X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne MARZENIE - 2021 zajść w ciążę ☺
Odpowiedz

MARZENIE - 2021 zajść w ciążę ☺

Oceń ten wątek:
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4870 4017

    Wysłany: 15 września 2020, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to super Skowronek cieszę się, że jest dobrze 😁 Teraz proszę się nie stresować, dużo uśmiechać i wierzyć 😁

    Skowronek lubi tę wiadomość

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • monnkej Autorytet
    Postów: 381 582

    Wysłany: 15 września 2020, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skowronek wrote:
    Cześć dziewczyny, przepraszam że się nie odzywam. Ale siedze na tej fioletowej stronie a tutaj zapominam zaglądać :(
    Po wizycie wszystko dobrze. Jest serduszko. Kropek ma 3.76 mm termin wg miesiączki na 5 maja a wg USG na 10.05 :)
    Cudownie ❤️❤️❤️ rośnijcie zdrowo

    Skowronek lubi tę wiadomość

    Teodor 30.12.2021r. - 3130g, 51cm 💙
    Rita 23.08.2023r. - 3780g, 57cm 🩷
  • Emilianna Koleżanka
    Postów: 54 8

    Wysłany: 16 września 2020, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skowronek wrote:
    Cześć dziewczyny, przepraszam że się nie odzywam. Ale siedze na tej fioletowej stronie a tutaj zapominam zaglądać :(
    Po wizycie wszystko dobrze. Jest serduszko. Kropek ma 3.76 mm termin wg miesiączki na 5 maja a wg USG na 10.05 :)


    Powodzenia ❣️

    Skowronek lubi tę wiadomość

  • Lolka Nowa
    Postów: 1 2

    Wysłany: 16 września 2020, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim!

    My również rozpoczynamy starania, mam nadzieję, że niedługo zakończą się sukcesem :)

    monnkej, Emilianna lubią tę wiadomość

  • monnkej Autorytet
    Postów: 381 582

    Wysłany: 17 września 2020, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka wrote:
    Cześć wszystkim!

    My również rozpoczynamy starania, mam nadzieję, że niedługo zakończą się sukcesem :)
    Powodzonka 🍀🍀🍀

    Teodor 30.12.2021r. - 3130g, 51cm 💙
    Rita 23.08.2023r. - 3780g, 57cm 🩷
  • Skowronek Autorytet
    Postów: 590 313

    Wysłany: 17 września 2020, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przesyłam Wam wiruski, żebyście się zaraziły :) zaczęłam 8 tydzień i wraz z tym etapem przyszlo zmęczenie i zasypianie w takiej pozycji w jakiej się aktualnie znajduje. Powoli zaczynam się bać jeździć autem

    05.05.2021 TP chłopiec Piotruś ♥
    28.08.2020 (17dpo)⏸️💚🍀
    xnw4lbetfygpudwk.png
  • Emilianna Koleżanka
    Postów: 54 8

    Wysłany: 17 września 2020, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skowronek wrote:
    Przesyłam Wam wiruski, żebyście się zaraziły :) zaczęłam 8 tydzień i wraz z tym etapem przyszlo zmęczenie i zasypianie w takiej pozycji w jakiej się aktualnie znajduje. Powoli zaczynam się bać jeździć autem


    Heheh ja poki co dziękuje za tego dziecięcego wirusa
    To jeszcze nie dla mnie czas ;)

  • monnkej Autorytet
    Postów: 381 582

    Wysłany: 17 września 2020, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skowronek wrote:
    Przesyłam Wam wiruski, żebyście się zaraziły :) zaczęłam 8 tydzień i wraz z tym etapem przyszlo zmęczenie i zasypianie w takiej pozycji w jakiej się aktualnie znajduje. Powoli zaczynam się bać jeździć autem
    Oby szybko te wiruski trafiły do Wielkopolski 🙈🥰

    Teodor 30.12.2021r. - 3130g, 51cm 💙
    Rita 23.08.2023r. - 3780g, 57cm 🩷
  • Nowa_2021 Koleżanka
    Postów: 36 6

    Wysłany: 17 września 2020, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilianna wrote:
    A pewnie
    Zawsze raźniej !! U nas też bywało różnie jeden kryzys pogania drugi no ale tak to niestety w małżeństwach jest nie zawsze jest słodko i szczerze mówiąc między innymi dlatego też się zastanawiam czy nie będę żałować

    Właśnie ja też się boje tego, że będę żałować i zostanie wszystko na mojej głowie...praca, dom, dwoje dzieci... Chociaż mąż bardzo się stara i dużo dla Nas pracuje i robi , ale wiadomo facet to facet...jak mu coś nie pasuje, zawsze sie potrafi "ustawić. Przy pierwszym dziecku był mega kryzys i teraz po prostu mam obawy...chociaż wiem, że jesteśmy po tym wszystkim silniejsi.

