X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne MACA - czy taka super?
Odpowiedz

MACA - czy taka super?

Oceń ten wątek:
  • asiun Ekspertka
    Postów: 297 84

    Wysłany: 2 września 2014, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ta maca pod względem smaku wcale nie jest taka zła, wymieszałam ją sobie ze sokiem (Dr Witt zielonym) i nawet nie poczułam smaku ;).

    ex2bhdge30jzhj6n.png

    bfaregz2kmplzbid.png
  • asiun Ekspertka
    Postów: 297 84

    Wysłany: 2 września 2014, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986
    a jak to jest z łączeniem maci z innymi witaminami, bo z mężem pijemy pluszzz magnez + multiwitamina, i teraz nie wiem czy powinniśmy przestać?

    ex2bhdge30jzhj6n.png

    bfaregz2kmplzbid.png
  • asia780206 Nowa
    Postów: 5 3

    Wysłany: 4 września 2014, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny,problemy z ciążą niestety nie pozwalały zaglądać tutaj i nie tylko,niestety nie udało się jej donosić,ale nie martwię się tym,bo po latach starań zaszłam,więc za chwilę będę znowu. Brałam i będę brać macę w tabletkach,bo jak dla mnie wygodniej. Oprócz Macy wspomagałam się kwasami Omega (OmegaMarine Forte+) tak ja brałam 2X4 tabletki,czyli najwyższą zalecaną dawkę. Na moim opakowaniu jest napisane:Skład: Ekstrakt maca (10:1) 50-500mg. sposób uż. 2 tabl. 2-4 razy dziennie. Dzienna porcja 4 tabletek zawiera 2000 mg maca

  • asiun Ekspertka
    Postów: 297 84

    Wysłany: 5 września 2014, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asia780206 bardzo mi przykro:(, współczuję..

    ex2bhdge30jzhj6n.png

    bfaregz2kmplzbid.png
  • magda1980 Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 5 września 2014, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asia780206 wrote:
    Witam dziewczyny,problemy z ciążą niestety nie pozwalały zaglądać tutaj i nie tylko,niestety nie udało się jej donosić,ale nie martwię się tym,bo po latach starań zaszłam,więc za chwilę będę znowu. Brałam i będę brać macę w tabletkach,bo jak dla mnie wygodniej. Oprócz Macy wspomagałam się kwasami Omega (OmegaMarine Forte+) tak ja brałam 2X4 tabletki,czyli najwyższą zalecaną dawkę. Na moim opakowaniu jest napisane:Skład: Ekstrakt maca (10:1) 50-500mg. sposób uż. 2 tabl. 2-4 razy dziennie. Dzienna porcja 4 tabletek zawiera 2000 mg maca
    Podziwiam Twój optymizm kochana...i mnie przydał by się taki. W tym wieku tak na spokojnie podchodzisz do poronienia i uważasz że masz jeszcze czas...chciałabym tak myśleć w swoim przypadku. Ja mam 34 staram się o drugie dziecko i już widzę ze są problemy i raczej nie chciałabym być babcią dla swojego dziecka i na wywiadówki biegać po 50-tce...zamówiłam mace ale nie widzę większych zmian po niej może nie na każdego działa tak samo

    magda1980
  • asia780206 Nowa
    Postów: 5 3

    Wysłany: 5 września 2014, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cierpliwości kochana mnie udało się po 3 miesiącach stosowania. Mój optymizm wynika z tego,że latami leczyłam się chyba wszystkim,pogodziłam się już z tym,że nie dane mi będzie zostać mamą a tu masz. Nigdy nie byłam w ciąży udało mi się raz i to jest dla mnie już ogromny sukces,wiem,że uda mi się za chwilę znowu. Podobno nasze pokolenie będzie żyło dłużej,więc może dłużej będziemy młodsze ;) i po 50 to wcale nie będzie taka starość.

    Wojcinka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2014, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiun wrote:
    Ania1986
    a jak to jest z łączeniem maci z innymi witaminami, bo z mężem pijemy pluszzz magnez + multiwitamina, i teraz nie wiem czy powinniśmy przestać?
    Spokojnie z witaminkami mozna łączyc:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2014, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja puki co przerwalam branie bo zaczelam brac metformine i boje sie to łaczyc

  • magda1980 Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 6 września 2014, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asia780206 wrote:
    Cierpliwości kochana mnie udało się po 3 miesiącach stosowania. Mój optymizm wynika z tego,że latami leczyłam się chyba wszystkim,pogodziłam się już z tym,że nie dane mi będzie zostać mamą a tu masz. Nigdy nie byłam w ciąży udało mi się raz i to jest dla mnie już ogromny sukces,wiem,że uda mi się za chwilę znowu. Podobno nasze pokolenie będzie żyło dłużej,więc może dłużej będziemy młodsze ;) i po 50 to wcale nie będzie taka starość.
    Dzięki za słowa otuchy ale ja jak to ja...zawsze szukam dziury w całym. Trzymam kciuki żeby u Ciebie się udało,mam nadzieję że to poronienie było jednorazowe bo wiesz zajść to dopiero połowa sukcesu...prawdziwy sukces to donosić i szczęśliwie urodzić zdrowe dziecko...dopiero wtedy można nosić głowę wysoko...pozdrawiam

    magda1980
  • asiun Ekspertka
    Postów: 297 84

    Wysłany: 8 września 2014, 06:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj biorę macę siódmy raz, póki co nie zauważyłam żadnych efektów typu więcej energii itp., poczekamy, zobaczymy... choć ja bardzo szybko się zniechęcam i już mam ochotę wyrzucić ją do kosza, wyobrażałam sobie, że jakiekolwiek efekty pojawią się szybciutko. Wiem, że 7 dni stosowania to mało, ale biorę największą dawkę 6g=6000mg .
    Hmmmm...

