X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne lipcowe brzuszki:)
Odpowiedz

lipcowe brzuszki:)

Oceń ten wątek:
  • Ofelaine Autorytet
    Postów: 2573 2532

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zajsonek a infolic na co bierzesz ? W sensie na co on konkretnie pomaga ?

    Zajsonek lubi tę wiadomość

    atdc8iikup31msj2.png
  • Ofelaine Autorytet
    Postów: 2573 2532

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lulu_ovufriend wrote:
    pewnie chodzi o przekazywanie genów recesywnych pomiędzy pokoleniami, czyli prawo Mendla :) http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawa_Mendla
    z tym, że tu chodzi o dziedziczenie tylko niektórych cech dot. wyglądu, nie wiem, czy "skłonność" do zachodzenia w ciąże bliźniacze jest jedną z nich ;) Ale faktycznie są rodziny, w których co jakiś czas pojawiają się bliźnięta i takie, w których nie ma ich w ogóle... jeśli więc u Ciebie w rodzinie już były to można liczyć na to, że szanse masz większe, niż np. ja, gdzie ich nigdy nie było.
    Jak milo posluchac madrego czlowieka, dzieki :)

    lulu_ovufriend, Iwka lubią tę wiadomość

    atdc8iikup31msj2.png
  • Zajsonek Autorytet
    Postów: 2474 2400

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ofelaine wrote:
    Zajsonek a infolic na co bierzesz ? W sensie na co on konkretnie pomaga ?

    Kochana słuchaj jestem na telefonie :)
    I ide spac juz bo łeb mi pęka :(
    Wejdź sobie na inofolic.pl tam masz wszystko na temat tego leku :)
    Jak juz bedziesz na tej stronie to wejdź w zakładkę dla specjalistów, potwierdź ze jestes lekarzem pojawi ci sie pokaz slajdów :)
    Na samym dole po prawej stronie bedą strzałki :)
    Polecam przeczytać :)

    Dobranoc kochane <3

    dqprj44jt7qos0i5.png
    dqprj44j14rw1kad.png
  • Madzik82 Autorytet
    Postów: 1476 2787

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gdzies czytałam, ze "dziedziczenie bliźniaków", ze tak sie nieprofesjonalnie wyraze - jest po stronie faceta. Jeżeli Twój miał w rodzinie bliźniaki to jest szansa

    lulu_ovufriend, Iwka lubią tę wiadomość

    Nadia, 24.02.2015 godz. 15:25
    3080 gram szczescia i 53cm radosci!!
  • lulu_ovufriend Autorytet
    Postów: 364 348

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ofelaine wrote:
    Jak milo posluchac madrego czlowieka, dzieki :)
    :* wujek google wszytko mówi ;)

    qdkk3e5e8pqfcpg2.png

    n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • lulu_ovufriend Autorytet
    Postów: 364 348

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzik82 wrote:
    gdzies czytałam, ze "dziedziczenie bliźniaków", ze tak sie nieprofesjonalnie wyraze - jest po stronie faceta. Jeżeli Twój miał w rodzinie bliźniaki to jest szansa

    kochana, wystarczy mi jedno zdrowe dziecko :)

    qdkk3e5e8pqfcpg2.png

    n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • Ofelaine Autorytet
    Postów: 2573 2532

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zajsonek wrote:
    Kochana słuchaj jestem na telefonie :)
    I ide spac juz bo łeb mi pęka :(
    Wejdź sobie na inofolic.pl tam masz wszystko na temat tego leku :)
    Jak juz bedziesz na tej stronie to wejdź w zakładkę dla specjalistów, potwierdź ze jestes lekarzem pojawi ci sie pokaz slajdów :)
    Na samym dole po prawej stronie bedą strzałki :)
    Polecam przeczytać :)

    Dobranoc kochane <3
    Ok juz jutro tam zajrze bo teraz tez na tel siedze.

    Zmykam lulu do jutra :)

    atdc8iikup31msj2.png
  • Ewelcia Autorytet
    Postów: 2050 2915

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2015, 18:51

    JusWik, Daisy lubią tę wiadomość

  • Katarzyna87 Autorytet
    Postów: 4528 6014

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 23:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelcia wrote:
    Dziewczyny chciałam się pożalić.... mam nadzieję że mi wybaczycie ten czarny humor dzisiaj :/

