X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Mamusie 2020- w oczekiwaniu na starania o drugie maleństwo
Odpowiedz

Mamusie 2020- w oczekiwaniu na starania o drugie maleństwo

Oceń ten wątek:
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelaaa super że w miarę szybko Wam się udało 😉 kiedy wybierasz się do lekarza? Oby Wam się szybko udało choć z tym planowaniem różnie bywa …

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Iryska Autorytet
    Postów: 3687 4389

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 października 2023, 12:03

    12.02.2020 ⏸️
    12.10.2020 ❤️

    preg.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam dwie cc. Druga ciąża 6 miesięcy po cesarce.. Wszystko zalezy od stanu blizny, sposobu szycia i własnych predyspozycji i …od lekarza, co lekarz to inna opinia 😏
    Iryska u mnie to ostatnio codziennie pada 🙄

    Iryska lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3902 4492

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja lekarka mówiła żeby rok poczekać 😊 teraz szukam jakiegoś ginekologa z szybkim terminem a coś ciężko znaleźć 🤦a jak byłam 2 miesiące temu u fizjoginekologa to wszystko było dobrze z blizną 😊

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3902 4492

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chociaż u siostry w klinice gdzie miała invitro to mówiła żeby 9 miesięcy mieć przerwę więc pewnie co lekarz to inna opinia 😁

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie to zależy na kogo się trafi 😏 u mnie wytyczne były takie że jeśli ciąża jest przed 6 miesiącem to z góry następna cesarka a po 6 miesiącu odstępu można próbować sn. Ja dostałam zielone światło na sn pod warunkiem że samo się zacznie, żadne podanie oksytocyny nie wchodziło w grę- za duże obciążenie dla macicy. Finalnie wody odeszły a rozwarcie się nie ruszało i skończyło się na cc. No ale ja nie w Polsce to tez inaczej 😏

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3902 4492

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    No właśnie to zależy na kogo się trafi 😏 u mnie wytyczne były takie że jeśli ciąża jest przed 6 miesiącem to z góry następna cesarka a po 6 miesiącu odstępu można próbować sn. Ja dostałam zielone światło na sn pod warunkiem że samo się zacznie, żadne podanie oksytocyny nie wchodziło w grę- za duże obciążenie dla macicy. Finalnie wody odeszły a rozwarcie się nie ruszało i skończyło się na cc. No ale ja nie w Polsce to tez inaczej 😏


    U nas w Polsce to straszne są porody porównuje do szwagierki która rodziła w Anglii... Nie wspomnę że u mnie w Toruniu nie podają znieczulenia... Dobrze że tylko 6 godzin się meczylam a i tak musiałam mieć cesarkę.. szczerze to kolejne dziecko też bym chciała przez CC

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • NaszCud Autorytet
    Postów: 1800 1942

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Myślałam, że bedzie duzo nadrabiania a tu taka cisza.
    Witam nowa koleżankę. Fajnie, że szybko się udało oby i tym razem tak bylo. A co do kolejnej ciąży po cc. Mi mówili, że rok to minimum. Ale pewnie jak jest wszytsko ok to może lekarze dają wcześniej zielone światło. U mnie zrobil się zrost i obawiam się jeszcze bardziej jak bedzie przy kolejnej ciąży.
    Co do zabawek. U nas królują książki i dumelek na ta chwile. Widzę, że zaczyna bawić się klockami , układa sobie jeden na drugim . Kredki mial kupione na początku takie małe do rączki. Ale wszystko malowal oprócz kartki hahha. Mieszkamy U siebie rok a ściany wyglądają jakby conajmiej ze dwa haha. Teraz kupiliśmy inne większe ale nie interesuje go zbytnio. Czasem coś tam maznie na kartce . Podłogi tez czasem pomalował 🤣
    U nas już na szczęście noce spokojniejsze. Czasem zakaszle ale lekarz zaliczony i gardło osluchowo czysto. Chcieliśmy go na zaległe szczepienie umowic w tym tyg to dr nie było. Za tydzień my nie damy rady bo mamy kontrole po operacji w innym mieście a obawiam się , że znowu za 2 tyg moze byc znowu chory i tak w kółko. Sto swiatow.
    Wczoraj mówiłam narzeczonemu , że o drugie bobo możemy zacząć się starać w 23 roku gdzieś koło czerwca moze trochę wcześniej to stwierdził za duża różnice wieku . 🤣🤷‍♀️ powiem wam , że mega się boję ze znowu będziemy długo czekać na maleństwo. Ale no nie chce w tym roku . Jakby się tak udało od razu to trochę za szybko by było. Chociaż zawsze chcielismy max 3lata różnicy między dziećmi. Ot taka rozkmina. Musiałam, wybaczcie.
    Co kupujecie na dzień Babci I Dziadka ?

