X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne METODA NAPROTECHNOLOGI
Odpowiedz

METODA NAPROTECHNOLOGI

Oceń ten wątek:
  • marlenqa31 Przyjaciółka
    Postów: 221 42

    Wysłany: 18 października 2018, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzik wrote:
    Marlenqa też uważam że macie ogromne szanse na zakończenie leczenia poczęciem. Tak jak dziewczyny piszą napro działa cudownie na kobiety bo w sumie na tym ta metoda głównie się opiera na stworzeniu idealnej kobiecej płodności która zastąpi nawet męskie niedomaganie. Ja w sumie mogę Ci powiedzieć od strony "tej zdrowszej" że postrzeganie że z inna mógłby mieć a z tą nie to samobiczowanie dla Ciebie. U Nas głównym problemem jest jakość nasienia. Lecz ja w dniu ślubu nie brałam sobie karty przetargowej do posiadania dzieci ja wzięłam sobie mężczyznę przy którym marzę o tym aby razem się zestarzeć, niezależnie właśnie czy będą czy nie będą dzieci. Jak mój mąż pękł i płakał, obwiniając się to serce mi pękało. Płakaliśmy razem ale ja do dzisiaj nie mogę zapomnieć tego wyrazu twarzy pełnego bólu, pełnego poczucia winy. W życiu nie wymieniłabym męża na innego aby tylko móc mieć dzieci. I tak samo myślę jest i w tą drugą stronę jak u kobiety jest większy problem. Podejrzewam że on widząc Twoje łzy cierpi jeszcze bardziej od Ciebie bo wie że właśnie może się obwiniasz a chciałby abyś tego nie robiła. To wszystko co tu piszemy potwierdza tylko jedno że w zdrowym małżeństwie, relacji pełnej szacunku i miłości nawet tak ogromny problem jak brak dzieci jest problemem do przejścia. I albo po prostu będziemy cieszyć się życiem we dwoje, albo stworzymy dom dziecku adoptowanemu bądź cierpliwie doczekamy się swoich. Głowa do góry Kochana i pamiętaj że to jest WASZ problem nie Twój. Płodność jest małżeńska nie tylko kobieca albo tylko męska, bo nawet z ekstra plemnikami może być problem.

    Dzięki za słowa otuchy ;) Jakoś to będzie, jeśli nawet się nie uda ważne że mamy siebie i jakoś razem damy radę.
    Może po prostu czasem nie można mieć wszystkiego.

    2018- zaczynam przygodę z napro -PCOS, Hashimoto, helicobacter, nietolerancje pokarmowe
    2019-06 - luteina + Etruzil przez 3 cykle, glucophage XR
    2019-09 - Etruzil przez 3 cykle, duphaston od P+3, dostinex, wit D, wapno, glucophage XR
    2019-12 - Etruzil i Ovitrelle przez dwa cykle, Glucophage XR, Dostinex, witaminy, dieta
    2020-01 skierowanie na laparoskopię. 2020-03 laparoskopia i histeroskopia- niedrożne jajowody i zrosty w macicy
  • Babelki Przyjaciółka
    Postów: 107 27

    Wysłany: 19 października 2018, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marlenqa31 wrote:
    Może po prostu czasem nie można mieć wszystkiego.
    Marleqna, jak będziesz miała 45 lat to możesz to stwierdzić - jest to możliwe ale nie wiemy tego dziś - dziś jeszcze to się nie rozstrzyga - głowa do góry, dopiero zaczynasz przygodę z napro :) stawiam oczywiście rogala marcińskiego ;)

  • Babelki Przyjaciółka
    Postów: 107 27

    Wysłany: 19 października 2018, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałyście takie badanie DHEA-S ? 5 lat temu tego nie robiłam, a teraz mam zlecone

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2018, 10:17

  • marlenqa31 Przyjaciółka
    Postów: 221 42

    Wysłany: 19 października 2018, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babelki wrote:
    Marleqna, jak będziesz miała 45 lat to możesz to stwierdzić - jest to możliwe ale nie wiemy tego dziś - dziś jeszcze to się nie rozstrzyga - głowa do góry, dopiero zaczynasz przygodę z napro :) stawiam oczywiście rogala marcińskiego ;)

    Wiem, teraz tylko tak piszę, uspokoję się i pewnie za parę dni spojrzę na to trzeźwym okiem ;)

