X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Marcowe testowanie :)
Odpowiedz

Marcowe testowanie :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2019, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nera1986 wrote:
    cykl śródcykliczny to taki w którym nie nastąpiła jeszcze owulacja
    No właśnie z tego co wiem to jest coś takiego jak plamienie/krwiawienie śródcykliczne ale o cyklu śródcyklicznym pierwsze słyszę i żadnych informacji na ten temat nie mogę znaleźć. ;)

  • Nera1986 Autorytet
    Postów: 2981 1087

    Wysłany: 18 marca 2019, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladinola wrote:
    No właśnie z tego co wiem to jest coś takiego jak plamienie/krwiawienie śródcykliczne ale o cyklu śródcyklicznym pierwsze słyszę i żadnych informacji na ten temat nie mogę znaleźć. ;)
    Plamienie śródcykliczne określa cykl śródcykliczny czyli od @ liczysz dalej dni cyklu bez rozpoczęcia nowego :)

    W oczekiwaniu na czwarty cud ...
    33lata
    2.05.2016r-poronienie


    o1489x0hv91qnmu5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2019, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nera1986 wrote:
    Plamienie śródcykliczne określa cykl śródcykliczny czyli od @ liczysz dalej dni cyklu bez rozpoczęcia nowego :)
    Trochę to dla mnie niezrozumiałe i nie logiczne chociażby w nazewnictwie bo przymiotnik śródcykliczny sam w sobie mówi o czymś co jest w środku cyklu, czyli rozumiem że cykl śródcykliczny to cykl w środku cyklu? Bo logiczne dla mnie jest stwierdzenie plamienie śródcykliczne czyli plamienie w środku cyklu. :P

  • Nera1986 Autorytet
    Postów: 2981 1087

    Wysłany: 18 marca 2019, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście to krwawienie nazywamy śródcyklicznym a nie cykl .Po prostu ja tak potocznie mówię na takie cykle :)

    W oczekiwaniu na czwarty cud ...
    33lata
    2.05.2016r-poronienie


    o1489x0hv91qnmu5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2019, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nera1986 wrote:
    Oczywiście to krwawienie nazywamy śródcyklicznym a nie cykl .Po prostu ja tak potocznie mówię na takie cykle :)
    No właśnie. ;D A ja właśnie tak czytam i się dziwę, ok już rozumiem. :) Jutro mu powiem, że znowu coś takiego się dzieje. Przy przyjmowaniu duphastonu czegoś takiego nie miałam nigdy, teraz jak biorę ten progesteron mikronizowany to tak się dzieję, myślę, że tutaj tkwi problem.

  • Nera1986 Autorytet
    Postów: 2981 1087

    Wysłany: 18 marca 2019, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladinola wrote:
    Trochę to dla mnie niezrozumiałe i nie logiczne chociażby w nazewnictwie bo przymiotnik śródcykliczny sam w sobie mówi o czymś co jest w środku cyklu, czyli rozumiem że cykl śródcykliczny to cykl w środku cyklu? Bo logiczne dla mnie jest stwierdzenie plamienie śródcykliczne czyli plamienie w środku cyklu. :P
    To oczywiste,że cykl w środku cyklu nierealny .Ja po prostu tak "nazywam " sobie takie długie cykle a wiadomo,że nazwę nosi plamienie/krwawienie .Przepraszam jeśli wprowadziłam zamęt :)

    W oczekiwaniu na czwarty cud ...
    33lata
    2.05.2016r-poronienie


    o1489x0hv91qnmu5.png
  • Nera1986 Autorytet
    Postów: 2981 1087

    Wysłany: 18 marca 2019, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladinola - a co oznacza progesteron "mikronizowany" ? Bo się nie spotkałam z nazwą