    Moja koleżanka z pracy jest w ciąży - 20 parę lat, dzisiaj zrobiła test... płacz bo nie chce tego dziecka... Dlaczego to życie jest takie niesprawiedliwe, że ja musiałam tego słuchać i ją jeszcze pocieszać? Ona nie wie że się staram że poroniłam 2 razy... i jeszcze powiedziała mi "ale ja nie chce, nie chce sama być w ciąży, żadna z moich koleżanek nie ma dzieci. Ewelcia zrób sobie dziecko będziemy razem z brzuchami chodziły" :/ Jakby mnie ktoś zdzielił kamieniem w twarz :/ Ona dzisiaj płakała że nie chce dziecka a ja siedzę teraz i płaczę bo to życie takie niesprawiedliwe :/

    Nie mam się komu nawet wygadać, siedzę dzisiaj sama w domu... Sorry że Was zadręczam :/

    Kochana u mnie to samo :( Razem z przyjaciolkami tworzymy fantastyczną 5tkę, z czego pierwsza, w 2 cyklu zaszła (luty), Druga wpadła w marcu, Trzecia wpadła w maju i beczy, że jej się teraz życie zmieni! Aaaa!!

    Jak zaczynają gadać co czują, to aż się serce kraje! Ciesze sie ich szczesciem, ale kurde no...

    Czekam az mi się @ zacznie, bo plamię i zapiszę się do Was na lipiec, choć nie wiem na ktorego, bo z 29 cyklu zrobił mi się teraz 23dniowy ;/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2014, 00:00

    ex2bg7rf9gca70kb.png
    f2wljw4z5xlc2pyj.png
  • JusWik Autorytet
    Postów: 1315 1304

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć kobietki, przyjmijcie mnie do lipcowych brzuszków. Termin testowania 17.07.2014

    Ewelcia, Iwka lubią tę wiadomość

    wg2gskx.png
    bfaregz2g4civ44w.png
    [*]17.03.2014 Wikusia (9tc)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelcia wrote:
    Dziewczyny chciałam się pożalić.... mam nadzieję że mi wybaczycie ten czarny humor dzisiaj :/

    Moja koleżanka z pracy jest w ciąży - 20 parę lat, dzisiaj zrobiła test... płacz bo nie chce tego dziecka... Dlaczego to życie jest takie niesprawiedliwe, że ja musiałam tego słuchać i ją jeszcze pocieszać? Ona nie wie że się staram że poroniłam 2 razy... i jeszcze powiedziała mi "ale ja nie chce, nie chce sama być w ciąży, żadna z moich koleżanek nie ma dzieci. Ewelcia zrób sobie dziecko będziemy razem z brzuchami chodziły" :/ Jakby mnie ktoś zdzielił kamieniem w twarz :/ Ona dzisiaj płakała że nie chce dziecka a ja siedzę teraz i płaczę bo to życie takie niesprawiedliwe :/

    Nie mam się komu nawet wygadać, siedzę dzisiaj sama w domu... Sorry że Was zadręczam :/

    Eh... znam to. Ty byś wszystko oddała, żeby być w upragnionej ciąży, a ona wszystko by w niej nie być :(

  • JusWik Autorytet
    Postów: 1315 1304

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelcia wrote:
    Dziewczyny chciałam się pożalić.... mam nadzieję że mi wybaczycie ten czarny humor dzisiaj :/

    Moja koleżanka z pracy jest w ciąży - 20 parę lat, dzisiaj zrobiła test... płacz bo nie chce tego dziecka... Dlaczego to życie jest takie niesprawiedliwe, że ja musiałam tego słuchać i ją jeszcze pocieszać? Ona nie wie że się staram że poroniłam 2 razy... i jeszcze powiedziała mi "ale ja nie chce, nie chce sama być w ciąży, żadna z moich koleżanek nie ma dzieci. Ewelcia zrób sobie dziecko będziemy razem z brzuchami chodziły" :/ Jakby mnie ktoś zdzielił kamieniem w twarz :/ Ona dzisiaj płakała że nie chce dziecka a ja siedzę teraz i płaczę bo to życie takie niesprawiedliwe :/

    Nie mam się komu nawet wygadać, siedzę dzisiaj sama w domu... Sorry że Was zadręczam :/
    dobrze że mamy siebie na wzajem...
    tu choć można znaleźć zrozumienie...

    wg2gskx.png
    bfaregz2g4civ44w.png
    [*]17.03.2014 Wikusia (9tc)

  • Ofelaine Autorytet
    Postów: 2573 2532

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelcia wrote:
    Dziewczyny chciałam się pożalić.... mam nadzieję że mi wybaczycie ten czarny humor dzisiaj :/

    Moja koleżanka z pracy jest w ciąży - 20 parę lat, dzisiaj zrobiła test... płacz bo nie chce tego dziecka... Dlaczego to życie jest takie niesprawiedliwe, że ja musiałam tego słuchać i ją jeszcze pocieszać? Ona nie wie że się staram że poroniłam 2 razy... i jeszcze powiedziała mi "ale ja nie chce, nie chce sama być w ciąży, żadna z moich koleżanek nie ma dzieci. Ewelcia zrób sobie dziecko będziemy razem z brzuchami chodziły" :/ Jakby mnie ktoś zdzielił kamieniem w twarz :/ Ona dzisiaj płakała że nie chce dziecka a ja siedzę teraz i płaczę bo to życie takie niesprawiedliwe :/

