X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne My się wciąż nie poddajemy 💪🏼 w lutym tulić Cię będziemy 👣
Odpowiedz

My się wciąż nie poddajemy 💪🏼 w lutym tulić Cię będziemy 👣

Oceń ten wątek:
  • grazka0022 Autorytet
    Postów: 1072 2176

    Wysłany: 5 czerwca, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zimozielona wrote:
    Popieram w pełni. Po HSG dalej planowane są badania. Kolejne. Ale poprosił mnie żebym nie fiksowała aż tak przez wakacje żeby też głowa odpoczęła. I owszem śledzę owulke teraz ale odstawiłam milion supli i też już doczekać się nie mogę testowania. Ale nie jest to takie rozwalające głowę. Jak się nie uda od września dalsza diagnostyka i badania genetyczne. Nie staram się od dziś, też już lecą miesiące ale muszę przyznać że był moment fiksacji i próby szukania przyczyny przeze mnie czytając milion możliwych opcji. I jestem przekonana że lekarz miał rację że moje tempo, brak odpoczynku i milion supli nie pomogło. Więc próbujemy zluzować ciut żeby dać matce naturze wrócić do hormonów i żeby ona też zadziałała trochę.

    A Ty miałaś stymulację?

    Start starania: Marzec 2024

    7 cs ⭐️
    5 cykl naturalny
    2 cykle stymulowane Clo + duphaston ❌

    23-08 - rozpoczęcie🩸
    9/10- 09 - owulacja 🥚

    👩25 lat
    👨26 lat
    🐶3 lata

    *Wit C, wit D, Kwas foliowy, Omega 3, Euthyrox 25, Feristim

    *Feristim Men

    📆📆
    02-09 - usg piersi
    07-09 - badania w klinice


    "Jeśli przechodzisz przez piekło, nie zatrzymuj się"
  • Hibiskus Autorytet
    Postów: 334 307

    Wysłany: 5 czerwca, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) Ja wróciłam z urlopu, baterie naładowane :) szkoda, że nie mam teraz owu bo jestem wyluzowana jak dawno nie byłam 😆

    Któraś z Was poruszała temat kortyzolu, ale chyba nie było odpowiedzi jaka jest norma funkcjonalna dla kortyzolu..ja mam niestety prawie 90 .... A gdzieś wyczytałam, że powinien być około 9....czy macie jakieś sposoby na obniżenie kortyzolu? Bo wiem, że to mi może blokować szansę zajścia w ciążę...

    monii00, Kinia92, Anulek84, BillieJean, Jadzia19 lubią tę wiadomość

    Starania o pierwsze👶

    ✅PCOS --> brak regularnych miesiączek, brak owulacji

    ✅Pierwszy cykl stymulowany--> ❎
    ✅Drugi cykl stymulowany--> ❎
    ✅ Trzeci cykl stymulowany --> ❓
    Pierwszy monitoring - 10 dc - 10.06 - jajniki drobnopecherzykowe
    11-16.06 - zastrzyki Fostimon
    17.06 - drugi monitoring

    🌼 Pozostałe leki/ suple: Formetic (metformina), Dostinex (raz w tyg.), Fertistim, Wit. D, Omega 3, Wiesiołek
  • Lilinka Autorytet
    Postów: 308 209

    Wysłany: 5 czerwca, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frutellka wrote:
    Dlatego dziewczyny badamy się; przed stymulacjami trzeba zrobić drożność i USG piersi obowiązkowo ;)
    A ja jestem na cyklu stymulowanym bez drożności i usg piersi, niestety gin dał mi leki na owulacje tylko po samych badaniach z krwi :/ czy w takim razie powinnam poprosić innego gin o badanie piersi i sprawdzenie drozności?
    Bylam wczoraj na monitoringu i jest stigma czyli odbyła się owulacja

    grazka0022 lubi tę wiadomość

    👦 29 l.
    - podstawowe wyniki nasienia ✅
    - posiew (e.coli ) ❌
    👩 30 l.
    - bolesne stosunki - pochwica/endometrioza?
    - AMH 0,85 (12.2023)
    - Za niskie wyniki hormonów prog i estradiol
    - D3 35 (04.2024) -> 89 (07.2024)✅
    - TSH 0,95 (07.2024) ✅
    -hiperprolaktynemia?
    - bakterie w posiewie

