Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Majowe testowanie :)
Odpowiedz

Majowe testowanie :)

Oceń ten wątek:
  • Shas91 Ekspertka
    Postów: 158 158

    Wysłany: 9 maja 2019, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OwaOrzeszkowa wrote:
    Dziękuję;) wszystko okaże się na dniach;) Skąd czerpałas informacje na temat badania szyjki? Ja muszę trochę o tym poczytać 😉

    Tutaj na forum było sporo opisów dziewczyn, trochę stron internetowych, ale to są same opisy, więc musisz na podstawie pojawiającego się śluzu i dni cyklu pobadać, jak ona się zmienia. Potrzeba podobno kilku cykli, żeby zauważyć różnicę, u mnie może i łatwiej, bo jestem po jednym porodzie i wydaje mi się, że teraz jest trochę inaczej jak przed :)

    A tu jeszcze mam stronkę ze zdjęciami dla odważnych, jak wygląda szyjka w czasie cyklu:
    http://www.nprtech.ehost.pl/szyjka-macicy.html

    Cichosza, OwaOrzeszkowa lubią tę wiadomość

    f2w3vfxmy8valaii.png

    Adaś 💙 22.04.18, 38tc, 52cm, 3140g, 14 miesięcy kp 🤗
  • LaBellePerle Autorytet
    Postów: 1981 3237

    Wysłany: 9 maja 2019, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde... ja nie tak dawno poroniłam. Dalej mam ciemne brodawki, żyłki też widoczne, ogólnie piersi mam większe niż przed ciążą. Nie są nabrzmiałe. Nie czuję ich. No ale jednak są inne niż przed ciążą. Czasem myślę, że może nawet jak zajdę to w nich nic tak szybko nie poczuję. Sama nie wiem. To najdurniejszy czas cyklu, kiedy człowiek szuka objawów i zastanawia się, czy w ogóle się mogło udać...

    preg.png


    17.04.2023 14:00 - Amelia, 4060g, 51 cm SN
    14.10.2021 13:54 - Oliwia, 4150g 53cm SN
    27.09.2020 0:55 - Wiktoria, 1150g, 36 cm CC

    "Nie ma takiego cierpienia, którego miłość nie byłaby w stanie uleczyć"


    9.10.2018 biochem.
    10.02.2019 18tc (*) Oliwia
    3.10.2019 20tc (*) Gabriela
  • LaBellePerle Autorytet
    Postów: 1981 3237

    Wysłany: 9 maja 2019, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytrynka648 wrote:
    Myślę, że to nie jest zasada, że zawsze obowiązkowo bolą piersi. Pomyśl o tych kobietach które bardzo poźno zorientowały się, że są w ciąży bo nie miały żadnych objawów. Każda ciąża jest inna. Na przykład mnie teraz bolą okropnie a w pierwszej ciąży nie czułam ich wcale... Więc myślę, że brak bólu piersi nie oznacza jednoznacznie że fasolki brak :)
    Ps. Rany, sto tysięcy razy użyłam słowa "ciąża". :P


    haha i dobrze, my tu wszystkie takie wariatki myślę, ze słowa "ciąża" używamy milion razy dziennie :D

    preg.png


    17.04.2023 14:00 - Amelia, 4060g, 51 cm SN
    14.10.2021 13:54 - Oliwia, 4150g 53cm SN
    27.09.2020 0:55 - Wiktoria, 1150g, 36 cm CC

    "Nie ma takiego cierpienia, którego miłość nie byłaby w stanie uleczyć"


    9.10.2018 biochem.
    10.02.2019 18tc (*) Oliwia
    3.10.2019 20tc (*) Gabriela
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 maja 2019, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biedronka głowa do góry. Lekarze zalecają ten rok czy nawet 18 miesięcy dla bezpieczeństwa. Zasada jest podobno taka, że odstęp między PORODAMI jeśli było cc musi byc 18 miesięcy, i to głównie chodzi o ewentualną próbę porodu sn.
    Nie martw się tylko testuj💪

    Fragola przykro mi, zresetuj się i oby czerwiec był szczęśliwy😘

    LaBellePerle mnie piersi nie bolały, tylko przybrały w objętości. Ja ogólnie przed pierwsza ciąża czułam sie jak na @ byłam pewna, że nic z tego. Poza tym każdy organizm inny i każda ciąża inna.

