X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Luty testowanie
Odpowiedz

Luty testowanie

Oceń ten wątek:
  • Mamao Ekspertka
    Postów: 160 123

    Wysłany: 18 lutego 2017, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam taki zestaw:
    Profertil
    Maca
    Salfazin
    Witaminy:A,B,C,D,E
    Koenzym Q10
    kwas foliowy
    Dzięki tym suplementom udało nam się poprawić ruch z poniżej normy do prawie 75%, więc polecam. Jeśli chodzi o morfologię, to rzeczywiście ciężko na nią wpłynąć. U nas było tylko 2% prawidłowych plemników, ale jak widać wystarczyło :) Myślę, że ruch i żywotność to najważniejsze paramatry. Co więcej stosowaliśmy Conceive Plus, działa on odżywiająco na plemniki, zmienia ph w pochwie, dzięki czemu dłużej mogą przetrwać i nie marnują tyle energii żeby przedostać się przez śluz szyjkowy, gdyż ten specyfik go rozrzedza :)
    qosia, tak niska ilość plemników może wskazywać na jakieś bakterie, warto zrobić posiew nasienia.
    Co do suplementów, polecane też są l-karnityna i l-arginina, miałam nawet kupić, ale nie zdążyłam :)

    qosia, Annie1981 lubią tę wiadomość

    W 11cs udało się !!! :)
    aligoastenoteratozoospermia:(
    Teraz już tylko teratozoospermia, ale chłopacy dali radę :)
    thgfflw1344684dz.png
  • Pikselka Ekspertka
    Postów: 180 130

    Wysłany: 18 lutego 2017, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamao dobrze mówi- posiew warto zrobić i się nie martwić na zapas. Choć to trudne :/

    Mamao lubi tę wiadomość

    p19uugpjlk06t2es.png

    wrzesień 2017, teratozoospermia, lewy jajowód niedrożny, pierwsza IUI. -> SYN! 06.2018r.
  • Mamao Ekspertka
    Postów: 160 123

    Wysłany: 18 lutego 2017, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pikselka, widzę że u partnera/męża ta sama diagnoza co do nasienia.
    Wiecie co jest przyczyną? Mój mąż ma żylaki :/

    W 11cs udało się !!! :)
    aligoastenoteratozoospermia:(
    Teraz już tylko teratozoospermia, ale chłopacy dali radę :)
    thgfflw1344684dz.png
  • qosia Przyjaciółka
    Postów: 116 70

    Wysłany: 18 lutego 2017, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za słowa otuchy. Widząc wyniki i na szybko w aucie wertując internet, to tylko wizja in vitro nam się malowała.

    Morfologia wyszła chyba dobrze, bo komentarz był taki: pojedyncze plemniki wykazywały prawidłową morfologię (i jeszcze pani laborantka podkreśliła, że budowa plemników prawidłowa tylko parametry ilościowe i jakościowe).

    Dokładne wyniki:
    Czas upłynnienia po 30 minutach: prawidłowe
    Objętość: 3,4 ml (norma 2,4-6,00)
    Ph: 7,8 (norma >7,2)
    Lepkość: prawidłowa
    Aglutynacja: - (norma -)

    Ruch postępowy szybki typ a: 0%, 0ml, 0 w ejakulacie,
    Ruch postępowy wolny typ b: 14.6%, 0,5 ml, 1,6 w ejakulacie
    Ruch niepostępowy typ c: 14,6%, 0.5 ml, 1,6 w ejakulacie
    Nieruchome typ d: 70.7%, 2.3 ml, 7.8 w ejakula cie
    Liczba plemników: 100%, 3,3 ml, 11,1 ml w ejakulacie
    Bakterii brak

    Na dzień dzisiejszy (od 2 tygodni) bierze bodymax plus oraz Lkarnityne. O Fertilman plus słyszałam i chciałam mu kupić (i powiedzcie mi, że kobiety nie mają tej swojej intuicji?!) ale nie było i farmaceutka poleciła właśnie bodymax.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2017, 19:52

    mhsv2n0avtn4fkhw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2017, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaka bardzo mi przykro

    . U mnie też niezbyt dobre informacje. W czwartek wieczorem bardzo blada druga kreska w piątek rano trochę wyrazniejsza a wieczorem krew i normalny okres. nawet nie zdążyłam lecieć na bete...