    ex2bhdge30jzhj6n.png

    bfaregz2kmplzbid.png
  • magda1980 Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 8 września 2014, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na mnie też nie działa...może to potrzeba siły sugestii, jakiejś mega motywacji...determinacji...takiego placebo???Może niektóre kobiety mają inne podejście do tego specyfiku i to wtedy działa

    magda1980
  • asiun Ekspertka
    Postów: 297 84

    Wysłany: 9 września 2014, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magda1980 tyle, że ja właśnie baaardzo wierzę w to, że musi to działać...hmmm... chyba za bardzo!

    ex2bhdge30jzhj6n.png

    bfaregz2kmplzbid.png
  • Baś Autorytet
    Postów: 379 180

    Wysłany: 10 września 2014, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie teraz, po weekendzie, zaczęłam bardziej zgłębiać temat tych naturalnych wspomagaczy...tyle tego jest na rynku! I jeszcze tu widzę ta maca. WOW! Co tu wybrać?
    Asiun, a jest napisane na opakowaniu jak długo trzeba to zażywać żeby były efekty?

  • asiun Ekspertka
    Postów: 297 84

    Wysłany: 10 września 2014, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baś na opakowaniu właściwie niewiele jest napisane, jedynie jak dawkować. No i opisany jest ten rzekomy zbawienny wpływ na organizm. Przyjmujemy z mężem po 6gram dziennie a w kapsułkach maksymalna dawka dzienna to 2 gramy więc uważam, że u nas powinno trochę szybciej zadziałać, a efekty w sumie są odwrotne, bo mój mąż od soboty strasznie narzeka, że nie ma siły...dla przykładu przedwczoraj około 19 zasnął na siedząco :p, a generalnie zazwyczaj idzie spać późno, a teraz kurczę :/.

    ex2bhdge30jzhj6n.png

    bfaregz2kmplzbid.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2014, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiun wrote:
    Baś na opakowaniu właściwie niewiele jest napisane, jedynie jak dawkować. No i opisany jest ten rzekomy zbawienny wpływ na organizm. Przyjmujemy z mężem po 6gram dziennie a w kapsułkach maksymalna dawka dzienna to 2 gramy więc uważam, że u nas powinno trochę szybciej zadziałać, a efekty w sumie są odwrotne, bo mój mąż od soboty strasznie narzeka, że nie ma siły...dla przykładu przedwczoraj około 19 zasnął na siedząco :p, a generalnie zazwyczaj idzie spać późno, a teraz kurczę :/.
    Asiun moze dawke ma jednak za duza?

  • Baś Autorytet
    Postów: 379 180

    Wysłany: 10 września 2014, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :O - no to ładnie! MACA do D?

  • Baś Autorytet
    Postów: 379 180

    Wysłany: 10 września 2014, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ile już to bierzesz?

  • asiun Ekspertka
    Postów: 297 84

    Wysłany: 11 września 2014, 06:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 właściwie nie bierzemy więcej niż jest napisane na opakowaniu, ale wiadomo, że to i tak o wiele więcej niż Ty przyjmujesz w kapsułkach.

    Baś dzisiaj dopiero 10 raz, więc krótko bierzemy, ale liczyłam na jakieś szybsze efekty...miałam nadzieję, że maca doda energii. Czy do d...hmmm... póki co jestem zawiedziona, ale może nagle nastąpi przełom.

    Chyba zmniejszę dawkę, choć troszkę.


    A może mogła by któraś z Was polecić coś żeby mieć więcej energii... ja ogólnie często mam przypływ energii i wręcz mnie roznosi (ale maca wpływu na to nie ma). Ale mój mąż..:/ no ostatnio sam mówi, że chyba witaminki jakieś powinien brać, narazie pije codziennie plusz z magnezem, ale to nic nie daje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 września 2014, 06:26

    ex2bhdge30jzhj6n.png

    bfaregz2kmplzbid.png
  • Baś Autorytet
    Postów: 379 180

    Wysłany: 11 września 2014, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze zen-szen?

    tez mi sie wydaje ze powinno sie dluzej pobrac zanim beda widoczne jakies efekty

  • asiun Ekspertka
    Postów: 297 84

    Wysłany: 11 września 2014, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślałam o żeń-szeniu, ale kurcze sama nie wiem. Narazie będę jeszcze czekała na efekty, być może maca miło mnie zaskoczy, ale jak nie będzie efektów po miesiącu stosowania to pomyślę o czymś innym .

    ex2bhdge30jzhj6n.png

    bfaregz2kmplzbid.png
‹‹ 9 10 11 12 13 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