    2018- zaczynam przygodę z napro -PCOS, Hashimoto, helicobacter, nietolerancje pokarmowe
    2019-06 - luteina + Etruzil przez 3 cykle, glucophage XR
    2019-09 - Etruzil przez 3 cykle, duphaston od P+3, dostinex, wit D, wapno, glucophage XR
    2019-12 - Etruzil i Ovitrelle przez dwa cykle, Glucophage XR, Dostinex, witaminy, dieta
    2020-01 skierowanie na laparoskopię. 2020-03 laparoskopia i histeroskopia- niedrożne jajowody i zrosty w macicy
  • Babelki Przyjaciółka
    Postów: 107 27

    Wysłany: 19 października 2018, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajny wykład o emocjach, aby przed nimi nie uciekać i o tym, jak są potrzebne np o zadzrości, że jest ważna i nie jest negatywna - https://www.youtube.com/watch?v=_5mNeRmMSMg
    Prowadzi ksiądz, który jest też terapeutą i ma duża wiedzę i fajnie mówi - polecam na weekend ;) jak również wyprawę do lasu na grzyby ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2018, 10:45

    Schmetterling lubi tę wiadomość

  • Monini Przyjaciółka
    Postów: 80 27

    Wysłany: 19 października 2018, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ponownie chciałabym Was poprosić o wskazówki. Niestety Wasz wątek jest bardzo obszerny i nie jestem w stanie wszystkiego przeczytać.
    Czy Wasi mężowie że słabymi parametrami nasienia mają stwierdzone nietolerancję pokarmowe? Jeżeli tak to na jakie produkty? Czy po odstawieniu danego produktu parametry nasienia się im poprawiły?

    Schmetterling lubi tę wiadomość

    w4sqgywl7vqiucx5.png
    Starania od 05.2018
    Słabe nasienie męża
    Modlitwa o cud
    10.2018 powtórka badań M.
  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 19 października 2018, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monini wrote:
    Dziewczyny, ponownie chciałabym Was poprosić o wskazówki. Niestety Wasz wątek jest bardzo obszerny i nie jestem w stanie wszystkiego przeczytać.
    Czy Wasi mężowie że słabymi parametrami nasienia mają stwierdzone nietolerancję pokarmowe? Jeżeli tak to na jakie produkty? Czy po odstawieniu danego produktu parametry nasienia się im poprawiły?

    jakie macie wyniki? U nas jest wszystko w normie, prócz morfologii... 0% o budowie prawidłowej.

    Patt1002
  • Monini Przyjaciółka
    Postów: 80 27

    Wysłany: 19 października 2018, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poniżej zamieszczam wyniki, w nawiasach wynik sprzed pół roku. Oba badania w tym samym laboratorium.
    Liczba dni abstynencji 4 dni (4 dni)
    Upłynnienie 60 min (55 min)
    Objętość 9,0 ml (6,4 ml)
    PH 7,8 (8,3) – norma od 7,2
    Zabarwienie biało-szare (biało-szare)
    Lepkość prawidłowa (prawidłowa)
    Aglutynacja brak (brak)
    Koncentracja ¯ 1,5 mln/ml (5,4 mln/ml) norma >= 15,0
    Całkowita ilość plemników w ejakulacie ¯ 13,5 mln (34,56 mln) norma >= 39,0

    OCENA RUCHLIWOSCI
    Ruch postępowy ! pojedyncze w polu widzenia (10%) norma >= 32
    Ruch w miejscu pojedyncze w polu widzenia (13%)
    Ruch całkowity ! pojedyncze w polu widzenia (23%) norma >= 40
    Brak ruchu wszystkie pozostałe (77%)
    OCENA MIKROSKOPOWA BARWIONEGO ROZMAZU
    Plemniki o budowie prawidłowej 2% (1%), norma >= 4,0
    Koncentracja komórek okrągłych 0,2 mln/ml (0,3 mln/ml) norma < 5,0
    Koncentracja leukocytów 0,0 mln/ml (0,1mln/ml) norma < 1,0

    Obecne wyniki hormonów:
    testosteron całkowity 39,07 nmol – norma 4,94 — 32,01
    progesteron 0,300 ng/ml – norma 0,100 — 0,200

    TSH, FT3, FT4, FSH,LH, prolaktyna, estradiol, BHCG, DHEAS,AFP,CEA, PSA całkowite - w normie.
    MARtest prawidłowy
    Fragmentacja DNA plemnika: tu poprawa z 37% na 19% obecnie, ale to pewnie jest spowodowane niską ilością…
    Wyniki tragicznie spadły i nie wiem, czy warto teraz robić badania na nietolerancję.

