X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne LUBUSKIE czy ktokolwiek tu jest? :)
Odpowiedz

LUBUSKIE czy ktokolwiek tu jest? :)

Oceń ten wątek:
  • Dominisia883 Autorytet
    Postów: 669 910

    Wysłany: 12 lipca 2017, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robiłam: morfologię, mocz ogólny, tsh, ob, glukoze, cytologię, usg dopochwowe i usg brzuszne - wszystko książkowo pięknie.
    7 dni przed kolejną @ będę sprawdzać progesteron ;).

    Kiepskie nasienie
    IO
    Mutacje mthfr hetero
    4 lata starań
    2018 IUI 😥
    06.2020 IVF biochemiczna 😥
    Próbujemy dalej naturalnie ♥️
    Klinika Medart Poznań 🤞🍀
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 12 lipca 2017, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To zrob sobie jeszcze prolaktyne :) ona odpowiada za owulacje,jej jakosc albo blokowanie.

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • Dominisia883 Autorytet
    Postów: 669 910

    Wysłany: 12 lipca 2017, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A prolaktynę też trzeba zrobić w konkretnym dniu cyklu? Czy nie ma różnicy?

    Kiepskie nasienie
    IO
    Mutacje mthfr hetero
    4 lata starań
    2018 IUI 😥
    06.2020 IVF biochemiczna 😥
    Próbujemy dalej naturalnie ♥️
    Klinika Medart Poznań 🤞🍀
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 12 lipca 2017, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba nie ma okreslonego dnia. Chociaz gdzies czytalam ze miedzy 2-5 dniem cyklu ale nie jestem pewna. Nie wolno tylko wspolzyc dzieb wczesniej, objadac sie na noc i denerwowac bo prolaktyna dziala jak adrenalina i skacze wtedy. Rano na czczo :)

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • Dominisia883 Autorytet
    Postów: 669 910

    Wysłany: 12 lipca 2017, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingulla dziękuję Ci bardzo :* W takim razie muszę jeszcze wykonać tą prolaktynę, progesteron i monitoring owulacji i zapisze się na naprotechnologię ;). Na progesteron mam załatwione wolne 7 dni przed kolejną @ ale problem będzie teraz z prolaktyną bo czas urlopów to ciężko z załatwieniem wolnego więc prolaktynę zrobię sobie w następnym cyklu bo akurat urlop wakacyjny będę mieć :).

    Kiepskie nasienie
    IO
    Mutacje mthfr hetero
    4 lata starań
    2018 IUI 😥
    06.2020 IVF biochemiczna 😥
    Próbujemy dalej naturalnie ♥️
    Klinika Medart Poznań 🤞🍀
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 13 lipca 2017, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale dziwne ze lekarz Ci nie dal na prolaktyne skoro tyle sie staracie. Ja po pol roku staran dostalam wlasnie na prolaktynr, tsh, estrogeny i cos jeszcze ale tylko prolaktyna mi wyszla zbyt duza. Teraz chyba tez musze isc do gina bo juz ktorys cykl mam plamienia srodcykliczne. Niby moze tak byc przy owulacji ale ostatnio wyszla mi zla cytologia zrobilam kolposkopie i mialam jakies male plamki na szyjce macicy, ale powtorba cytologia ok, hpv tez ok. Zaczyna mnie to meczyc, jak nie jedno to drugie... :/

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • Dominisia883 Autorytet
    Postów: 669 910

