X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne My się wciąż nie poddajemy 💪🏼 w lutym tulić Cię będziemy 👣
Odpowiedz

My się wciąż nie poddajemy 💪🏼 w lutym tulić Cię będziemy 👣

Oceń ten wątek:
  • MarzycielkaMadzik Przyjaciółka
    Postów: 112 138

    Wysłany: 5 czerwca, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jadzia19 wrote:
    Oczywiście, że można 🤗 kiedy będziesz testować i czy wpisać Cię w nasz kalendarz?
    Testować będę 9.06 i proszę o wpisanie 😁

    AnitaK lubi tę wiadomość

  • Jadzia19 Autorytet
    Postów: 517 784

    Wysłany: 5 czerwca, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frutellka wrote:
    AMH w przeliczeniu ponad 5 więc wynik ok, choć może lekko wpadać w PCOS; USG piersi sama sobie ogarnełam; ale Klinika też może Cię skierować. MUCHA nie są refundowane możesz je zrobić albo u swojego lekarza; albo w placówce diagnostyki panel urogenitalny - tylko musisz szukać takiej które pobierają wymazy czyli mają punkt położnych ;) Narazie u Ciebie jak coś wyjdzie to mąż też;)

    Dzięki. U mnie jest obraz drobnych pęcherzyków w USG już w pierwszych dniach cyklu i kiedyś moja ginekolog podejrzewała PCOS ale nie ma żadnych zaburzeń w hormonach i od 02.2023 miałam tylko jeden cykl bezowulacyjny więc ona wykluczyła PCOS na tej podstawie.

    Trzy maluchy czekają na feriach ❄️❄️❄️
  • Paula6432 Przyjaciółka
    Postów: 74 81

    Wysłany: 5 czerwca, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego wszystkiego tak zarąbałam się w akcji, żeby wszystko połapać w tym cyklu, że tylko Was czytam a sama zapomniałam się wpisać 😅 proszę wpisać mnie na testowanie 25.06 🤞🏼

    monii00, JoKoKoJo, BillieJean lubią tę wiadomość

    '98👩‍🔬👨‍🔬🐱

    Starania od 6.2023
    Regularne cykle 29-31 dni
    Ciąża biochemiczna 6/7.2023 - 5t

    06.2024 AMH 11,6 ng/ml
  • PaulaG Autorytet
    Postów: 1127 981

    Wysłany: 5 czerwca, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnitaK wrote:
    Ja w obu ciążach, w terminie @ miałam progesteron 17 i dostawałam 2x1 Duphaston. Obie ciąże książkowe.

    Ja dwa razy poroniłam. Mówili ze przez zbyt wysokie tsh.
    Jak zaszłam w kolejna ciążę progesteon mialam 22 i tak miałam plamienia krwawienia luteina szpitale.

    AnitaK lubi tę wiadomość

    🇮🇪
    IO, niedoczynność tarczycy, arytmia,
    28cs - 05.2018 👱‍♂️🥰
    1 cs - 09.2019👱‍♀️🥰
    6cs ⏸️ zdrowy bobas 🥰
    Usg 2 września szpital
    preg.png
  • Flora1234 Przyjaciółka
    Postów: 77 125

    Wysłany: 5 czerwca, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, to jak weszły suplementy, to mi wczoraj przyszła paczuszka i musiałam sobie to jakoś rozpisać, co z czym i kiedy brać, może spojrzycie?

    Zrzut-ekranu-71.png

    Mój cel to przede wszystkim poprawa gospodarki żelazowej, podniesienie witaminy D i wsparcie dla jelitek ;p Omegamed będę zamieniać na fertistim, ale mam jeszcze do wykończenia opakowanie.

    Kilkuletnie starania

    Indywidualne wizyty u różnych specjalistów
    Diagnostyka w poradni leczenia niepłodności NFZ
    W trakcie diagnostyki w nurcie przyczynowego leczenia niepłodności (napro)

    Ona 31
    hormony w normie
    niedrożność jednego jajowodu

    On 36
    obniżone parametry nasienia, poprawione suplementacją
    morfologia 2% (ale w przeliczeniu na ilość w normie)
    _______
    październik '23 - HSG, prawy niedrożny
    lipiec '24 - histeroskopia, planowane usunięcie polipa trzonu macicy
  • Frajda Ekspertka
    Postów: 142 258

    Wysłany: 5 czerwca, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) byłam dzisiaj na badaniach proga i estradiolu 7 dpo przy okazji badań tarczycowych na zbliżającą się wizytę u endo.
    Progesteron 19,53 ng/ml
    Estradiol 184 pg/ml
    Myślicie, że OK?

