X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne METODA NAPROTECHNOLOGI
Odpowiedz

METODA NAPROTECHNOLOGI

Oceń ten wątek:
  • Zoreczka86 Debiutantka
    Postów: 6 8

    Wysłany: 30 maja 2019, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, przeżyłam ;) i leżę teraz pod jakąś aparaturą, czuję się w miarę ok ale leki chyba jeszcze działają. Jak sie ruszam to boli, ale idzie to wytrzymać. jeść mi się tak chce ze masakra już 2 dzień bez jedzenia .... JT powiedział że usunął zrosty w macicy, udrożnił jajowód bo jeden był niedrożny i usunął endometrioze w zatoce douglasa. A ja na pół przytomna nic nie zapytałam i nawet nie wiem jaki stopień tej endomendy mi wykrył. Trudno jeszcze jutro porozmawiam. Pozdrawiam :*

    Pilola, Calypso, aniołkowa_mama lubią tę wiadomość

    ▪33 lata
    ▪2 lata starań
    ▪naprotechnologia od 3.2018
    ▪nietolerancje-mleko, pszenica
    ▪Hashimoto, niedoczynność tarczycy
    ▪PCO
    ▪5.2019 laparoskopia - zrosty w macicy, niedrożne jajowody, endometrioza 1 st.- naprawione
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 30 maja 2019, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W opisie laparo wszystko będziesz miała.
    Widzę że każdej z nas wychodzą zrosty...nic dziwnego że się nie udaje. Teraz będzie z górki ;) TW i JT mają tu fan club :D

    aniołkowa_mama, Zoreczka86 lubią tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • aniołkowa_mama Autorytet
    Postów: 905 959

    Wysłany: 30 maja 2019, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też dostałam zinnat, te czopki przeciwbólowe (ale ich nie wykupiłam bo nie boli mnie aż tak żeby brać jakieś leki), probiotyki i abiofem dopochwowo.

    Co do starań to JT mówił że od przyszłego cyklu, TW to samo (z tym że u mnie spore zrosty w macicy były więc ona musi dojść do siebie).

    Faktycznie TW już dziś był w klinice więc z nim rozmawialiśmy :) mówi że wiąże duże nadzieje z tą naszą laparo :)
    A co do zwolnienia- ja w poniedziałek planuję iść do pracy także nie brałam w ogóle


    Moje Aniołki 4tc i 13tc
    Córeczka ♥️👶 🌈 08.2020
    MTHFR_1298A-C w układzie homozygotycznym
    PAI-1 4G w układzie heterozygotycznym
    10.2018- zaczynamy z naprotechnologią
    05.2019- laparoskopia+histeroskopia
    09.2019- nietolerancje: m.in. mleko, jajka, pszenica, kukurydza
    28.11.2019- bHCG- 422,1 <3
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 30 maja 2019, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do pracy? Ja bym nie dała rady, bóle mogą się pojawić a i brzuch będzie jakiś czas jak w ciąży. Od tych czopkow pamiętam że miałam straszne problemy z bólem jelit Ale może to tylko mnie podraznialy. Ten żel dopochwowy jest drogi ale świetny.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • aniołkowa_mama Autorytet
    Postów: 905 959

    Wysłany: 30 maja 2019, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    Do pracy? Ja bym nie dała rady, bóle mogą się pojawić a i brzuch będzie jakiś czas jak w ciąży. Od tych czopkow pamiętam że miałam straszne problemy z bólem jelit Ale może to tylko mnie podraznialy. Ten żel dopochwowy jest drogi ale świetny.
    Ostatnio też tak wracałam do pracy ;) na szczęście w pracy mam tak, że gdybym się źle czuła to w każdej chwili ktoś mnie odwiezie :) a po drugie nie umiem usiedzieć na tyłku więc w pracy przynajmniej nie wpadnę na pomysł kopania w ogrodzie ;)