    Wysłany: 13 lipca 2017, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana ja nie byłam u ginekologa jeszcze z informacją "staramy się tyle i tyle i nie wychodzi wiec do dalej". Starania zaczęły się w sierpniu 2016r ale kilka cykli odpadło więc jakieś 10 cykli za nami może nawet 9 nie liczyłam nigdy hehe i skierowanie na te badania które już zrobiłam i wymieniłam wyżej to dostałam od lekarza rodzinnego bo poprosiłam ;) później pojawiłam się u ginekologa jakoś we wrześniu 2016 i wykonał mi cytologię i usg dopochwowe. Działaliśmy sobie na spokojnie myśląc że z nami wszystko ok tylko może więcej czasu potrzebujemy. W Maju miałam USG brzucha i żołądka itp bo problemy z żołądkiem się zaczęły i lekarz powiedział że coś mu się nie podoba na jajniku lewym i w okolicy trzonu macicy ale stwierdził że nie jest ginekologiem wiec może to nic takiego ale prosił żeby obejrzał mnie ginekolog więc ja wystraszona poleciałam prywatnie do najlepszego chyba ginekologa u mnie w mieście, wykonała mi USG brzucha i USG dopochwowe i okazało się ze to co widział na jajniku to nic innego jak ciałko żółte bo z tego akurat jajnika miałam owulację a w okolicy trzonu macicy maleńki na maxa mięsniaczek, z którym nic nie muszę robić bo niby umiejscowił się w takim miejscu że w niczym kompletnie nie przeszkadza. Przy okazji tej wizyty powiedziałam że staramy się tyle i tyle to zdziwiona była że tak ładnie u mnie wszystko w środku wygląda i takie wyniki podstawowe ładne (bo zabrałam je ze sobą żeby zobaczyła) i regularne cykle jak w zegarku a klapa. Dała mi skierowanie na progesteron i powiedziała żebym sobie wykonała ten poziom progesteronu i powoli żebym wybrała sobie lekarza do szukania przyczyny dlaczego nie możemy zajść. Zaleciła też żeby mąż zrobił badanie nasienia więc zrobił. Na razie to tyle mojej historii z lekarzami hehe. Teraz mąż przyjmuje selen organiczny i suplement Salfazin więc może ciut ta ruchliwość się poprawi... ja drugi cykl biorę olej z wiesiołka bo kiedyś swego czasu miałam problemy ze śluzem więc może nadal nie jest on idealny i ten cykl jeszcze na spokojnie lecimy ;) w sierpniu jedziemy na urlop w góry akurat płodne będę miała więc też na luzie chcemy jeszcze a na wrzesień mąż umówiony jest do dr Halińskiego czy jakoś tak ;p urolog w zg przyjmuje podobno baaaardzo dobry ;) i wtedy też poddam się monitorowaniu owulacji chyba ze jeszcze w tym miesiącu mi się uda. W tym cyklu też wykonam progesteron i mam nadzieję że uda mi się prolaktynę zrobić w następnym cyklu bo teraz ciężko będzie załatwić wolne. A we wrześniu chcemy spróbować naprotechnologii.

    Kiepskie nasienie
    IO
    Mutacje mthfr hetero
    4 lata starań
    2018 IUI 😥
    06.2020 IVF biochemiczna 😥
    Próbujemy dalej naturalnie ♥️
    Klinika Medart Poznań 🤞🍀
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 13 lipca 2017, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ah no tk wszystko rozumiem. Ja mojegl tez wyslalam do urologa w zg ale nie pamietam nazwiska, pomacal, powiedzi ze wszystko ok i ze mam sie nie czepiac :p maz nie robil badan nasienia bo w sumie w koncu w ciaze zaszlam tylko nie taka jak byc powinna. Zobaczymy co teraz bedzie z naszymi staraniami a jak nie bedzie wychodzic to wtedy go posle na sprawdzenie plywakow :p to Wy sobie dzialajcie na spokojnie, trzymam kciuki :)

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • endzi84 Koleżanka
    Postów: 33 2

    Wysłany: 20 lipca 2017, 06:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy w ZG jest jakis dobry lekarz zajmujacy sie nieplodnoscia bo chyba musze udac sie do kolejnego bo nikt nie moze mi znalezc przyczyny dlaczego nie moge zajsc niby u mnie i u meza wszystko ok.. jedno dziecko mamy a o drugie juz prawie 3 lata sie staramy i nic...mam juz dosc a moj synek chce braciszka lub siostrzyczke :( i ciagle pyta czmu dzidzius niechce wejsc do brzuszka :(

    388e479a6e8311182fb09fd3e524f8ea.png
    zem3x1hpqwdneb5j.png
    33 cs
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 20 lipca 2017, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A bylas u Labera? Z tego co ja slyszalam jest najlepszy w tym temacie.