    Jadzia19, JoKoKoJo, Kinia92, AnitaK lubią tę wiadomość

    90&92
    Starania o pierwsze🤱 od I 2022
    🍀🤞🏻
  • MimiM29 Autorytet
    Postów: 396 570

    Wysłany: 5 czerwca, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduje @ 🫣🫣 może zdążę zatestować jeszcze w czerwcu 😅

    W sumie fajnie, ziółka działają, cykl się skrócił do 31 dni 🥳

    Teraz czekam, aby zapisać się po okresie do nowego ginekologa, zobaczę co zaproponuje ;)

    W lipcu 2025 biorę ślub i chciałabym się wyrobić z ciążą i porodem przed 💒😂 jak się nie wyrobie to będzie kilka miesięcy przerwy aby nie rodzic w trakcie ceremonii 😂

    Będzie ok 🔥

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca, 16:49

    Jadzia19, Frajda, monii00, BillieJean, AnitaK lubią tę wiadomość

    Starania od : 10.2021
  • Jadzia19 Autorytet
    Postów: 517 784

    Wysłany: 5 czerwca, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frajda wrote:
    Hej dziewczyny :) byłam dzisiaj na badaniach proga i estradiolu 7 dpo przy okazji badań tarczycowych na zbliżającą się wizytę u endo.
    Progesteron 19,53 ng/ml
    Estradiol 184 pg/ml
    Myślicie, że OK?

    Fajny progesteron. Z kalkulatora wychodzi dobrze chociaż blisko dominacji estrogenowej. Zbadaj sobie jeszcze za jakiś czas, bo ja też miałam takie graniczne a w ostatnim cyklu już wyszła dominacja estrogenowa. 😉

    Frajda lubi tę wiadomość

    Trzy maluchy czekają na feriach ❄️❄️❄️
  • Flora1234 Przyjaciółka
    Postów: 77 125

    Wysłany: 5 czerwca, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Missi wrote:


    Miłego beztroskiego dnia!
    Ja lecę w poszukiwaniu sukni ślubnej 🫡

    Missi, ach zazdroszczę tego dreszczyku emocji! Powodzenia! My w tym roku 5 rocznica ślubu, bardzo dobrze to wspominam <3 Zdradź trochę jakie plany weselne ;)

    Jadzia19, Missi, monii00 lubią tę wiadomość

    Kilkuletnie starania

    Indywidualne wizyty u różnych specjalistów
    Diagnostyka w poradni leczenia niepłodności NFZ
    W trakcie diagnostyki w nurcie przyczynowego leczenia niepłodności (napro)

    Ona 31
    hormony w normie
    niedrożność jednego jajowodu

    On 36
    obniżone parametry nasienia, poprawione suplementacją
    morfologia 2% (ale w przeliczeniu na ilość w normie)
    _______
    październik '23 - HSG, prawy niedrożny
    lipiec '24 - histeroskopia, planowane usunięcie polipa trzonu macicy
  • Jadzia19 Autorytet
    Postów: 517 784

    Wysłany: 5 czerwca, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz mi tak jeszcze przyszło do głowy czy do badania USG piersi miał znaczenie dzień cyklu? Cos mi się kojarzy ale nie jestem pewna jak to było.

    Trzy maluchy czekają na feriach ❄️❄️❄️
  • Hibiskus Autorytet
    Postów: 334 307

    Wysłany: 5 czerwca, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinia92 wrote:
    Aaa, to ja mam za grube. Szukam naturalnych sposobów żeby je trochę ograniczyć w rośnięciu :D Lekarz mówił, że w przyszłym cyklu da leki na to endometrium, ale wolałabym coś podziałać naturalnie najpierw...

    Hibiskus! Wróciłaś! A zastanawiałam się gdzie uciekłaś ;) Jak się udały wakacje?

