X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne LUBELSKIE - ŁĄCZMY SIĘ :)
Odpowiedz

LUBELSKIE - ŁĄCZMY SIĘ :)

Oceń ten wątek:
  • neomi34 Autorytet
    Postów: 1056 178

    Wysłany: 28 grudnia 2015, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bas1990 wrote:
    Neomi zapisałas się już na laparoskopie?


    Rozchorowałam się i ledwo żyję, wczoraj przeleżałam cały dzień w łóżku. Dziś nie dałam tam rady dotrzeć, zamierzam w środę bo jutro się nie wyrobię :(

    neomi34
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 28 grudnia 2015, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamilko invicta robi badania genetyczne ze śliny. Są różne panele, ja wybrałam ten od poronień. Poczytaj sobie na stroniehttp://www.topgenetics.pl/produkt/panel-poronienia-samoistne/

    Ciekawe kiedy mi przyjdzie zestaw.

    Noemi dużo zdrówka Ci życzę, nie daj się chorobie.

    Kamilka lubi tę wiadomość

    f08af289ff.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neomi nie daj się chorobie dużo zdrówka :-*

  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotek wrote:
    Kamilko invicta robi badania genetyczne ze śliny. Są różne panele, ja wybrałam ten od poronień. Poczytaj sobie na stroniehttp://www.topgenetics.pl/produkt/panel-poronienia-samoistne/

    Ciekawe kiedy mi przyjdzie zestaw.

    Noemi dużo zdrówka Ci życzę, nie daj się chorobie.
    dzięki poczytałam.
    ja miałam te badania zrobione w szpitalu oprócz MTHFR (a na to i tak z góry dostaję 5 mg kwasu foliowego).
    Ale tanio za zestaw 199,00 bo samo te ceny są bardzo wysokie... skopiowałam z cennika:
    Wykrywanie mutacji typu Leiden genu czynnika V 170,00 zł
    Wykrywanie mutacji genu protrombiny 174,00 zł
    Wykrywanie mutacji genu MTHFR C677T 240,00
    suma 584,00 zł. nieźle...
    daj znać jak dostaniesz....

    Dotek lubi tę wiadomość

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekam na zestaw:) na innym forum osoby robiły te badania i w niektórych przypadkach okazały się pomocne;) dam znać jak dostane.

    Kamilka a oprocz kwasu foliowego cos jeszcze bierzesz? Jakies witaminy?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2015, 12:58

    Kamilka lubi tę wiadomość

    f08af289ff.png
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dotek wrote:
    Czekam na zestaw:) na innym forum osoby robiły te badania i w niektórych przypadkach okazały się pomocne;) dam znać jak dostane.

    Kamilka a oprocz kwasu foliowego cos jeszcze bierzesz? Jakies witaminy?
    biorę kwas foliowy 5 mg (pani prof zapisała mi receptę)
    jod 100 mg (Matuszek mi napisała)
    acard
    letrox
    widaminę D 2000 (vigantol - 4 krople)

    w drugiej fazie cyklu mam brać duphaston, ale jak zaczniemy dopiero starania. nie biorę witamin wcale. myślałam o tym femibionie natal, bo wcześniej brałam.... na pewno nie zaszkodzi ale nie widzę póki co potrzeby.
    A ty coś oprócz jodu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2015, 13:39

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny :)

    Tak Was czytam i dla mnie te badania genetyczne to czarna magia :( Ale poczytam w wolnej chwili - skorzystam DOTEK z tej strony co wyżej pisałaś. Fajnie, że jest taka możliwość z wysyłkowymi badaniami.

