tę wiadomość

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 31 marca 2014, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonisia wrote:
    Myslicie że te ziola na prawde działaja???

    z ciekawości zaczęłam czytać o obu ojcach :) rozbawiły mnie zalecenia praktyczne o. Sorki :D
    Dzieci płodzic powinno sie na głodniaka, leżąc na baraniej skórze, miedzy godzina 2 a 5 rano, między nowiem a pełnią księżyca, w miesiącu swojego urodzenia a najlepiej w lipcu w Tunezji! 04icon_rotfl.gif

    Zalecenia praktyczne:

    1. Zasięgnąć porady lekarza specjalisty po upływie roku od rozpoczęcia starania się o potomka. (Najlepiej tego znającego się na naprotechnologii- przypis autora). A jeżeli będzie to konieczne wykonać dodatkowe badania – dotyczy to zarówno męża jak i żony.

    2. Rzucić palenie, dotyczy to obojga małżonków, choć kobiecie palenie szkodzi bardziej.

    3. Zaleca się by małżonkowie jedli dużo nasion słonecznika (zawierają witaminę E), kiełki pszenicy i surówki oraz owoce (zwłaszcza te o kolorze czerwonym mp. aronia, porzeczka, borówka czarna, ciemne winogrona). Owoce te zawierają w swoim składzie przeciwutleniacze, które neutralizują wolne rodniki. Można też stosować przeciwutleniająco działającą witaminę C.

    4. Łoże powinno być odpromieniwane (położyć skórę baranią lub koc wełniany).

    5. Oboje małżonkowie powinni stosować miód pszczeli z pyłkiem pszczelim i propolisem. (Ojciec Grzegorz zalecał Bonimel pyłkowo-propolisowy dla żony oraz Bonimel pyłkowo – propolisowy z dodatkiem wyciągu z korzenia żeń-szenia dla męża- przypis autora).

    6. Dobrze mieć pożycie między godziną 2 a 5 rano - to bardzo korzystny czas na poczęcie.

    7. Lepsze jest pożycie gdy oboje małżonkowie są głodni. Są silniejsi.

    8. W miesiącu swego urodzenia kobieta jest najbardziej płodna, najlepiej skorzystać z pożycia pod koniec jajeczkowania.

    9. Dobrze by było poczynać dzieci między nowiem a pełnią księżyca, jeżeli wystąpi jajeczkowanie. Nie poleca się poczęcia na zmniejszającym się księżycu. Dzieci poczęte na „starym”, kończącym się księżycu często są słabe i częściej chorują.

    10. Wygoda życia u żony utrudnia poczęcie i donoszenie ciąży. Żona przed pożyciem powinna być zmęczona, upracowana, głodna (urządzić pranie, sprzątanie, długą meczącą przechadzkę).

    11. Nie sprzyja poczęciu alkohol i powoduje opłakane skutki, nie trzeba tego udowadniać.

    12. Silne nerwice, pragnienie posiadania potomstwa, lęki, przesądy, uprzedzenia, obawy, nieświadomości, nie sprzyjają łatwemu poczęciu.

    13. Tragedie, smutki, płacz, żałość, boleści, kataklizmy sprzyjają poczęciu.

    14. Po klimakterium kobieta nie zachodzi w ciążę (u nas 48-56 lat).

    15. Po pożyciu poczęciowym nie należy mieć kolejnego stosunku. Najmniej przez 8 dni trzeba wstrzymać się od pożycia. Inplantacja następuje dopiero w 6-8 dni od poczęcia. Często pożycie wcześniejsze powoduje trudności w zagnieżdżeniu się zarodka.

    16. Plemnik ma żywotność najczęściej 5-48 godzin. (Ich żywotność zwiększa się gdy w diecie stosuje się produkty z dużą zawartością selenu np. grzyby, brokuły i orzechy brazylijskie. Ruchliwość i żywotność plemników wzrasta także wtedy gdy zmniejsza się stres antyoksydacyjny, dlatego warto stosować zalecenia z pkt. nr 3 - przypis autora).

    17. O ile możliwe, należy często jadać młodą baraninę i owcze sery (nie bryndzę) i mleko.

    18. Żywność ma być zdrowa, naturalna, z dużą ilością mikroelementów, nie zabrudzona chemicznie. Ma zawierać dużo pełnowartościowego białka. Jeść często, a mało.

    19. Raz na tydzień ubić zapłodnione przez koguta jajko z jedną łyżeczką miodu. Posiada dużo witamin i życia. UWAGA: jak rozpoznać, że jajko jest zapłodnione? Można to rozpoznać w ten sposób, że jajko będzie się podświetlać silnym snopem światła. Promienie światła przechodzące przez skorupkę uwidocznią mały ciemny punkt lub plamkę. W odróżnieniu od takiego jajka, jajko niezapłodnione będzie miało jednolity kolor. Jajka takie najlepiej kupować w gospodarstwach wiejskich – czyli z miejsc, gdzie żyją zarówno kury jak i kogut.

