X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne METODA NAPROTECHNOLOGI
Odpowiedz

METODA NAPROTECHNOLOGI

Oceń ten wątek:
  • Renia34 Ekspertka
    Postów: 194 109

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://naprotechnologia.wroclaw.pl/tag/progesteron/

    Na tej stronie o metodzie naprotechnologii są podane normy "naprotechnologiczne" estradiolu i progesteronu w dniu P+7 i wychodzi że się w nich mieszczę
    P: 19-32 ng/ml
    E: 109-218 pg/ml

    Chociaż estradiol bliższy mam tej dolnej granicy normy

    Ehhh pewnie niepotrzebnie się łudzę ale jestem zachwycona tym progesteronem. Zawsze miałam max 9 ng/ml a w ciąży jak już pisałam mialam 26 i tu nagle taki ładny wynik 33

    8 lat starań
    f2w3s65ggpg5kd7e.png
    1 poronienie - 8 t.c. Marysia 💔
    endometrioza Ist (ogniska usunięte 28.11.2019r.)
    nietolerancje - nabiał wszelki, drożdże
    MTHFR C6777T homozygota
    kom NK 21% ; niska IL 10
    H.pylori i Ureoplasma wyleczone
    stosuje: metylowana B12, metylowany kw. foliowy, 5-P-5, wit. D, kwasy Omega 3
    dodatkowo w ciąży: Acard, Clexane, Luteina, Encorton
  • Zoreczka86 Debiutantka
    Postów: 6 8

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, po laparoskopii już dobrze, tylko czuję jakby małe ukłucia czasem. Mam 2 tygodnie zwolnienia i będę odpoczywać :)
    Aishha, w którym cyklu po laparoskopii udało Ci się zajść w ciążę? Chyba na jesieni jakoś miałaś laparoskopię - około października, a ciąża była luty-marzec tak? Już nie chce mi się wertować całego forum.
    Ciekawe jak nam teraz pójdzie dziewczyny? :) Trzymam za nas kciuki.
    Kasiu ja po Clo miałam taki wysoki wynik (p-26, e-252). Fajnie by było jakby Ci się udało, ale ja akurat zawsze nastawiam się bardziej negatywnie żeby w razie czego pozytywnie się zaskoczyć niż negatywnie się zdziwić.

    ▪33 lata
    ▪2 lata starań
    ▪naprotechnologia od 3.2018
    ▪nietolerancje-mleko, pszenica
    ▪Hashimoto, niedoczynność tarczycy
    ▪PCO
    ▪5.2019 laparoskopia - zrosty w macicy, niedrożne jajowody, endometrioza 1 st.- naprawione
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Udało się w 4 cyklu po laparo, która była 23 października. 2 lutego miałam ostatnią miesiaczke.

    Zoreczka86 lubi tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Renia34 Ekspertka
    Postów: 194 109

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://www.cda.pl/video/160403424?fbclid=IwAR0K5kP5B2DW82GGI_JcOdoYPnr_MWR-pmdJ5hn6oLEg3v2XVBPE0veEjFs

    To jest link do filmu o Naprotechnologii, Napromedice w Białymstoku i naszym cudownym doktorze Wasilewskim.
    Obejrzałam i się popłakałam

    Zoreczka86 lubi tę wiadomość

    8 lat starań
    f2w3s65ggpg5kd7e.png
    1 poronienie - 8 t.c. Marysia 💔
    endometrioza Ist (ogniska usunięte 28.11.2019r.)
    nietolerancje - nabiał wszelki, drożdże
    MTHFR C6777T homozygota
    kom NK 21% ; niska IL 10
    H.pylori i Ureoplasma wyleczone
    stosuje: metylowana B12, metylowany kw. foliowy, 5-P-5, wit. D, kwasy Omega 3
    dodatkowo w ciąży: Acard, Clexane, Luteina, Encorton
  • Renia34 Ekspertka
    Postów: 194 109

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo mnie boli prawy jajnik (taki pulsujący ból), z którego prawdopodobnie była owulacja. Dzisiaj 25dc a owulacja była około 15 dc. Czy to może być efekt stosowania Ovitrelle?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2019, 20:58

    8 lat starań
    f2w3s65ggpg5kd7e.png
    1 poronienie - 8 t.c. Marysia 💔
    endometrioza Ist (ogniska usunięte 28.11.2019r.)
    nietolerancje - nabiał wszelki, drożdże
    MTHFR C6777T homozygota
    kom NK 21% ; niska IL 10
    H.pylori i Ureoplasma wyleczone
    stosuje: metylowana B12, metylowany kw. foliowy, 5-P-5, wit. D, kwasy Omega 3
    dodatkowo w ciąży: Acard, Clexane, Luteina, Encorton
  • aniołkowa_mama Autorytet
    Postów: 905 959

