X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne MACMIROR globulki
Odpowiedz

MACMIROR globulki

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Beata Autorytet
    Postów: 4860 5945

    Wysłany: 12 marca 2013, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy któras z Was stosowała? poradzi jak dozować? jest tylko na receptę a na ulotce jest napisane że wg zaleceń lekarza... a ja leczę sie sama :P

    Oliwka 2006
    2.12.15 11/12 tyg ciąża zaśniad/2.03.17 7 tyg lyz. po poronieniu/7.05.17 pęknięcie jajowodu. Usunięcie
    cd9byx8dsom4toou.png
  • karoam Autorytet
    Postów: 939 2548

    Wysłany: 12 marca 2013, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taki opis znalazlam na necie, choc nie wiem czy pomoze:

    "Lek Macmiror Complex 500 jest w postaci globulki, którą należy umieścić głęboko w okolicy tylnego sklepienia pochwy.
    Należy stosować jedną globulkę na dobę. O sposób zakładania globulki należy zapytać lekarza.
    O tym, jak długo należy stosować lek decyduje lekarz.
    W czasie leczenia pacjentka nie powinna współżyć seksualnie.
    Lekarz może także zalecić odpowiednie leczenie partnera seksualnego pacjentki.
    W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy poradzić się lekarza.
    W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.Leczenie należy zakończyć przed menstruacją.

    W przypadku zastosowania większej dawki leku Macmiror Complex 500
    Z uwagi na drogę podawania i fakt, że lek nie wchłania się i nie działa na cały organizm przedawkowanie jest bardzo mało prawdopodobne.
    Do tej pory nie wystąpiły przypadki przedawkowania."


    Beata lubi tę wiadomość

    1usaej28ly44zrzp.png
  • Beata Autorytet
    Postów: 4860 5945

    Wysłany: 12 marca 2013, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzieki karoam :)
    tylko zastanawiam sie przez ile dni stosowac..

    karoam lubi tę wiadomość

    Oliwka 2006
    2.12.15 11/12 tyg ciąża zaśniad/2.03.17 7 tyg lyz. po poronieniu/7.05.17 pęknięcie jajowodu. Usunięcie
    cd9byx8dsom4toou.png
  • karoam Autorytet
    Postów: 939 2548

    Wysłany: 12 marca 2013, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "Lek należy przyjmować przez minimum 7 dni 1 raz na dobę. Na czas terapii należy powstrzymać się od współżycia. Ponieważ jest to antybiotyk, którego stosowania nie można przerwać, to należy tak ustalić sobie czas rozpoczęcia leczenia, aby zdążyć przed okresem. W czasie miesiączki leku sie nie stosuje."
    zrodlo: http://www.forummedyczne.pl/przebieg-leczenia-nadzerki-lekiem-macmiror-t1858.htm

    Ogolnie na roznych forach wypowiedzi sa o stosowaniu od 5 do 7 dni. Przynajmniej z tego co znalazlam :)

    Beata lubi tę wiadomość

    1usaej28ly44zrzp.png
  • Beata Autorytet
    Postów: 4860 5945

    Wysłany: 12 marca 2013, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wielkie dzieki w takim razie stosuje dalej :) objawy ustapiły wiec myslałam że skończę, własciwie juz wczoraj zapomniałam ...

    kurczę ale tyle musimy wytrzymać :(

    karoam lubi tę wiadomość

    Oliwka 2006
    2.12.15 11/12 tyg ciąża zaśniad/2.03.17 7 tyg lyz. po poronieniu/7.05.17 pęknięcie jajowodu. Usunięcie
    cd9byx8dsom4toou.png
  • karoam Autorytet
    Postów: 939 2548

    Wysłany: 12 marca 2013, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieje, ze lek zadziala i problemy szybko znikna :) A ile juz stosujesz ten globulki?

    Beata lubi tę wiadomość

    1usaej28ly44zrzp.png
  • Beata Autorytet
    Postów: 4860 5945

    Wysłany: 12 marca 2013, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak naprawdę to zaaplikowałam 3 tyle że jedną w ciagu dnia bo juz wytrzymac nie mogłam a zapomniałam że moze wypłynąć, no i tak sie stało..:(
    wiec drugą zaaplikowałam tego samego dnia na noc, oczywiście z podpaską, no i nastepnego znów jedną a wczoraj zapomniałam i zasnęłam,
    wiec myślisz ze teraz 5 wystarczy dalej czy pociągnac wiecej?

    Oliwka 2006
    2.12.15 11/12 tyg ciąża zaśniad/2.03.17 7 tyg lyz. po poronieniu/7.05.17 pęknięcie jajowodu. Usunięcie
    cd9byx8dsom4toou.png
  • karoam Autorytet
    Postów: 939 2548

    Wysłany: 12 marca 2013, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wez 5 na razie- skoro objawy juz zniknely, to moze tylko kwestia podtrzymania dzialania leku :)
    Zobaczysz po tych 5 jak sie bedziesz czula

    1usaej28ly44zrzp.png
  • Beata Autorytet
    Postów: 4860 5945

    Wysłany: 12 marca 2013, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuę Ci bardzo za pomoc :)

    karoam lubi tę wiadomość

    Oliwka 2006
    2.12.15 11/12 tyg ciąża zaśniad/2.03.17 7 tyg lyz. po poronieniu/7.05.17 pęknięcie jajowodu. Usunięcie
    cd9byx8dsom4toou.png
  • Konwalia Autorytet
    Postów: 1813 2472

