X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Lipiodol
Odpowiedz

Lipiodol

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Paulinax88 Nowa
    Postów: 3 3

    Wysłany: 27 czerwca 2023, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! czy któraś z was miała podawany Lipiodol?czy udało się wam po nim zajść w ciążę?jeżeli tak, to po jaki czasie?u mnie pierwsza owulacja po podaniu preparatu nie zakończyła się sukcesem...

    Bloombloo, Karo777 lubią tę wiadomość

  • Bloombloo Koleżanka
    Postów: 77 14

    Wysłany: 1 lipca 2023, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem ok 2 tygodnie przed tym zabiegiem czy pomoże zobaczymy jak tak na pewno dam znać🙂
    A powiedz jak odczucia podczas zabiegu i ile trwa? Miałam już zwykle hsg robione ale połączone z laparo więc pod narkozą więc to nie to samo.
    Można współżyć w tym samym cyklu co badanie?
    Mam nadzieję, że tu jeszcze zajrzysz 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2023, 13:22

    38 lat
    Starania od 2021
    2022 laparoskopia
    Endometrioza IV stopnia
    Jajowody drożne
    💊Cyclogest - na niski progesteron
    💊Dostinex: prolaktyna z 30ng na 10ng
    LDN, Acard, Avamina, Sanprobi, suple
    I owulacja prawidłowa, II leczenie stanu zapalnego
    III niepęknięty pęcherzyk, IV niedojrzałe pęcherzyki, IV ovitrelle, V stres, VI ovitrelle
    VII zabieg z kontrastem olejowym
  • Śliwka Koleżanka
    Postów: 49 7

    Wysłany: 5 lipca 2023, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, podbijam temat. Czy któraś z Was miała już podany Lipidol i może napisać jak to wygląda?

    Bloombloo lubi tę wiadomość

  • Karo777 Nowa
    Postów: 1 1

    Wysłany: 30 lipca 2023, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, staraliśmy się z mężem 4,5 roku o dzidziusia. Odwiedzilam kilka klinik i lekarzy, niby wszystko ok i u mnie i u meza, ale ciągle nie udawało się. W kwietniu br. moją ostatnia deska ratunku przed in vitro było hsg z lipiodolem, które zostało wykonane pod koniec maja. Podczas badania okazało się jednak, że moje jajowody są niedrożne (mimo, że 2 lata temu wszystko było z nimi w porzadku), ale olej nie chciał przejść. Załamałam się totalnie, odstawiłam wszystkie witaminy, kwas foliowy itp. Zaczęłam ostro ćwiczyć, żeby wyładować złość i strach przed in vitro, a 2 tyg. temu (w drugim cyklu po zabiegu z lipiodolem) pojawiła się druga blada kreska na teście. W piątek beta 400, we wtorek lekarz aby potwierdzić ciąże. Nie wiem czy to dzięki lipiodoliwi czy raczej CUD, ale jeszcze nigdy nie miałam bety większej niż 1, mimo przyjmowaniu leków stymulujących i jednej inseminacji. Cały czas mam delikatne plamienia, mam nadzieje, że to przez przyjmowanie heparyny, we wtorek wszystko się okaże. Trzymamy za siebie i za Was kciuki🙂 moze faktycznie wszystko siedzi w naszej głowie😊

    Bloombloo lubi tę wiadomość

  • Bloombloo Koleżanka
    Postów: 77 14

    Wysłany: 30 lipca 2023, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cieszę się, że podzieliłaś się swoimi doświadczeniami po lipiodolu:) bo coś cicho w tym temacie. Ja jestem 1 cykl po badaniu w poniedziałek ma się pojawić miesiączka zobaczymy. Kilka dni temu robiłam test ale negatywny ..może za wcześnie a może to po prostu nie ten cykl. Też odpuściłam trochę bo psychicznie mnie to przygniatało jem na co mam ochotę oczywiście z rozsądkiem. Ogólnie wyluzowałam, co ma być to będzie.

    Może ktoś jeszcze ma doświadczenia z lipiodolem? Ciekawe co u założycielki wątku- Paulinax88.

    38 lat
    Starania od 2021
    2022 laparoskopia
    Endometrioza IV stopnia
    Jajowody drożne
    💊Cyclogest - na niski progesteron
    💊Dostinex: prolaktyna z 30ng na 10ng
    LDN, Acard, Avamina, Sanprobi, suple
    I owulacja prawidłowa, II leczenie stanu zapalnego
    III niepęknięty pęcherzyk, IV niedojrzałe pęcherzyki, IV ovitrelle, V stres, VI ovitrelle
    VII zabieg z kontrastem olejowym
  • goska000 Autorytet
    Postów: 4995 8712

    Wysłany: 27 września 2023, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podbijam temat :)

    Karola3196 lubi tę wiadomość

    02.2016r. Leon Kameleon 🦎♥️
    03.2023r. Walczymy o rodzeństwo.

    24.02.2024r. ⏸️🥹
    26.02 - beta 52,2. Progesteron 27,5. TSH - 2,02.
    28.02. 2024 r. - 💔
    11.04. 2024 r. - 💔
  • Alla_86 Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 22 października 2023, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odświeżam temat.