    KAMILKA, a mam pytanie do Ciebie (ale też do każdej z Was jeśli będziecie mieć wiedzę) - widzę, że bierzesz letrox i jod dodatkowo i jeszcze zastanawiasz się nad witaminami. Bo ja też biorę letrox i też się zastanawiałam nad jakimś kompleksem witamin, ale tam zazwyczaj jest jod zawarty. I tu właśnie moja wątpliwość, czy nie ma problemu z łączeniem letroxu (ew. euthoryxu) z dawką jodu zawartą w kompleksie witamin. Nie pytałam o to jeszcze mojej endo, ale gdzieś chyba czytałam, że można sobie przedobrzyć biorąc hormony i jod (ale może źle przeczytałam). Jaka jest Wasza wiedza na ten temat.

    Kamilka lubi tę wiadomość

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hewa81 wrote:
    Cześć Dziewczyny :)

    Tak Was czytam i dla mnie te badania genetyczne to czarna magia :( Ale poczytam w wolnej chwili - skorzystam DOTEK z tej strony co wyżej pisałaś. Fajnie, że jest taka możliwość z wysyłkowymi badaniami.

    KAMILKA, a mam pytanie do Ciebie (ale też do każdej z Was jeśli będziecie mieć wiedzę) - widzę, że bierzesz letrox i jod dodatkowo i jeszcze zastanawiasz się nad witaminami. Bo ja też biorę letrox i też się zastanawiałam nad jakimś kompleksem witamin, ale tam zazwyczaj jest jod zawarty. I tu właśnie moja wątpliwość, czy nie ma problemu z łączeniem letroxu (ew. euthoryxu) z dawką jodu zawartą w kompleksie witamin. Nie pytałam o to jeszcze mojej endo, ale gdzieś chyba czytałam, że można sobie przedobrzyć biorąc hormony i jod (ale może źle przeczytałam). Jaka jest Wasza wiedza na ten temat.

    masz rację!
    można przedobrzyć :)
    ja gdybym zaczęła brać femibion natal to bym odstawiła jodid. bo jego za dużo nie wolno. mi moja endo kazała przyjmować "czysty" w sensie sam jod a nie w witaminach i z tego co pamiętam to Dotkowi tez tak kazała :)

    do tej pory jod brałam tylko w ciąży, a poza tym sam letrox lub eutyrox. ale moja nowa endo kazała brać jod. to biorę. myślę że to w dużej mierze zależy od tego czy masz niedoczynność czy nadczynnosć i jakie wyniki.

    hewa81 lubi tę wiadomość

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki KAMILKA :)

    Ja mam niedoczynność, będę robiła TSH zaraz po nowym roku, więc się okaże co tam się dzieje w tarczycy. Na początku października miałam na poziomie 1,99, a leczę się od końca sierpnia - wtedy TSH wynosiło 4,13.
    Ale jak będę konsultować w styczniu wynik to zapytam przy okazji o ten jod.

    Kamilka lubi tę wiadomość

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie jak piszesz Kamilka że trzeba brać czysty jod. Ja wcześniej brałam femibion który też jest z jodem i kazała odstawić. Biorę jeszcze witaminę d3 2000. Witrum bo zbadałam że mam niedobór i jak pamiętam to folik i b6 b12. Acard biorę od owulacji bo na naszym bocianie profesor napisal ze może zaburzać owu.
    Mi jod ladnie zbil tsh z 3,26 do 2,100 w ok 2 miesiace. W połowie styczniamam zdacac rsh, ft4 i 23.01 wizyta.
    Hewa warto zrobić te badania genetyczne, długo nad tym myslałam i się wkoncu zdecydowałam zrobić. Zobaczymy jakie będą efekty,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2015, 14:31

    hewa81 lubi tę wiadomość

    f08af289ff.png
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jadę na wizytę do reumatologa.
    Trzymajcie kciuki....

    hewa81 lubi tę wiadomość

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamilka wrote:
    Jadę na wizytę do reumatologa.
    Trzymajcie kciuki....

    Powodzenia Kamilka, to faktycznie dziś. Ale ten czas leci.

    Kamilka lubi tę wiadomość

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • viowieczka Autorytet
    Postów: 379 238

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamilka wrote:
    Jadę na wizytę do reumatologa.
    Trzymajcie kciuki....