    20. Nosić obuwie na średnim obcasie – szpilki szkodzą.

    21. Unikać bielizny osobistej wykonanej z tworzyw sztucznych. Używać mydła: szarego np. biały jeleń (bez dodatków zapachowych), można także do mycia używać Bonidermu czyli Pomady O. Grzegorza. Możliwe do wykorzystania są także mydła dla dzieci. (Mydła takie nie wywołują uczuleń, podrażnień, a zawarte w nich łagodne substancje zapachowe nie wpływają negatywnie na organizm kobiety – przypis autora).

    22. Obojgu małżonkom nie wolno pić wina swojej roboty – zakwasza.

    23. Wzajemna służba sobie, pomoc, zaufanie, delikatność, modlitwa, oddanie, wierność, unikanie stresów sprzyja poczęciu.

    24. Stosować mieszankę ziołową, recepturę której przedstawiamy powyżej.

    25. Poczęciu sprzyja intensywne i długie nasłonecznienie np. pożycie w Tunezji w lipcu lub sierpniu w okresie jajeczkowania.

    Poprawiło mi to humor :D
    Welonisia, ale z tymi ziołami i zaleceniami do nich to tak na serio? Bo ja płakałam ze smiechu jak to czytałam. I nie wiem, czy wypada się tak śmiać :/

    Iwka lubi tę wiadomość

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • Ita Autorytet
    Postów: 1052 1122

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 04:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w ciąży...

    kierzynka, Iwka, Lenuś, kaarolaa, chmurreczkaa, Daisy, lulu_ovufriend lubią tę wiadomość

    atdck6nlmznf5qze.png
  • Ita Autorytet
    Postów: 1052 1122

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 04:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prima Aprilis :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2014, 06:45

    Katha81, kierzynka, Iwka, kaarolaa, chmurreczkaa lubią tę wiadomość

    atdck6nlmznf5qze.png
  • Ita Autorytet
    Postów: 1052 1122

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 04:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hahaha!Żartowałam!
    Serio wyszły dwie kreseczki! I to takie grube krechy a nie żadne tam cienie! :D

    aaaa.... jest 4 w nocy a ja już od 3 świruję! 15cykl z ovu (ogólnie dłuuużej)!

    KWIECIEN
    01.04. livia30, macadamia, Ita <3
    02.04. BATTINKA, Ewelcia, karolcia22
    03.04.
    04.04. misia79
    05.04. Iwka, Tosia 1981
    06.04. Ewa99
    07.04. Vaniliaa
    08.04. zielarka
    09.04. Welonisia, Katha81
    10.04. Lillith
    11.04. Pinia108
    12.04. Nenaaa
    13.04. polkosia, paaulla84
    14.04. malufka
    15.04. slodka100, kaarolaa
    16.04. isabelle
    17.04. Lenka123321
    18.04. Miśkaa,Brawurka 84, Qrczak
    19.04. Anutka, alternatywa, chmurreczkaa
    20.04. Ania1986, munirka, kkisia
    21.04. kasiuleks
    22.04. Tynka1990
    23.04. Kierzynka, XxMoniaXx
    24.04. aniulkab86
    25.04. Rubi,karola_aa
    26.04. madzianka
    27.04. justta
    28.04.
    29.04. tomiika
    30.04. justysss, Tamka, Rybeńka

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2014, 04:06

    Iownka, paaulla84, Katha81, Vaniliaa, Eve, kierzynka, Iwka, Nenaaa, Cynamonek30, Rybeńka, Tamka, Welonisia, Lenuś, kaarolaa, Koza, kasiuleks, Ciapulinka, chmurreczkaa, MOI, polkosia lubią tę wiadomość

    atdck6nlmznf5qze.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 06:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję Ita!

    Ita, Iwka lubią tę wiadomość

  • Katha81 Autorytet
    Postów: 1291 988

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 06:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje :) pieknie sie zaczyna :)

    Ita, Iwka lubią tę wiadomość

    sv8qt8h.png
    04.06.2015. Termin cc
  • Vaniliaa Ekspertka
    Postów: 243 265

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ita gratuluje jeszcze raz zaczynasz doba passe dosłownie od samego początku tego miesiąca <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2014, 07:06

    Ita, Iwka lubią tę wiadomość

    Czy te­go chce­my czy nie, zaw­sze na coś czekamy.
    P9zxp2.pngkFL2p2.png
  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję Ita :) Pięknie nam się zaczyna, oby teraz posypały się same <3
    livia30 czekamy na wynik bety :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2014, 07:15

    Ita, Iwka lubią tę wiadomość

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak się cieszę, gartulacje!! :D

