X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne METODA NAPROTECHNOLOGI
Odpowiedz

METODA NAPROTECHNOLOGI

Oceń ten wątek:
  • niutek87 Autorytet
    Postów: 802 1985

    Wysłany: 9 czerwca 2019, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krąsi wrote:
    Niutek, to super wiadomość. I to nawet nie o ilościach dni ze śluzem, ale o MCSie :)

    Przez 18 obserwowanych cykli nigdy MCS nie był wyższy niż 6.

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
  • marlenqa31 Przyjaciółka
    Postów: 221 42

    Wysłany: 10 czerwca 2019, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam durnowate pytanie.
    Po jakim czasie od zaaplikowania luteiny dopochwowo mogę iść siku?
    Poratujcie bo nie mam kogo zapytać..

    2018- zaczynam przygodę z napro -PCOS, Hashimoto, helicobacter, nietolerancje pokarmowe
    2019-06 - luteina + Etruzil przez 3 cykle, glucophage XR
    2019-09 - Etruzil przez 3 cykle, duphaston od P+3, dostinex, wit D, wapno, glucophage XR
    2019-12 - Etruzil i Ovitrelle przez dwa cykle, Glucophage XR, Dostinex, witaminy, dieta
    2020-01 skierowanie na laparoskopię. 2020-03 laparoskopia i histeroskopia- niedrożne jajowody i zrosty w macicy
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 10 czerwca 2019, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marlenqa31 wrote:
    Dziewczyny mam durnowate pytanie.
    Po jakim czasie od zaaplikowania luteiny dopochwowo mogę iść siku?
    Poratujcie bo nie mam kogo zapytać..
    Od razu ;) luteina nie wypada, nie ma szans...po paru godzinach dopiero powoli się rozpuszcza co jest zauważalne na bieliźnie. Sikaj do woli :D

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Zośka Przyjaciółka
    Postów: 226 38

    Wysłany: 10 czerwca 2019, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siedzę i wyję. Jestem w rozsypce. Beta przyrasta wolno, ale przyrasta, zarodek w macicy, ale umiejscowiony nieprawidłowo tzn. w bliźnie po cięciu cesarskim. Lekarze nie dają szans na donoszenie ciąży ( 5 tygodniowy maluszek) . Dostałam skierowanie do szpitala na usunięcie mojego dzieciątka. Gdyby nie fakt, że mam w domu córcie, zaryzykowałabym swoje życie, by maleństwo mogło się urodzić. A tak czuję jakbym musiała je zabić, by żyć...

    Mama Mai lat 11 oraz Aniołka 19.06.2019
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zośka wrote:
    Siedzę i wyję. Jestem w rozsypce. Beta przyrasta wolno, ale przyrasta, zarodek w macicy, ale umiejscowiony nieprawidłowo tzn. w bliźnie po cięciu cesarskim. Lekarze nie dają szans na donoszenie ciąży ( 5 tygodniowy maluszek) . Dostałam skierowanie do szpitala na usunięcie mojego dzieciątka. Gdyby nie fakt, że mam w domu córcie, zaryzykowałabym swoje życie, by maleństwo mogło się urodzić. A tak czuję jakbym musiała je zabić, by żyć...
    wiesz co...na forum listopadówek była dziewczyna a raczej jest, która prawie 2 tyg jesli sie nie myle była pewna, że nosi martwe dziecko (pierwsze tygodnie ciaży) i czeka na naturalne ronienie. Udała się do innego lekarza i okazało się, że dziecko żyje i jest zdrowe. Jest już w 5 miesiącu.
    Nie darowalabym sobie gdybym nie skonsultowała tego z co najmniej dwoma lekarzami. Czasem natura okazuje się sprytniejsza i nie da za wygraną, nie usuwaj dopóki nie bedziesz miała pewności z wielu źródeł, że nic juz nie da sie zrobic...

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Zośka Przyjaciółka
    Postów: 226 38

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem już po konsultacjach...

    Mama Mai lat 11 oraz Aniołka 19.06.2019
  • marlenqa31 Przyjaciółka
    Postów: 221 42

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    Od razu ;) luteina nie wypada, nie ma szans...po paru godzinach dopiero powoli się rozpuszcza co jest zauważalne na bieliźnie. Sikaj do woli :D

    Super, dziękuję.
    Tak rozpuszcza się potem i szczerze mówiąc trochę zaburza to moje obserwacje :(

    2018- zaczynam przygodę z napro -PCOS, Hashimoto, helicobacter, nietolerancje pokarmowe
    2019-06 - luteina + Etruzil przez 3 cykle, glucophage XR
    2019-09 - Etruzil przez 3 cykle, duphaston od P+3, dostinex, wit D, wapno, glucophage XR
    2019-12 - Etruzil i Ovitrelle przez dwa cykle, Glucophage XR, Dostinex, witaminy, dieta
    2020-01 skierowanie na laparoskopię. 2020-03 laparoskopia i histeroskopia- niedrożne jajowody i zrosty w macicy
  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1437 1001

