X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne LUF - zespół luteinizacji niepękniętego pęcherzyka jajnikowego
Odpowiedz

LUF - zespół luteinizacji niepękniętego pęcherzyka jajnikowego

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • ejsza Koleżanka
    Postów: 101 15

    Wysłany: 29 stycznia 2013, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "W zespole LUF w wyniku różnych nieprawidłowości, pęcherzyk jajnikowy dojrzewa prawidłowo, lecz komórka jajowa nie zostaje uwolniona. Może to występować tylko w niektórych cyklach miesiączkowych, ale może się także powtarzać w każdym cyklu, prowadząc do niepłodności."

    Poszukuję wszelkich informacji na temat LUF, obrazy USG, sposoby leczenia. Podobno trudno to wykryć.

    ejsza
  • darijka Autorytet
    Postów: 721 538

    Wysłany: 29 stycznia 2013, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też się dołączam gdyż ten problem najprawdopodobniej mnie tyczy.

    ]iv09mg7yqro6ly4p.png[/url
  • darijka Autorytet
    Postów: 721 538

    Wysłany: 29 stycznia 2013, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja w 17 dniu cyklu pęcherzyk 19 i 23,7 nie wiem czy pękły, przypuszczam, że nie gdyż problemy wcześniej z torbielkami były, następny cykl mam się zjawić u gin 19 dnia żeby sprawdzić czy pękają. choć czuje kłucie w jajniku lewym co miesiąc ( na tym zawsze mi wychodziła torbiel) i brak narazie @ jestem 6 dzień po duphastonie 3 tabl. dziennie. no i teraz też boli:(

    ]iv09mg7yqro6ly4p.png[/url
  • darijka Autorytet
    Postów: 721 538

    Wysłany: 29 stycznia 2013, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam doła bo jak rzeczywiście nie pękają to pregnyl i oby on zadziałał,

    ]iv09mg7yqro6ly4p.png[/url
  • ejsza Koleżanka
    Postów: 101 15

    Wysłany: 29 stycznia 2013, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy to prawda, że wcale nie muszą się tworzyć torbiele po niepękniętym pęcherzyku tylko normalnie się wchłania (powstaje ciałko żółte) i wszystko niby wygląda ok, a jednak komórka się nie uwalnia?

    darijka mnie też co miesiąc kłuje jajnik, ale chyba nie mam torbieli, nie wiem...jak tu się dowiedzieć czy uwalnia komórkę czy nie, ten LUF jest taki podstępny.

    Wiecie może czy zioła Sroki nr 3 pomogą na LUF?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2013, 20:38

    ejsza
  • Naxa Ekspertka
    Postów: 188 62

    Wysłany: 29 stycznia 2013, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie! U mnie na dwóch poprzednich monitoringach lekarz stwierdził, że mam LUF. Pęcherzyki były obserwowane i za każdym razem ładnie wrastały, po czym jechałam na potwierdzenie owulacji i widziałam takie "zwiędnięte", niepęknięte, porośnięte od środka jakby warstwą tłuszczyku (sorki za dosłowność). Nie tworzyły mi się torbiele, tylko normalnie wchłaniały. W tym cyklu miałam podany Pregnyl i po sprawdzeniu okazało się, że pęcherzyk pękł, więc teraz czekam cierpliwie...biorę Duphaston, jutro ostatni dzień i jak zdążę to w sobotę będę testować-trzymajcie kciuki!

    KaRa, Saramago lubią tę wiadomość

    [img][/img][url][/url][url]

    https://bellybestfriend.pl/graph/c1c39f0ba777992f5962555063f7ccec

    27.05.2013r. [*] (8tc)[/url]
  • ejsza Koleżanka
    Postów: 101 15

    Wysłany: 30 stycznia 2013, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super Naxa, oby Ci się udało:-) A powiedz czy te zwiędnięte pęcherzyki można pomylić z ciałkiem żółtym po owulacji? Widziałaś ciałko żółte na USG? Jak wyglądał? Powiedz czy ten sprzęt lekarza był z tych "lepszych"?

    ejsza
  • darijka Autorytet
    Postów: 721 538

    Wysłany: 30 stycznia 2013, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ejsza , właśnie wyczytałam , że po ziółkach pękają pęcherzyki. ja dzisiaj mam pierwszy dzień @ i właśnie zaczynam pić ziółka ojca sroki, zobaczymy co będzie, dziewczyny piszą, że są świetne więc ja od dziś próbuje może się uda.

