X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne LUTOWE TESTOWANIE 2018
Odpowiedz

LUTOWE TESTOWANIE 2018

Oceń ten wątek:
  • яóżσωє ѕłσń¢є Koleżanka
    Postów: 111 19

    Wysłany: 13 lutego 2018, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anusiak5 wrote:
    dziewczyny powiedzczie mi ile u was kosztuje badanie AMH.i jak do niego sie przygotowac.mysle o jego zrobieniu skoro w ferie siedze z córką w domu.i może uda mi sie skoczyc do gina jak znajde chetnego na piatkowe popołudnie do córki
    Podrzuć córę do mnie :D pójdziemy na sanki :D po sankach wypijemy gorące kakao :D

  • 1000 Autorytet
    Postów: 653 487

    Wysłany: 13 lutego 2018, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak anusiak, jutro albo w czwartek skocze na betę :) a AMH u mnie 170 zł kosztowało, byłam na czczo, w 3 dc, ale to chyba nie jest wymóg, ja robiłam przy okazji innych badań po prostu :)

    Karolcia, ja myśle ze skoro minęło po jednym dniu, to to nic poważnego nie było i spokojnie możesz <3 także miłych Walentynek życzę :D

    abebc6b312.png
    6814342a4e.png
  • Natalia91! Autorytet
    Postów: 433 210

    Wysłany: 13 lutego 2018, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SMag wiem o czym piszesz- nie dość ze wydajemy tyle pieniędzy na tych lekarzy to jeszcze okazuje się ze jesteśmy traktowane jak w schemacie i blednie diagnozowane... oczywiście ja również nie podważam Twojego lekarza- jeśli mu ufasz to nie patrz na to co tutaj piszemy tylko wszystko z głowa :) ja na stymulacji się nie znam ale dużo dziewczyn już tutaj swoje opinie, może warto zasięgnąć porady tez innego gina i skonfrontować te wszystkie informacje... będzie dobrze :*

    7u22ugpj8heetxf1.png
  • _Hania Autorytet
    Postów: 1653 628

    Wysłany: 13 lutego 2018, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smag wiem o czym mówisz, ja przez taką historię leczenia jak przeszłam natknęłam się na wielu takich, łącznie z sugerowaniem łapówki!

    Co do AMH też się nie przygotowywałam, chyba 170 zł płaciłam.

    syn 2019
    ____

    03.2021 wpadka - biochem
    06.2021 - starania czas start!
    07.2021 - biochem
    08.2021 - przerwa
    11.2021 - ?
  • dorot Ekspertka
    Postów: 294 86

    Wysłany: 13 lutego 2018, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1000..wielkie gratulacje..życzę powodzenia :-)

    1000 lubi tę wiadomość

    Dorka
  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 13 lutego 2018, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hania wrote:
    Smag wiem o czym mówisz, ja przez taką historię leczenia jak przeszłam natknęłam się na wielu takich, łącznie z sugerowaniem łapówki!

    Co do AMH też się nie przygotowywałam, chyba 170 zł płaciłam.

    Łapówki? Omg:-P opowiedz coś więcej :-)
    Ja póki co chyba na razie nie robię już badań, tylko ten estradiol w 3dc. A jakie są wskazania do tego AMH?

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • Goniąc marzenia Przyjaciółka
    Postów: 254 45

    Wysłany: 13 lutego 2018, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki proszę Was o pomoc,bo trochę wariuje..wykres wg lekarza bezowulacyjny,strasznie dziwnie się układa, 2 testy wyszły mi ujemne,na 2 zaś zarys bladzioch drugiej kreski. Dziś zrobiłam bhcg ale wyniki dopiero jutro bo mają zepsute urządzenie...:(wyniki któe jeszcze dziś odebrałam to:

    *wit b12 538,00 (197,00-771,00)

    *kwas foliowy 24,40 (4,60-18,70)

    *progesteron 9,78 (faza lutealna 1,83-23,9) robiłam w 7 dpo mimo,że na monitoringu lekarka strwierdziła,że ten cykl jest stracony

    Jeszcze na dole taka adnotacja:
    I trymestr 11,00-44,3

    co myśleć,bo troszkę się boję...

    zem3anlis7huurhv.png
  • kasiulka1082 Autorytet
    Postów: 502 228

    Wysłany: 13 lutego 2018, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1000 wrote:
    Z pewnych względów nie wiedziałam, czy uda mi sie iść na monitoring w drugim stymulowany cyklu i rozmawiając na ten temat z moja ginekolog powiedziała, ze w takim razie ten cykl trzeba będzie odpuścić. A tez jest najlepsza w Bydgoszczy ;)
    Smag, zrobisz jak zechcesz, ja bym poszła na Twoim miejscu tego 12 dc, powiedz, ze jesteś na Clo i nie wiesz czy monitoring jest Ci potrzebny czy nie - może ten ginekolog rozwieje wątpliwości.