    Miałam zabieg z lipiodolem w zeszły czwartek. Na szczęście wyniki są dobre, ale samo badanie do przyjemnych nie należało. Mnie to strasznie bolało, zarówno podczas zabiegu jak i do konca dnia. Zaś kolejnego dnia czułam dyskomfort.

    Mam nadzieję że to pomoże w końcu.

    Staramy się z mężem o dzidziusia od ośmiu lat i śmiało mogę powiedzieć że można by książkę napisać zarówno taką która opisała by nasze leczenie w tym kilka operacji moich i męża jak i dyskomfort psychiczny z jakim sie borykalismy/borykamy przez te lata. Dziesiatki badań i ścieżek leczenia ale jak to mówią zatrzymać nas mogą tylko dwie kreski albo koniec rezerwy jajnikowej.

    A jakie są Wasze przygody z lipiodolem? Może komuś się udało?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2023, 17:56

  • Dzoana 27 Znajoma
    Postów: 21 3

    Wysłany: 15 listopada 2023, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam podawany w październiku podczas udrażniania jajowodów w Lublinie. Dr powiedział że robili jakieś badania po pół roku od podania pacjentce i że nadal był widoczny. Także liczę na to że w przeciągu tegu pół roku uda się zajść w ciążę :)

  • martiii Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 8 grudnia 2023, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny odświeżam temat.
    Czy u którejś z Was udało się zajsc w ciążę po lipiodolu?

  • Alla_86 Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 29 grudnia 2023, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze nie martii

  • anna& Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 9 stycznia, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, 23.12 miałam podany lipiodol ale niestety pierwsza owulacja nie zakończyła się powodzeniem :( zobaczymy kolejne cykle

  • martiii Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 10 stycznia, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź!
    Dziewczyny, a gdzie robiłyście zabieg? :)

  • Alla_86 Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 10 stycznia, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam zabieg w Instytucie Rodziny w Warszawie na Romera

  • anna& Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 10 stycznia, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również robiłam w Instytucie Rodziny w Warszawie.
    Alla_86 a do jakiego lekarza należysz?

  • Alla_86 Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 11 stycznia, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zabieg robił mi dr Maksym. Natomiast na codzień mieszkam w Białymstoku i od kilku lat leczę się w Napromedica u dr Siemionowicz, a obecnie u dr Wasilewskiego bo pani doktor sama obecnie przygotowuje się do porodu. Mam też doświadczenia u dr Pietrzyckiego z kliniki Bocian.

    Ccarolinaa lubi tę wiadomość

  • anna& Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 31 stycznia, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy po podaniu lipiodolu skróciły Wam się cykle? U mnie pierwszy od podania 24,a drugi 23😶nigdy wcześniej tak nie miałam, na ogół 27-30

  • Alla_86 Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 8 lutego, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, u mnie nie są krótsze. Tak jak bylo 30/32 dni. Może lekko mniej boli.

  • Marla Nowa
    Postów: 1 1

    Wysłany: 8 lutego, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny 🙂 zazwyczaj nie udzielam się na tego typu forach, ale szukając informacji o tym , czy można kolejny raz podać lipiodol trafiłam tutaj i uznałam, że podzielę się swoją historią. Staraliśmy się o dzidziusia 4,5 roku. Przeszliśmy przez wielu lekarzy i wiele diagnoz od ,, nie wiem czemu pani przy takich wynikach nie jest w ciąży", po ,,raczej nigdy nie będziecie mieć dzieci ". Przechodziłam tak jak Wy różne badania, podchodzilismy do inseminacji, do nieudanego in vitro, które mnie załamało, bo miałam zawsze w głowie jak się nie uda naturalnie , to zawsze jest in vitro. Stawiałam ten sposób za pewniaka. Po nieudanym in vitro zrobiłam krótką przerwę w leczeniu żeby ochłonąć i zaczęłam szukać nowego lekarza. Tak trafiłam do dr. Maksyma w Instytucie Rodziny. Pierwsza wizyta była marzec/kwiecień 22. Doktor zupełnie inaczej spojrzał na moje wyniki, dał dużo badań zarówno dla mnie , jak i męża. Na drugiej wizycie zaproponował lipiodol. Nie zastanawialiśmy się nawet, bo to była kolejna nadzieja. W czerwcu 22 miałam podany kontrast i uwaga : w tym cyklu zaszłam w ciążę !!! Przez 4,5 roku beta nie drgnęła, a tutaj 2 kreski. Dzisiaj kiedy piszę tą wiadomość obok w łóżeczku leży nasz 11 miesięczny cud. Jeśli się zastanawiacie nad tym badaniem to moim zdaniem warto. Nie namawiam, bo to indywidualna decyzja i koszt nie mały, ale warty jeśli zbliża nas do tego upragnionego celu.

    Speranza :) lubi tę wiadomość

  • Aewe Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 27 lutego, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkich 😉
    Czy któraś z was miała HSG z lipiodolem będąc na analogach ( dipherline)? Niestety podczas wizyty u lekarza, który podaje lipiodol, nie dowiedziałam się, czy można wtedy wykonać zabieg.

  • Pear Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 23 marca, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was miała zabieg z lipiodolem u dr Binkiewicza w Pyskowicach/Zabrzu? Jakie doświadczenia i efekty? Ile płaciłyście za zabieg?

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