X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Lipiec słodki jak brzoskwinka 🍑, w marcu chłopiec 🧸lub dziewczynka 🎀
Odpowiedz

Lipiec słodki jak brzoskwinka 🍑, w marcu chłopiec 🧸lub dziewczynka 🎀

Oceń ten wątek:
  • Paula6432 Przyjaciółka
    Postów: 74 81

    Wysłany: 23 lipca, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już nie rozumiem... Nawet nie wiem co myśleć 😔 Wczoraj rano test osikaniec pozytywny. Dziś beta negatywna, jest 11dpo.
    Wygląda na to, że nie ma zarówno zastrzyku Ovitrelle (minęło 12 dni) jak i ciąży...😣😔

    '98👩‍🔬👨‍🔬🐱

    Starania od 6.2023
    Regularne cykle 29-31 dni
    Ciąża biochemiczna 6/7.2023 - 5t

    06.2024 AMH 11,6 ng/ml
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 23 lipca, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula6432 wrote:
    Już nie rozumiem... Nawet nie wiem co myśleć 😔 Wczoraj rano test osikaniec pozytywny. Dziś beta negatywna, jest 11dpo.
    Wygląda na to, że nie ma zarówno zastrzyku Ovitrelle (minęło 12 dni) jak i ciąży...😣😔
    Przytulam kochana 🫂 myślę, że mógł się już wypłukać.

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • EwK Koleżanka
    Postów: 45 91

    Wysłany: 23 lipca, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) jestem tu nowa. Do tej pory tylko czytałam ten wątek zaznajamiając się ze wszystkim, ale jeśli pozwolicie to chciałabym dołączyć i również skorzystać z Waszej wiedzy i doświadczenia.

    Ostatnio przewijał się temat duphastonu i różnych typów lekarzy na których można trafić. Postaram się w skrócie opisać mój dylemat, który się właśnie z tym wiąże.

    Chcieliśmy zacząć z mężem starania, dlatego w czerwcu kontrolnie poszłam na usg, na którym dowiedziałam się że mam 3 polipy w macicy 4, 5 i 6 mm. Dostałam duphaston na 2 cykle do brania od 10 do 25 dc, a jeśli po tym nadal będą to łyżeczkowanie. Na tej wizycie 26.06 w środę (11 dc) dowiedziałam się też że jest pęcherzyk 17 mm w prawym jajniku, endometrium 8mm. Dostałam informację że duphaston nie zaszkodzi w ewentualnej ciąży, ale też delikatną informację, że raczej przy takich polipach nie bardzo są szanse. Owulacja według aplikacji byłą w piątek, ❤️ niestety dopiero w sobotę i niedzielę. Później dopadły mnie wątpliwości bo kończyło mi się pierwsze opakowanie duphasonu, a trafiłam na różne opinie, że jak się bierze duphaston i jak się zajdzie to nie powinno się odstawiać, a teoretycznie jakieś tam szanse były, dlatego umówiłam się na wizytę, ale niestety nie dostałam się do tej samej ginekolog tylko innej, która ewidentnie nie zgadza się z praktykami tej pierwszej w kwestii postępowania przy polipach i przepisywania na nie duphastonu, a wręcz pod nosem wyśmiała te polipy, gdzie ja myślałam, że to są już takie, które naprawde uniemożliwiąją zajście, jednocześnie jednak na moje pytanie co w takim razie ona proponuje jeśli nie duphaston i ewentualne łyżeczkowanie, odpowiadała zbywająco, że ona nie będzie wróżyć i że mam przyjść po okresie, żeby sprawdzić czy polipy nadal są. Jedynie co się od niej dowiedziałam to że jakbym zaszła to mam i tak odstawić duphaston. Powiedziała też że jest ciałko żółte i endometrium 12 mm w 26 dc i to też brzmiało jakby te 12 mm to było za dużo, ale również nie dostałam odpowiedzi czy to duphaston może być tego powodem.

    Miałyście może problemy z polipami? Jak to wyglądało w waszym przypadku? Powinnam brać przez kolejny cykl duphaston czy lepiej skontrolować czy te polipy jeszcze są?