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marlenqa31 wrote:
    szczerze mówiąc trochę zaburza to moje obserwacje :(

    Zaznacz sobie na naklejce albo w okienku na wpisywanie obserwacji "L" - daj gdzieś legendę "L - luteina", mi tak naprodoktorek powiedział, jak miałam przyjmować encorton, u mnie było "E - encorton". Encorton nie wpływa na obserwacje śluzu, ale nie musiałam pamiętać, kiedy go brałam.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • marlenqa31 Przyjaciółka
    Postów: 221 42

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak zrobiłam :)
    Mimo to mam problem z obserwacją, o ile rano ok to w dzień jak już się rozpuszcza to na papierku mam i nie umiem odróżnić czy to mój śluz czy tabletka rozpuszczona.

    2018- zaczynam przygodę z napro -PCOS, Hashimoto, helicobacter, nietolerancje pokarmowe
    2019-06 - luteina + Etruzil przez 3 cykle, glucophage XR
    2019-09 - Etruzil przez 3 cykle, duphaston od P+3, dostinex, wit D, wapno, glucophage XR
    2019-12 - Etruzil i Ovitrelle przez dwa cykle, Glucophage XR, Dostinex, witaminy, dieta
    2020-01 skierowanie na laparoskopię. 2020-03 laparoskopia i histeroskopia- niedrożne jajowody i zrosty w macicy
  • Pilola Przyjaciółka
    Postów: 291 49

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha a twój okres po laparoskopii przyszedł w terminie ? Mój powinien przyjść w tym tygodniu, krwawienie po zabiegu ustąpiło po tygodniu ale cały czas mam brązowe plamienie, dziś nawet czarne i nie wiem czy to już okres się rozkręca czy to jeszcze się oczyszcza. Po 2 poprzednich laparoskopiach nie miałam tego bo nie miałam nigdy histeroskopii ...

    Starania od 2016 r.
    3 laparoskopie+ histeroskopia
    Stwierdzona endometrioza 4 stopnia, liczne zrosty
    Mąż zdrowy - 12% prawidłowych plemników
    Naprotechnologia od 10.2018r.
    In vitro- styczeń 2020
    1 transfer- nieudany ( blastocysta 2AA)
    2 transfer - ciąża biochemiczna (blastocysta 1AA)
    II In vitro- wrzesień 2021 KRIOBANK
    1 transfer - nieudany ( blastocysta 2CC)
    brak zarodków...
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilola wrote:
    Aishha a twój okres po laparoskopii przyszedł w terminie ? Mój powinien przyjść w tym tygodniu, krwawienie po zabiegu ustąpiło po tygodniu ale cały czas mam brązowe plamienie, dziś nawet czarne i nie wiem czy to już okres się rozkręca czy to jeszcze się oczyszcza. Po 2 poprzednich laparoskopiach nie miałam tego bo nie miałam nigdy histeroskopii ...
    u mnie tez bylo czarne ale myslalam, że to ze wzgledu na torbiel z której usuneli tą maź. Musiałabym zerknąć w karte bo nie pamietam ale chyba przyszedł ciut wczesniej.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Pilola Przyjaciółka
    Postów: 291 49

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja 2 lata temu miałam torbiel i jak wychodziłam ze szpitala to nawet nie krwawiłam i nie miałam żadnych czarnych plamień. Wydaje mi się, że to związane z histeroskopią ;-)

    Starania od 2016 r.
    3 laparoskopie+ histeroskopia
    Stwierdzona endometrioza 4 stopnia, liczne zrosty
    Mąż zdrowy - 12% prawidłowych plemników
    Naprotechnologia od 10.2018r.
    In vitro- styczeń 2020
    1 transfer- nieudany ( blastocysta 2AA)
    2 transfer - ciąża biochemiczna (blastocysta 1AA)
    II In vitro- wrzesień 2021 KRIOBANK
    1 transfer - nieudany ( blastocysta 2CC)
    brak zarodków...
  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1437 1001

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam takie pytanie: szykuję się do laparo. 14 czerwca powinnam dostać okresu. Jeśli tak się stanie to w możliwe dni mojego zabiegu, lekarz jest na urlopie, wraca w poniedziałek i w poniedziałek byłby pierwszy możliwy termin laproskopii. Tyle, że u mnie wtedy (jeśli wszystko pójdzie zgodnie z dotychczasowym rytmem) będzie już po owulacji. I znowu czekanie do następnego cyklu. Dziś mam 22 dc.
    Zastanawiam się, czy zacząć przyjmować duphaston na wydłużenie cyklu o te dosłownie 3 dni? Co o tym sądzicie?