    Powodzenia, daj znać co Ci lekarz powiedział.

    Kamilka lubi tę wiadomość

    "Gdy świat sprawia, że wariujesz wrzuć na luz, lepiej się poczujesz"

    82dojw4z802clx8l.png


    QnVUp1.png
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ci lekarze mnie wykończą....
    Moja gin powiedziała że z tych wyników to mam zespół antyfosfolipidowy i tylko rozszerzyć diagnostykę. A ta reumatolog twierdzi że nie mam a te podwyższone wyniki to tak sobie są..... I mam jeszcze zrobić dwa badania.
    I jak one dopiero wyjdą dodatnie to wtedy tak.
    Powiem szczerze że jestem skołowana.
    Może jutro jakoś inaczej na to spojrzę. Ale dziś ogarnia mnie jakaś beznadzieja i że tym wynikom badaniom nie będzie końca. Kazała mi iść do dermatologa na badanie zapomniałam nazwy i do okulisty żeby sprawdzić suchość oczu!!!!
    Szkoda że nie wysłała mnie do androloga...
    I tym (nie)miłym akcentem życzę Wam dobrej nocy.

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to rzeczywiście skomplikowana sytuacja, ale jak jest sygnał o zespole antyfosfo to warto rozszerzyć badania. Trzymaj sie Kamilku, kto jak nie my damy rade stawic czola przeciwnosciom

    Kamilka lubi tę wiadomość

    f08af289ff.png
  • hewa81 Autorytet
    Postów: 1509 1244

    Wysłany: 30 grudnia 2015, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny :)

    KAMILKA, współczuję Ci tego wszystkiego. Niby miało być potwierdzenie APS, a tu jakieś dodatkowe badania i wielki znak zapytania czy aby na pewno to jest to; ale z drugiej strony to specjalista w tej konkretnej dziedzinie, więc zapewne ma rację. A prof. uczciwe odesłała Cię do reumatologa, bo się na tym nie zna do końca, więc trzeba wierzyć specjaliście, bo inaczej zwariujesz. Tylko teraz co lepsze: cieszyć się, że może to nie APS (bo jak pisałaś ciężko jest donosić ciążę), czy świadomość, że tak prawdę mówiąc dalej nie wiadomo o co chodzi ....
    Człowiek się staje głupi w takich sytuacjach :(
    No i zastanawia mnie ta suchość oczu. Po co??
    Trzymaj się cieplutko i nie poddawaj się <3

    Kamilka lubi tę wiadomość

    Im bardziej w życiu ma się pod górkę.... tym piękniejsze będą później widoki
    n59yk6nlzydvnhbr.png
    ........................................................................
  • Dotek Autorytet
    Postów: 1206 695

    Wysłany: 30 grudnia 2015, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też nie ma przygotowań. Ani chęci do zabawy ani za bardzo okoliczności bo w nowy rok na rano do pracy. W weekend z męzulem schlodzimy szampana i spędzimy razem czas. W tym cyklu nie prowadze wykresu jestem zmeczona.

    Monia cieszę się że trafiłaś na fajną dr i udało się załatwić skierowanie na badania. Jak można zrobić gdzieś taniej to po co przepłacać. Też słyszałam że większość kobiet roni nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Ale dla tych świadomych strata jest bolesna. Ja po 4 razach boję się zajść w ciążę...