    Gratulacje dla wszystkich dziewczyn z ⏸️ i 🤞🏼 za testujące jeszcze w lipcu i za sierpień również oby przyniósł same pozytywne wiadomości.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca, 23:24

    👱🏼‍♀️'93 🧔🏼‍♂️ '91 + 🐈🐈‍⬛

    06.2024 -> 3 polipy endometrialne 4, 5, 6 mm (duphaston przez 2 cykle, jak nie znikną to usunięcie)
    07.2024 -> PCOS ?

    2 cs o pierwszego maluszka 👶🏼

    ⏸️12.08.2024 - 13 dpo
    💉beta: 13.08 ➡️766, 16.08 ➡️2357

    preg.png
  • bajkowadama Przyjaciółka
    Postów: 64 112

    Wysłany: 24 lipca, 05:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EwK wrote:

    Miałyście może problemy z polipami? Jak to wyglądało w waszym przypadku? Powinnam brać przez kolejny cykl duphaston czy lepiej skontrolować czy te polipy jeszcze są?

    U mnie było tak, że polipy znalazł doktor przy USG tuż przed miesiączką, i nie było możliwości rozpoznania czy ten największy to był pęcherzyk ciążowy czy właśnie polip, dlatego dostałam skierowanie na betę i jeśli negatywna, to powrót zaraz po zakończonym krwawieniu i tak się właśnie stało, wtedy miałam powtórzone badanie i polip nadal był. Dostałam skierowanie do lekarza w szpitalu wykonującego zabiegi usuwania ich, żeby on je jeszcze sprawdził i zdecydował. Miałam u niego zleconą histeroskopię zwiadowczą i po ocenieniu sytuacji tam powiedział mi, że najlepiej je będzie wyłyżeczkować, bo oprócz tego dużego widocznego na usg było tam jeszcze parę mniejszych. A zabieg musi się odbyć na możliwie jak najmniejszym endometrium, dlatego dostałam zastrzyki na zahamowanie wzrostu (taka chwilowa sztuczna menopauza i to był niestety dramat jak się po nich czułam, i zajęło mi sporo czasu, żeby efekty uboczne zniknęły) ale nie miałam już więcej polipów od czasu zabiegu - przynajmniej narazie i pukam w niemalowane, żeby tak zostało

    EwK lubi tę wiadomość

    👩🏻 31👨🏼‍🦱 30

    👩🏻 🦀 Rak tarczycy
    👩🏻 ⬆️Podniesiona prolaktyna
    ❌ Niska morfologia i leukocyty w nasieniu

    💊 Kwas foliowy, Kwas Omega, Olej z wiesiołka, Wit D, Wit C, Cynk, Magnez, Siemię lniane
    💊Letrox

    29.07 ⏸️
    23.08 ❤️
  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 24 lipca, 06:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula6432 wrote:
    Już nie rozumiem... Nawet nie wiem co myśleć 😔 Wczoraj rano test osikaniec pozytywny. Dziś beta negatywna, jest 11dpo.
    Wygląda na to, że nie ma zarówno zastrzyku Ovitrelle (minęło 12 dni) jak i ciąży...😣😔

    Trzymaj się 🫂🫂🫂

    33👧 37🧑
    🐈🐈‍⬛🐈
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Darrika Autorytet
    Postów: 2111 2073

    Wysłany: 24 lipca, 06:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde jednak mi się chyb owu joe przesunie, a odwrotnie, raczej się szykuje 28 dniowy cykl, np wczoraj późno wieczorem prawy jajnik znowu ból, teraz książkowy śluz płodny i dalej jajnik się Tli, chociaż ostatnio był prawy i teraz chyba lewy powinien. No nic, zawiozę młodą do przedszkola, mąż po nocce nawet wyspany bo wezwań nie mieli to chyba podziałamy, ale kto wie czy sie cos uda, Ach uroki pracy zdalnej 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca, 08:14