  • Mamao Ekspertka
    Postów: 160 123

    Wysłany: 18 lutego 2017, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    qosia wrote:
    Dzięki dziewczyny za słowa otuchy. Widząc wyniki i na szybko w aucie wertując internet, to tylko wizja in vitro nam się malowała.

    Morfologia wyszła chyba dobrze, bo komentarz był taki: pojedyncze plemniki wykazywały prawidłową morfologię (i jeszcze pani laborantka podkreśliła, że budowa plemników prawidłowa tylko parametry ilościowe i jakościowe).

    Dokładne wyniki:
    Czas upłynnienia po 30 minutach: prawidłowe
    Objętość: 3,4 ml (norma 2,4-6,00)
    Ph: 7,8 (norma >7,2)
    Lepkość: prawidłowa
    Aglutynacja: - (norma -)

    Ruch postępowy szybki typ a: 0%, 0ml, 0 w ejakulacie,
    Ruch postępowy wolny typ b: 14.6%, 0,5 ml, 1,6 w ejakulacie
    Ruch niepostępowy typ c: 14,6%, 0.5 ml, 1,6 w ejakulacie
    Nieruchome typ d: 70.7%, 2.3 ml, 7.8 w ejakula cie
    Liczba plemników: 100%, 3,3 ml, 11,1 ml w ejakulacie
    Bakterii brak

    Na dzień dzisiejszy (od 2 tygodni) bierze bodymax plus oraz Lkarnityne. O Fertilman plus słyszałam i chciałam mu kupić (i powiedzcie mi, że kobiety nie mają tej swojej intuicji?!) ale nie było i farmaceutka poleciła właśnie bodymax.

    Na Twoim miejscu bym zamówiła typowy suplement pod kątem nasienia, czyli profertil, fertil man, jest też proxeed. Właśnie one są zalecane przez andrologów, ja nie ufałabym farmacutce w takiej kwestii.

    W 11cs udało się !!! :)
    aligoastenoteratozoospermia:(
    Teraz już tylko teratozoospermia, ale chłopacy dali radę :)
    thgfflw1344684dz.png
  • Lady Savage Autorytet
    Postów: 10105 7869

    Wysłany: 18 lutego 2017, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słoneczkowa mama przykro mi, ale jak to jest możliwe ciąża bez seksu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2017, 20:36

    3 cykl :) Zuzanna Zofia, 20.08.2015, 3180, 56 cm
    relgcwa1lijp26p7.png
    mhsvanli8fgm8ue4.png
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 18 lutego 2017, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady Savage wrote:
    Słoneczkowa mama przykro mi, ale jak to jest możliwe ciąża bez seksu?
    Pozwolę sobie zacytować koleżankę
    "ŚwinkaMinka w cuda ja nie wierze. w tym cyklu odpuściliśmy starania tylko taki możliwy seks był dwa razy w ciagu całego cyklu wiec nie ma szans na ciażę. Mąż coś przyniósł z pracy i zaraził mnie i córę."


    Przykro mi sloneczkowa :(

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 18 lutego 2017, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    qosia wrote:
    Dzięki dziewczyny za słowa otuchy. Widząc wyniki i na szybko w aucie wertując internet, to tylko wizja in vitro nam się malowała.

    Morfologia wyszła chyba dobrze, bo komentarz był taki: pojedyncze plemniki wykazywały prawidłową morfologię (i jeszcze pani laborantka podkreśliła, że budowa plemników prawidłowa tylko parametry ilościowe i jakościowe).

    Dokładne wyniki:
    Czas upłynnienia po 30 minutach: prawidłowe
    Objętość: 3,4 ml (norma 2,4-6,00)
    Ph: 7,8 (norma >7,2)
    Lepkość: prawidłowa
    Aglutynacja: - (norma -)

    Ruch postępowy szybki typ a: 0%, 0ml, 0 w ejakulacie,
    Ruch postępowy wolny typ b: 14.6%, 0,5 ml, 1,6 w ejakulacie
    Ruch niepostępowy typ c: 14,6%, 0.5 ml, 1,6 w ejakulacie
    Nieruchome typ d: 70.7%, 2.3 ml, 7.8 w ejakula cie
    Liczba plemników: 100%, 3,3 ml, 11,1 ml w ejakulacie
    Bakterii brak