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • Morska Autorytet
    Postów: 665 597

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam, że tak od razu wkraczamy na wątek ale czytam już Was od dłuższego czasu. Dziewczyny czy możecie polecić jakiegoś naprotechnologa że Śląska lub okolic?

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilola wzięłam karty i cykl po laparo trwał 26 dni a pierwszy normalny trwał 31 dni o dziwo, śluz plodny od 9dc do 19 dc czyli 11 dni 😀 kolejne 2wa cykle już klasyczne Ale z dobrym sluzem i 4ty udany.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • aniołkowa_mama Autorytet
    Postów: 905 959

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilola wrote:
    Aishha a twój okres po laparoskopii przyszedł w terminie ? Mój powinien przyjść w tym tygodniu, krwawienie po zabiegu ustąpiło po tygodniu ale cały czas mam brązowe plamienie, dziś nawet czarne i nie wiem czy to już okres się rozkręca czy to jeszcze się oczyszcza. Po 2 poprzednich laparoskopiach nie miałam tego bo nie miałam nigdy histeroskopii ...
    Brązowe i czarne plamienia to pozostałości.
    Ja po poprzedniej laparo i histero dostałam dokładnie w terminie


    Moje Aniołki 4tc i 13tc
    Córeczka ♥️👶 🌈 08.2020
    MTHFR_1298A-C w układzie homozygotycznym
    PAI-1 4G w układzie heterozygotycznym
    10.2018- zaczynamy z naprotechnologią
    05.2019- laparoskopia+histeroskopia
    09.2019- nietolerancje: m.in. mleko, jajka, pszenica, kukurydza
    28.11.2019- bHCG- 422,1 <3
  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1437 1001

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morska wrote:
    Dziewczyny czy możecie polecić jakiegoś naprotechnologa że Śląska lub okolic?

    Moja instruktorka mówiła, że na Śląsku jakiś pediatra/lekarz rodzinny zrobił kurs naprotechnologii i odnosi niezłe sukcesy, ale nazwiska nie znam.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • Pilola Przyjaciółka
    Postów: 291 49

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 05:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    Pilola wzięłam karty i cykl po laparo trwał 26 dni a pierwszy normalny trwał 31 dni o dziwo, śluz plodny od 9dc do 19 dc czyli 11 dni 😀 kolejne 2wa cykle już klasyczne Ale z dobrym sluzem i 4ty udany.
    AISHHA dzięki 😉 min przyszedl wczodJ w 26 dniu, cyklu również 😉 czarny jak cholera, ale to 3 laparoskopia i po raz pierwszy nie wzięłam żadnej tabletki, brzuch w ogóle nie boli 😉 2lata temu pierwszy okres po laparo to była katorga, nie dość że taki obfity to tak bolal 😉

    Starania od 2016 r.
    3 laparoskopie+ histeroskopia
    Stwierdzona endometrioza 4 stopnia, liczne zrosty
    Mąż zdrowy - 12% prawidłowych plemników
    Naprotechnologia od 10.2018r.
    In vitro- styczeń 2020
    1 transfer- nieudany ( blastocysta 2AA)
    2 transfer - ciąża biochemiczna (blastocysta 1AA)
    II In vitro- wrzesień 2021 KRIOBANK
    1 transfer - nieudany ( blastocysta 2CC)
    brak zarodków...
  • Morska Autorytet
    Postów: 665 597

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krąsi wrote:
    Moja instruktorka mówiła, że na Śląsku jakiś pediatra/lekarz rodzinny zrobił kurs naprotechnologii i odnosi niezłe sukcesy, ale nazwiska nie znam.
    własnie znalazłam jakiegoś ale nie wiem czy to ten. A gdzieś dalej nawet? na początku wystarczy chyba kilka wizyt, to można dojeżdzać

  • niutek87 Autorytet
    Postów: 802 1985

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morska wrote:
    Przepraszam, że tak od razu wkraczamy na wątek ale czytam już Was od dłuższego czasu. Dziewczyny czy możecie polecić jakiegoś naprotechnologa że Śląska lub okolic?

    We Wrocławiu jest chyba poradnia, prowadzą ja siostry boremeuszki. I w jakimś innym mieście na Śląsku (chyba Zabrze, ale nie jestem pewna) też jest, bo widziałam na YouTube lekarz właśnie boremeuszke, która przedstawiała wyniki swojej pracy i konkretne przypadki leczone metoda naprotechnologii.

    201904271656.png

    202202171656.png

    [*] Aniołek 7tc 08.2017

    Starania od 08. 2013
    Leczenie napro od 03.2017😀
‹‹ 396 397 398 399 400 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