    33👧 37🧑
    🐈🐈‍⬛🐈
    💕2014
    👰‍♂️🤵2018
    🤰2019 po roku starań i ciąży biochemicznej
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia

    Starania o rodzeństwo:
    Od 04.2024
    7 cs start!🤞
    ⏳️do listopada/grudnia

    💊 naturell folian, d-vitum k2 forte max, selen, chrom complex (chrom, B6,cynk,niacyna,inulina), metylo B12 naturell
    🔬08.2024 - morfologia, mocz, transaminaza, ferrytyna, glukoza cholesterol hdl, ldl, kwas foliowy, b12 ✅️
    TSH 2,03
    Nadwaga - dieta i ćwiczenia (do zrzucenia 13kg, już stracone 6 kg)

    🗓 22.08 usg piersi - wszystko ok✅️
    🗓 27.08 cytologia na podłożu płynnym - ok✅️
  • Daga121222 Ekspertka
    Postów: 194 216

    Wysłany: 24 lipca, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znacie przypadki, gdzie testy ciążowe wychodziły negatywne, a mimo to była ciąża?

    👱🏻‍♀️28
    🧑🏻‍🦱28

    👩🏼‍❤️‍💋‍👨🏻2015
    💍2019
    💒12.08.2022


    Starania od: 02.2023

    💊 magnez, olej z wiesiołka, wit D, omega 3, selen i cynk

    18.10 ➡️ Pierwsza wizyta w Klinice Niepłodności
  • Uszatka Koleżanka
    Postów: 35 120

    Wysłany: 24 lipca, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paflina wrote:
    Powiedz mi proszę w którym dniu cyklu testowałas jak miałaś te bladziutka kreskę?


    Widzisz czyli te bociany które widziałas z mężem to był dobry zwiastun :D gratulacje i poproszę o wiruska bo ja niedługo też będę testować ❤️❤️❤️

    10 po owulacji :) wysyłam wiruski i trzymam mocno kciuku za wszystkie testujące :)

    Darrika, Deyansu, Paflina lubią tę wiadomość

    👧🏼 - 24.06.2022

    Starania o drugiego bobaska od 04.2024

    05.2024 - ciąża biochemiczna

    23.07 - ß-HCG 24,9 mIU/ml , prog 32,0 ng/ml
    25.07 - ß-HCG 89,9 mIU/ml , prog 24,4 ng/ml
    29.07 - ß-HCG 621,6 mIU/ml , prog 32,4 ng/ml
    21.08 -> zarodek z bijącym serduszkiem
    11.09 -> wizyta
    30.09 -> USG prenatalne

    Termin: 05.04.2025
  • Frutellka Autorytet
    Postów: 4692 5711

    Wysłany: 24 lipca, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anti wrote:
    Teraz jak na to patrzę to też wydaje mi się dziwne xd ale myślałam że skoro płacę lekarzowi z dobrą renoma to mogę liczyć na pełen profesjonalizm xd teraz wiem, że się myliłam i mam nadzieję że kolejny coś zdziała

    Przeraża mnie podejście niektórych lekarzy;)

    “Życie stawia przed Tobą wymagania na miarę sił, które posiadasz. Możliwy jest tylko jeden bohaterski czyn: nie uciec.”

    4.09.2024 r. - transfer blastki
    12.09.2024 r. - beta HCG 50,27 mIU/ml - zostań z Nami proszę! (po Zivafert i Ovitrelle) Progesteron 128 ng/ml
    14.09.2024 r. - beta HCG 56,41; Progesteron 121 ng/ml
    17.09.2025 r. - beta HCG 200,42; Progesteron 108,6 ng/ml

    ❄️- czeka na Nas na zimowisku;)
  • Laura25 Ekspertka
    Postów: 223 124

    Wysłany: 24 lipca, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u mnie przedwczoraj test pozytywny co prawda słaba kreska ale widoczna, nie powiedziałabym że to testowa.. a beta negatywna. Plamienie czy bardzo skąpe krwawienie trwało dosłownie 2-3 dni z przerwami. Nie mam nadzieii progesteron 0,2. Czy takie skąpe krwawienie mam uznać za miesiączkę ? Nie wiem czy to kolejny cykl ? 😊 zaczęło się w 25dc a skończyło 28.
    Dziękuję za kciuki ale nie tym razem.. :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca, 08:34