    A co do objawów w kwietniu byłam przekonana, że mam mdłości,BO CIĄŻA chodzę częściej siku BO CIĄŻA, nawet zauważyłam, że nie mam pms😂😂

    Tak jak się bardzo chce to sie szuka....😕 obyśmy w maju naprawdę miały te objawy💪💪

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 maja 2019, 09:30

    OwaOrzeszkowa, Shas91 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 maja 2019, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszej ciąży piersi bolały mnie praktycznie od polowy cyklu oczywiście nie wiazałam jednego z drugim jakoś poważnie wtedy teraz wiem to z perspektywy czasu że tak jakby wiedziałam o ciąży od zapłodnienia poza tym nie miałam zadnych innych dolegliwości ciazowych tylko brzuszek rósł. Teraz co do piersi to nie wiem bo karmię

  • Miinii Przyjaciółka
    Postów: 113 96

    Wysłany: 9 maja 2019, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o badanie szyjki to również nie ogarniam tego 😃 jedynie czuje kiedy jest wysoko a kiedy niska - tak przynajmniej mi się wydaje,ze wiem 😂
    A ja mam mętlik w głowie :o we wtorek była u gin pęcherzyk miał 17mm. Już myślałam wczoraj ze jest owu bo temp delikatnie poszła do góry a dzisia znowu w dół ☹️
    Zrobiłam przed chwila test owu to meeega ciemna kreska wyszła : https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/CLlpvBFjh~9kljSusTswUdalUtf4EK

    Od rana czuje jajniki + wczoraj wieczorem plecy po stronie jajników. Myślicie ze owu może być dzisiaj/jutro?

    Mam brać duphaston, a słyszałam ze wzięty duphaston przed owu może ją zablokować :(

    Aniołek ❤️ - 23.03.2019 - 9 tydzień - poronienie zatrzymane
    11.06.2019 - puste jajo płodowe..

    MTHFR C677T HETERO i PAI-1 HETERO

    Leki : duphaston , euthyrox 50mg
  • Cichosza Autorytet
    Postów: 319 139

    Wysłany: 9 maja 2019, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miinii wrote:
    Jeśli chodzi o badanie szyjki to również nie ogarniam tego 😃 jedynie czuje kiedy jest wysoko a kiedy niska - tak przynajmniej mi się wydaje,ze wiem 😂
    A ja mam mętlik w głowie :o we wtorek była u gin pęcherzyk miał 17mm. Już myślałam wczoraj ze jest owu bo temp delikatnie poszła do góry a dzisia znowu w dół ☹️
    Zrobiłam przed chwila test owu to meeega ciemna kreska wyszła : https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/CLlpvBFjh~9kljSusTswUdalUtf4EK

    Od rana czuje jajniki + wczoraj wieczorem plecy po stronie jajników. Myślicie ze owu może być dzisiaj/jutro?

    Mam brać duphaston, a słyszałam ze wzięty duphaston przed owu może ją zablokować :(
    Myślę że 24-36h jakiej czułości masz te testy? Ja mam10 i też dziś wyszedl pozytyw już lekko czuje jajniki od wczoraj więc myślę że jutro będzie owulacja. Przy słabszych testach potrafiłam mieć owu w tym samym dniu późnym wieczorem.

  • Miinii Przyjaciółka
    Postów: 113 96

    Wysłany: 9 maja 2019, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cichosza wrote:
    Myślę że 24-36h jakiej czułości masz te testy? Ja mam10 i też dziś wyszedl pozytyw już lekko czuje jajniki od wczoraj więc myślę że jutro będzie owulacja. Przy słabszych testach potrafiłam mieć owu w tym samym dniu późnym wieczorem.