    Moje Aniołki 4tc i 13tc
    Córeczka ♥️👶 🌈 08.2020
    MTHFR_1298A-C w układzie homozygotycznym
    PAI-1 4G w układzie heterozygotycznym
    10.2018- zaczynamy z naprotechnologią
    05.2019- laparoskopia+histeroskopia
    09.2019- nietolerancje: m.in. mleko, jajka, pszenica, kukurydza
    28.11.2019- bHCG- 422,1 <3
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 30 maja 2019, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wszystko rozumiem bo sama nie umiem nabyć się w domu i jeszcze pracuje do 6 miesiąca ale sam fakt siedzenia 8 godzin dziennie po zabiegu mnie przeraża. Ale każdy decyduje o sobie ;)

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Pilola Przyjaciółka
    Postów: 291 49

    Wysłany: 31 maja 2019, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha a Ty dostałaś od TW zalecenie po laparoskopii żeby przyjmować witaminę C?

    Starania od 2016 r.
    3 laparoskopie+ histeroskopia
    Stwierdzona endometrioza 4 stopnia, liczne zrosty
    Mąż zdrowy - 12% prawidłowych plemników
    Naprotechnologia od 10.2018r.
    In vitro- styczeń 2020
    1 transfer- nieudany ( blastocysta 2AA)
    2 transfer - ciąża biochemiczna (blastocysta 1AA)
    II In vitro- wrzesień 2021 KRIOBANK
    1 transfer - nieudany ( blastocysta 2CC)
    brak zarodków...
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 31 maja 2019, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, oprocz tych samych leków co Wy nic mi nie dał ale wiem,że któras z dziewczyn tutaj tez miała brać. Ja w zamian dostałam od Wasilewskiego wieksza dawke koenzymy q10, chodzi o zapobieganie stanom zapalnym, uszczelnienie i ochrona naruszonych wnętrzności żeby to ująć wprost :) co weźmiesz to będzie dobrze.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 31 maja 2019, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, pewnie to jest nierealne ale gdybyście znały kogoś lub same przypadkiem zwalniały wizite np w czerwcu do Tomaszewskiego to dajcie znać, moja przyjaciółka chce skorzystac a najbliższe terminy dopiero na lipiec...

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Renia34 Ekspertka
    Postów: 194 109

    Wysłany: 1 czerwca 2019, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co powiecie na takie wyniki w dniu peak + 7 po 2 dawkach Ovitrelle po 6 obrotów:
    progesteron 33,5 ng/ml
    estradiol 116 pg/ml

    Swój naturalny (czyli bez leków) estradiol w ten dzien mam taki sam a progesteron max 9,5

    A w 5 tygodniu ciąży miałam progesteron 26,6 ng/ml czyli mniej niż teraz

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca 2019, 17:26

    8 lat starań
    f2w3s65ggpg5kd7e.png
    1 poronienie - 8 t.c. Marysia 💔
    endometrioza Ist (ogniska usunięte 28.11.2019r.)
    nietolerancje - nabiał wszelki, drożdże
    MTHFR C6777T homozygota
    kom NK 21% ; niska IL 10
    H.pylori i Ureoplasma wyleczone
    stosuje: metylowana B12, metylowany kw. foliowy, 5-P-5, wit. D, kwasy Omega 3
    dodatkowo w ciąży: Acard, Clexane, Luteina, Encorton
  • Pilola Przyjaciółka
    Postów: 291 49

    Wysłany: 1 czerwca 2019, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renia ja miałam bardzo podobne wyniki w marcu po ovitrelle estradiol chyba 126 a progesteron 29, strasznie się napalilam że to ciąża ale niestety... Po prostu ładnie zareagowałam na lek. Ale u CB zawsze może być inaczej 😉

    Starania od 2016 r.
    3 laparoskopie+ histeroskopia
    Stwierdzona endometrioza 4 stopnia, liczne zrosty
    Mąż zdrowy - 12% prawidłowych plemników
    Naprotechnologia od 10.2018r.
    In vitro- styczeń 2020
    1 transfer- nieudany ( blastocysta 2AA)
    2 transfer - ciąża biochemiczna (blastocysta 1AA)
    II In vitro- wrzesień 2021 KRIOBANK
    1 transfer - nieudany ( blastocysta 2CC)
    brak zarodków...
  • Renia34 Ekspertka
    Postów: 194 109