  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 24 lipca, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daga121222 wrote:
    Znacie przypadki, gdzie testy ciążowe wychodziły negatywne, a mimo to była ciąża?
    Zależy w którym dpo. Niektórym wychodziły pozytywne dopiero po terminie miesiączki

    Paula6432 lubi tę wiadomość

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 24 lipca, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laura25 wrote:
    Hej, u mnie przedwczoraj test pozytywny co prawda słaba kreska ale widoczna, nie powiedziałabym że to testowa.. a beta negatywna. Plamienie czy bardzo skąpe krwawienie trwało dosłownie 2-3 dni z przerwami. Nie mam nadzieii progesteron 0,2. Czy takie skąpe krwawienie mam uznać za miesiączkę ? Nie wiem czy to kolejny cykl ? 😊 zaczęło się w 25dc a skończyło 28.
    Dziękuję za kciuki ale nie tym razem.. :/
    Przykro mi 🙁 moim zdaniem tak, jest to miesiączka

    Laura25 lubi tę wiadomość

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Uszatka Koleżanka
    Postów: 35 120

    Wysłany: 24 lipca, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie polecacie witaminy ciążowe? W pierwszej ciąży brałam Prenatal UNO i DUO, a teraz w okresie starań już aktywnym folianem Pregna Start. Został mi jeszcze blister, więc je dokończę ale później chciałabym już typowo pod ciążę

    👧🏼 - 24.06.2022

    Starania o drugiego bobaska od 04.2024

    05.2024 - ciąża biochemiczna

    23.07 - ß-HCG 24,9 mIU/ml , prog 32,0 ng/ml
    25.07 - ß-HCG 89,9 mIU/ml , prog 24,4 ng/ml
    29.07 - ß-HCG 621,6 mIU/ml , prog 32,4 ng/ml
    21.08 -> zarodek z bijącym serduszkiem
    11.09 -> wizyta
    30.09 -> USG prenatalne

    Termin: 05.04.2025
  • Monk@ Autorytet
    Postów: 4938 7760

    Wysłany: 24 lipca, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę pueria. Pan Tabletka ma fajne zestawienie, możesz sobie popatrzeć. A na starania i pierwsza część ciąży są raczejcte same witaminy :)

    pp2018 lubi tę wiadomość

    wdzięczność 🫶🏼

    🔜 27.07 - wizyta ⏳

    07.2024 ⏸️

    02.2023 💙

    preg.png
  • Chochlik12 Autorytet
    Postów: 437 1053

    Wysłany: 24 lipca, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ♥️ chciałam się tylko przywitać!

    Paula6432 🥲
    EwK miło Cię poznać, witaj na forum ♥️ 😄 ja niestety nie umiem odpowiedzieć na Twoje pytanie, ale pewnie dostaniesz odpowiedź od bardziej doświadczonych staraczek 😄

    Dzisiaj mam 8DPO, nie mogę doczekać się testowania, ale jakoś zaczęłam wątpić w możliwość zobaczenia kiedykolwiek tych 2 kresek 😂
    Staramy się dopiero pół roku (dosyć krótko w porównaniu z doświadczonymi staraczkami), a ja już mam wrażenie, że to trwa wieki 🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca, 10:59

    pp2018, Kinia92, EwK lubią tę wiadomość

    👧🏻 28
    👦🏼 26
    8cs o pierwsze maleństwo 👶🏻
  • pp2018 Autorytet
    Postów: 1103 1249

    Wysłany: 24 lipca, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uszatka wrote:
    Jakie polecacie witaminy ciążowe? W pierwszej ciąży brałam Prenatal UNO i DUO, a teraz w okresie starań już aktywnym folianem Pregna Start. Został mi jeszcze blister, więc je dokończę ale później chciałabym już typowo pod ciążę

    Z tego, co jest na rynku aptecznym, widzę, że na starania i na pierwszy czas ciąży to te same suple.
    Ja brałam w czasie starań Pregna Start, potem Fertisim, potem Pueria Uno i w czasie ciąży Pueria Uno, a potem Omegamed Optima Start.