    Jej nie wiem jakiej czułości 🤷🏼‍♀️😨 albo jestem ślepa albo nie ma podanej czułości. To są testy domowe laboratorium. W instrukcji podane jest ze od pozytywnego testy owu nastąpi w ciągu 24-36h. Wcześniej jak robiłam testy to potrafiły być 4/5 dni pozytywne :o dopiero później już negatywne. Poczekam z duphastonem do jutra, zobaczę jaka będzie temp jak urośnie to znaczy ze dzisiaj jest owu.

    Aniołek ❤️ - 23.03.2019 - 9 tydzień - poronienie zatrzymane
    11.06.2019 - puste jajo płodowe..

    MTHFR C677T HETERO i PAI-1 HETERO

    Leki : duphaston , euthyrox 50mg
  • Cichosza Autorytet
    Postów: 319 139

    Wysłany: 9 maja 2019, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miinii wrote:
    Jej nie wiem jakiej czułości 🤷🏼‍♀️😨 albo jestem ślepa albo nie ma podanej czułości. To są testy domowe laboratorium. W instrukcji podane jest ze od pozytywnego testy owu nastąpi w ciągu 24-36h. Wcześniej jak robiłam testy to potrafiły być 4/5 dni pozytywne :o dopiero później już negatywne. Poczekam z duphastonem do jutra, zobaczę jaka będzie temp jak urośnie to znaczy ze dzisiaj jest owu.
    4,5dni? Wow mi się to nigdy nie zdarzyło, zawsze w jeden dzień pozytyw za chwilę mocny ból jajników (ale to taki ze chodzić przez 1,2 godziny nie mogę) a potem już negatywy...

  • Ignissa Autorytet
    Postów: 1424 833

    Wysłany: 9 maja 2019, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LaBellePerle wrote:
    Dziewczyny, które mają już choć jedną ciążę za sobą - was wszystkie zawsze od początku bolały piersi? Teraz oczywiście nie mam pojęcia, czy jestem w ciąży, mam mdłości, ale kompletnie nie bolą mnie piersi, zero. W ciąży jeszc ze przed testem je czułam... Zastanawiam się, czy w ogóle moge mieć jeszcze nadzieję, że coś mi test pokaże? ;)
    Mnie bardzo boały piersi i podbrzusze. Ale na mdłości z powodu ciąży to chyba za wcześnie, one się pojawiają jak stężenie hormonów jest duże.

    Starania o drugie dziecko - 33cs/18cs po cb
    16.09 beta 103
    18.09 beta 238
    22.09 beta 1361
  • Miinii Przyjaciółka
    Postów: 113 96

    Wysłany: 9 maja 2019, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cichosza wrote:
    4,5dni? Wow mi się to nigdy nie zdarzyło, zawsze w jeden dzień pozytyw za chwilę mocny ból jajników (ale to taki ze chodzić przez 1,2 godziny nie mogę) a potem już negatywy...

    No właśnie... u mnie nie było tak nigdy ze jeden dzień. Pytałam gin o to jak używać testów to powiedziała ze to normalne, ze mogą wychodzić pozytywy kilka dni :/ ale to było przed ciąża i jak miałam pozytywy to było ❤️ i udało się zajść w ciąże. Może mam kiepskie testy. Jakich używasz testów ?

    Aniołek ❤️ - 23.03.2019 - 9 tydzień - poronienie zatrzymane
    11.06.2019 - puste jajo płodowe..