    05.2019r- 7tc💔
    06.2020r- Nasze szczęście Synuś💙
    19.11- ⏸️cień cienia 10dpo🍀
    21.11- beta 56.1mIU/ml 12dpo🙏 prg 32,3ng/ml
    07.12- mamy ❤6+1
    21.12- 1,69cm kropka ❤8+1
    19.01- prenatalne 🙏 niskie ryzyka , 6,27cm szczęścia ❤12+2
    24.03- połówkowe🙏wszystko prawidłowo/455g🩷21+3
    23.05- usg III trym- Mamy już 1730g panienki 🩷30+0
    25.07- Nasze drugie szczęście Córeczka 🩷 39+0
    ⏰️13:07
    ⚖️3000g
    🪈54cm
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeju już myślałam że wątek zakończył swoje jestestwo 😉 dobrze że nie.
    NaszCud tak się zastanawiałam gdzie byłaś jak Cię nie było. To my chyba jeszcze poczekamy sobie z rodzeństwem dosyć długo tzn. Teraz jeszcze bym się nie zdecydowała bo za wcześnie, nie jestem gotowa na drugie dziecko poza tym tak jak wspominałam że dopiero po przeprowadzce bo na tą chwilę mieszkanie jest za małe. Jak już będziemy na swoim to możemy działać 🙂 tymczasem dobrze jest jak jest, mała rozrabia na całego, wszedzie się wspina, na każdą zabawkę wchodzi skąd się to jej wzięło to nie wiem 🤷‍♀️
    Co do prezentów to właśnie nie wiem, może dacie pomysły 😁

  • NaszCud Autorytet
    Postów: 1800 1942

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana nie nie ja nie uciekłam. :) musieliśmy trochę dziecko ogarnąć bo bywa różnie. Mój luby ma nocki wiec noce i do południa sama z małym siedzę. Trochę brak czasu. A co do dzieciątka to tez chcemy się nacieszyc synem. Wiesz , córka starsza to pojawiają się nowe pomysły :] nie nudzi ci się chociaz haha
    Wiesz co ja właśnie dziś zamówiłam dwa obrazy na płótnie na uwolnij kolory. Za dwa w rozmiarze 50x70 wyszlo 74zl . Mieliśmy dla teściów brać etui na telefon ale stwierdziłam, że jednak zdjęcia lepsze. I w edytorze wrzuciłam po 8zdjec , będą mieć na pamiątkę. W zeszłym roku moim kupiliśmy ramkę ale przplacilam bo nie warta swojej ceny. No ale trudno a dla teściów album z dedykacją. W tym roku moze wydrukujemy po kilka zdjęć jeszcze zeby sobie wrzucili do albumów

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2022, 11:15

    05.2019r- 7tc💔
    06.2020r- Nasze szczęście Synuś💙
    19.11- ⏸️cień cienia 10dpo🍀
    21.11- beta 56.1mIU/ml 12dpo🙏 prg 32,3ng/ml
    07.12- mamy ❤6+1
    21.12- 1,69cm kropka ❤8+1
    19.01- prenatalne 🙏 niskie ryzyka , 6,27cm szczęścia ❤12+2
    24.03- połówkowe🙏wszystko prawidłowo/455g🩷21+3
    23.05- usg III trym- Mamy już 1730g panienki 🩷30+0
    25.07- Nasze drugie szczęście Córeczka 🩷 39+0
    ⏰️13:07
    ⚖️3000g
    🪈54cm
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To dobrze że nie uciekłaś 🤗 Niedługo będzie miała koleżankę do zabawy to już wgl będzie wesoło 😅
    Ja myślałam nad kalendarzem z dedykacją i zdjęciem małej ale się zastanawiam bo kompletnie brak mi pomysłów.

  • NaszCud Autorytet
    Postów: 1800 1942

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas już maja kalendarze swoje zakupione wiec nie dublujemy. Bo też nad tym myśleliśmy.
    Jak zacznie ogarniać będzie laurki robil I nie będzie problemu 🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2022, 16:11

    05.2019r- 7tc💔
    06.2020r- Nasze szczęście Synuś💙
    19.11- ⏸️cień cienia 10dpo🍀
    21.11- beta 56.1mIU/ml 12dpo🙏 prg 32,3ng/ml
    07.12- mamy ❤6+1
    21.12- 1,69cm kropka ❤8+1
    19.01- prenatalne 🙏 niskie ryzyka , 6,27cm szczęścia ❤12+2
    24.03- połówkowe🙏wszystko prawidłowo/455g🩷21+3
    23.05- usg III trym- Mamy już 1730g panienki 🩷30+0
    25.07- Nasze drugie szczęście Córeczka 🩷 39+0
    ⏰️13:07
    ⚖️3000g
    🪈54cm
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też miałam napisać o tych laurkach hehe dokładnie będą najlepsze prezenty 😅 ale na razie musimy myśleć. Nie wiem jeszcze co kupimy ale coś na pewno wpadnie dp głowy. W sobotę mam wypad na miasto to pomysł jakiś mam nadzieję się znajdzie 🙂

    A gdzie reszta dziewczyn hophop jesteście?