    f08af289ff.png
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 30 grudnia 2015, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie dziś jeszcze ponarzekam a potem już nic więcej nie powiem...
    Otóż pani prof reumatolog kazała mi jeszcze zrobić kspilaroskopię. Nawet nie wiedziałam że coś takiego istnieje hihi bada się skórki przy paznokciach żeby sprawdzić jak zachowują się naczynia krwionośne. I to się bada pod Mikroskopem. Oczywiście problem z terminami.... Prywatnie tylko w jednym miejscu w Lublinie. Koszt 120 zł. I dopiero zapisy na marzec. Na nfz jest w poradni dermatologicznej i na luty zapisy będą 4 stycznia ale wtedy trzeba mieć skierowanie od rodzinnego. Ostatnio rodzinna mi dawała skierowanie na usg tarczycy to nie wiem czy znowu zechce dać? Zrobiłabym to prywatnie ale czekać do marca??? Bez sensu... jutro zrobię te dodatkowe badania co mi Kazała ANA i przeciwciała przeciwko beta 2 kardioglikolipinie 1 w dwóch klasach. Wynik jeden po 5 dniach ten drugi po 14.
    Trochę świńska byłam i pytam tej prof jak te wyniki z krwi i będą ujemne to mam nie przychodzić? Hihi. Zdziwiła się pytaniem i może zmieszała. A w końcu mówi że nie nie muszę ale i tak pewnie będę potrzebowała zaświadczenia do ginki... I tak się biznes kręci.... kolejna wizyta 120 zł. A te badania jutrzejsze 244 zł.
    I do okulisty z tą suchością oczu ale o to już nie spytałam jakie to ma znaczenie... do okulisty nie pójdę.
    Najgorsze jest to że to niekończące się wizyty i badania i kasa...jeszcze żeby to przynosiło jakiś skutek ... a mam wrażenie że jest na odwrót.
    Koniec. :)

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 30 grudnia 2015, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    Kamilka ja się wybierałam do okulisty, bo od tego forum gorzej widzę :) Powaznie mam jakies roblemy ze wzrokiem, już jakiś czas temu okulistka mi mówiła, że mam -0,5, miałam jeszcze poczekać, ale Ty mnie zmotywowałaś więc pójdę i zapytam o co z tym chodzi.
    Ja chodzę do okulisty bo mam sporą wadę -4.00 ale żeby specjalnie iść sprawdzać suchość oczu papierkami to nie nie pójdę. Tu chodzi chyba o "kolejne" objawy zespołu antyfosfolipidowego. Suchość w ustach może być (i wtedy też oczu) objaw Reynoldsa (jeśli tak to się pisze).
    Ja wszędzie chodzę prywatnie i do okulisty też. To jeszcze trochę i zbankrutuję.... hihihi.

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • Wedmoczka Autorytet
    Postów: 1051 411

    Wysłany: 30 grudnia 2015, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia85 wrote:
    Cześć, jak przygotowania do sylwestra ?, bo u mnie wcale. Dzisiaj byłam u lekarza przedłużyć zwolnienie i wyciągnąć jakieś skierowanie na badania. Byłam u dr Świetlickiej - złota kobieta. Opowiedziała mi, że ona też poroniła i że prawdopodobnie każda kobieta traci przynajmniej jedną ciążę. Kiedyś już to słyszałam, ale trudno się tym pocieszyć. Dostałam skierwanie prawie na wszystko co chciałam, a przynajmniej na te najdroższe. Niektore wyniki będą za 3 tyg, muszę je odebrać na wizycie. Na początku przestraszyłam się, że umówiłam się do lekarki, która przyjmuje u nas, do której nie chciałam, bo jest głucha. Ale na szczęście ktoś inny siedziała w gabinecie :) Fajna kobitka, bedę do niej chodzić, koniec z płaceniem za wszystko, bo i tak nie ma efektów.

    Monia fajnie że dostałaś skierowania...a ta Pani dr na NFZ przyjmuje i gdzie?

    Ps. Zanim coś powiesz - posłuchaj. Zanim skrytykujesz - poczekaj. Zanim się pomodlisz - wybacz. Zanim coś napiszesz - pomyśl. Zanim zrezygnujesz - spróbuj.

    Laparoskopia 19.07.2016 - macica jednorożna, jajowód prawy drożny

    1 IUI 4.04....:(
‹‹ 255 256 257 258 259 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