  • Żonkil Autorytet
    Postów: 956 818

    Wysłany: 25 września 2020, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    jako, że jestem po poronieniu i ciąży biochem. i lekarz zalecił całe zastepy badań i ciągle coś się okazuje, mam wrażenie, że wątek jest dla mnie :D Teraz musimy czekać do listopada, potem się okaże. Więc możliwe, że zaczniemy dopiero pod koniec roku, albo i w 2021.
    Macie jakieś patenty, by wykorzystać ten czas jakoś i się przygotować tak od strony psychicznej, albo związkowej?

    Starania od 01.2020
    - 05.2020 💔cb
    -07.2020 💔poronienie 8tc Aniołek [*]

    eb856b1cbf.png

    6c781ed246.png
  • Skowronek Autorytet
    Postów: 590 313

    Wysłany: 1 października 2020, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żonkil wrote:
    Cześć dziewczyny,
    jako, że jestem po poronieniu i ciąży biochem. i lekarz zalecił całe zastepy badań i ciągle coś się okazuje, mam wrażenie, że wątek jest dla mnie :D Teraz musimy czekać do listopada, potem się okaże. Więc możliwe, że zaczniemy dopiero pod koniec roku, albo i w 2021.
    Macie jakieś patenty, by wykorzystać ten czas jakoś i się przygotować tak od strony psychicznej, albo związkowej?
    Ja chyba nie pomogę, nam udało się zajść w 1 cyklu więc moja...nasza psychika nieucierpiała tak jak par, które starają się długo, ale mają za sobą poronienie. Co do związku...też nie jestem najlepszą doradczynią, zresztą chyba nie ma złotego leku. Ja pamiętam, że jak kiedyś przechodziliśmy dosyć duży kryzys, obejrzeliśmy film o pewnym małżeństwie, które właśnie przechodziło przez kryzys i go pokonali. Baaardzo nam to pomogło. Nie pamiętam jak się nazywał ten film, ale to są takie rzeczy, które pomagają a niekoniecznie ktoś by Ci poradził jako lekarstwo. Trzymam kciuki.
    Myślę o Was :*

    Żonkil lubi tę wiadomość

    05.05.2021 TP chłopiec Piotruś ♥
    28.08.2020 (17dpo)⏸️💚🍀
    xnw4lbetfygpudwk.png
  • monnkej Autorytet
    Postów: 381 582

    Wysłany: 1 października 2020, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skowronek co u Ciebie??

    Teodor 30.12.2021r. - 3130g, 51cm 💙
    Rita 23.08.2023r. - 3780g, 57cm 🩷
  • Emilianna Koleżanka
    Postów: 54 8

    Wysłany: 1 października 2020, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc kobietki
    Bardzo tu cichutko
    Mam nadzieje ze u każdej z Was wszystko gra :)
    Jak wyglada u was kryzys COVID
    Bo ja szczerze mam już tego wszystkiego dość ..
    Jeśli o dzidziusia chodzi ja się narazie wyleczyłam
    Moje dwa obecne tak mi dają czadu ze na sama myśl o ciąży mi słabo heheh
    Ale może za jakis czas to się znów zmieni :)
    Trzymajcie się wszystkie cieploninzdrowo 💋

  • Skowronek Autorytet
    Postów: 590 313

    Wysłany: 5 października 2020, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monnkej wrote:
    Skowronek co u Ciebie??
    Wszystko dobrze, dziękuję :) dużo śpie, mało jem, boli mnie żołądek. I tak się kulam. 8 października mam badania krwi I trymestru. Jestem w 10 tygodniu :)