    Wróciłam, wróciłam, chociaż jak nam się nie udało w maju to miałam załamke, byłam bezsilna. No ale wyjechaliśmy na planowany wyjazd i odzyskałam siły i zaczynamy nowy cykl. Na wyjeździe było super, naladowalam baterie i mam siłę wrócić do starań. Ale daje sobie ostatni cykl stymulowany (3) i w lipcu idę na sprawdzenie drożności i kończę ze stymulacją, bo się obawiam, że sobie tylko bardziej zaszkodzę. Zostawię suplementy i może pójdę do dietetyka. Taki jest plan na wakacje :)

    BillieJean, Jadzia19, Kinia92, Frajda lubią tę wiadomość

    Starania o pierwsze👶

    ✅PCOS --> brak regularnych miesiączek, brak owulacji

    ✅Pierwszy cykl stymulowany--> ❎
    ✅Drugi cykl stymulowany--> ❎
    ✅ Trzeci cykl stymulowany --> ❓
    Pierwszy monitoring - 10 dc - 10.06 - jajniki drobnopecherzykowe
    11-16.06 - zastrzyki Fostimon
    17.06 - drugi monitoring

    🌼 Pozostałe leki/ suple: Formetic (metformina), Dostinex (raz w tyg.), Fertistim, Wit. D, Omega 3, Wiesiołek
  • siesiepy Autorytet
    Postów: 5800 11162

    Wysłany: 5 czerwca, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frajda wrote:
    Hej dziewczyny :) byłam dzisiaj na badaniach proga i estradiolu 7 dpo przy okazji badań tarczycowych na zbliżającą się wizytę u endo.
    Progesteron 19,53 ng/ml
    Estradiol 184 pg/ml
    Myślicie, że OK?
    Moja gin mówi, że prog powinien być powyżej 20 najlepiej, ale u Ciebie jest całkiem blisko.
    Estradiol powyżej 160 jest ok (ale też nie za wysoko żeby nie było dominacji).
    Progesteron jest wydzielany pulsacyjnie, ale faktycznie dobrze byłoby zbadać raz jeszcze, żeby zobaczyć czy nie skłaniasz się w kierunku dominacji estrogenowej.

    Jadzia po @ ale przed owu, bo potem cycki nabrzmiewają, są pełne różnych torbielek, które po @ się wchłaniają oczywiście.

    Jadzia19, Frajda lubią tę wiadomość

    ♀️28
    ◾PCOS - długie cykle, często bezowulacyjne;
    mała tarczyca i niedoczynność;
    ◾01.2024 LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV) - kontrola NILM
    ◾PAI hetero, MTHFR C677 hetero - acard i heparyna 💉
    ◾7.2024 puste jajo płodowe + nierozwijający się pęcherzyk - IV stymulacja 💔💔

    ♂️ 33
    ◾HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności

    ⏳kariotypy
    🔜 stymulacje, HSG

    "Do you ever get a little bit tired of life?
    Like you're not really happy but ya don't wanna die.
    Like you're hanging by a thread 'cause you gotta survive.
    'Cause you gotta survive." ❤️‍🩹👎
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 856 1095

    Wysłany: 5 czerwca, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jadzia19 wrote:
    Teraz mi tak jeszcze przyszło do głowy czy do badania USG piersi miał znaczenie dzień cyklu? Cos mi się kojarzy ale nie jestem pewna jak to było.
    Mi gin mówił ,że w czasie okresu najlepiej właśnie przez to, że biust jest wtedy taki .. miękki 😅 a później się napina, może być zaburzony obraz podczas owulacji i rozszerzają się węzły chłonne w pachach itd

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca, 17:40

    Jadzia19 lubi tę wiadomość

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • Frutellka Autorytet
    Postów: 4698 5728

    Wysłany: 5 czerwca, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jadzia19 wrote:
    Teraz mi tak jeszcze przyszło do głowy czy do badania USG piersi miał znaczenie dzień cyklu? Cos mi się kojarzy ale nie jestem pewna jak to było.
    Można niby robić w każdym ale najlepiej w pierwszej połowie, a co do PCOS to trzeba obserwować bo są różne fenotypy, u mnie gospodarka hormonalna ładna, a PCOS niestety jest zobaczymy czy nie doprowadzi do hiperki przy stymulacji do IVF;)

    Jadzia19 lubi tę wiadomość

    “Życie stawia przed Tobą wymagania na miarę sił, które posiadasz. Możliwy jest tylko jeden bohaterski czyn: nie uciec.”