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się czuję tak, że w ogóle nie pamiętam że miałam laparoskopię ;) nic nie boli, jedynie podbarwiony śluz mam i swędzą trochę nacięcia ;)


    Rozmawiałam dziś z sąsiadką, 43 lata, 2 synów (9 i 12 lat) w sierpniu rodzi córeczkę :D powiem Wam, że autentycznie się ucieszyłam, zero zazdrości. Pierwsze co pomyślałam, to że nam się przecież niedługo też uda i Maluch będzie się miał z kim bawić ;)

    Renia34, Aishha, Zoreczka86 lubią tę wiadomość


    Moje Aniołki 4tc i 13tc
    Córeczka ♥️👶 🌈 08.2020
    MTHFR_1298A-C w układzie homozygotycznym
    PAI-1 4G w układzie heterozygotycznym
    10.2018- zaczynamy z naprotechnologią
    05.2019- laparoskopia+histeroskopia
    09.2019- nietolerancje: m.in. mleko, jajka, pszenica, kukurydza
    28.11.2019- bHCG- 422,1 <3
  • Renia34 Ekspertka
    Postów: 194 109

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniołkowa_mama wrote:
    Ja się czuję tak, że w ogóle nie pamiętam że miałam laparoskopię ;) nic nie boli, jedynie podbarwiony śluz mam i swędzą trochę nacięcia ;)

    To tylko się cieszyć i życzyć wszystkim dziewczynom takiego samopoczucia. Oby tak dalej!

    8 lat starań
    f2w3s65ggpg5kd7e.png
    1 poronienie - 8 t.c. Marysia 💔
    endometrioza Ist (ogniska usunięte 28.11.2019r.)
    nietolerancje - nabiał wszelki, drożdże
    MTHFR C6777T homozygota
    kom NK 21% ; niska IL 10
    H.pylori i Ureoplasma wyleczone
    stosuje: metylowana B12, metylowany kw. foliowy, 5-P-5, wit. D, kwasy Omega 3
    dodatkowo w ciąży: Acard, Clexane, Luteina, Encorton
  • Pilola Przyjaciółka
    Postów: 291 49

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 05:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze to ja tak dobrze nie mam... Tydzień od laparoskopii, sluzu już zabarwionego krwią nie mam ale boli mnie jak nie jeden to drugi jajnik, w ogóle macica to mnie boli też i to najbardziej wydaje mi się że po oddaniu moczu. Staram się nie nakręcac na przyszłość ale czlowiek też już myśli czy się uda w przyszłym cyklu czy nie...

    Starania od 2016 r.
    3 laparoskopie+ histeroskopia
    Stwierdzona endometrioza 4 stopnia, liczne zrosty
    Mąż zdrowy - 12% prawidłowych plemników
    Naprotechnologia od 10.2018r.
    In vitro- styczeń 2020
    1 transfer- nieudany ( blastocysta 2AA)
    2 transfer - ciąża biochemiczna (blastocysta 1AA)
    II In vitro- wrzesień 2021 KRIOBANK
    1 transfer - nieudany ( blastocysta 2CC)
    brak zarodków...
  • Zośka Przyjaciółka
    Postów: 226 38

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Jestem załamana. W piątek (39 dc) zrobiłam betę, wynik 684, radość, zadowolenie.... Wczoraj byłam na wizycie, badanie progesteronu 42, 76. Usg- w macicy pusto, za to na obu jajnikach po jednym torbielu. Podejrzenie ciąży pozamacicznej. Dziś znowu byłam robić betę, czekam na wynik. Jeśli dotrwam w poniedziałek kolejna beta i usg. Cholernie się boję...

    Mama Mai lat 11 oraz Aniołka 19.06.2019
  • Renia34 Ekspertka
    Postów: 194 109

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej... trzymaj się!
    Trzymam kciuki żeby to jednak nie była ciąża pozamaciczna.
    Byłaś stymulowana?

    8 lat starań
    f2w3s65ggpg5kd7e.png
    1 poronienie - 8 t.c. Marysia 💔
    endometrioza Ist (ogniska usunięte 28.11.2019r.)
    nietolerancje - nabiał wszelki, drożdże
    MTHFR C6777T homozygota
    kom NK 21% ; niska IL 10
    H.pylori i Ureoplasma wyleczone
    stosuje: metylowana B12, metylowany kw. foliowy, 5-P-5, wit. D, kwasy Omega 3
    dodatkowo w ciąży: Acard, Clexane, Luteina, Encorton
  • Zośka Przyjaciółka
    Postów: 226 38

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, miałam Etruzil.