  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3902 4492

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w sobotę testuje czy się udało ⏸️ ale się nie nastawiam bo nie bylo nic na siłę tylko na spontanie 😀 ogólnie dzisiaj miałam umówić się do mojej ginekolog żeby sprawdzić czy już mogę zajść w ciążę ale niestety na bilansie wyszło że córka ma za dużą głowę.. jedziemy jutro na USG główki 😭 jestem załamana tak bardzo się boje 😭

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Iryska Autorytet
    Postów: 3687 4389

    Wysłany: 14 stycznia 2022, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 października 2023, 12:03

    12.02.2020 ⏸️
    12.10.2020 ❤️

    preg.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 14 stycznia 2022, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) widzę że wątek odżył 😉 moje dziecko śpi od 21h także mam chwile jeszcze by napisać 😁 w ogóle w tym tyg dużo śpi aż zaczęłam googlować czy ro normalne 🙈
    Robiłam ostatnio te placuszki bananowe ale moja pooglądała z każdej strony, spróbowała i wypluła 😏
    Angelaaa mam nadzieje że to nic takiego z tą głową, dużo ma przekroczone?
    Nasza pediatra mierzyła chyba do roku na każdej wizycie, teraz już nie.
    Co do prezentów na dzień babci i dziadka to my nic nie robimy, zadzwonimy przez kamerkę i chyba tyle.
    Ostatnio tez robiłam album z pierwszego roku życia na uwolnij kolory i kalendarz dla dziadków na nowy rok.
    I chyba tyle..w sumie u nas nic się nie dzieje, dzisiaj żłobek po południu, choć wczoraj słyszałam że był przypadek covida wśród personelu.. wczoraj zamknęli, dziś ma być otwarte..dziwne trochę 🤔🤷‍♀️

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 stycznia 2022, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela 3mam kciuki żeby tylko na strachu się skończyło i nic poważnego nie wyszło ✊

    Irysko to w sumie dobrze jak woli raczkować bo jak moja zaczęła chodzić od 9 miesiąca tak teraz zatrzymać jej nie można, wszędzie jest i czasem człowiek nie nadąża 😅

    Evli moja też śpioch ostatnio ale może to ze względu na pogodę choć nie wiem jak u Ciebie ale u nas paskudnie deszczowo od wtorku i wieje dziś strasznie do tego. Może nie było covida jednak i dlatego otworzą

    Ja kalendarzy nie bd robić bo drugi wnuczek co roku daje taki prezent babciom więc muszę wymyślić coś innego ale chyba na jakimś drobiazgu się skończy i tyle bo co bd wymyślać 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2022, 09:23

    Iryska lubi tę wiadomość

  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 14 stycznia 2022, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskierko był potwierdzony przypadek ale podejrzewam że reszta zrobiła testy i dlatego ma być otwarte 😏
    Kurcze boję się trochę ją posłać ale ..ale tak naprawdę to może i już był też ten wirus wcześniej ale nikt się nie testował a może będzie w przyszlym tygodniu...musiałabym się z nią zamknąć całkiem w domu by nie było żadnego ryzyka..choć! Mąż też może to przynieść z pracy..także chyba nie da się uchronić🙆
    Iryska moja jak postawiła pierwsze kroki jakoś przed 13 miesiącem to jeszcze minęło że 3-4 tyg zanim zaczęła chodzić 🙂

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Iryska Autorytet
    Postów: 3687 4389

    Wysłany: 14 stycznia 2022, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 października 2023, 12:04

    12.02.2020 ⏸️
    12.10.2020 ❤️

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 stycznia 2022, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wszedzie się może mała zarazić ale np. My z mężem byliśmy chorzy a Anielka nie, chyba dzieci rzadziej chorują niż dorośli na covid choć wiadomo są przypadki. Teraz to wszędzie trzeba uważać to już nie to dzieciństwo co kiedyś niestety ech... ☹️

    Irysko mała raczej nie raczkowała a od razu próbowała wstawać, na początku stawała przy czymś i trzymając się no stołu lub łóżka się przesuwała a w 9 miesiącu już sama chodziła bez podtrzymywania się. Szybko zaczęła chodzić i szczerze to czasem bym wolała żeby dłużej poleżała 🙈

    Ja jak dłużej w domu siedzę to też wariuje 😅

‹‹ 2 3 4 5 6
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