    4.09.2024 r. - transfer blastki
    12.09.2024 r. - beta HCG 50,27 mIU/ml - zostań z Nami proszę! (po Zivafert i Ovitrelle) Progesteron 128 ng/ml
    14.09.2024 r. - beta HCG 56,41; Progesteron 121 ng/ml
    17.09.2025 r. - beta HCG 200,42; Progesteron 108,6 ng/ml

    ❄️- czeka na Nas na zimowisku;)
  • Treaclynat Ekspertka
    Postów: 137 247

    Wysłany: 5 czerwca, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flora1234 wrote:
    O, to jak weszły suplementy, to mi wczoraj przyszła paczuszka i musiałam sobie to jakoś rozpisać, co z czym i kiedy brać, może spojrzycie?

    Zrzut-ekranu-71.png

    Mój cel to przede wszystkim poprawa gospodarki żelazowej, podniesienie witaminy D i wsparcie dla jelitek ;p Omegamed będę zamieniać na fertistim, ale mam jeszcze do wykończenia opakowanie.


    Czytałam, że warto łączyć magnez z witaminą D, bo wspomaga jego wchłanianie:)

    1993
    5 cs
  • ellevv Autorytet
    Postów: 986 920

    Wysłany: 5 czerwca, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Missi wrote:
    Trzymam kciuki i nie puszczam za wszystkie testujące!

    U mnie aktualizacja co do śluzu. Już się zaczyna śluz plodny (10dc.) I to co mogę już z pewnością powiedzieć to olej z wiesiołka zadziałał! To mój pierwszy cykl z nim. Śluz jest bardzo wodnisty i czuję że dopiero się rozkręca. Takiego chyba nie mialam jeszcze.
    Dodatkowo chyba dziś kupię tą ACC optima o której dziewczyny pisały.


    Miłego beztroskiego dnia!
    Ja lecę w poszukiwaniu sukni ślubnej 🫡


    Bierzesz jako olej czy w tabletkach? Zastanawiam się nad tym i sama nie wiem

    PCOS, hiperinsulinizm?, nadwaga, depresja, pod kontrolą onkologa

    🔹️badanie progesteronu za tydzień
    🔹️do oddania krew w 3dc : SHGB, testosteron, estradiol, FSH, LH, TSH
    🔹️wizyta w listopadzie u ginekologa

    🔹️ starania od 02.2024

    🔸️ 07.2020 👨‍👩‍👦💙

    🔸️ 29.11.2019 - serducho ❤
    🔸️ 20.11.2019 - widać kropkę 🥰
    🔸️ 13.11.2019 - beta 228
    🔸️ 13.11.2019 - dwie kreski ⏸️

    🔸️ 04.2018 - nowotwór 🦀
  • Missi Autorytet
    Postów: 656 855

    Wysłany: 5 czerwca, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ellevv wrote:
    Bierzesz jako olej czy w tabletkach? Zastanawiam się nad tym i sama nie wiem

    Wcześniej wcześniej brałam w tabletkach i nie wiem może za mało bo nie czułam żadnej różnicy.
    W tym cyklu od pierwszego dnia okresu biorę po sporej łyżce oleju w płynie codziennie rano przed śniadaniem. Trzymam go w lodówce po otwarciu.
    Mam zamiar brać go do owulacji i potem odstawić a potem od nowa

    Walka o pierwsze dziecko
    ♀️ 31l. ♂️ 42l.
    ✅️AMH 2,25 ng/ml (10.06.2024)
    ✅️Parametry nasienia bardzo dobre

    ☑️08.2024 Cb💔
    ✅️07.2024 cykl z Lamettą ⏸️ z niedrożnego jajowodu
    ☑️04.2024-06.2024 Clo/Lametta ❌️
    ☑️ 💔17.04.2023 Poronienie zatrzymane
    ✅️20.03.2023 ⏸️
    (zajście w ciąże naturalne po 6cs.)