    Teraz biorę osobno wszystko z racji mutacji MTHFR:
    -foliany Naturell
    -witamina D z AuraHerbals
    -jod od Dr Dąbrowskiej
    -cholina z Formeds Prenacaps
    -EPA z DHA z Formeds Prenacaps
    -magnez chelatowany (diglicynian magnezu) z B6 od Alliness --> tu mi nie pasuje forma b6, więc będę szukać zmiany

    Jeszcze nie wiem, co z B12 zrobić i jaką kupić.

    Może ranking od Pana Tableki coś Ci rozjaśni. W tym roku zmieniły się wytyczne, co do suplementacji.

    A w zanadrzu na ciążę mam jeszcze LittleMe z Health Labs, ale tam też nie ma wszystkiego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca, 11:09

    38 👱‍♀️, 37🧔‍♂️ AMH 0,82
    28.05.24 ⏸️ 4.07.24 💔 Janek [8+3] trisomia w obrębie 8 chromosomu
    🧬 PAI-1 i MTHFR 1298A>C (hetero)

    📊TSH 2,25
    ft4 15,70 (37%)
    Żelazo 127
    Ferrytyna 41,77
    Kw. fol. 16,43 (4,80-37,30)
    B12 652,40 (197-771)
    Wit. D 58,90
    Progesteron 8dpo 12
    Estradiol 8dpo 97

    6.09, 8.09 ⏸️
    9.09 beta 704, prog 39,50, tsh 3,09
    11.09 beta 1861, prog 43
    14.09 tsh 1,65
    18.09 GS i YS

    KIR AA
  • aszin Autorytet
    Postów: 5209 11141

    Wysłany: 24 lipca, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pp2018 wrote:
    Z tego, co jest na rynku aptecznym, widzę, że na starania i na pierwszy czas ciąży to te same suple.
    Ja brałam w czasie starań Pregna Start, potem Fertisim, potem Pueria Uno i w czasie ciąży Pueria Uno, a potem Omegamed Optima Start.

    Teraz biorę osobno wszystko z racji mutacji MTHFR:
    -foliany Naturell
    -witamina D z AuraHerbals
    -jod od Dr Dąbrowskiej
    -cholina z Formeds Prenacaps
    -EPA z DHA z Formeds Prenacaps
    -magnez chelatowany (diglicynian magnezu) z B6 od Alliness --> tu mi nie pasuje forma b6, więc będę szukać zmiany

    Jeszcze nie wiem, co z B12 zrobić i jaką kupić.

    Może ranking od Pana Tableki coś Ci rozjaśni. W tym roku zmieniły się wytyczne, co do suplementacji.
    Polecam metylowana B12 z naturell :)

    Anulek84, pp2018 lubią tę wiadomość

    🚩Hashimoto
    🚩 Trombofilia wrodzona ↩️
    🧬 czynnik V(Leiden) hetero, PAI-1 4G hetero
    ~~~~~~~~~~~~~~
    13.02.2024 ⏸️
    19.03.2024 💔💔
    ~~~~~~~~~~~~~~~~

    💉Neoparin+💊 Acard150

    „Somewhere over the rainbow…”
  • Treaclynat Ekspertka
    Postów: 137 247

    Wysłany: 24 lipca, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    U mnie trwa 4cs a mam wrażenie, że czekam wieczność, nie pamiętam kiedy ostatnio byłam tak niecierpliwa. Chcoiaz obiecałam sobie, że wyluzuję i wydaje mi się że się całkiem udało, mimo to niecierpliwość jest straszna i właśnie nasila się po owulacji. Chylę czoła dziewczynom, które długimi miesiącami i latami walczą o maluszka, jesteście niesamowite.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca, 11:32