    W oczekiwaniu na czwarty cud ...
    33lata
    2.05.2016r-poronienie


    o1489x0hv91qnmu5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2019, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nera1986 wrote:
    Ladinola - a co oznacza progesteron "mikronizowany" ? Bo się nie spotkałam z nazwą
    Progesteron mikronizowany jest pozyskiwanym z naturalnie występujących prekursorów ekstrahowanych z manioku (casava, tapioka) lub soi. Jego przygotowanie opiera się na mikronizacji, czyli jego cząsteczki po obróbce -potocznie mówiąc- są maniunie (poniżej 10 mikrometrów) i dzięki temu zwiększone jest jego działania i biodostępność.
    A duphaston to dydrogesteron czyli pogestagen otrzymywany syntetycznie, wykazujący wielokierunkowe działanie podobne do naturalnego progesteronu. Działa 10–30 razy silniej niż podawany doustnie progesteron. Nie wywołuje efektów androgenizacji ani wirylizacji, nie hamuje owulacji i nie zwiększa podstawowej temperatury ciała.

    Nera1986 lubi tę wiadomość

  • Wik89 Autorytet
    Postów: 3785 5602

    Wysłany: 18 marca 2019, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nera a jakie masz sposoby na wstrzelenie sie w synka ciekawa jestem? :)

    II 2020 22 cs szczęśliwy
    👶 X 2020
    XII 2022 6 cs szczęśliwy
    👧 IX 2023
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2019, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak jakbym miała mieć nadzieję na ciążę to dzisiaj rano leciutkie mdłości, piersi lekko pobolewają, są ciężkie a na całej klatce piersiowej bardzo uwidocznione żyły jakby ktoś mnie popisał niebieskim grubszym flamastrem. A na co dzień tak nie mam, myślę jednak, że to może być spowodowane zbliżającym się krwawieniem menstruacyjnym.

  • Nera1986 Autorytet
    Postów: 2981 1087

    Wysłany: 18 marca 2019, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wik89 wrote:
    Nera a jakie masz sposoby na wstrzelenie sie w synka ciekawa jestem? :)
    Serducho w dniu szczytu śluzu z rana i powtarzam następnego dnia z rana kiedy jest już śluz gorszej jakości (w skok tempki) . Teoretycznie piszą,że powinno się wieczorem w dniu szczytu powtarzając następnego dnia z rana ale lekarz powiedział mi ,że plemniki mogą nie zdążyć zapłodnić bo na zapłodnienie jaja mają ok 8h (mimo ,że jajo żyje ok 24h) więc lepiej jak sobie poczekają te kilka godzin ale wiesz - to planowanie płci to z przymrużeniem oka bo dziecko to nie produkt z katalogu ,że sobie wybrać można i tak będzie .Poza tym trzeba dobrze znać swoje ciało by określić dzień szczytu śluzu bo taki dzień określić możemy dopiero następnego dnia wieczorem (czyli po szczycie śluzu - po owulacji )

    Wik89 lubi tę wiadomość

    W oczekiwaniu na czwarty cud ...
    33lata
    2.05.2016r-poronienie


    o1489x0hv91qnmu5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2019, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2019, 07:37

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2019, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana_33 wrote:
    Podpowiedzcie mi prosze, ile dni po ewentualnej owu zbadać progesteron? I czy sa jakies wytyczne ( typu na czczo, okreslona godzina )?
    Pewnie sie nie uda w tym cyklu, jesli w ogole mialam owulacje, i bym chciala zbadac prolaktyne. Najlepiej nie wiem, w 3 dniu następnego cyklu?
    Badanie progesteronu należy wykonać 7 dni po owulacji, badanie należy wykonać rano, na czczo.
    Z prolaktyną juz nie jest tak prosto. Prolaktynę można zbadać w każdym dniu cyklu, ale! Najwaniejsze, żeby badanie było wykonane między 8 a 10 rano. Nie można pić alkoholu 2-3 dni przed badaniem. Powstrzymać się przed wypiciem kawy i herbaty na 12 godzin przed badaniem i w miarę możliwości wyeliminować przyczyny stresu. W dniu badania trzeba być na czczo - to znaczy powstrzymać się od posiłku przez około 12 godzin przed badaniem. Rano maksymalnie można wypić szklankę wody. W miarę możliwości pobranie należy przeprowadzić przed przyjęciem porannej porcji leków chyba, że lekarz zaleci inaczej. Przed badaniem pacjent powinien pozostawać w spoczynku przez 10 – 15 minut (pozycja siedząca).Wysiłek fizyczny, także umiarkowany np. chodzenie, wejście po schodach, może zmienić wartości wyników badania laboratoryjnego. Krew do badania stężenia prolaktyny nie może być pobierana po badaniu ginekologicznym lub badaniu gruczołów sutkowych, ponieważ mogą one powodować fałszywie wysokie wyniki. Rownież dzień przed badaniem nie powinno się właśnie współżyć i stymulować sutków.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2019, 13:11