    Ja chodzę do Dr Macieja Socha. On twierdzi, że jak chcę to mogę chodzić ale jego zdaniem to wyrzucanie pieniędzy, bo jakby miało owulacji nie być to ten monitoring niczego nie zmieni. A USG ok 26d.c. pokaże czy była owulacja, czy wszystko jest wporządku o można stymulować kolejny cykl. Ja ostatnio byłam pierwszy raz, bo sama chciałam, z ciekawości, zobaczyć jakie mam te pęcherzyki. Ale 4 poprzednie cykle byłam bez i nic to nie zmieniło, owulacje zawsze miałam potwierdzoną tylko trochę później.

    13.05.2005 - córka <3
    11.06.2008 - syn
    <3gannqqmzrgeqpltq.png

    05.06.2017 - zaczynamy się leczyć po 11 cyklach starań o trzeci skarb <3
  • _Hania Autorytet
    Postów: 1653 628

    Wysłany: 13 lutego 2018, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia27 wrote:
    Łapówki? Omg:-P opowiedz coś więcej :-)
    Ja póki co chyba na razie nie robię już badań, tylko ten estradiol w 3dc. A jakie są wskazania do tego AMH?

    A szkoda gadać, lekarz z jednej strony zabieg na nfz to kilka mc czekania, z drugiej strony w klinice bardzo drogo, wiec on postara się coś przyspieszyć, ale nie za darmo, ale na pewno taniej niż kupić prywatnie operacje.

    No jakoś to bardziej uwikłał to, ale wiadomo o co chodziło ;)

    Goniąc marzenia - który Twoj dzien cyklu? Prog wskazuje ze owu powinna być,ale podobno to nie jest pewne, bo przy niepękniętym pęcherzyku też podskakuje progesteron.

    A po czym stwierdzili brak owulacji?

    syn 2019
    ____

    03.2021 wpadka - biochem
    06.2021 - starania czas start!
    07.2021 - biochem
    08.2021 - przerwa
    11.2021 - ?
  • kasiulka1082 Autorytet
    Postów: 502 228

    Wysłany: 13 lutego 2018, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1000 bardzo gratuluję!!! ☺️

    1000 lubi tę wiadomość

    13.05.2005 - córka <3
    11.06.2008 - syn
    <3gannqqmzrgeqpltq.png

    05.06.2017 - zaczynamy się leczyć po 11 cyklach starań o trzeci skarb <3
  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 13 lutego 2018, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goniąc marzenia wrote:
    Dziewczynki proszę Was o pomoc,bo trochę wariuje..wykres wg lekarza bezowulacyjny,strasznie dziwnie się układa, 2 testy wyszły mi ujemne,na 2 zaś zarys bladzioch drugiej kreski. Dziś zrobiłam bhcg ale wyniki dopiero jutro bo mają zepsute urządzenie...:(wyniki któe jeszcze dziś odebrałam to:

    *wit b12 538,00 (197,00-771,00)

    *kwas foliowy 24,40 (4,60-18,70)

    *progesteron 9,78 (faza lutealna 1,83-23,9) robiłam w 7 dpo mimo,że na monitoringu lekarka strwierdziła,że ten cykl jest stracony

    Jeszcze na dole taka adnotacja:
    I trymestr 11,00-44,3

    co myśleć,bo troszkę się boję...

    Kochana wrzuć fotkę testu:-) progesteron jest dość niski niestety, norma od 10 wzwyż potwierdza owulację.

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • Goniąc marzenia Przyjaciółka
    Postów: 254 45

    Wysłany: 13 lutego 2018, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hania wrote:
    A szkoda gadać, lekarz z jednej strony zabieg na nfz to kilka mc czekania, z drugiej strony w klinice bardzo drogo, wiec on postara się coś przyspieszyć, ale nie za darmo, ale na pewno taniej niż kupić prywatnie operacje.

    No jakoś to bardziej uwikłał to, ale wiadomo o co chodziło ;)

    Goniąc marzenia - który Twoj dzien cyklu? Prog wskazuje ze owu powinna być,ale podobno to nie jest pewne, bo przy niepękniętym pęcherzyku też podskakuje progesteron.

    A po czym stwierdzili brak owulacji?