    Mama Mai lat 11 oraz Aniołka 19.06.2019
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zośka wrote:
    Hej dziewczyny. Jestem załamana. W piątek (39 dc) zrobiłam betę, wynik 684, radość, zadowolenie.... Wczoraj byłam na wizycie, badanie progesteronu 42, 76. Usg- w macicy pusto, za to na obu jajnikach po jednym torbielu. Podejrzenie ciąży pozamacicznej. Dziś znowu byłam robić betę, czekam na wynik. Jeśli dotrwam w poniedziałek kolejna beta i usg. Cholernie się boję...
    nie wiem jak działa ten etruzil bo sie nie znam ale z forum i tego co mowil mój lekarz to przy pozamacicznej lub pustym jaju progesteron jest bardzo malutki a Ty masz piekny. No i nie raz juz czytałam, że niby jajo było puste a pozniej okazywało się - przewaznie u innego lekarza, że ciaża jest prawidlowa. Trzymam kciuki za dobre wieści!

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Zośka Przyjaciółka
    Postów: 226 38

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam przyrost progesteronu, ale może to od tych torbieli na jajniku. Pozatym beta bardzo słabo przyrasta, dziś tylko 790. Wszystko na to niestety wskazuje. Cóż, muszę być silna , przede wszystkim dla mojej córci. Cholernie mi trudno, ale staram się tego nie pokazywać po sobie. Dziękuję za ciepłe słowa, to dla mnie ważne w tej sytuacj...

    Mama Mai lat 11 oraz Aniołka 19.06.2019
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    progesteron nie ma nic wspólnego z torbielą, swoją miałam prawie 2 lata. Zawsze istnieje cień nadziei, trzymaj się dzielnie i nie czytaj głupot w internecie tylko oddaj sprawy temu Najwyższemu .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2019, 14:16

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Zośka Przyjaciółka
    Postów: 226 38

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    progesteron nie ma nic wspólnego z torbielą, swoją miałam prawie 2 lata. Zawsze istnieje cień nadziei, trzymaj się dzielnie i nie czytaj głupot w internecie tylko oddaj sprawy temu Najwyższemu .
    Staram się jak mogę, ale ciężko mi to wychodzi. Aishha dziękuję BARDZO za wsparcie. Oby było wszystko dobrze.

    Mama Mai lat 11 oraz Aniołka 19.06.2019
  • marlenqa31 Przyjaciółka
    Postów: 221 42

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, musicie mnie poratować bo zgłupiałam!
    Miałam dziś wizytę u TW.
    Jestem w 51 dniu cyklu, okresu brak (wcześniej był ladnie 2 miesiące sam z siebie).TW zrobił mi usg i powiedział że muszę szybko iść na krew zrobić estradiol i progesteron, nie wiedziałam o co mu chodzi..
    Wyniki zrobiłam i oczywiście, że mimo że to 51 dzień cyklu to jestem w fazie przedowulacyjnej (typowe dla PCOS), jakiś pęcherzyk on tam widzi ale możliwe,że znowu nic z tego nie będzie.
    Mam czekać do P+3 ewentualnie jeśli nie będzie śluzu bo teraz nie mam to do 10 czerwca i wtedy brać luteinę dopochwowo 2 razy dziennie przez 10 dni, i albo coś się ruszy albo po prostu będzie okres..
    I mój problem jest taki,że na karteczce TW napisał luteina dopochwowo 2x100 mg. Natomiast przepisał mi na recepcie luteine 200mg, czyli jedna tabletka ma 200 g a nie 100 g.
    Czy ja tą tabletkę mam dzielić na pół czy jak? W ostateczności jutro do niego zadzwonię, ale nie chce by wyszło, że nie sluchałam uważanie czy coś... PORATUJCIE!

    2018- zaczynam przygodę z napro -PCOS, Hashimoto, helicobacter, nietolerancje pokarmowe
    2019-06 - luteina + Etruzil przez 3 cykle, glucophage XR
    2019-09 - Etruzil przez 3 cykle, duphaston od P+3, dostinex, wit D, wapno, glucophage XR
    2019-12 - Etruzil i Ovitrelle przez dwa cykle, Glucophage XR, Dostinex, witaminy, dieta
    2020-01 skierowanie na laparoskopię. 2020-03 laparoskopia i histeroskopia- niedrożne jajowody i zrosty w macicy
  • Zośka Przyjaciółka
    Postów: 226 38

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tabletkę dzieli się na pół, także śmiało.

