X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne METODA NAPROTECHNOLOGI
Odpowiedz

METODA NAPROTECHNOLOGI

Oceń ten wątek:
  • Zoreczka86 Debiutantka
    Postów: 6 8

    Wysłany: 16 lipca 2019, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, mam pytanko bo nie wiem co robić, czy dzwonic i zawracać głowę TW. Czy jest sens iść na wizytę kontrolną po laparoskopii do Tomaszewskiego? Czy wy byłyście? Co on właściwie sprawdza bo boję się że pójdę na chwilkę, powie że wszystko ok i 500 zł się należy.... a jednak do najtańszych nie należy. Co robić?

    ▪33 lata
    ▪2 lata starań
    ▪naprotechnologia od 3.2018
    ▪nietolerancje-mleko, pszenica
    ▪Hashimoto, niedoczynność tarczycy
    ▪PCO
    ▪5.2019 laparoskopia - zrosty w macicy, niedrożne jajowody, endometrioza 1 st.- naprawione
  • aniołkowa_mama Autorytet
    Postów: 905 959

    Wysłany: 16 lipca 2019, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi TW mówił że nie trzeba i zaprosił do siebie we wrześniu

    Aishha lubi tę wiadomość


    Moje Aniołki 4tc i 13tc
    Córeczka ♥️👶 🌈 08.2020
    MTHFR_1298A-C w układzie homozygotycznym
    PAI-1 4G w układzie heterozygotycznym
    10.2018- zaczynamy z naprotechnologią
    05.2019- laparoskopia+histeroskopia
    09.2019- nietolerancje: m.in. mleko, jajka, pszenica, kukurydza
    28.11.2019- bHCG- 422,1 <3
  • Pilola Przyjaciółka
    Postów: 291 49

    Wysłany: 17 lipca 2019, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoreczka86 wrote:
    Cześć dziewczyny, mam pytanko bo nie wiem co robić, czy dzwonic i zawracać głowę TW. Czy jest sens iść na wizytę kontrolną po laparoskopii do Tomaszewskiego? Czy wy byłyście? Co on właściwie sprawdza bo boję się że pójdę na chwilkę, powie że wszystko ok i 500 zł się należy.... a jednak do najtańszych nie należy. Co robić?

    Ja nie byłam na kontroli u Tomaszewskiego. W pierwszym cyklu po laparoskopii zrobiła mi się torbiel krwotoczna i w sumie już byłam pewna że pojadę bo byłam umówiona ale TW podczas rozmowy telefonicznej powiedział że nie ma sensu kazał brac duphaston i tyle. Teraz torbiel jakby odrosła , nie do końca się wchłonęła i myślałam żeby jechać ale dałam sobie spokoj. Koleżanka która miała laparoskopię tego samego dnia i była ze mną w sali była wczoraj u Tomaszewskiego i okazało się że ma torbiel krwotoczną- przepisał luteinę na 2 miesiące, distreptazon i idzie na 2 tyg urlopu więc kazał iść do kogoś innego na kontrolne usg. Dziwi mnie jedna kwestia- skosił ode mnie 500 pln przed laparoskopią za samą wizytę z usg, bez żadnych badań a od tej dziewczyny owszem 500 pln ale robiła badania u niego do laparo... Teraz zapłaciła 300... sama nie wiem . Ale powiedział że torbiel krwotoczna robi się od niskiego progesteronu ;-) I to się zgadza bo mój w tamtym cyklu 7 dni po owu 9,5 ng ;-P

    Starania od 2016 r.
    3 laparoskopie+ histeroskopia
    Stwierdzona endometrioza 4 stopnia, liczne zrosty
    Mąż zdrowy - 12% prawidłowych plemników
    Naprotechnologia od 10.2018r.
    In vitro- styczeń 2020
    1 transfer- nieudany ( blastocysta 2AA)
    2 transfer - ciąża biochemiczna (blastocysta 1AA)
    II In vitro- wrzesień 2021 KRIOBANK
    1 transfer - nieudany ( blastocysta 2CC)
    brak zarodków...
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 17 lipca 2019, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilola ja też nie rozumiem tych cen, ja zapłaciłam 400 zł a dziewczyna przede mną z naszego forum 300 zł. Może on kasuje więcej od pacjentek TW? Bo jesteśmy bogate skoro się tam leczymy...kurna. No i zadawał pytania o pracę, wykonywany zawód mój i męża a potem bierze ile chce.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Pilola Przyjaciółka
    Postów: 291 49

