X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Moja historia
Odpowiedz

Moja historia

Oceń ten wątek:
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 18 marca 2014, 00:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dwa do in vitro - raczej wiekszosc z tych badan maz tez bedzie musial przejsc jak cos :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 18 marca 2014, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki :)

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2014, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie popieram aborcji, ale rozumiem taka deycyję. Różnie w zyciu bywa, mozna mowic ja na Twoim miejscu tak bym nie zrobila, ale majac lat 17, bez oparcia, to jest bardzo ciezko. My tu nie jestesmy sedziami, wiadomo, kazda ma swoje zdanie, ale dla Ciebie ta decyzja byla na pewno najwieksza kara w perspektywie czasu. Zycze Ci powodzenia :) i spokoju.

  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 18 marca 2014, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikt nie "popiera" aborcji (może oprócz psychopatów, ale to inna bajka). Dlatego mnie zawsze wkurzają określenia typu "zwolennicy aborcji" albo "X jest pro-aborcyjne".

    To, co mnie uderza w Twojej historii, to fakt, że Ty, jako kobieta, jako ofiara działania niedojrzałego faceta i systemu który w najtrudniejszej dla Ciebie chwili zawiódł po całości, ponosisz największe konsekwencje tego co się stało - zarówno psychiczne jak i (być może) fizyczne. A on? Faceci nie muszą ponosić konsekwencji swoich czynów. Spłynęło to po nim jak po kaczce. Takie jest nastawienie wymiaru sprawiedliwości (kobiety się ściga za pomocnictwo w przestępstwie, a ich partnerzy często się wymigują, bo przecież nie wiedzieli), wszelkich przewodników duchowo-psychicznych, społeczeństwa.

    Cieszę się, że znalazłaś oparcie w bliskich. Tu masz bardzo wiele szczęścia.

    Natomiast co do faktów, to mi się wydaje, że największe konsekwencje wywołuje aborcja mechaniczna. Środki farmakologiczne mogą namieszać w hormonach, ale to powinno wynikać z badań tak czy siak. Jeśli chcesz mieć pewność spróbuj się zapisać na konsultację do nie-swojego gina (pójdziesz raz i porzucisz) albo zadaj anonimowe pytanie na którymś z portali medycznych.

    Z tego co pisałaś powyżej o badaniach (choć ekspertem na pewno nie jestem) to problem jest po stronie męskiej. Trzymam kciuki, że wszystko się ułoży i już niedługo zostaniecie obdarzeni pięknym, zdrowym bobasem.

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2014, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justeck niekoniecznie zaraz psychopata, psychopata to robi dziecko a pozniej zabija-patrz matka Madzi. Natomiast sa kobiety, ktore nie chca miec dzieci i w sumie chyba lepiej jakby zrezygnowala z dziecka na wczesnym etapie niz pozniej miałoby cierpiec i byc duszone.

  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 18 marca 2014, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aszka, nie zrozumiałyśmy się, nie chodzi mi o to, że osoby dopuszczające się aborcji są psychopatami. Chodzi mi o to, że nikt nie popiera aborcji w sensie chęci propagowania jej, czy zachęcania do jej stosowania w sytuacjach, które tego nie wymagają. Nawet osoby, które nie uważają zarodka za człowieka zgodzą się, że przypadki aborcji należy ograniczyć do niezbędnego minimum, choćby ze względu na zdrowie matki.

    Podsumowując, pisząc o "psychopatach" miałam na myśli osoby, które postrzegają aborcję jako coś pozytywnego samo w sobie. Zresztą z reszty mojej wypowiedzi powinno wynikać, że jestem daleka od potępiania kobiet, które takie rozwiązanie wybierają.

    Tamka lubi tę wiadomość

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • Tamka Autorytet
    Postów: 3359 3280

    Wysłany: 18 marca 2014, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem, co ma na myśli Justeck i zgadzam się z nią w 100%

    propagowanie to inaczej rozpowszechnianie, reklama wręcz

    myślę, że kobiet, które z lekkim sercem podchodzą do aborcji, jest jakiś skrajny ułamek, tak samo, jak kobiet w typie matka Madzi, jest skrajny ułamek

    dla większości to pewnie wielki osobisty dramat, spowodowany różnorakimi okolicznościami, dramat tym większy, że często ukrywany i przeżywany w samotności, którego nie mam prawa oceniać

    tak czy siak, to nie miejsce na tego typu światopoglądowe dyskusje, jesteśmy tu po to żeby się wspierać w walce o dzidziusia, natomiast każda ma jakąś historię, mniej lub bardziej dramatyczną i powinna liczyć na wsparcie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2014, 12:43

    nzjds65gs3bzr1jb.png
    *******Gang 18+*******
    PL (WRO)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2014, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justeck :) a to tak sie zgodze. Niemniej kazdy ma prawo wyboru, to jego sumienie.
    Tamka oczywiscie, nikt nie jest idealny :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2014, 12:57