    Wysłany: 12 marca 2013, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja stosowałam kiedyś te globulki według zaleceń lekarza. Jedna globulka na noc przez 7 albo 10 dni. Lekarz powiedział, że jeżeli nawet objawy znikną, to nie można wcześniej kończyć, bo flora bakteryjna musi się odbudować.

    karoam, Beata lubią tę wiadomość

    l22nroeq1zznmx65.png
    l22ntv73nfpjjdx8.png
  • karoam Autorytet
    Postów: 939 2548

    Wysłany: 12 marca 2013, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beata wrote:
    dziękuę Ci bardzo za pomoc :)

    Zawsze do usług :)

    Beata lubi tę wiadomość

    1usaej28ly44zrzp.png
  • Anka-Skakanka Przyjaciółka
    Postów: 68 82

    Wysłany: 13 marca 2013, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnio stosowałam, lekarz zalecił 1 globulke przez 8 dni, a pozniej przez 7 dni lactovaginol

    Beata lubi tę wiadomość

  • Beata Autorytet
    Postów: 4860 5945

    Wysłany: 13 marca 2013, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuję wam dziewczyny *)

    p.s. Aniu w tym cyklu stosowałś w tym szczęśliwy?

    Oliwka 2006
    2.12.15 11/12 tyg ciąża zaśniad/2.03.17 7 tyg lyz. po poronieniu/7.05.17 pęknięcie jajowodu. Usunięcie
    cd9byx8dsom4toou.png
  • Anka-Skakanka Przyjaciółka
    Postów: 68 82

    Wysłany: 13 marca 2013, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beatko, skonczyłam stosowac jakies pare dni temu- na pierwszej wizycie ciążowej lekarz wykrył niewielką infekcję.
    Ale podejrzewam ze ta infekcja juz w czasie owulacji była i mimo wszystko udało się zaciążyc:)
    Ja nie miewam typowych objawów typu swędzenie, pieczenie itp, wiec zawsze trudno mi zdiagnozowac ze coś sie dzieje.

  • Beata Autorytet
    Postów: 4860 5945

    Wysłany: 14 marca 2013, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aha myslałam żde odrtotnie... w kazdym razie serdecznie ci gratuluję
    mozesz troszkę podmuchac :P

    Oliwka 2006
    2.12.15 11/12 tyg ciąża zaśniad/2.03.17 7 tyg lyz. po poronieniu/7.05.17 pęknięcie jajowodu. Usunięcie
    cd9byx8dsom4toou.png
  • Koniczynka79 Znajoma
    Postów: 23 7

    Wysłany: 25 kwietnia 2013, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja też się starałam i zaraz po ostatnim stosunku, w 1dzien po owu dostałam swędzenia. globulki macmiror na min 6dni(mam 12 w opakowaniu), ale objawy dopiero co ustąpiły, swędzi strasznie tylko w środku nocy jak to wypływa na zew i mam tam podrażnienie na zew., po obmyciu i posmarowaniu pimafucinem przechodzi.
    Teraz się zastanawiam, bo niby współżycie było słabe(3dni przed owu i 1 dzień po owu) ale dziś było po wypróżnieniu jasno czerwone plamienie. Dziś byłaby 7ma globulka, ale jak to implantacja to może lepiej już nie brać? Z drugiej strony nie chcę nawrotu choroby, bo było ciężko, a i do lekarza jest ciężko się dostać. Poradźcie coś plis, może 6 wystarczy?

  • Koniczynka79 Znajoma
    Postów: 23 7

    Wysłany: 25 kwietnia 2013, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wyczytałam w necie ze można 6dni macmiror i potem min tydzień lactovaginal, wiec popędziłam do apteki po lactovaginal i pani z apteki też mówiła że dawniej się brało właśnie 6szt. Mam nadzieje że już będzie dobrze, mam właśnie prawie tydzień do @ więc chyba w sam raz. A zawsze bezpieczniejsze w razie czego.

  • madzia0206 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 26 kwietnia 2013, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez ostatnio skonczylam stosowac z zalecenia lekarza. Mialam przyjmowac 1 globulke co drugi dzien na noc.Czyli u mnie wyszlo jakies 7 tbl. na 14 dni.

  • Koniczynka79 Znajoma
    Postów: 23 7

    Wysłany: 27 kwietnia 2013, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aplikuje ten lactovaginal i zew narządy smarują mascia nagietkowa bo co kilka godzin zaczyna mnie tam swedziec(znalazłam w domku, wcześniej smarowałam na odparzenia synkowi). jakies podrażnienie albo jeszcze nie koniec infekcji, ale nagietek pomaga wiec chyba będzie dobrze. temp. prawie 37st, caly czas w gorze, ciekawe czy będzie @ czy nie.
    i tak pojde na badanie bakteriologiczne bo miałam isc po leczeniu i wtedy będzie wiadomo czy już koniec infekcji.

  • Koniczynka79 Znajoma
    Postów: 23 7

    Wysłany: 28 kwietnia 2013, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    znowu chyba biochemiczna, dziś dodatni test i potem w polowie dnia wyleciała woda zabarwiona na jasno czerwono, już nie mam zludzen.

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