    Wysłany: 17 lipca 2019, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    Pilola ja też nie rozumiem tych cen, ja zapłaciłam 400 zł a dziewczyna przede mną z naszego forum 300 zł. Może on kasuje więcej od pacjentek TW? Bo jesteśmy bogate skoro się tam leczymy...kurna. No i zadawał pytania o pracę, wykonywany zawód mój i męża a potem bierze ile chce.
    Co Ty ? No ta dziewczyna która ze mną leżała bo widac było że kase ma... Gucci itp... poza tym ona tez leczy się u TW i od niej wziął mnie... noż kurna... Ale oni się znają bo ona też z Białegostoku ;-) przerażające są te ceny, a ciekawe ile bierze jak się u niego ciąże prowadzi ...

    Starania od 2016 r.
    3 laparoskopie+ histeroskopia
    Stwierdzona endometrioza 4 stopnia, liczne zrosty
    Mąż zdrowy - 12% prawidłowych plemników
    Naprotechnologia od 10.2018r.
    In vitro- styczeń 2020
    1 transfer- nieudany ( blastocysta 2AA)
    2 transfer - ciąża biochemiczna (blastocysta 1AA)
    II In vitro- wrzesień 2021 KRIOBANK
    1 transfer - nieudany ( blastocysta 2CC)
    brak zarodków...
  • marlenqa31 Przyjaciółka
    Postów: 221 42

    Wysłany: 17 lipca 2019, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chodziłam do Tomaszewskiego dwa lata to coś wiem o jego cenach... są masakryczne.. cieszę się że mnie sam przekierował do TW skoro i tak mi nie pomógł.. Pamiętam jak wyszło, że mam HPV i musiałam przyjmować gardasil 3 razy zastrzyk po 800 zł, myślałam, że się poryczę.
    On ogólnie jest też trochę chirurgiem plastykiem i kiedyś oglądał moje wargi sromowe i stwierdził, że przypadłoby się je poprawić, żeby ładnie wyglądały- 5 tys miało to kosztować.
    Mąż stwierdził, że to akurat zbędny wydatek i przyznałam mu rację.

    2018- zaczynam przygodę z napro -PCOS, Hashimoto, helicobacter, nietolerancje pokarmowe
    2019-06 - luteina + Etruzil przez 3 cykle, glucophage XR
    2019-09 - Etruzil przez 3 cykle, duphaston od P+3, dostinex, wit D, wapno, glucophage XR
    2019-12 - Etruzil i Ovitrelle przez dwa cykle, Glucophage XR, Dostinex, witaminy, dieta
    2020-01 skierowanie na laparoskopię. 2020-03 laparoskopia i histeroskopia- niedrożne jajowody i zrosty w macicy
  • Zoreczka86 Debiutantka
    Postów: 6 8

    Wysłany: 17 lipca 2019, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedzi. Też zrezygnuję z tej wizyty, a i tak idę do TW 2 września to sprawdzi co trzeba.

    ▪33 lata
    ▪2 lata starań
    ▪naprotechnologia od 3.2018
    ▪nietolerancje-mleko, pszenica
    ▪Hashimoto, niedoczynność tarczycy
    ▪PCO
    ▪5.2019 laparoskopia - zrosty w macicy, niedrożne jajowody, endometrioza 1 st.- naprawione
  • aniołkowa_mama Autorytet
    Postów: 905 959

    Wysłany: 17 lipca 2019, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja u Tomaszewskiego zapłaciłam przed laparo ok 600 zł, ale z wizytą z USG 3d i badaniami (tzn jego nie było tylko jakiś inny lekarz, bo on na urlopie był).


    Moje Aniołki 4tc i 13tc
    Córeczka ♥️👶 🌈 08.2020
    MTHFR_1298A-C w układzie homozygotycznym
    PAI-1 4G w układzie heterozygotycznym
    10.2018- zaczynamy z naprotechnologią
    05.2019- laparoskopia+histeroskopia
    09.2019- nietolerancje: m.in. mleko, jajka, pszenica, kukurydza
    28.11.2019- bHCG- 422,1 <3
  • Pilola Przyjaciółka
    Postów: 291 49

    Wysłany: 18 lipca 2019, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniołkowa_mama wrote:
    Ja u Tomaszewskiego zapłaciłam przed laparo ok 600 zł, ale z wizytą z USG 3d i badaniami (tzn jego nie było tylko jakiś inny lekarz, bo on na urlopie był).