    Wysłany: 1 czerwca 2019, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to nawet nie wiem dlaczego taki nick sobie wybrałam ale tak na prawdę mam na imię Kasia i tak już się z Wami zżyłam ze wolałabym żebyście do mnie pisały po imieniu 😉

    Pilola, Krąsi, Calypso, Aishha lubią tę wiadomość

    8 lat starań
    f2w3s65ggpg5kd7e.png
    1 poronienie - 8 t.c. Marysia 💔
    endometrioza Ist (ogniska usunięte 28.11.2019r.)
    nietolerancje - nabiał wszelki, drożdże
    MTHFR C6777T homozygota
    kom NK 21% ; niska IL 10
    H.pylori i Ureoplasma wyleczone
    stosuje: metylowana B12, metylowany kw. foliowy, 5-P-5, wit. D, kwasy Omega 3
    dodatkowo w ciąży: Acard, Clexane, Luteina, Encorton
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe Renia- Kasia musisz wpisać w stopke imię chyba, bo już ten nick do Ciebie przylgnął. W ogóle trzeba kiedyś zrobić zlot wszystkich naprogirls w realu - najlepiej jakby wszystkie z dziećmi lub w ciąży!

    A ja wczoraj miałam dzień załamki: bratowa męża urodziła 3 dziecko. I wiecie: radość ze smutkiem pomieszana. Na szczęście wieczorem byłam sama w chacie (nikt nie widział płaczu), a brat męża z rodziną mieszkają w USA, więc odległość robi swoje.

    Ja w przyszłym tygodniu mam USG tarczycy w końcu i chcę iść na testy iGg, ale póki co to na mleko, pszenicę i gluten, a męża wysyłam na wodorowy test oddechowy, bo jako dziecko miał nietolerancję laktozy (pił ohydne mleko jakieś specjalne). Robiłyscie może ten test?

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znam ten ból, kiedy w rodzinie rodzi się 2-3 dziecko a Ty nie masz żadnego...i te dziwne patrzenie na nas na rodzinnych imprezach, jakbyśmy nie pasowali do tego świata nie mając dzieci. Tego się nigdy nie zapomni.

    Renia oby ten prog zwiastowal ciążę, jeśli jest to z takim wynikiem test powinien wyjść szybko.

    Laseczki jak samopoczucie po laparoskopii?

    Calypso lubi tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Renia34 Ekspertka
    Postów: 194 109

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aisha czy będąc w ciąży nadal bierzesz Naltrekson?
    Po Ovitrelle chyba nie ma sensu zbyt wcześnie robić testu bo może wyjść fałszywie dodatni

    8 lat starań
    f2w3s65ggpg5kd7e.png
    1 poronienie - 8 t.c. Marysia 💔
    endometrioza Ist (ogniska usunięte 28.11.2019r.)
    nietolerancje - nabiał wszelki, drożdże
    MTHFR C6777T homozygota
    kom NK 21% ; niska IL 10
    H.pylori i Ureoplasma wyleczone
    stosuje: metylowana B12, metylowany kw. foliowy, 5-P-5, wit. D, kwasy Omega 3
    dodatkowo w ciąży: Acard, Clexane, Luteina, Encorton
  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1438 1002

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Kasiu :)

    ja tak zareagowałam na aromka - prog ponad 30. Czy Twój lekarz zwracał uwagę na estradiol? W mojej ocenie jest odrobinę poniżej normy, przyjmuje się, że okolice 150 to była ładna, dojrzała owulacja.