    MTHFR C677T HETERO i PAI-1 HETERO

    Leki : duphaston , euthyrox 50mg
  • Ignissa Autorytet
    Postów: 1424 833

    Wysłany: 9 maja 2019, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miinii wrote:
    Jej nie wiem jakiej czułości 🤷🏼‍♀️😨 albo jestem ślepa albo nie ma podanej czułości. To są testy domowe laboratorium. W instrukcji podane jest ze od pozytywnego testy owu nastąpi w ciągu 24-36h. Wcześniej jak robiłam testy to potrafiły być 4/5 dni pozytywne :o dopiero później już negatywne. Poczekam z duphastonem do jutra, zobaczę jaka będzie temp jak urośnie to znaczy ze dzisiaj jest owu.
    Mi te z domowego laboratiorium też wychodziły pozytywne kilka dni. Mało tego, wychodziły pozytywne 3 dni, póżniej był negatywny, myślałam że już po owu a tu niepsodzianka po 2 dniach, znowu były pozywyne i to była prawdziwa owulacja. Teraz kupiłam facelle i te jakoś lepiej ze mną współgrają.

    Starania o drugie dziecko - 33cs/18cs po cb
    16.09 beta 103
    18.09 beta 238
    22.09 beta 1361
  • LaBellePerle Autorytet
    Postów: 1981 3237

    Wysłany: 9 maja 2019, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ignissa wrote:
    Mnie bardzo boały piersi i podbrzusze. Ale na mdłości z powodu ciąży to chyba za wcześnie, one się pojawiają jak stężenie hormonów jest duże.

    Akurat z tym się nie zgodzę, bo mdłości w ciąży miałam jeszcze przed pozytywnym testem. Wychodził negatyw a mnie mdliło masakrycznie ;) i tak za dwa dni już był pozytyw.

    preg.png


    17.04.2023 14:00 - Amelia, 4060g, 51 cm SN
    14.10.2021 13:54 - Oliwia, 4150g 53cm SN
    27.09.2020 0:55 - Wiktoria, 1150g, 36 cm CC

    "Nie ma takiego cierpienia, którego miłość nie byłaby w stanie uleczyć"


    9.10.2018 biochem.
    10.02.2019 18tc (*) Oliwia
    3.10.2019 20tc (*) Gabriela
  • Cichosza Autorytet
    Postów: 319 139

    Wysłany: 9 maja 2019, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miinii wrote:
    No właśnie... u mnie nie było tak nigdy ze jeden dzień. Pytałam gin o to jak używać testów to powiedziała ze to normalne, ze mogą wychodzić pozytywy kilka dni :/ ale to było przed ciąża i jak miałam pozytywy to było ❤️ i udało się zajść w ciąże. Może mam kiepskie testy. Jakich używasz testów ?
    Takie z allegro 30szt +5 ciążowych opakowania po polsku opisane tylko teraz zmieniałam z ciekawości na takie chińskie o wyższej czułości i wyraźniej mi kreski pokazuje, zabacze bo wieczorem było ❤️ a dziś owulak pozytywny i jutro chyba powtórzymy żeby plemniczki się zregenerowaly :)

  • Ignissa Autorytet
    Postów: 1424 833

    Wysłany: 9 maja 2019, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiecie czy leki moga hamowac owulację? Jestem chora i od poniedziałku biorę dość silne leki. Tak się złożyło, że od wtorku miałam śluz płodny. Skoku tempki nie było, testy owu negatywne a dziś śluz już nie jest rozciągliwy. Dziwna sprawa, słyszałyscie o czymś takim?

    Starania o drugie dziecko - 33cs/18cs po cb
    16.09 beta 103
    18.09 beta 238
    22.09 beta 1361
  • Wik89 Autorytet
    Postów: 3786 5603

    Wysłany: 9 maja 2019, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie domowe lab tez srednio sie sprawdzaja bo miewalam pozytywy kilka dni z rzedu a owu byla np pozniej albo wcale. W ogole mi zawsze testy owu wychodza, a mimo to jak dwa razy bylam na usg tuz po domniemanej owulacji to sie raz okazalo ze raczej jej nie bylo, a drugi raz ze raczej byla (ale nie bylo cialka zoltego na usg widac, to bylo w ten poniedzialek, za to ja mam dziwne przeczucie ze nie bylo, temp tez nie wskazuje na owu (jutro zbadam proga to sie dowiem). Takze jakos te testy srednio sie u mnie sprawdzaja, moze pik lh jest ale z jakichs przyczyn owu nie ma lub jest „slabej jakosci”. Ide dzis do lekarza o to podpytac