    Ja 500 zł beż żadnych badań ale w prezencie dostałam zwolnienie, o którym nawet nie wiedziałam ;-D

    Starania od 2016 r.
    3 laparoskopie+ histeroskopia
    Stwierdzona endometrioza 4 stopnia, liczne zrosty
    Mąż zdrowy - 12% prawidłowych plemników
    Naprotechnologia od 10.2018r.
    In vitro- styczeń 2020
    1 transfer- nieudany ( blastocysta 2AA)
    2 transfer - ciąża biochemiczna (blastocysta 1AA)
    II In vitro- wrzesień 2021 KRIOBANK
    1 transfer - nieudany ( blastocysta 2CC)
    brak zarodków...
  • Pilola Przyjaciółka
    Postów: 291 49

    Wysłany: 18 lipca 2019, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a bierzecie jakieś omega 3? Np. Mollersa? Tak oprócz tego co Wam przepisał TW.
    Wczoraj w aptece kupując leki farmaceutka zaczęła mnie umoralniać na temat diety, żebym sobie food detective zrobiła, żebym cukier, pszenicę i nabiał w ogóle odstawiła, poleciła jakieś omega 3 w płynie ale nawet nie wiem co już. Powiedziała że same kiszonki i naturalne probiotyki cale G dają i oczywiście poleciła probiotyki doustne... A TW na pierwszej już wizycie mówił że wszystkie te probiotyki, leki mogą jeszcze potęgować stan zapalny... Człowiek już głupieje.

    Starania od 2016 r.
    3 laparoskopie+ histeroskopia
    Stwierdzona endometrioza 4 stopnia, liczne zrosty
    Mąż zdrowy - 12% prawidłowych plemników
    Naprotechnologia od 10.2018r.
    In vitro- styczeń 2020
    1 transfer- nieudany ( blastocysta 2AA)
    2 transfer - ciąża biochemiczna (blastocysta 1AA)
    II In vitro- wrzesień 2021 KRIOBANK
    1 transfer - nieudany ( blastocysta 2CC)
    brak zarodków...
  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1437 1001

    Wysłany: 18 lipca 2019, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilola, ja biorę kwasy omega 3. Bardzo istotna jest kwestia stosunku kwasów omega 3 do omega 6 w naszym ciele. Wraz z dietą przyjmujemy bardzo dużo kwasów omega 6, a niestety niewiele lub prawie wcale omega 3. Przyjmuję 2000 jednostek dziennie. Firmy różne - po prostu jaka jest w aptece. Food detective wykrywa nietolerancje pokarmowe, koszt od 400 zł w górę.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 18 lipca 2019, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po laparo piłam codziennie z mężem tran Mollersa, najtaniej wychodzi w aptece internetowej w Lublinie Apteka Centrum. Robimy zapas 2-3butelek i teraz mąż będzie Od nowa zaczynał kurację pod koniec lata a ja tam sobie kupuję aktualnie Prenatal DHA. Jak masz spore zamówienie to dorzucaja coś gratis ;)

    Pilola lubi tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 18 lipca 2019, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy któraś z Was wie ile Tomaszewski ma lat? 😁

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Pilola Przyjaciółka
    Postów: 291 49

    Wysłany: 19 lipca 2019, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    Dziewczyny czy któraś z Was wie ile Tomaszewski ma lat? 😁

    Ta dziewczyna która ze mną leżała w klinice i go zna mówiła, że jest po 40 ale nie dużo, że ma córkę ale czy żonę to chyba nie tylko partnerkę ;-) Mi tam on na ten wiek nie wygląda... Podobno jego brat też jest ginekologiem i pracuje w tej klinice ale gdzie przyjmuje to nie wiem bo obstawiam,że nie Tomaszewski Medical Center.

    Starania od 2016 r.
    3 laparoskopie+ histeroskopia
    Stwierdzona endometrioza 4 stopnia, liczne zrosty
    Mąż zdrowy - 12% prawidłowych plemników
    Naprotechnologia od 10.2018r.
    In vitro- styczeń 2020
    1 transfer- nieudany ( blastocysta 2AA)
    2 transfer - ciąża biochemiczna (blastocysta 1AA)
    II In vitro- wrzesień 2021 KRIOBANK
    1 transfer - nieudany ( blastocysta 2CC)
    brak zarodków...
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 19 lipca 2019, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilola wrote:
    Ta dziewczyna która ze mną leżała w klinice i go zna mówiła, że jest po 40 ale nie dużo, że ma córkę ale czy żonę to chyba nie tylko partnerkę ;-) Mi tam on na ten wiek nie wygląda... Podobno jego brat też jest ginekologiem i pracuje w tej klinice ale gdzie przyjmuje to nie wiem bo obstawiam,że nie Tomaszewski Medical Center.
    bo moja kolezanka sprzecza sie, że on ma 34 lata...nie wierze :) no i jej mowil ze ma 16letniego syna ale co do żony to rzeczywiscie cos mowila ze to chyba partnerka. Ploty ploteczki hehe :D