    U mnie:
    ☑️Niedrozność prawego jajowodu (sono-HSG)
    ☑️Trombofilia wrodzona hetero+ mutacja Mthfr homo
    ✅️Tarczyca,hormony,witaminy,
    morfologia, naturalne owulacje

    🔜 Laparoskopia diagnostyczna 21.10
    🔜 badanie fragmentacji DNA +test HBA nasienia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 czerwca, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ja znowu z pytaniem o dupka…
    Jestem jakaś słaba, śluzu nie ma od czasu do czasu wyleci ze mnie dużo mlecznego a takto sucho, zrobiła mi się wysypka na nodze na jednej w trzech miejscach.. czuję się jakbym była pijana czy siedzę czy stoję to mogą być skutki uboczne ? Zaczęło się z 5 dni od brania go
    Brałam kiedyś luteinę i nie miałam takich akcji..

    Kinia92 lubi tę wiadomość

  • Kinia92 Autorytet
    Postów: 360 429

    Wysłany: 5 czerwca, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominika331122 wrote:
    Hej dziewczyny, ja znowu z pytaniem o dupka…
    Jestem jakaś słaba, śluzu nie ma od czasu do czasu wyleci ze mnie dużo mlecznego a takto sucho, zrobiła mi się wysypka na nodze na jednej w trzech miejscach.. czuję się jakbym była pijana czy siedzę czy stoję to mogą być skutki uboczne ? Zaczęło się z 5 dni od brania go
    Brałam kiedyś luteinę i nie miałam takich akcji..
    Hej, przepraszam, przez przypadek polubiłam. Po progesteronie tsk może być, ale jak dostajesz wysypkę to chyba trzeba skonsultować to z ginem. Może trzeba zmienić na inny ;)

    Dziewczyny, kiedy odstawiacie progesteron ? 10 dpo po białym teście? Mój gin kazal mi brac do dnia przewidzianej miesiączki z negatywna beta. I tak się zastanawiam, że to na bank przesunie mi miesiączkę i wydłuży faze lutealna.

    Jadzia19 lubi tę wiadomość

    10 cs 👶

    02.2020 👧
    08.2021 👼

    03.2024
    LH 12,6
    FSH 10,4
    AMH 0,53

    05.2024 dieta i zmiana supli
    09.2024 badania na pasożyty + powtórka badań hormonalnych 🤞
    09.2024 wizyta u nowego lekarza
  • Hibiskus Autorytet
    Postów: 334 307

    Wysłany: 5 czerwca, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinia92 wrote:
    Hej, przepraszam, przez przypadek polubiłam. Po progesteronie tsk może być, ale jak dostajesz wysypkę to chyba trzeba skonsultować to z ginem. Może trzeba zmienić na inny ;)

    Dziewczyny, kiedy odstawiacie progesteron ? 10 dpo po białym teście? Mój gin kazal mi brac do dnia przewidzianej miesiączki z negatywna beta. I tak się zastanawiam, że to na bank przesunie mi miesiączkę i wydłuży faze lutealna.

    Moja gin każe mi brać przez 10 dni, ale to wychodzi zawsze przed dniem spodziewanej @ dlatego w tym cyklu zrobiłam badanie z krwi w dzień, w którym miałam odstawić, żeby mieć pewność, że nic nie zrobię. Jeśli będziesz brała do dnia @ to na pewno Ci wydłuży fazę lutealną, a wiem jak istotne jest, żeby zacząć nowy cykl. Ja bym poszła na badanie z krwi 10dpo, wtedy beta powinna już wyjść. Przecież jak robimy po kilka testów to koszt wychodzi w zasadzie taki sam, a nie ma żadnych niedopowiedzeń, jak w przypadku testów

    Kinia92 lubi tę wiadomość

    Starania o pierwsze👶

    ✅PCOS --> brak regularnych miesiączek, brak owulacji

    ✅Pierwszy cykl stymulowany--> ❎
    ✅Drugi cykl stymulowany--> ❎
    ✅ Trzeci cykl stymulowany --> ❓
    Pierwszy monitoring - 10 dc - 10.06 - jajniki drobnopecherzykowe
    11-16.06 - zastrzyki Fostimon
    17.06 - drugi monitoring

    🌼 Pozostałe leki/ suple: Formetic (metformina), Dostinex (raz w tyg.), Fertistim, Wit. D, Omega 3, Wiesiołek
‹‹ 21 22 23 24 25 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