    Nowa_2021, MartiMarti lubią tę wiadomość

    05.05.2021 TP chłopiec Piotruś ♥
    28.08.2020 (17dpo)⏸️💚🍀
    xnw4lbetfygpudwk.png
  • Nowa_2021 Koleżanka
    Postów: 36 6

    Wysłany: 5 października 2020, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skowronek wrote:
    Wszystko dobrze, dziękuję :) dużo śpie, mało jem, boli mnie żołądek. I tak się kulam. 8 października mam badania krwi I trymestru. Jestem w 10 tygodniu :)

    Już 10 tydzień ?! Ale to leci ! Ja też tak miałam na początku ciąży , tylko mi dodatkowo ciągle było nie dobrze i tak do połowy 4 miesiąca 🥴 ciężkie to było, nie wyobrażam sobie teraz pracować w przedszkolu gdybym znowu tak miała. Jak tu cokolwiek robić , gdy ciągle jest taka masakra...

    Dziś mnie naszły znowu myśli związane z drugim dzieciątkiem czy ja rzeczywiście tego chce, że teraz przeciez jestesmy szczesliwi, układa nam sie w małżeństwie, boje sie, ze znowu nie będziemy mieć czasu tylko dla siebie , przyjdzie kryzys, moje zmeczenie, nieprzespane noce, a w ciągu dnia tyle obowiązków i jeszcze mąż zaczyna teraz studia itd. Ale kurcze z drugiej strony boje się , że będę kiedyś mocno żałować...Mam 30 lat, jeśli się teraz nie zdecyduje to za kilka lat już tym bardziej. Chyba, że byłaby jakaś wpadka... Mąż chce to jasne , bo dla niego to żaden problem, ale my kobiety ponosimy praktycznie wszystkie największe plusy i minusy ciąży i macierzyństwa.

    Póki co zarezerwowałam nam weekend na urodziny męża. Taka niespodzianka dla niego i trochę spokoju dla nas...zrelaksujemy się, odpoczniemy i... wtedy chce podjąć już ostateczną decyzje. Taką pewną na 100% , w zgodzie sama ze sobą. Chociaż już czuje, że bede na tak, bo to dzieciątko ciągle mi "chodzi po głowie" i to od sierpnia , gdy się pobraliśmy. Jesteśmy też już troche mądrzejsi niż jak urodziła się córka, więc wierze, ze musi być dobrze.

  • Nowa_2021 Koleżanka
    Postów: 36 6

    Wysłany: 5 października 2020, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilianna wrote:
    Czesc kobietki
    Bardzo tu cichutko
    Mam nadzieje ze u każdej z Was wszystko gra :)
    Jak wyglada u was kryzys COVID
    Bo ja szczerze mam już tego wszystkiego dość ..
    Jeśli o dzidziusia chodzi ja się narazie wyleczyłam
    Moje dwa obecne tak mi dają czadu ze na sama myśl o ciąży mi słabo heheh
    Ale może za jakis czas to się znów zmieni :)
    Trzymajcie się wszystkie cieploninzdrowo 💋

    Jeśli masz dwójkę to Ci się nie dziwie :) ja mam tylko jedno dziecko i chyba dlatego pojawiła się ta tęsknota za drugim ❤

  • Skowronek Autorytet
    Postów: 590 313

    Wysłany: 6 października 2020, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa_2021 wrote:
    Już 10 tydzień ?! Ale to leci ! Ja też tak miałam na początku ciąży , tylko mi dodatkowo ciągle było nie dobrze i tak do połowy 4 miesiąca 🥴 ciężkie to było, nie wyobrażam sobie teraz pracować w przedszkolu gdybym znowu tak miała. Jak tu cokolwiek robić , gdy ciągle jest taka masakra...

    Dziś mnie naszły znowu myśli związane z drugim dzieciątkiem czy ja rzeczywiście tego chce, że teraz przeciez jestesmy szczesliwi, układa nam sie w małżeństwie, boje sie, ze znowu nie będziemy mieć czasu tylko dla siebie , przyjdzie kryzys, moje zmeczenie, nieprzespane noce, a w ciągu dnia tyle obowiązków i jeszcze mąż zaczyna teraz studia itd. Ale kurcze z drugiej strony boje się , że będę kiedyś mocno żałować...Mam 30 lat, jeśli się teraz nie zdecyduje to za kilka lat już tym bardziej. Chyba, że byłaby jakaś wpadka... Mąż chce to jasne , bo dla niego to żaden problem, ale my kobiety ponosimy praktycznie wszystkie największe plusy i minusy ciąży i macierzyństwa.