    Co może mieć wpływ na takie uplynnienie i objętość?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2018, 15:58

    w4sqgywl7vqiucx5.png
    Starania od 05.2018
    Słabe nasienie męża
    Modlitwa o cud
    10.2018 powtórka badań M.
  • Patt1002 Autorytet
    Postów: 1166 173

    Wysłany: 19 października 2018, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A gdzie morfologia? :o
    Wiesz co, no u nas wyniki wróciły do normy przez dietę, brak alkoholu (czasem w małej ilości....) generalnie lekarz pozwolił 1 lampkę wina tygodniowo... Luźne majty. Mąż bierze fertilman plus duże dawki i 1/4 spedry na podkręcenie szybkości plemników. Wszystko w normie, tylko ta morfologia... Nie mamy ani jednego procenta plemnika o prawidłowej budowie...

    Patt1002
  • Dzik Przyjaciółka
    Postów: 132 40

    Wysłany: 20 października 2018, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monini wrote:
    Dziewczyny, ponownie chciałabym Was poprosić o wskazówki. Niestety Wasz wątek jest bardzo obszerny i nie jestem w stanie wszystkiego przeczytać.
    Czy Wasi mężowie że słabymi parametrami nasienia mają stwierdzone nietolerancję pokarmowe? Jeżeli tak to na jakie produkty? Czy po odstawieniu danego produktu parametry nasienia się im poprawiły?

    U mojego męża wyszły nietolerancje na : gluten, orzechy włoskie, jaja, mleko, pszenica
    produkty odstawione lecz poprawy nie było ;/ dodatkowo clo+profertil i też brak poprawy.

    starania od 2016
    Oligaasthenozoospermia & PCOS

  • Babelki Przyjaciółka
    Postów: 107 27

    Wysłany: 20 października 2018, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie jest to nasz problem, ale wrzucę co wiem - może coś się przyda:

    CHROM – PIKOLINIAN CHROMU- 500-1000 mikrogramów
    SELEN – jako np. SELENIN SODU -200 mikrogramów -często wady rozwojowe plemników są za przyczyną niedoboru chromu i selenu.

    KWAS LINOLOWY -WIT F zwiększa też ruchliwość plemników/ tj. OLEJ; Z LNIANKI z PESTEK RÓŻY, -10-20 ml. dziennie http: //rozanski.li/3225/olej-z-pestek-rzy-olej-rzany-tlusty-oleum-rosae-seminis/
    UZAR korzeń- 1 gram dziennie jeżeli proszek jeżeli nalewka 60% 1;3 wtedy 3 mlhttp://rozanski.li/2637/uzarae-radix-w-fitoterapii/

    RUSZCZYK – nalewka-5 ml jak proszek 1-2 gramy dziennie – poprawia ukrwienie jąder
    NASIONA PIETRUSZKI LUB SELERA zmielone 1;5 65%-70/% - 2-3 ml.-stymuluje gruczoł krokowy

    Monini lubi tę wiadomość

  • Babelki Przyjaciółka
    Postów: 107 27

    Wysłany: 20 października 2018, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buzdyganek ziemny – Tribulus terrestris L.

    Wyciągi z buzdyganka zwiększają poziom wolnego testosteronu, pobudzają uwalnianie gonadotropiny, lutropiny LH i folikulostymuliny FSH. Efektami tego są: pobudzenie wzrostu mięśni, podniesienie liczby erytrocytów we krwi oraz zwiększenie siły fizycznej. Wspomaganie wzwodu prącia jest związane z uwalnianiem tlenku azotu do zakończeń nerwowych w pobliżu ciał jamistych prącia. Istnieją doniesienia o zwiększaniu liczby, ruchliwości i żywotności plemników w nasieniu i wyraźnym poprawieniu ejakulacji (wytrysku nasienia i porcji /ilości/ nasienia) po podawaniu preparatów buzdyganka.

    Swanson sprzedaje preparaty z buzdygankiem ale chyba lepsze samo zioło i robić herbatkę bo nie wszystkie produkty gotowe są standaryzowane - zwłaszcza suplementy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2018, 15:05

    Monini lubi tę wiadomość

  • Monini Przyjaciółka
    Postów: 80 27

    Wysłany: 20 października 2018, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patt, u nas Morfologia podskoczyła z 1% na 2%, ale przy takim pogorszeniu wyników to chyba i tak nie ma większego znaczenia... U Ciebie coś w końcu musi zadziałać ma morfologię.