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • endzi84 Koleżanka
    Postów: 33 2

    Wysłany: 20 lipca 2017, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie tez slyszalam ze jest dobry...dzwonilam wiele razy pod numer podany na jego stronie internetowej ale nikt nie odbieral wiec zrezygnowalam...moze numer jest nie aktualny jesli ktoras posiada numer do tego lekarza to prosze napiszcie!

    388e479a6e8311182fb09fd3e524f8ea.png
    zem3x1hpqwdneb5j.png
    33 cs
  • endzi84 Koleżanka
    Postów: 33 2

    Wysłany: 20 lipca 2017, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O własnie zobaczylam ze ma nowa strone i sa podane 2 numery no to bede dzwonic pod ten komorkowy :)

    388e479a6e8311182fb09fd3e524f8ea.png
    zem3x1hpqwdneb5j.png
    33 cs
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 20 lipca 2017, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tam ponoc bardzo ciezko jest sie dodzwonic. Jesli Ci sie nie uda to daj znac, kolezanka ma do nieho nr prywatny wiec poprosze zeby sie podzielila:)

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • endzi84 Koleżanka
    Postów: 33 2

    Wysłany: 20 lipca 2017, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ok dzieki :)

    388e479a6e8311182fb09fd3e524f8ea.png
    zem3x1hpqwdneb5j.png
    33 cs
  • Dominisia883 Autorytet
    Postów: 669 910

    Wysłany: 23 lipca 2017, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ile kosztuje wizyta u tego Dr Labera? Chyba czas powoli szukać specjalisty ;).

    Kiepskie nasienie
    IO
    Mutacje mthfr hetero
    4 lata starań
    2018 IUI 😥
    06.2020 IVF biochemiczna 😥
    Próbujemy dalej naturalnie ♥️
    Klinika Medart Poznań 🤞🍀
  • Koni88 Koleżanka
    Postów: 41 9

    Wysłany: 23 lipca 2017, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam ja także lubuskie :) można się przyłączyć? Ja chodziłam do Bartkiewicza w Zg teraz przeszłam do dr Piwowarskiej w Żarach i czekamy :D

  • Dominisia883 Autorytet
    Postów: 669 910

    Wysłany: 23 lipca 2017, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie ze mozna :) witamy witamy :* długo się starajcie Koni?

    Kiepskie nasienie
    IO
    Mutacje mthfr hetero
    4 lata starań
    2018 IUI 😥
    06.2020 IVF biochemiczna 😥
    Próbujemy dalej naturalnie ♥️
    Klinika Medart Poznań 🤞🍀
  • endzi84 Koleżanka
    Postów: 33 2

    Wysłany: 25 lipca 2017, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominisia883 wrote:
    Dziewczyny ile kosztuje wizyta u tego Dr Labera? Chyba czas powoli szukać specjalisty ;).
    Na stronie doktora jest podany cennik, jeszcze nie bylam ale tez sie wybieram do niego wkrótce http://drlaber.pl/cennik

    388e479a6e8311182fb09fd3e524f8ea.png
    zem3x1hpqwdneb5j.png
    33 cs
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 25 lipca 2017, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominisia883 wrote:
    Dziewczyny ile kosztuje wizyta u tego Dr Labera? Chyba czas powoli szukać specjalisty ;).
    250 zł

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingulla wrote:
    Lwie serce w Zielonej Gorze jest lekarz dr. Laber swego czasu bardzo dobry ginekolog w sferze problemow z zajsciem w ciaze, trydnych ciaz itp. Ostatnio ponoc troche sie zepsul, wiesz kasa miesza w glowie ale nie wiem ile w tym prawdy. Mam jednak dwa potwietdzone przypadki kolezanek (wedlug innych gin bez szans na ciaze) ktore teraz tula swoje zdrowe pociechy :)
    Byłam u niego na polowkowym :)

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