    Calypso - u mnie wczoraj urodził się mój własny Bratanek :) Wojtuś. I wiesz, jakoś tak, kurczę radość przeważała nad smutkiem. Trudno mi wyjaśnić, z czego to wynikało, bo wiadomość o ciąży przyjęłam strasznie (tydzień płakałam, gdzie się tylko dało), a już narodziny, no może nie była to euforia - na pewno euforia, że jest wszystko ok, nic nie schrzanili podczas porodu, że matka i dziecko czują się dobrze - ale radość z pojawienia się nowego członka rodziny już tak i odrobina smutku, bo jestem starsza od Brata, no i wcześniej się pobraliśmy niż on i bratowa.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • Renia34 Ekspertka
    Postów: 194 109

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tego wyniku jeszcze nie widział ale poprzednie tak i właśnie mówił ze mam niski estradiol.
    Czyli uważasz ze nie miałam owulacji ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2019, 14:03

    8 lat starań
    f2w3s65ggpg5kd7e.png
    1 poronienie - 8 t.c. Marysia 💔
    endometrioza Ist (ogniska usunięte 28.11.2019r.)
    nietolerancje - nabiał wszelki, drożdże
    MTHFR C6777T homozygota
    kom NK 21% ; niska IL 10
    H.pylori i Ureoplasma wyleczone
    stosuje: metylowana B12, metylowany kw. foliowy, 5-P-5, wit. D, kwasy Omega 3
    dodatkowo w ciąży: Acard, Clexane, Luteina, Encorton
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aisha, dziękuję za wsparcie <3
    Krąsi, tak sobie myślę, że to też zależy od chwili i stanu, w którym się jest, gdy dociera tą wiadomość. W sumie dziś już jest ok.
    Renia,mi też mówiono, że najlepiej żeby E2 była powyżej 150. U mnie też w większości przypadków nawet jak prog ładnie się podnosi to estradiol trochę za mały. Nie wiem czy homocysteina i witaminy B mają coś do rzeczy, ale lekarz kazał się nimi "nasycić"i w 2 cyklu zażywania sprawdzić prog i E2.

  • Pilola Przyjaciółka
    Postów: 291 49

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny to właśnie jest dziwne bo ja kiedy mam niski progesteron np 14 to wtedy estradiol 200 a jak wysoki progesteron to estradiol 120 np. Sama nie wiem od czego to zależy ale Aishha jakiś czasu temu mi pisała że TW na estradiol średnio patrzy... Owulacja Renia była ale po prostu może słabszej jakości. Ja po laparoskopii ogólnie już dziś lepiej, jajniki mnie kluja, wczoraj całe popołudnie bolała mnie jakby macica, taki dziwny ból podbrzusza i niby już nie krwawie ale raz na jakiś czas mam taki zabarwiony śluz. Pewnie się wszystko oczyszcza. 😉 A za tydzień rodzi się druga córka mojego brata, który jest młodszy ode mnie 😉 mało tego w rodzinie mojej i męża jesteśmy najstarsi, jedyni którzy nie wpadli i nie brali ślubu z tego powodu i jedyni którzy nie mają dzieci... Wiem co czujecie...

    Starania od 2016 r.
    3 laparoskopie+ histeroskopia
    Stwierdzona endometrioza 4 stopnia, liczne zrosty
    Mąż zdrowy - 12% prawidłowych plemników
    Naprotechnologia od 10.2018r.
    In vitro- styczeń 2020
    1 transfer- nieudany ( blastocysta 2AA)
    2 transfer - ciąża biochemiczna (blastocysta 1AA)
    II In vitro- wrzesień 2021 KRIOBANK
    1 transfer - nieudany ( blastocysta 2CC)
    brak zarodków...
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No fakt u odnalazłam swój wynik w udanym cyklu 10 dni po owulacji i estradiol miałam 180 a prog 42. We wszystkich wcześniejszych miałam estradiol około 120 i potwierdzone były owulacje. Ale po laparo zadziałał drugi, ten nieczynny jajnik i stąd efekt.

    Naltrekson brałam do 15 tygodnia ciąży Jeśli dobrze pamiętam, miałam go brać przez cały 1 trymestr plus dwa tyg 2go w połowę mniejszej dawce i odstawić.

    Ja miałam po laparo straszne bóle macicy i pośladków-głównie podczas pierwszej miesiączki ale ja miałam nacinaną macice żeby przywrócić prawidłowy kształt, pewnie stąd ten ból.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
‹‹ 391 392 393 394 395 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