    Zrobimy testy na nietolerancję. Możecie jakieś polecić? Pewniejsze są te z krwi czy mogą być takie do użytku domowego?
    Widzę, że z tą poprawa nasienia, to bardzo indywidualna sprawa... Czasami się zastanawiam, czy lekarze specjalnie nie dają właściwych środków na poprawę, bo jednak biznes niepłodności jest bardzo opłacalny...

    Bąbelki, dziękuję za kompendium wiedzy <3

    w4sqgywl7vqiucx5.png
    Starania od 05.2018
    Słabe nasienie męża
    Modlitwa o cud
    10.2018 powtórka badań M.
  • Babelki Przyjaciółka
    Postów: 107 27

    Wysłany: 22 października 2018, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monini wrote:
    Czasami się zastanawiam, czy lekarze specjalnie nie dają właściwych środków na poprawę, bo jednak biznes niepłodności jest bardzo opłacalny...

    Ogólnie jest duzy porblem z lekami na nasienie - po prostu zbytnio ich nie ma, sa jakies 'poprawiacze' ale jak pisałas na jednych działaja na innych nie - to jest niestety złożony problem, a odkąd jest in vitro to średnio szuka się innych sposobów na poprawę nasienia - dlatego ludzie próbują z ruchem, dietą i suplami - ja tez bardzo cenię sobie zioła (np mój tata miał bóle w ramienie, jeździł na tak zwane 'blokady' - takie zastrzyki w ramię co kilka miesięcy - żywokost to wyleczył ale zanim do tego dołszo próbowaliśmy 20 innych rzeczy - niestety trzeba być cierpliwym) - niestety musicie smai próbować różnych rzeczy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2018, 10:28

  • monijaaa Autorytet
    Postów: 595 145

    Wysłany: 22 października 2018, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak z kwasem foliowym? Zalecają wam lekarze suplementację. Mnie Wasil nigdy w zaleceniach nie pisał i nie biorę. A ostatnio się zastanawiam czy nie zacząć

    "Tylko nie martw się przez cały dzień.
    Wyznacz sobie na to godzinę, a potem ciesz się życiem"
    ks. Jan Kaczkowski
  • monijaaa Autorytet
    Postów: 595 145

    Wysłany: 22 października 2018, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aisha masz jutro zabieg. 3 mam mocno kciuki!! Wszystko sprawnie pójdzie

    Aishha lubi tę wiadomość

    "Tylko nie martw się przez cały dzień.
    Wyznacz sobie na to godzinę, a potem ciesz się życiem"
    ks. Jan Kaczkowski
  • Dzik Przyjaciółka
    Postów: 132 40

    Wysłany: 22 października 2018, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monijaaa wrote:
    A jak z kwasem foliowym? Zalecają wam lekarze suplementację. Mnie Wasil nigdy w zaleceniach nie pisał i nie biorę. A ostatnio się zastanawiam czy nie zacząć

    My skonsultowaliśmy zalecenia dr W z inną lekarką i w sumie to już zrezygnowaliśmy z konsultacji u Niego. Nam nowa dr zaleciła branie kwasu foliowego i w sumie zdziwiła się że go nie bierzemy. Również jeśli chodzi o pomysł na Nas to ma inny lecz szczegółów nie znamy jeszcze gdyż jesteśmy w czasie nowych badań. Napiszę Wam coś więcej jak już będziemy znać nowe konkrety i zarys leczenia. Aisha dokładnie, trzymamy kciuki!!!

    Aishha lubi tę wiadomość

    starania od 2016
    Oligaasthenozoospermia & PCOS

  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 22 października 2018, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzik a badałaś myhfr? Bo jak jest mutacja to nie jest przyswajalny taki „zwykły”

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • Dzik Przyjaciółka
    Postów: 132 40

    Wysłany: 22 października 2018, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wcześniej nie mieliśmy tego badania a teraz w tych nowych to aż trudno mi się połapać, na kolejnej wizycie się podpytam, dzięki za info ;)

    starania od 2016
    Oligaasthenozoospermia & PCOS

  • Dzik Przyjaciółka
    Postów: 132 40

    Wysłany: 22 października 2018, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monijaaa lecz to pewnie każdy lekarz inaczej dawkuje suplementy, ja coś kojarzę że w innych lekach jakieś dawki kwasu foliowego mogły być.

    starania od 2016
    Oligaasthenozoospermia & PCOS

‹‹ 349 350 351 352 353 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