    Chochlik12, Kinia92, pp2018 lubią tę wiadomość

    1993
    5 cs
  • Treaclynat Ekspertka
    Postów: 137 247

    Wysłany: 24 lipca, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ta odpowiedź miała być do Chochlik, schrzaniła mi się opcja cytuj 😉

    1993
    5 cs
  • Daisy___ Autorytet
    Postów: 271 384

    Wysłany: 24 lipca, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EwK wrote:
    Cześć dziewczyny :) jestem tu nowa. Do tej pory tylko czytałam ten wątek zaznajamiając się ze wszystkim, ale jeśli pozwolicie to chciałabym dołączyć i również skorzystać z Waszej wiedzy i doświadczenia.

    Ostatnio przewijał się temat duphastonu i różnych typów lekarzy na których można trafić. Postaram się w skrócie opisać mój dylemat, który się właśnie z tym wiąże.

    Chcieliśmy zacząć z mężem starania, dlatego w czerwcu kontrolnie poszłam na usg, na którym dowiedziałam się że mam 3 polipy w macicy 4, 5 i 6 mm. Dostałam duphaston na 2 cykle do brania od 10 do 25 dc, a jeśli po tym nadal będą to łyżeczkowanie. Na tej wizycie 26.06 w środę (11 dc) dowiedziałam się też że jest pęcherzyk 17 mm w prawym jajniku, endometrium 8mm. Dostałam informację że duphaston nie zaszkodzi w ewentualnej ciąży, ale też delikatną informację, że raczej przy takich polipach nie bardzo są szanse. Owulacja według aplikacji byłą w piątek, ❤️ niestety dopiero w sobotę i niedzielę. Później dopadły mnie wątpliwości bo kończyło mi się pierwsze opakowanie duphasonu, a trafiłam na różne opinie, że jak się bierze duphaston i jak się zajdzie to nie powinno się odstawiać, a teoretycznie jakieś tam szanse były, dlatego umówiłam się na wizytę, ale niestety nie dostałam się do tej samej ginekolog tylko innej, która ewidentnie nie zgadza się z praktykami tej pierwszej w kwestii postępowania przy polipach i przepisywania na nie duphastonu, a wręcz pod nosem wyśmiała te polipy, gdzie ja myślałam, że to są już takie, które naprawde uniemożliwiąją zajście, jednocześnie jednak na moje pytanie co w takim razie ona proponuje jeśli nie duphaston i ewentualne łyżeczkowanie, odpowiadała zbywająco, że ona nie będzie wróżyć i że mam przyjść po okresie, żeby sprawdzić czy polipy nadal są. Jedynie co się od niej dowiedziałam to że jakbym zaszła to mam i tak odstawić duphaston. Powiedziała też że jest ciałko żółte i endometrium 12 mm w 26 dc i to też brzmiało jakby te 12 mm to było za dużo, ale również nie dostałam odpowiedzi czy to duphaston może być tego powodem.

    Miałyście może problemy z polipami? Jak to wyglądało w waszym przypadku? Powinnam brać przez kolejny cykl duphaston czy lepiej skontrolować czy te polipy jeszcze są?

    Gratulacje dla wszystkich dziewczyn z ⏸️ i 🤞🏼 za testujące jeszcze w lipcu i za sierpień również oby przyniósł same pozytywne wiadomości.


    Hej, ja miałam polipa chyba rok. Kiedy się zdecydowaliśmy na dziecko, zgodnie z sugestią ginekolog mieliśmy się nie przejmować i starać - gdyby się nie udawało, dopiero stawić się na histeroskopię. Ku mojemu zaskoczeniu zaszłam w ciążę w pierwszym cyklu :D Po porodzie (CC) polipa już nie ma.

    Tymczasem witam się z Wami, dziewczyny! Zaczynamy starania o rodzeństwo dla córki, będę wdzięczna za kciuki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca, 11:36

    EwK, Treaclynat, Monk@, awokado 🥑, Darrika, Chochlik12, Lexia, Uszatka, Kinia92, pp2018, Dahlia lubią tę wiadomość

    👧 07.2022
‹‹ 79 80 81 82 83 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