    27 dzień cyklu,cykle mam przeważnie 28dni,fl 11 dni,a dziś już 12 dzień..zresztą dziwny ten mój wykres,jeśli możesz to proszę zobacz

    zem3anlis7huurhv.png
  • Goniąc marzenia Przyjaciółka
    Postów: 254 45

    Wysłany: 13 lutego 2018, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia27 wrote:
    Kochana wrzuć fotkę testu:-) progesteron jest dość niski niestety, norma od 10 wzwyż potwierdza owulację.


    testy wyladowaly w koszu już dawno,nie chcę się nakręcać bo już za wiele przeszłąm..:( to znaczy tak,jeden lekarz poprzez monitoring strwierdził ze owulacja ładna będzie,kolejny lekarz 4 dni potem,że to raczej cykl bezowulacyjny..tylko ta temperatura..nie wiem

    zem3anlis7huurhv.png
  • PaniEr Ekspertka
    Postów: 210 61

    Wysłany: 13 lutego 2018, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie!
    1000 gratuluje! Chciałabym być na Twoim miejscu... :)

    Dzisiaj mam 21 dc, 10 dni po zastrzyku Ovitrelle. Owulacja potwierdzona monitoringiem. Robiłam dzisiaj test sikacza, oczywiście biel vizira. Czy to możliwe ze za wcześnie by coś pokazał? :(

    1000 lubi tę wiadomość

    PCOS, hiperinsulinemia, wysoki testosteron i androstendion, AMH = 17,1
    armia męża OK, jajowody drożne.

    3 cykle z clo, obecnie 3 cykl z aromkiem i Bomfolą.
  • 1000 Autorytet
    Postów: 653 487

    Wysłany: 13 lutego 2018, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PaniEr wrote:
    Witam wszystkie!
    1000 gratuluje! Chciałabym być na Twoim miejscu... :)

    Dzisiaj mam 21 dc, 10 dni po zastrzyku Ovitrelle. Owulacja potwierdzona monitoringiem. Robiłam dzisiaj test sikacza, oczywiście biel vizira. Czy to możliwe ze za wcześnie by coś pokazał? :(

    Bardzo możliwe, ja robiłam w sobotę, to tez był mój 10 dpo i bylo biało :)

    abebc6b312.png
    6814342a4e.png
  • PaniEr Ekspertka
    Postów: 210 61

    Wysłany: 13 lutego 2018, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki 1000 za odpowiedz. W sobotę mam jechać na betę, tak kazała gin, ale tak sie nie moge już doczekac wyniku na czym stoję... :(

    PCOS, hiperinsulinemia, wysoki testosteron i androstendion, AMH = 17,1
    armia męża OK, jajowody drożne.

    3 cykle z clo, obecnie 3 cykl z aromkiem i Bomfolą.
  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 13 lutego 2018, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goniąc marzenia wrote:
    testy wyladowaly w koszu już dawno,nie chcę się nakręcać bo już za wiele przeszłąm..:( to znaczy tak,jeden lekarz poprzez monitoring strwierdził ze owulacja ładna będzie,kolejny lekarz 4 dni potem,że to raczej cykl bezowulacyjny..tylko ta temperatura..nie wiem

    A mowili coś o pecherzykach? I w którym dc byłaś? Musisz kochana czekać cierpliwie na wyniki bety, a my tutaj trzymamy kciuki i czekamy jutro na dobre wieści :-) jak wyjdzie pozytywnie to powinnaś jeszcze zbadać proga i jak będzie niski to gin Ci coś przepisze:-) a który to cykl starań?

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 13 lutego 2018, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PaniEr wrote:
    Dzięki 1000 za odpowiedz. W sobotę mam jechać na betę, tak kazała gin, ale tak sie nie moge już doczekac wyniku na czym stoję... :(

    Trzymam mocno kciuki :-*

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • PaniEr Ekspertka
    Postów: 210 61

    Wysłany: 13 lutego 2018, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia dziękuje

    Karolcia27 lubi tę wiadomość

    PCOS, hiperinsulinemia, wysoki testosteron i androstendion, AMH = 17,1
    armia męża OK, jajowody drożne.

    3 cykle z clo, obecnie 3 cykl z aromkiem i Bomfolą.
  • Goniąc marzenia Przyjaciółka
    Postów: 254 45

    Wysłany: 13 lutego 2018, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia27 wrote:
    A mowili coś o pecherzykach? I w którym dc byłaś? Musisz kochana czekać cierpliwie na wyniki bety, a my tutaj trzymamy kciuki i czekamy jutro na dobre wieści :-) jak wyjdzie pozytywnie to powinnaś jeszcze zbadać proga i jak będzie niski to gin Ci coś przepisze:-) a który to cykl starań?

    w sumie to tak intensywnie staramy się od jakiegoś roku..chyba osiwieje do jutra:)

    zem3anlis7huurhv.png
‹‹ 86 87 88 89 90 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