    Na dzień dzisiejszy (od 2 tygodni) bierze bodymax plus oraz Lkarnityne. O Fertilman plus słyszałam i chciałam mu kupić (i powiedzcie mi, że kobiety nie mają tej swojej intuicji?!) ale nie było i farmaceutka poleciła właśnie bodymax.
    Przypadkiem weszłam na wątek taka moja sugestia z racji małej ruchliwości i małej liczby plemnikow sprawdźcie usg jąder i hormony w szczegolnosci estradiol i testosteron

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Lady Savage Autorytet
    Postów: 10105 7869

    Wysłany: 18 lutego 2017, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem dziś dla wszystkich wredna, okres za rogiem, niech już przyłazi ta dziadówa XD bo sama z sobą nie mogę wytrzymać, wybaczcie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2017, 21:10

    3 cykl :) Zuzanna Zofia, 20.08.2015, 3180, 56 cm
    relgcwa1lijp26p7.png
    mhsvanli8fgm8ue4.png
  • mi_lejdi Autorytet
    Postów: 859 836

    Wysłany: 18 lutego 2017, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma co przeginać...
    sloneczkowa przykro mi... jesli to była ciąza biochemiczna, to często są wieksze szanse zapłodnienia po. więc trzymam kciuki za starania i finał.

    <3 14.04.2018 Théo <3
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 18 lutego 2017, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fruska wrote:
    Co do watku nowego to ja bede sie udzielac wiec Annie sama na pewno nie bedziesz ;-)
    Widze Annie ze bedziesz miala 7 marca wizyte u poloznej. A kiedy masz usg? :-)
    O to, przynajmniej będziemy dwie, super :)
    Dzisiaj dostałam list, że będę miała tą wizytę, ale jestem trochę zła, bo myślałam że już przyjdzie też zaproszenie na USG a tu nic. To będzie już 11+2 i martwię się czy zdążą zrobić mi te pierwsze USG, ale niby mają czas do 14 tygodnia. Pozostaje tylko czekać na wizytę z położną to mam nadzieję, że wszystko się wyjaśni.

    Hopeless. Ty to masz pomysły, super :) Na pewno coś z tego wybiorę :) Mam nadzieję, że dołączysz do wątku :)

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Gigi Autorytet
    Postów: 645 272

    Wysłany: 18 lutego 2017, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaka bardzo mi przykro :(

    881429f8d9ff9f1c7b0ddbb15cc4cdcd.png
    1cs - cb, Niedoczynność tarczycy
  • Gigi Autorytet
    Postów: 645 272

    Wysłany: 18 lutego 2017, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może ta końcówka lutego okaże się jeszcze lepsza niż początek?

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    881429f8d9ff9f1c7b0ddbb15cc4cdcd.png
    1cs - cb, Niedoczynność tarczycy
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2017, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słoneczkowa- przykro mi :(
    Niestety moj mąz znowu chory i ostro gorączkuje takze pewnie bez suplementow sie nie obedzie- jak kapitan slabuje to armia tez nie tryska witalnoscią. U mnie dzien po terminie spodziewanej @ i test negatywny. Mam nadzieje ze szybko przyjdzie, chociaz gdzies z tyłu głowy szepcze irracjonalna mysl ze moze test sie mylil...jutro juz 17 dpo, czy jezeli jutro @ sie nie rozkreci to bedzie znaczyło ze ovu nie bylo albo jakims cudem byla pózniej ? Lekarz 2 dni wczesniej powiedzial, ze owulacja bedzie dzisiaj albo jutro... kurcze...meczy mnie juz to czekanie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2017, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ide wskoczyc do gorącej wanny - moze to ją przyspieszy

  • Pikselka Ekspertka
    Postów: 180 130

    Wysłany: 18 lutego 2017, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamao wrote:
    Pikselka, widzę że u partnera/męża ta sama diagnoza co do nasienia.
    Wiecie co jest przyczyną? Mój mąż ma żylaki :/

    Nie wiemy jeszcze:( zrobiliśmy badanie w listopadzie-na początku 6cs. Ja marudziłam bo mam ponad trzy dachy na karku i czas gra rolę. Teraz niemąż bierze profertil, dba o siebie i zobaczymy w kwietniu czy cokolwiek drgnęło,a potem diagnostyka... Ale mój gin chyba ma racje- przyrownal to wszystko do "formy do robienia cegieł"-jeśli wzór jest nieprawidłowy to ciężko z niego o prawidlowe cegły.Nie przekreslil jednak szans na ciążę i trzymam się tego,ze potrzebny nam jeden dzielny gość;) (choć o optymizm wcale niełatwo).