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • marlenqa31 Przyjaciółka
    Postów: 221 42

    Wysłany: 19 lipca 2019, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest po 40 na bank, bo moja znajoma się uczyła z nim w liceum. Co do córki to wiem, że ma, a opowiadał mi o żonie i mówił o niej żona - nie partnerka. Ale to było rok temu- może coś się zmieniło :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lipca 2019, 10:28

    2018- zaczynam przygodę z napro -PCOS, Hashimoto, helicobacter, nietolerancje pokarmowe
    2019-06 - luteina + Etruzil przez 3 cykle, glucophage XR
    2019-09 - Etruzil przez 3 cykle, duphaston od P+3, dostinex, wit D, wapno, glucophage XR
    2019-12 - Etruzil i Ovitrelle przez dwa cykle, Glucophage XR, Dostinex, witaminy, dieta
    2020-01 skierowanie na laparoskopię. 2020-03 laparoskopia i histeroskopia- niedrożne jajowody i zrosty w macicy
  • aniołkowa_mama Autorytet
    Postów: 905 959

    Wysłany: 19 lipca 2019, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Około 43 lat ma ;) (aniolkowa- biuro detektywistyczne sp. z o.o. ;) )- studiował 1994-2000 ;)
    Mi przed laparo mówił coś że żona i córka mu zawsze w polonezie zasypiają bo ma takie miękkie siedzenia ;)


    Moje Aniołki 4tc i 13tc
    Córeczka ♥️👶 🌈 08.2020
    MTHFR_1298A-C w układzie homozygotycznym
    PAI-1 4G w układzie heterozygotycznym
    10.2018- zaczynamy z naprotechnologią
    05.2019- laparoskopia+histeroskopia
    09.2019- nietolerancje: m.in. mleko, jajka, pszenica, kukurydza
    28.11.2019- bHCG- 422,1 <3
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 19 lipca 2019, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniołkowa_mama wrote:
    Około 43 lat ma ;) (aniolkowa- biuro detektywistyczne sp. z o.o. ;) )- studiował 1994-2000 ;)
    Mi przed laparo mówił coś że żona i córka mu zawsze w polonezie zasypiają bo ma takie miękkie siedzenia ;)
    W polonezie?? 😂 dobre sobie. To ja nie wiem skąd ten syn się wziął w opowieściach 😉

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Pilola Przyjaciółka
    Postów: 291 49

    Wysłany: 20 lipca 2019, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrote:
    W polonezie?? 😂 dobre sobie. To ja nie wiem skąd ten syn się wziął w opowieściach 😉
    I Porsche, którym mi się chwalił 😁 dziewczyny mierze w tym cyklu temperaturę od 1dc i dziś jest skok i się zastanawiam czy owu dziś czy była wczoraj? Różne są opinie, według moich obserwacji to wczoraj a u nas zero współżycia wczoraj... Nic, instruktorka mówiła że nawet w p+3 para wspolzyla i przez jedno wspolzycie w tym miesiącu przy potwierdzone monitoringiem owulacji zaszła w ciążę w p+3... Jak to możliwe skoro komórka żyje 24 h nie wiem..

    Starania od 2016 r.
    3 laparoskopie+ histeroskopia
    Stwierdzona endometrioza 4 stopnia, liczne zrosty
    Mąż zdrowy - 12% prawidłowych plemników
    Naprotechnologia od 10.2018r.
    In vitro- styczeń 2020
    1 transfer- nieudany ( blastocysta 2AA)
    2 transfer - ciąża biochemiczna (blastocysta 1AA)
    II In vitro- wrzesień 2021 KRIOBANK
    1 transfer - nieudany ( blastocysta 2CC)
    brak zarodków...
  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1437 1001

    Wysłany: 20 lipca 2019, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Owulacja była wczoraj. Owulacja to uwolnienie komórki jajowej. Tempka skacze już po tym uwolnieniu.

    Peak to nie to samo co owulacja, tak dla przypomnienia. I napro co do zasady nie bierze pod uwagę tempki.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
‹‹ 402 403 404 405 406 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