    II 2020 22 cs szczęśliwy
    👶 X 2020
    XII 2022 6 cs szczęśliwy
    👧 IX 2023
  • LaBellePerle Autorytet
    Postów: 1981 3237

    Wysłany: 9 maja 2019, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak już tak gadacie o testach owu, to Wam ppowiem, że ja w tym cyklu w ogóle nie wyłapałam piku LH a temperatura mi skoczyła... I już sama kurde nie wiem, czy ta owu w ogóle miała miejsce. Śluzu nie miałam prawie wcale, dopiero teraz mnie zalało... No ale ja mam problem ze śluzem, dlatego używaliśmy żelu przy staraniach. Pokićkany ten cykl

    preg.png


    17.04.2023 14:00 - Amelia, 4060g, 51 cm SN
    14.10.2021 13:54 - Oliwia, 4150g 53cm SN
    27.09.2020 0:55 - Wiktoria, 1150g, 36 cm CC

    "Nie ma takiego cierpienia, którego miłość nie byłaby w stanie uleczyć"


    9.10.2018 biochem.
    10.02.2019 18tc (*) Oliwia
    3.10.2019 20tc (*) Gabriela
  • Cichosza Autorytet
    Postów: 319 139

    Wysłany: 9 maja 2019, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ignissa wrote:
    Nie wiecie czy leki moga hamowac owulację? Jestem chora i od poniedziałku biorę dość silne leki. Tak się złożyło, że od wtorku miałam śluz płodny. Skoku tempki nie było, testy owu negatywne a dziś śluz już nie jest rozciągliwy. Dziwna sprawa, słyszałyscie o czymś takim?
    Podobno ibuprofen moze wstrzymać owulacje, ale dopytaj swojego gina bo napewno tego nie wiem:)

  • BB__Anna Ekspertka
    Postów: 242 203

    Wysłany: 9 maja 2019, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2019, 13:21

    37 l.
    Synek 24.01.2014 <3
    Ciąża pozamaciczna w 2017 (metotreksat)
    Starania od 9.2018...
    Uregulowana niedoczynność tarczycy
  • Agafiga Autorytet
    Postów: 473 305

    Wysłany: 9 maja 2019, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2020, 13:29

    Starania od 09.2018
    1cs - 8tydz [*] zaśniad groniasty częściowy
    1cs po poronieniu - cb

    Klinika Gyncentrum

    On:
    Parametry poniżej normy.
    Badania 04.20r. / 08.20r.
    Morfologia: 1% / 3%
    Fragmentacja DNA: 35 % /20%
    Hba: 78 %

    Kariotypy ok

    21 cs 💚
    18dpo - beta 989 mIU/ml
    21dpo - beta 3312 mIU/ml

    oar83e3ktsuhd7on.png
‹‹ 38 39 40 41 42 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gdzie rodzić - wybór szpitala do porodu

Poród to wyjątkowa chwila. Wraz ze zbliżającym się terminem porodu, wiele kobiet zastanawia się gdzie rodzić. Warto poświęcić trochę czasu na wybór szpitala, w którym chciałabyś aby przyszło na świat Twoje dziecko. Przeczytaj jak się do tego dobrze przygotować, czym się kierować przy wyborze szpitala i jakie informacje zebrać na temat wybranej placówki.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Badania w ciąży

Zastanawiasz się jakie badania czekają cię w ciąży? Czemu służą takie badania i kiedy się je wykonuje? Przeczytaj jakie rodzaje badań i testów czekają przyszłą mamę i dlaczego są one ważne. 

CZYTAJ WIĘCEJ