    Aishha lubi tę wiadomość

    Mama Mai lat 11 oraz Aniołka 19.06.2019
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj oj Tadek nie tłumaczy ;) dostalas 200 bo 100 wychodzi płatna 100% dużo drożej dlatego dzielisz na pół i masz na dwa razy. Też tak robiłam.

    A gdybyś miała możliwość gdzieś załatwić receptę na przyszłość na Lutke 100 z refundacją to zapłacisz około 10 zł za opakowanie.
    Niestety TW może tylko na 100% wystawiać ale sam mi polecał kombinować jeśli mam gdzieś ginekologa który przyjmuje też na NFZ.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • marlenqa31 Przyjaciółka
    Postów: 221 42

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uff też tak myślałam, ale wolałam się zapytać.
    Wygląda to tak że po tej luteinie może przyjść okres i wtedy mam łykać od 3 do7 dnia cyklu Entruzil raz dziennie, potem w P+3 znowu luteine przez 10 dni, potem kolejny cykl Entruzil od 3 do 5 dnia ale dwa razy dziennie,potem znowu luteina w P+3 i znowu Entruzil od 3 do 5 dnia cyklu 2 razy dziennie i jak nic to nie da to 4 września wizyta:)
    Wypisał mi też Glucophge XR (brałam kiedys taki zwykly wiec znam ten lek)ale jest problem bo przestal byc dostepny w hurtowniach , objechalam dzis caly Bialystok i nie ma i mi mowia ze nie bedzie.. takze i tak chyba jutro musze do niego zadzwonic co ja mam robic..
    Ogolnie mialam z nim troche sprzeczke za diete, bo najpierw mi mowil pol roku, a teraz ze kolejne pol roku.
    A ja nie widze naprawde plusow, okropna cera, ciagle opryszczki, afty, oslabienie, wyjalowiona pochwa.. i stanelo na tym ze moge nabial i jajka, ale glutenu nie :) i stanelo ze obie strony zadowolone.
    Ktoś miał do czynienia z tym Entruzilem? Czytalam troche o tym leku,troche sie boje tego wszystkiego, ze ten dzien p+3 zle wyznacze i w ogole :(

    2018- zaczynam przygodę z napro -PCOS, Hashimoto, helicobacter, nietolerancje pokarmowe
    2019-06 - luteina + Etruzil przez 3 cykle, glucophage XR
    2019-09 - Etruzil przez 3 cykle, duphaston od P+3, dostinex, wit D, wapno, glucophage XR
    2019-12 - Etruzil i Ovitrelle przez dwa cykle, Glucophage XR, Dostinex, witaminy, dieta
    2020-01 skierowanie na laparoskopię. 2020-03 laparoskopia i histeroskopia- niedrożne jajowody i zrosty w macicy
  • Pilola Przyjaciółka
    Postów: 291 49

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam etruzil tylko jedne cykl w marcu dokładnie, śluz miałam ładny róży nim ale dzięki niemu po jednej tabletce powrócił mi zakrzep i teraz jak po laparoskopii dzwonił do mnie TW to mu o tym powiedziałam i kazał tego już nie brać w ogóle, i zawsze jak będzie chciał mi go przepisać to mam mu wspomnieć o tym zakrzepie. Mi etruzil nie pomógł po wyniku laparoskopii wnisokuje że nie było możliwości zajścia z nim czy bez niego 😉 Z tą dieta to masz rację ja się czułam pod pewnymi względami lepiej np. Nie czułam zmęczenia itp ale moje afty to jakaś masakra, cera również, ogólnie trochę sobie popuscilam tej diety przez ostatni miesiąc ale po laparo już zrezygnowałam z nabiału chociaż strasznie mi ciężko...

    Starania od 2016 r.
    3 laparoskopie+ histeroskopia
    Stwierdzona endometrioza 4 stopnia, liczne zrosty
    Mąż zdrowy - 12% prawidłowych plemników
    Naprotechnologia od 10.2018r.
    In vitro- styczeń 2020
    1 transfer- nieudany ( blastocysta 2AA)
    2 transfer - ciąża biochemiczna (blastocysta 1AA)
    II In vitro- wrzesień 2021 KRIOBANK
    1 transfer - nieudany ( blastocysta 2CC)
    brak zarodków...
‹‹ 392 393 394 395 396 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