    Koteczka82 lubi tę wiadomość

    ]iv09mg7yqro6ly4p.png[/url
  • ejsza Koleżanka
    Postów: 101 15

    Wysłany: 31 stycznia 2013, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    darijka powiedz który numer tych ziółek, mieszanka nr 3? Gdzie kupiłaś? Dawaj znać jakie masz odczucia po tych ziółkach, ponoć niektóre dziewczyny mocno czują jajniki w okolicach owu.

    ejsza
  • Naxa Ekspertka
    Postów: 188 62

    Wysłany: 31 stycznia 2013, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ejsza wrote:
    Super Naxa, oby Ci się udało:-) A powiedz czy te zwiędnięte pęcherzyki można pomylić z ciałkiem żółtym po owulacji? Widziałaś ciałko żółte na USG? Jak wyglądał? Powiedz czy ten sprzęt lekarza był z tych "lepszych"?

    Dzięki ;-) ale myślę, że nic z tego nie będzie...
    Mój lekarz ma bardzo dobry sprzęt. Nic mi nie mówił o ciałku żółtym, a to co widziałam to ewidentnie był zwiędnięty pęcherzyk.

    [img][/img][url][/url][url]

    https://bellybestfriend.pl/graph/c1c39f0ba777992f5962555063f7ccec

    27.05.2013r. [*] (8tc)[/url]
  • darijka Autorytet
    Postów: 721 538

    Wysłany: 1 lutego 2013, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ejsza pije drugi dzień te ziólka w smaku są nawet dobre, kupiłam na allegro (mieszanka nr.3 ojca sroki). ja odczuwam bardzo jajniki jak bolą na owulację, tylko że pęcherzyki najprawdopodobniej mi nie pękają. będę pisała jak po tych ziólkach się czuje i za 16 dni sie okaże czy pęcherzyk pękł - może ziólka cuda zdziałają i będzie fasolinka w tym miesiącu, dużo czytałam o nich i bardzo w nie wierze. dziewczyny po dwa lata się starały i po miesiącu picia zaszły w ciąze, tylko trzeba uważać z nimi pić płaską łyżeczkę , jedna pisała ,że piła czubatą łyżeczkę i przestymulowała sobie jajniki i miała 6 pęcherzyków. ja pije 1 płasłą łyżeczkę i zobaczymy co bedzie

    ]iv09mg7yqro6ly4p.png[/url
  • ejsza Koleżanka
    Postów: 101 15

    Wysłany: 1 lutego 2013, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O łał! Ale by miała pociech gdyby jej się szcześcioraczki trafiły ;-) Darijko trzymam kciuki, ja za tydzień powinnam dostać okres więc już muszę myśleć o kupnie ziólek...

    ejsza
  • darijka Autorytet
    Postów: 721 538

    Wysłany: 1 lutego 2013, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ziółka w smaku przypominają herbatkę miętową polecam, zobaczymy czy pomogą czas pokaże,a tej dziewczynie udało się w drugim cyklu z ziółkami:)

    ]iv09mg7yqro6ly4p.png[/url
  • Eavonne Autorytet
    Postów: 284 201

    Wysłany: 1 lutego 2013, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boze ile tu ciekawych informacji można się dowiedzieć.. Nigdy bym nie przypuszczala ze może się tak zdarzyć ze pęcherzyki mogą nie pekac:-<
    Ach te baby 4 swiaty maja ze sobą!!!