    Ita, Iwka lubią tę wiadomość

  • dynamiczna Autorytet
    Postów: 943 897

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ita gratulacje :)

    wiosna wiosna , wiosna ach to ty :)

    Ita, Iwka lubią tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/ci-72114.png
    relge6yd7jws6b5o.png

  • Ita Autorytet
    Postów: 1052 1122

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciężko mi w to uwierzyć! Od 3 snuję się po mieszkaniu starając się nie obudzić po raz kolejny M.
    Jak po 3 godzinach wsunęłam głowę do sypialni żeby sprawdzić czy jeszcze spi to wpadław w histerie bo nie mogłam znaleźć testu - czyli, że co, że to tylko sen?!
    Uff... spadł za łóżko :D

    Iść na betę? Robić progesteron? Jest sens? To mój pierwszy pozytywny test. Lekarza mam umówionego, ale niestety dopiero po świętach czyli ok 8-9tyg...

    Iwka lubi tę wiadomość

    atdck6nlmznf5qze.png
  • verynice Autorytet
    Postów: 1207 1842

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej mamusie,
    wpadłam Wam zostawić solidną porcję wirusków na ten nowy miesiąc :)

    No i gratuluję Ita!!! :)

    Iwka, Ita, Nenaaa lubią tę wiadomość

    dqprpx9ikjqhrova.png
  • Eve Autorytet
    Postów: 1861 1673

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ita gratulacje!! Pięknie rozpoczynasz miesiąc:)
    Ja bym nie świrowała z betą, a lekarz umówiony super, bo już dużo zobaczysz:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2014, 08:19

    Iwka lubi tę wiadomość

    👨25/08/2010 Szymon💙
    👦07/11/2014 Aleksander💙
    👧08/01/2022 Klara ❤️
  • kierzynka Autorytet
    Postów: 4296 5604

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ita gratulacje!!! Cóż to był za cykl że okazał sie szczęśliwym?;)

    Iwka, Ita lubią tę wiadomość

    qdkko7eso4id4zg9.png
    (02.02.2015 - 17t 5d)
  • Iwka Autorytet
    Postów: 2702 3400

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ita wrote:
    Jestem w ciąży...
    AAAAAAAAAAAAA 01zabka.gif01zabka.gif01zabka.gif01zabka.gif01zabka.gif01zabka.gif01zabka.gif
    SUPER GRATULACJE!!!!!!! kot-tanczy.gif

    Ita lubi tę wiadomość

    f2w3dqk36k0lr0xc.png
    17.07.2011[*] Zosia
    Synuś <3 11 dpt - 622 bhcg; 14 dpt - 1292 bhcg
  • Iwka Autorytet
    Postów: 2702 3400

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ita wrote:
    Ciężko mi w to uwierzyć! Od 3 snuję się po mieszkaniu starając się nie obudzić po raz kolejny M.
    Jak po 3 godzinach wsunęłam głowę do sypialni żeby sprawdzić czy jeszcze spi to wpadław w histerie bo nie mogłam znaleźć testu - czyli, że co, że to tylko sen?!
    Uff... spadł za łóżko :D

    Iść na betę? Robić progesteron? Jest sens? To mój pierwszy pozytywny test. Lekarza mam umówionego, ale niestety dopiero po świętach czyli ok 8-9tyg...
    Ale super bardzo się cieszę, KWIECIEŃ będzie NASZ!!!! A co do bety i gina, kochana zadzwoń do swojego i się go spytaj kiedy beta i kiedy masz się zjawić, każdy gin prowadzi ciąże inaczej.
    Ita będziesz MAMĄ boing.gifboing.gifboing.gifboing.gif

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2014, 08:29

    Ita, kaarolaa lubią tę wiadomość

    f2w3dqk36k0lr0xc.png
    17.07.2011[*] Zosia
    Synuś <3 11 dpt - 622 bhcg; 14 dpt - 1292 bhcg
  • kierzynka Autorytet
    Postów: 4296 5604

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ita wrote:
    Hahaha! ja założyłam marcowy wątek więc muszę zajść w marcu! a że najbliższe testowanie mam 1.03 to i z drugim testowaniem w razie czego załapię sie na koniec marca :D
    ITA I UDAŁO CI SIĘ! ;)

    Iwka, Ita lubią tę wiadomość

    qdkko7eso4id4zg9.png
    (02.02.2015 - 17t 5d)
  • Nenaaa Autorytet
    Postów: 3262 4227

    Wysłany: 1 kwietnia 2014, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje ITA! Dużo zdrówka dla Ciebie i maleństwa :) :) :)

    Iwka, Ita lubią tę wiadomość

    bl9c3e5e4b0vy8er.png
    ******* Gang 18+ *******
    ES
‹‹ 23 24 25 26 27 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