    Ana_33 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2019, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2019, 07:37

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2019, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej

    Czuje że w tym cyklu też nic Nie wyszło... jak na początku przez tydzień po IUI bolał mnie brzuch tak objawy ustały.. zaczęłam się coś dziwnie czuć i poszłam zbadać Tsh i dziadostwo znów urosło na 2,6 A było tak pięknie już w okolicach 1...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2019, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2019, 07:37

  • Salome Autorytet
    Postów: 4447 6659

    Wysłany: 18 marca 2019, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladinola wpisz mi proszę @.

    Od teraz nie mierzę temperatury, może głowa mi trochę odpocznie.

    2020-2022: 3 procedury -> 2 transfery -> 0 ciąż

    16.12.2022 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • transfer zarodka po PGT (encorton, equoral, accofil, neoparin, acard, cyclogest, atosiban) - klapa

    6.03.2023 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • przebadany zarodek (intralipid, immunoglobuliny - Bioven, clexane, aspirin cardio, utrogestan, estrofem, atosiban)
    🍀7dpt - beta 67,67, prog 28,80
    🍀9dpt - beta 196,70, prog 32,30
    🍀14dpt - beta 1931, prog 43,40
    🍀24dpt - beta 33812, prog 32,20, CRL 4,3mm i ♥️
    🍀30dpt - CRL 8,6mm
    🍀8+2 - CRL 1,72cm
    🍀9+1 - CRL 2,71cm
    🍀16.05 prenatalne - wszystko ideolo
    🍀3.07 19+5 połówkowe 👍
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2019, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maria87 wrote:
    Ladinola wpisz mi proszę @.

    Od teraz nie mierzę temperatury, może głowa mi trochę odpocznie.
    Bardzo mi przykro, ja też dziś testowałam i biel niestety ale moja @ ma być w czwartek a dziś lekkie brazowe plamki z rana więc nie zostawia złudzeń :(

  • Jolciaaa Koleżanka
    Postów: 40 9

    Wysłany: 18 marca 2019, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a co myślicie o antybiotyku we wczesnej ciąży????

    Jolciaaa
  • Poziomka92 Ekspertka
    Postów: 181 72

    Wysłany: 18 marca 2019, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anna1990 wrote:
    Hej

    Czuje że w tym cyklu też nic Nie wyszło... jak na początku przez tydzień po IUI bolał mnie brzuch tak objawy ustały.. zaczęłam się coś dziwnie czuć i poszłam zbadać Tsh i dziadostwo znów urosło na 2,6 A było tak pięknie już w okolicach 1...
    Ja też czuję, że znowu nic z tego, a jak już zaczynam czuć, że nic z tego to na pewno NIC z tego nie będzie... ehh.
    Dziś jest mój 20 dzień cyklu, objawów zapłodnienia nie ma, ani jednego (jeszcze ten nieszczęsny lek Primolut-Nor, który biorę od 16 dnia cyklu, dość, że po nim jestem bardziej nerwowa, to jeszcze przypuszczam, że mimo to, że go biorę po owulacji to i tak może mieć wpływ na zapłodnienie). Chyba znowu spotkamy się w kwietniu :/

    Szczęśliwa mężatka od wrzesień 2018 :-)
    Hysteroskopia - luty 2016
    - ponowne starania od maj 2018 :)
    - progesteron 12,04 ng/ml
    - TSH 0,89 mlU/l - Euthyrox N50
    - badanie nasienia w normie
    - cykle owulacyjne
    - drożne jajowody
    - Hysteroskopia - marzec 2023 - polip 1 cm, adenomioza
‹‹ 116 117 118 119 120 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