  • aguś82 Ekspertka
    Postów: 139 83

    Wysłany: 11 kwietnia 2013, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    darijka wrote:
    ziółka w smaku przypominają herbatkę miętową polecam, zobaczymy czy pomogą czas pokaże,a tej dziewczynie udało się w drugim cyklu z ziółkami:)

    zaciekawił mnie wątek LUF, i widzę kochana ze u ciebie juz zielona kropeczka, ciekawa jestem czy ziółka pomogły??
    teez mam wątpliwości co do pękania moich pęcherzyków jak w tym cyklu nie wyjdzie to kupię sobie ziólka:)pozdrawiam

    https://www.maluchy.pl/li-68662.png
  • darijka Autorytet
    Postów: 721 538

    Wysłany: 11 kwietnia 2013, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aguś82 wrote:
    darijka wrote:
    ziółka w smaku przypominają herbatkę miętową polecam, zobaczymy czy pomogą czas pokaże,a tej dziewczynie udało się w drugim cyklu z ziółkami:)

    zaciekawił mnie wątek LUF, i widzę kochana ze u ciebie juz zielona kropeczka, ciekawa jestem czy ziółka pomogły??
    teez mam wątpliwości co do pękania moich pęcherzyków jak w tym cyklu nie wyjdzie to kupię sobie ziólka:)pozdrawiam

    nie wiem czy to po ziólkach, ale w głębi duszy wierzyłam bardzo w ich moc, na pewno dzięki ziólkom miałam więcej śluzu płodnego :) powodzenia, mi się udało w pierwszym cyklu z ziólkami

    dorocia2324 lubi tę wiadomość

    ]iv09mg7yqro6ly4p.png[/url
  • ejsza Koleżanka
    Postów: 101 15

    Wysłany: 11 kwietnia 2013, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm...ja przestałam pić bo obawiam się, że mi progesteron zaniżyły.Piłam pierwszy cykl do 7 dni po owulacji i pani dr stwierdziła, że ciałko żółte jakby małe, w ogóle nie wiedziała czy jest na pewno czy to forma torbielki ciałka (co nigdy nie wychodziło na monitoringach, widziałam ładne ciałka żółte). Progesteron spadł mi z 19 do 15 ng/ml w tym cyklu. A wcześniej Bromocorn, który cały czas biorę obniżył PRL i podwyższył do 19 ten PROG.
    Nie wiem czy dobrze rozumuję, w pn robię kolejne badania PROG i PRL to jakieś wnioski wyciągnę.


    Darijka bardzo gratuluję ciąży bo chyba nie miałam okazji, jakoś nie upolowałam Cie wcześniej na tablicy:)

    ejsza
  • Elmirka Autorytet
    Postów: 488 347

    Wysłany: 26 listopada 2013, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! u mnie jest podejrzenie LUF, po raz kolejny pęcherzyk ładnie urósł ale nie pękł pomimo dodania pregnylu 5000, czyżby za mała dawka???

    Endometrioza IV stopnia, Hashimoto, mutacja genu MTHFR C677T heterozygota, prolaktynemia czynnościowa
    02.2015 icsi - :(
    06.2015 icsi - :(
    07.2015 crio - :(
    02.2016 icsi - :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2013, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elmirka gdzies mi sie o oczy obilo ze trafilas w koncu na dobrego lekarza, dawaj Kochana namiary bo ja juz nie mam sily :( moze i ja mam ten LUF cholera jasna. Teraz mi zaczelo coś switac ze jakies 6-7 lat temu jakis lekarz powiedzial mi ze mam PCO i ze oznacza to ze rosna mi pecherzyki i nie pekaja i ze robi sie torbiel i osadza na jajniku i znaczy to wielotorbielowatosc... kolejni lekarze smieli sie potem z tego i mowili ze nie mam PCO, ale teraz jak czytam o tym LUF to moze i tamten mial racje :/ aj aj aj oszaleje!!! powinnam zaczac studiowac medycyne to bym sama sie kurna leczyla a nie! :P

  • roxisioxi Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 1 grudnia 2013, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio wykryto u mnie torbiel 7 centymetrowy, jak na razie jest tylko obserwowany i nic z nim nie chcą robić. dlatego mam pytanie czy któraś z was też miała torbiel? i jak tak to często się powtarzał? i czy mieliście go usuwanego lub lekami zwalczanego? ogólnie wykryli też u mnie LUF, czytałam że może wystąpić on przez wcześniejszą menopauzę... tylko czy to możliwe? gdyż mam dopiero 18 lat...

    Czy występują jakieś szczególne bóle przez to (nie mówię o podbrzuszu) i macie mdłości? bo jak na to się skarżyłam ginekologowi to powiedział, że to przez rozchwianą gospodarkę hormonalną, ale z tego co wiem to przez to bym miała nie regularny okres, a tak nie jest...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2013, 17:18

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