    Mamao lubi tę wiadomość

    p19uugpjlk06t2es.png

    wrzesień 2017, teratozoospermia, lewy jajowód niedrożny, pierwsza IUI. -> SYN! 06.2018r.
  • Jedna_z_Wielu Autorytet
    Postów: 2528 1814

    Wysłany: 19 lutego 2017, 00:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca 2020, 12:13

    wszamanka, aciulka lubią tę wiadomość

    Haos w głowie nie pozwala uporządkować myśli...
    Moje szczęście gdzieś błądzi, ale wierzę, że w krótce dotrze do celu <3
    Wszystko ma sens, tylko po czasie rozumiemy, że takie chwile robią Nas mocniejszymi.
    79eac3f8ef.png
    Starania o drugie- od: Grudzień 2014r. (5cb.)
    Od końca wakacji 2021 klinika - zalecone badania -> z wyników póki co - wysokie tsh, wysoka prolaktyna, obniżone białko "s", nieprawidłowe: czynnik v(leiden)hetero, mthfr(c677t)hetero, pai-1 hetero 😪➡️Letrox, dostinex, glucophage, acard, od pozytywu heparyna,( cukrzyca ciążowa- insulina)
    Glukoza: Insulina
    na czczo 5,10 mmol/l 7,87uU/ml
    godzina po 8,57 mmol/ 71,5 uU/ml
    dwie godziny po 5,54 mmol/l 33,6 uU/ml
    wallbash.gifdown.gif
  • Swan Autorytet
    Postów: 472 129

    Wysłany: 19 lutego 2017, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    <a href=https://zapodaj.net/e8d3cf42b78c6.jpg.html>20170219_075515-1.jpg</a>
    U mnie 8 dpo. Temp po rosnie, dzis 37.15. Test z bardzo blada kreska. Zdjecie tego nie oddaje, w rzeczywistosci widac ja golym okiem :-)

    2010 - synio, 2011 - synio, 2014 - córcia
    Czekamy na Maleństwo
    w4sq3e3kr5poxo4l.png
  • qosia Przyjaciółka
    Postów: 116 70

    Wysłany: 19 lutego 2017, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pikselka - na pewno zrobimy posiew. Najgorsze, że tych wszystkich badań nie możemy zrobić na miejscu, tylko musimy jeździć dalej. Badanie nasienia robiliśmy w Klinice Bocian i po zastanowieniu chyba powiem mężowie, żebyśmy skorzystali z opieki tamtejszych lekarzy. Znam wile koleżanek, które wydały masę pieniędzy, straciły czas i nerwy u naszych lokalnych specjalistów, a wystarczyło tylko parę wizyt właśnie w Bocianie i przynajmniej wiedziały na czym stoją (często też kończyło się szczęśliwie ciążą).

    Mamao - czy mogłabym Ciebie prosić o podanie konkretnych nazw i firm, sposobu dawkowania tych wszystkich specyfików? Chcę zamówić mężowi Profertil ale mam problem z wyborem suplementów z Twojej listy. Skoro mieliście tak dobre wyniki zakończone dodatkowo sukcesem, to chciałabym spróbować z tym wszystkim, co Twój mężczyzna zażywał.

    Ania_84 - czy proponujesz zbadanie jeszcze jakiś hormonów? Mój mąż nienawidzi igieł, więc wolę żeby na pobranie krwi poszedł raz a porządnie ;)

    Swan - gratulacje :) Trzymam kciuki.


    Powiem szczerze, że teraz w głowie mam tylko taki pomysł by poprawić nasienie męża na tyle by udało się z próbą inseminacji, bo czytając jakie trzeba mieć parametry, to nawet na to się nie kwalifikujemy. Zobaczymy jak będzie. Na dzień dzisiejszy nawet nie wierzę, że uda nam się naturalnie, bo niestety do poprawy nie mamy tylko paru % czy paru ml ...

    mhsv2n0avtn4fkhw.png
‹‹ 135 136 137 138 139 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