    Nie mam się komu nawet wygadać, siedzę dzisiaj sama w domu... Sorry że Was zadręczam :/
    Wiemy kochane co czujesz, oj dobrze wiemy, ciężko słuchać takich rzeczy.. Mnie tez szlag trafia bo ja pracuje w Pomocy społecznej i jak widzę co chwilę "patologię" w ciąży to mnie coś trafia... Taka to zachodzi bez problemu, sypiają z kim popadnie i są zdrowe, nie mają baketri, , grzybic,problemów nie dbają o siebie a dzieci rodzą się zdrowe jedno za drugim... Straszna niesprawiedliwość... ;/

    JusWik lubi tę wiadomość

    atdc8iikup31msj2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ofelaine wrote:
    Wiemy kochane co czujesz, oj dobrze wiemy, ciężko słuchać takich rzeczy.. Mnie tez szlag trafia bo ja pracuje w Pomocy społecznej i jak widzę co chwilę "patologię" w ciąży to mnie coś trafia... Taka to zachodzi bez problemu, sypiają z kim popadnie i są zdrowe, nie mają baketri, , grzybic,problemów nie dbają o siebie a dzieci rodzą się zdrowe jedno za drugim... Straszna niesprawiedliwość... ;/

    Też mnie to zawsze zastanawia. Często piją, palą, one i partnerzy i tu jakoś nie ma problemu, czasem "co rok prorok". A my... dieta, badania, suplementy, ciągle jakiś kwiatek, a to infekcja, a to bakteria... i ciągle nic :(

    JusWik lubi tę wiadomość

  • Ofelaine Autorytet
    Postów: 2573 2532

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitty wrote:
    Też mnie to zawsze zastanawia. Często piją, palą, one i partnerzy i tu jakoś nie ma problemu, czasem "co rok prorok". A my... dieta, badania, suplementy, ciągle jakiś kwiatek, a to infekcja, a to bakteria... i ciągle nic :(

    Bo one o tym nie myślą, nie planują tylko to robią i samo wychodzi, bez spiny i na luzie. I może w tym jest klucz do sukcesu....

    Ewelcia lubi tę wiadomość

    atdc8iikup31msj2.png
  • JusWik Autorytet
    Postów: 1315 1304

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dopiszcie mnie proszę do listy kobietki na 17 lipca.
    Dziękuję z góry...
    Idę piec jagodzianki :)

    Iwka lubi tę wiadomość

    wg2gskx.png
    bfaregz2g4civ44w.png
    [*]17.03.2014 Wikusia (9tc)

  • Ewelcia Autorytet
    Postów: 2050 2915

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2015, 18:51

    JusWik lubi tę wiadomość

  • Ewelcia Autorytet
    Postów: 2050 2915

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2015, 18:51

  • Daisy Autorytet
    Postów: 3480 4306

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lulu_ovufriend wrote:
    Daisy, trzymam kciuki za nowy cykl!!!
    A pytałam, bo ten estrofem po owu to nietypowo... tzn naturalnie nasz organizm działa w ten sposób, że w pierwszej fazie cyklu wytwarza estrogen a w drugiej progesteron, podanie estrogenu w drugiej połowie cyklu blokuje owulację... dlatego właśnie tabletki antykoncepcyjne zawierają estrogeny... dlatego ja biorę do 14 dnia cyklu sharp, później już nie. Natomiast rozumiem, że bierzesz tak na zalecenie lekarza. być może masz indywidualnie dobraną dawkę i u Ciebie to działa - ale po prostu zdziwiłam się, stąd moje pytania :)


    Lulu, ale ja biorę po owu, więc nic mi się nie blokuje :) Estrogen podawany po owulacji wspomaga zagniezdzenie, pomaga wzrosnąć slabemu endometrium i podbudowuje jajeczka na kolejny cykl. :)

  • Daisy Autorytet
    Postów: 3480 4306

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwka wrote:
    Wszyscy teraz są Ofelaine wpisałam Cię na 10 happy1.gif


    Ofelaine prepraszam, wzielam ostatnią listę ktora byla, wiec juz tam musialo Cię nie być :p :p Wiesz nie zrobilam tego specjalnie, ale kto wie moze masz nie testowac i poprostu byc w ciazy i juz ;)

    Iwka lubi tę wiadomość

‹‹ 14 15 16 17 18 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