  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 18 marca 2014, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    POLKOSIA popieram ANIĘ :) u też usg jąder po kiepskich wynikach nasienia było jedną z pierwszych rzeczy jaką musieliśmy zrobić.
    potem wszelkie badania hormonów
    i te markery na nowotwór...próby wątrobowe ale to inna bajka....
    na razie do androloga nie idziemy bo mamy w okolicy fajnego urologa....
    po kolejnym badaniu nasienia już pojedziemy do kliniki w zależności jakie te badania wyjdą.
    nie załamuj się, wiem że Ci jest ciężko, jak każdej znas ale wierzę że się szybciutko do kupy zbierzecie i razem przejdziecie przez to:)

    wspieram Cię <3

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 18 marca 2014, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za wszystkie dobre słowa! To dla mnie bardzo ważne.

    Robotka1, a powiedz mi, urolog też może zlecić te wszystkie badania? USG, hormony etc.? Bo my w Medicover urologa mamy w abonamencie, to by wyszło taniej niż prywatnie u androloga wszystko robić.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 18 marca 2014, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak tak, wszystko może wam urolog zlecić....my w sumie zrobiliśmy większośc prywatnie ale urolog coś tam dorzucił.
    zapytajcie go....
    ja odkąd latam po lekarzach jak z pęcherzem to się nie czaję, pytam o wszystko...dużo mi to ułatwia, no i trochę w kieszeni zaoszczędziłam;)

    urolog i androlog są od męskich spraw-powiedz jaki macie problem i poproś o skierowanie na badania i wymień mu jakie was interesują:)

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 19 marca 2014, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super, dzięki za info, mąż już zapisany :) Tak czy siak idziemy w poniedziałek (mój 12dc) do kliniki, bo lekarz chce zobaczyć mój pęcherzyk i wyniki badań. Może coś więcej powie, może jakiś inny sposób poza In Vitro...

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • inka84 Autorytet
    Postów: 640 416

    Wysłany: 19 marca 2014, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na temat nasienia sie nie wypowiem, bo temat mi obcy, ale zycze sukcesu i zdrowego bobasa :-)

    Aborcja, w sumie nigdy nie wyrazalam swojej opinii na ten temat, bo nie wiem czy sama nadążam za swoim tokiem myslenia.
    Osobiscie nie jestem ZA aborcją ponieważ ja bym sie jej nie poddala (zaszlam w ciaze w wieku 18 lat). Ale nie jestem też PRZECIWKO, gdyz są rożne sytuacje zyciowe. Któras z dziewczyn przypomniala historie naszej upadlej gwiazdeczki medianej Katarzyny W. I tu wyraze sie wprost, jesli kobieta nie chce dziecka to lepiej by je usunela na samym poczatku niz potem mordowala. Zagorzaly przeciwnik aborcji powie "ale moze urodzic i oddac bez zadnych konsekwencji". Oczywiscie, ze moze, ale czy ktokolwiek ma prawo kazać kobiecie chodzic z brzuchem jesli ona tego nie chce? To nam rosnie brzuch, to my czujemy sie lepiej lub gorzej, czujemy ruchy dziecka. Nie kazda kobieta tego pragnie i czy w zwiazku z tym ma zyc w celibacie? A czy dziecko w lonie matki, ktora je nienawidzi od pierwszej chwili gdy swiadomie zaistnialo w jej zyciu pije pali bierze leki o mozliwym dzialaniu teratogennym to jest ok, bo sie nie wyskrobala?
    Jak napisalam na wstepie, nie jestem za aborcją bo sama bym jej nie dokonala, ale sa sytuacje w zyciu kiedy kobieta ma usprawiedliwienie.

    Autorko przykro mi, ze dalas sie zaszczuc, szkoda, ze nie zaufalas mamie, ale bedac mlodo w ciazy wiem czego sie balam najbardziej gdy powiadomie rodzicow o ciazy z chlopakiem, ktorego nienawidzili (slusznie jak sie potem dowiedzialam)...balam sie zobaczyc w ich oczach jak bardzo ich zawiodlam i to niestety zobaczylam. Boli do dzis dzien. Gdyby moj owczesny partner byl przeciwko ciązy jest mozliwe, ze podjelabym taka sama decyzje jak Ty, nie wiem, ciesze sie, ze jednak nie przeszlo mi to przez mysl. Trzymaj sie i nie zadreczaj, teraz nie ma to juz sensu, tylko sie katujesz.

    ganndqk39u0k0xj0.png

    dxgi2rintqxgfhf2.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