    Póki co zarezerwowałam nam weekend na urodziny męża. Taka niespodzianka dla niego i trochę spokoju dla nas...zrelaksujemy się, odpoczniemy i... wtedy chce podjąć już ostateczną decyzje. Taką pewną na 100% , w zgodzie sama ze sobą. Chociaż już czuje, że bede na tak, bo to dzieciątko ciągle mi "chodzi po głowie" i to od sierpnia , gdy się pobraliśmy. Jesteśmy też już troche mądrzejsi niż jak urodziła się córka, więc wierze, ze musi być dobrze.
    No leci bardzo szybko :) Mam wrażenie, że z każdym tygodniem coraz szybciej :)
    Masz już jedno dziecko więc wiesz z czym się będziesz musiała zmierzyć. Będzie łatwiej - tak mi się wydaję. To będzie moje pierwsze dziecko a mam dokładnie takie same obawy jak Ty. Także wydaje mi się, że skoro przyszła Ci w ogóle do głowy myśl o drugim dziecku, macie warunki itd to nie ma się co zastanawiać. Obawy będą zawsze, bez względu na to czy to pierwsze, drugie czy piąte

    05.05.2021 TP chłopiec Piotruś ♥
    28.08.2020 (17dpo)⏸️💚🍀
    xnw4lbetfygpudwk.png
  • Nowa_2021 Koleżanka
    Postów: 36 6

    Wysłany: 9 października 2020, 06:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam wczoraj u ginekolog, wszystko ok, ale powiedziała, że jeśli chodzi o drugą ciążę to blizna po CC na macicy w jednym miejscu nie jest tak gruba jak całość i możliwe, że trzeba bedzie się oszczędzać w ciąży i to wszystko monitorować.

    Oczywiście ja durna naczytałam się juz na forum, że to może się rozejść, że można nie donosić ciąży itd. I teraz się tym trochę stresuje...

    Któraś z Was ma jakieś doświadczenie w tym temacie ?

    Zrobiło mi się też trochę smutno, że pewnie gdybym moooże kiedyś chciała trzecie dziecko to raczej bedzie mi lekarz odradzał, właśnie przez te CC. Chociaż znam kobietę co miała pięć CC ( dla mnie to już gruba przesada ) , a druga miała trzy i jest wszystko ok. Dzieci też zdrowe :)

  • monnkej Autorytet
    Postów: 381 582

    Wysłany: 18 października 2020, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co słychać?

    Teodor 30.12.2021r. - 3130g, 51cm 💙
    Rita 23.08.2023r. - 3780g, 57cm 🩷
  • Monika87 Autorytet
    Postów: 514 406

    Wysłany: 18 października 2020, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Dołączam do Was z miłą chęcią. To dopiero nasz pierwszy cykl starań o pierwsze bobo 💗
    Krótko o nas : Świeżo po ślubie - 26.09.2020 ja mam 33 lata a mój mąż 32.
    Wyniki które do tej pory robiłam są ok, tylko DHEA-SO4 miałam podwyższone - 470. Pani endo powiedziała że to może być czynnościowe i mówiła, żeby się starać.
    Trochę się martwię teraz śluzem .. bo ja zawsze miałam obfity, tak w tym cyklu jakoś ubogo... nie wiem czy to przez to staranie czy jak .
    Obecnie 13 DC. Jutro wg kalendarza owulacja ale jakoś tak nie mam przekonania czy to akurat jutro 😁 choć cały mój cykl wynosi 27-28 z przewagą na 28 ;) raczej regularny. Przed ślubem tylko miałam 35 dni - chyba stres zrobił swoje.
    Kreseczki byłoby zobaczyć jeszcze w tym roku ale jak będzie na początku 2021 to będzie też dobrze.
    Pytanie do Was jeszcze czy przed staraniem stosowalyscie antykoncepcję ? Ja 10 lat temu przez 3 miesiące .

    thgfyx8dsqgcpg35.png
‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