    03.2024: Naprotechnolog
    + Model Creightona

    05/06. 2024:
    Pierwszy cykl stymulowany -lametta (jest owulacja,7dpo estrdiol 76, prog 11,9, nie ma ciąży ❌)

    06/07. 2024:
    Drugi cykl stymulowany - lametta (3 pęcherzyki, 1 pękł, 7dpo estradiol 77, prog 12,6) nie ma ciąży ❌

    07/08.2024
    Trzeci cykl stymulowany - lametta (7dpo estradiol 98, ptogesteron 19,97) nie ma ciąży ❌

    🔜 20.09 laparoskopia diagnostyczna ?

    💊 Suplementy:
    D3 (Vigantoletten)
    Up Fertil Woman ( od 06.2024 )
    Biosteron (04.2024 - 07.2024)
    Olej z wiesiołka ( od 11.2023 do 04.2024 i w formie tabletek od 07.2024)
    Koenzym Q10 + E ( od 07.2024)
    NAC (od 07.2024)

    💊 Leki:
    Lametta
    Dostinex
    Glucophage
  • Frutellka Autorytet
    Postów: 4698 5725

    Wysłany: 5 czerwca, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilinka wrote:
    A ja jestem na cyklu stymulowanym bez drożności i usg piersi, niestety gin dał mi leki na owulacje tylko po samych badaniach z krwi :/ czy w takim razie powinnam poprosić innego gin o badanie piersi i sprawdzenie drozności?
    Bylam wczoraj na monitoringu i jest stigma czyli odbyła się owulacja

    Ze 2 stymulacje można zrobić bez drożności, ale nie więcej bo jeśli nic nie zaskakuje to może jajowody są niedrożne; USG piersi powinno być zrobione bo stymulacja to hormony; a one nie są obojętne dla organizmu;)

    grazka0022, siesiepy, Lilinka lubią tę wiadomość

    “Życie stawia przed Tobą wymagania na miarę sił, które posiadasz. Możliwy jest tylko jeden bohaterski czyn: nie uciec.”

    4.09.2024 r. - transfer blastki
    12.09.2024 r. - beta HCG 50,27 mIU/ml - zostań z Nami proszę! (po Zivafert i Ovitrelle) Progesteron 128 ng/ml
    14.09.2024 r. - beta HCG 56,41; Progesteron 121 ng/ml
    17.09.2025 r. - beta HCG 200,42; Progesteron 108,6 ng/ml

    ❄️- czeka na Nas na zimowisku;)
  • grazka0022 Autorytet
    Postów: 1072 2176

    Wysłany: 5 czerwca, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilinka wrote:
    A ja jestem na cyklu stymulowanym bez drożności i usg piersi, niestety gin dał mi leki na owulacje tylko po samych badaniach z krwi :/ czy w takim razie powinnam poprosić innego gin o badanie piersi i sprawdzenie drozności?
    Bylam wczoraj na monitoringu i jest stigma czyli odbyła się owulacja

    No ja własnie jestem w tej samej sytuacji i dostałam wczoraj recepte na leki i w sumie tyle. Kazała przyjść za dwa cykle jak sie nie uda na tych lekach

    Lilinka lubi tę wiadomość

    Start starania: Marzec 2024

    7 cs ⭐️
    5 cykl naturalny
    2 cykle stymulowane Clo + duphaston ❌

    23-08 - rozpoczęcie🩸
    9/10- 09 - owulacja 🥚

    👩25 lat
    👨26 lat
    🐶3 lata

    *Wit C, wit D, Kwas foliowy, Omega 3, Euthyrox 25, Feristim

    *Feristim Men

    📆📆
    02-09 - usg piersi
    07-09 - badania w klinice


    "Jeśli przechodzisz przez piekło, nie zatrzymuj się"
  • siesiepy Autorytet
    Postów: 5800 11162

    Wysłany: 5 czerwca, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinia one kokszą endo, podobnie jak resweratrol. :) Kiedyś się o to pytałam jak miałam liche. Plus brazylijskie orzechy, morele suszone mają właśnie dużo witaminy e a są zalecane na kokszenie endo. A selen, który też jest w orzechach, wspiera wchłanianie witaminy e i powinno się je brać razem. Ja po prostu zamiast naturalnie, to brałam kapsułki, bo mam. :)

    Lilinka mówił ile pęcherzyków pękło? Widziałaś może jakieś niepęknięte na USG, ale duże? :)

    Kamsma no to widzisz, jesteś świetnym przykładem jak bardzo AMH może się różnić podczas przewożenia. :p

    Zimozielona masz całkowitą rację co do tego, że głowa w staraniach jest bardzo ważna a stres szkodzi. Owszem. Ale są przypadki, w których nie da się dosłownie "odpuścić" i nie myśleć, bo - tu wchodzę ja cała na biało - nie będę mieć w ogóle owulacji i miesiączki. A z tego to dzieci na pewno nie będzie. ;) Jeśli kobieta jest zdrowa, ma regularne owulacje, nasienie jest ok, to może być dobra rada. Ale no właśnie, nie dla wszystkich. Wyluzowana byłam 3 lata po odstawieniu AH i nie załapało. Wyluzowałam w zeszłym roku i okres wywoływałam luteiną po kwartale, bo już miałam dosyć tego "luzu". :) Jak będę miała niedrożne jajowody to też z g... bata nie ukręcę. :p

    grażka ja bym już teraz ruszyła machinę HSG, nawet jeśli finalnie zdecydujesz się na stymulacje. Jeśli masz potwierdzony brak owulacji, to może Ci rozbujać jajniki i o to może chodzić. Ale HSG bezwzględnie i to jak najszybciej. Zacznij już teraz, żeby logistyka nie spowodowała, że dopiero przed 6 stymulacją to HSG będzie zrobione, bo do tego trzeba różnych badań i być w odpowiednim momencie cyklu. :) Za dwa cykle, może właśnie chce ci rozbudzić jajniki a jak nie załapie to od razu skieruje na HSG?

    Hibiskus jedyne co mi przychodzi do głowy to koktajl nadnerczowy z pierwszej strony. Jak go piłam to miałam kortyzol bardzo nisko i odstawiłam.

    Kinia92, BillieJean, Jadzia19, Hibiskus lubią tę wiadomość

    ♀️28
    ◾PCOS - długie cykle, często bezowulacyjne;
    mała tarczyca i niedoczynność;
    ◾01.2024 LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV) - kontrola NILM
    ◾PAI hetero, MTHFR C677 hetero - acard i heparyna 💉
    ◾7.2024 puste jajo płodowe + nierozwijający się pęcherzyk - IV stymulacja 💔💔

    ♂️ 33
    ◾HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności

    ⏳kariotypy
    🔜 stymulacje, HSG

    "Do you ever get a little bit tired of life?
    Like you're not really happy but ya don't wanna die.
    Like you're hanging by a thread 'cause you gotta survive.
    'Cause you gotta survive." ❤️‍🩹👎
  • Frutellka Autorytet
    Postów: 4698 5725

    Wysłany: 5 czerwca, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    grazka0022 wrote:
    No ja własnie jestem w tej samej sytuacji i dostałam wczoraj recepte na leki i w sumie tyle. Kazała przyjść za dwa cykle jak sie nie uda na tych lekach

    A chociaż kazała Ci w stymulowanych przyjść na monitoring?

    siesiepy lubi tę wiadomość

    “Życie stawia przed Tobą wymagania na miarę sił, które posiadasz. Możliwy jest tylko jeden bohaterski czyn: nie uciec.”

    4.09.2024 r. - transfer blastki
    12.09.2024 r. - beta HCG 50,27 mIU/ml - zostań z Nami proszę! (po Zivafert i Ovitrelle) Progesteron 128 ng/ml
    14.09.2024 r. - beta HCG 56,41; Progesteron 121 ng/ml
    17.09.2025 r. - beta HCG 200,42; Progesteron 108,6 ng/ml

    ❄️- czeka na Nas na zimowisku;)
  • Kinia92 Autorytet
    Postów: 360 429

    Wysłany: 5 czerwca, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    siesiepy wrote:
    Kinia one kokszą endo, podobnie jak resweratrol. :) Kiedyś się o to pytałam jak miałam liche. Plus brazylijskie orzechy, morele suszone mają właśnie dużo witaminy e a są zalecane na kokszenie endo. A selen, który też jest w orzechach, wspiera wchłanianie witaminy e i powinno się je brać razem. Ja po prostu zamiast naturalnie, to brałam kapsułki, bo mam. :)

    Lilinka mówił ile pęcherzyków pękło? Widziałaś może jakieś niepęknięte na USG, ale duże? :)

    Kamsma no to widzisz, jesteś świetnym przykładem jak bardzo AMH może się różnić podczas przewożenia. :p

    Zimozielona masz całkowitą rację co do tego, że głowa w staraniach jest bardzo ważna a stres szkodzi. Owszem. Ale są przypadki, w których nie da się dosłownie "odpuścić" i nie myśleć, bo - tu wchodzę ja cała na biało - nie będę mieć w ogóle owulacji i miesiączki. A z tego to dzieci na pewno nie będzie. ;) Jeśli kobieta jest zdrowa, ma regularne owulacje, nasienie jest ok, to może być dobra rada. Ale no właśnie, nie dla wszystkich. Wyluzowana byłam 3 lata po odstawieniu AH i nie załapało. Wyluzowałam w zeszłym roku i okres wywoływałam luteiną po kwartale, bo już miałam dosyć tego "luzu". :) Jak będę miała niedrożne jajowody to też z g... bata nie ukręcę. :p

    grażka ja bym już teraz ruszyła machinę HSG, nawet jeśli finalnie zdecydujesz się na stymulacje. Jeśli masz potwierdzony brak owulacji, to może Ci rozbujać jajniki i o to może chodzić. Ale HSG bezwzględnie i to jak najszybciej. Zacznij już teraz, żeby logistyka nie spowodowała, że dopiero przed 6 stymulacją to HSG będzie zrobione, bo do tego trzeba różnych badań i być w odpowiednim momencie cyklu. :) Za dwa cykle, może właśnie chce ci rozbudzić jajniki a jak nie załapie to od razu skieruje na HSG?

    Hibiskus jedyne co mi przychodzi do głowy to koktajl nadnerczowy z pierwszej strony. Jak go piłam to miałam kortyzol bardzo nisko i odstawiłam.


    Aaa, to ja mam za grube. Szukam naturalnych sposobów żeby je trochę ograniczyć w rośnięciu :D Lekarz mówił, że w przyszłym cyklu da leki na to endometrium, ale wolałabym coś podziałać naturalnie najpierw...

    Hibiskus! Wróciłaś! A zastanawiałam się gdzie uciekłaś ;) Jak się udały wakacje?

    10 cs 👶

    02.2020 👧
    08.2021 👼

    03.2024
    LH 12,6
    FSH 10,4
    AMH 0,53

    05.2024 dieta i zmiana supli
    09.2024 badania na pasożyty + powtórka badań hormonalnych 🤞
    09.2024 wizyta u nowego lekarza
  • siesiepy Autorytet
    Postów: 5800 11162

    Wysłany: 5 czerwca, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinia92 wrote:
    Aaa, to ja mam za grube. Szukam naturalnych sposobów żeby je trochę ograniczyć w rośnięciu :D Lekarz mówił, że w przyszłym cyklu da leki na to endometrium, ale wolałabym coś podziałać naturalnie najpierw...

    Hibiskus! Wróciłaś! A zastanawiałam się gdzie uciekłaś ;) Jak się udały wakacje?

    A jakiej masz grubości? Z tego co widziałam na szybko to dużo ruchu kardio i siłowego, redukcja tkanki tłuszczowej bo jest hormonalnoaktywna, dużo błonnika, brokuły, kalafior, kapusta i jarmuż. Jaki masz poziom estrogenów?

    ♀️28
    ◾PCOS - długie cykle, często bezowulacyjne;
    mała tarczyca i niedoczynność;
    ◾01.2024 LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV) - kontrola NILM
    ◾PAI hetero, MTHFR C677 hetero - acard i heparyna 💉
    ◾7.2024 puste jajo płodowe + nierozwijający się pęcherzyk - IV stymulacja 💔💔

    ♂️ 33
    ◾HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności

    ⏳kariotypy
    🔜 stymulacje, HSG

    "Do you ever get a little bit tired of life?
    Like you're not really happy but ya don't wanna die.
    Like you're hanging by a thread 'cause you gotta survive.
    'Cause you gotta survive." ❤️‍🩹👎
  • Paula6432 Przyjaciółka
    Postów: 74 81

    Wysłany: 5 czerwca, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula6432 wrote:
    Jestem po wizycie, czuję się jakby ktoś dał mi w dziub..
    Wyniki wskazują na PCOS albo endometriozę. Może kończy się moja rezerwa jajnikowa 😭 czekam na wynik AMH. Tyle niewiadomych a co jedna to gorsza.
    Na niedomiar złych wieści mam aż 68U/ml CA125..

    Będzie wprowadzany dupek i Lametta.
    Macie jakieś opinie o Lametta? Podobno jest rzadko stosowany, ma wpłynąć na owulację i grubość endometrium.

    Dziewczyny czy miałyście tak, że czułyście wszystkie emocje/objawy dwa razy mocniej podczas czekania a to na owu, a to na 🙈 i na testowanie? Ciężko mi to określić jakoś sensownie.
    Ja na raz tyle rzeczy czułam, że się całkiem wypaliłam. Albo po prostu czuje tak dużo że nie wiem co dokładnie. Nie wiem teraz na co czekam. Jestem w takim zawieszeniu. Chciałabym żeby mój organizm i umysł zrobiły hard reset. 🚨

    A potem lekarz albo ktoś inny powie, że nie stresuj się, odpuść .

    BillieJean, Jadzia19 lubią tę wiadomość

    '98👩‍🔬👨‍🔬🐱

    Starania od 6.2023
    Regularne cykle 29-31 dni
    Ciąża biochemiczna 6/7.2023 - 5t

    06.2024 AMH 11,6 ng/ml
  • grazka0022 Autorytet
    Postów: 1072 2176

    Wysłany: 5 czerwca, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frutellka wrote:
    A chociaż kazała Ci w stymulowanych przyjść na monitoring?

    Własnie niee, dlatego też mi się to nie podoba tak do końca

    BillieJean lubi tę wiadomość

    Start starania: Marzec 2024

    7 cs ⭐️
    5 cykl naturalny
    2 cykle stymulowane Clo + duphaston ❌

    23-08 - rozpoczęcie🩸
    9/10- 09 - owulacja 🥚

    👩25 lat
    👨26 lat
    🐶3 lata

    *Wit C, wit D, Kwas foliowy, Omega 3, Euthyrox 25, Feristim

    *Feristim Men

    📆📆
    02-09 - usg piersi
    07-09 - badania w klinice


    "Jeśli przechodzisz przez piekło, nie zatrzymuj się"
  • Frutellka Autorytet
    Postów: 4698 5725

    Wysłany: 5 czerwca, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    grazka0022 wrote:
    Własnie niee, dlatego też mi się to nie podoba tak do końca

    To uciekaj od takiego lekarza! Nie wolno się stymulować bez monitoringu;)

    BillieJean, grazka0022, siesiepy, Speranza :) lubią tę wiadomość

    “Życie stawia przed Tobą wymagania na miarę sił, które posiadasz. Możliwy jest tylko jeden bohaterski czyn: nie uciec.”

    4.09.2024 r. - transfer blastki
    12.09.2024 r. - beta HCG 50,27 mIU/ml - zostań z Nami proszę! (po Zivafert i Ovitrelle) Progesteron 128 ng/ml
    14.09.2024 r. - beta HCG 56,41; Progesteron 121 ng/ml
    17.09.2025 r. - beta HCG 200,42; Progesteron 108,6 ng/ml

    ❄️- czeka na Nas na zimowisku;)
  • grazka0022 Autorytet
    Postów: 1072 2176

    Wysłany: 5 czerwca, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frutellka wrote:
    To uciekaj od takiego lekarza! Nie wolno się stymulować bez monitoringu;)

    Juz pisałam na innym wątku, że skonsultuję tą sytuację u innego lekarza

    BillieJean lubi tę wiadomość

    Start starania: Marzec 2024

    7 cs ⭐️
    5 cykl naturalny
    2 cykle stymulowane Clo + duphaston ❌

    23-08 - rozpoczęcie🩸
    9/10- 09 - owulacja 🥚

    👩25 lat
    👨26 lat
    🐶3 lata

    *Wit C, wit D, Kwas foliowy, Omega 3, Euthyrox 25, Feristim

    *Feristim Men

    📆📆
    02-09 - usg piersi
    07-09 - badania w klinice


    "Jeśli przechodzisz przez piekło, nie zatrzymuj się"
  • Frutellka Autorytet
    Postów: 4698 5725

    Wysłany: 5 czerwca, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    grazka0022 wrote:
    Juz pisałam na innym wątku, że skonsultuję tą sytuację u innego lekarza

    Obowiązkowo; bo proga to bierzemy po potwierdzonej owulacji;)

    “Życie stawia przed Tobą wymagania na miarę sił, które posiadasz. Możliwy jest tylko jeden bohaterski czyn: nie uciec.”

    4.09.2024 r. - transfer blastki
    12.09.2024 r. - beta HCG 50,27 mIU/ml - zostań z Nami proszę! (po Zivafert i Ovitrelle) Progesteron 128 ng/ml
    14.09.2024 r. - beta HCG 56,41; Progesteron 121 ng/ml
    17.09.2025 r. - beta HCG 200,42; Progesteron 108,6 ng/ml

    ❄️- czeka na Nas na zimowisku;)
  • Lilinka Autorytet
    Postów: 308 209

    Wysłany: 5 czerwca, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    siesiepy wrote:
    Kinia one kokszą endo, podobnie jak resweratrol. :) Kiedyś się o to pytałam jak miałam liche. Plus brazylijskie orzechy, morele suszone mają właśnie dużo witaminy e a są zalecane na kokszenie endo. A selen, który też jest w orzechach, wspiera wchłanianie witaminy e i powinno się je brać razem. Ja po prostu zamiast naturalnie, to brałam kapsułki, bo mam. :)

    Lilinka mówił ile pęcherzyków pękło? Widziałaś może jakieś niepęknięte na USG, ale duże? :)

    Kamsma no to widzisz, jesteś świetnym przykładem jak bardzo AMH może się różnić podczas przewożenia. :p

    Zimozielona masz całkowitą rację co do tego, że głowa w staraniach jest bardzo ważna a stres szkodzi. Owszem. Ale są przypadki, w których nie da się dosłownie "odpuścić" i nie myśleć, bo - tu wchodzę ja cała na biało - nie będę mieć w ogóle owulacji i miesiączki. A z tego to dzieci na pewno nie będzie. ;) Jeśli kobieta jest zdrowa, ma regularne owulacje, nasienie jest ok, to może być dobra rada. Ale no właśnie, nie dla wszystkich. Wyluzowana byłam 3 lata po odstawieniu AH i nie załapało. Wyluzowałam w zeszłym roku i okres wywoływałam luteiną po kwartale, bo już miałam dosyć tego "luzu". :) Jak będę miała niedrożne jajowody to też z g... bata nie ukręcę. :p

    grażka ja bym już teraz ruszyła machinę HSG, nawet jeśli finalnie zdecydujesz się na stymulacje. Jeśli masz potwierdzony brak owulacji, to może Ci rozbujać jajniki i o to może chodzić. Ale HSG bezwzględnie i to jak najszybciej. Zacznij już teraz, żeby logistyka nie spowodowała, że dopiero przed 6 stymulacją to HSG będzie zrobione, bo do tego trzeba różnych badań i być w odpowiednim momencie cyklu. :) Za dwa cykle, może właśnie chce ci rozbudzić jajniki a jak nie załapie to od razu skieruje na HSG?

    Hibiskus jedyne co mi przychodzi do głowy to koktajl nadnerczowy z pierwszej strony. Jak go piłam to miałam kortyzol bardzo nisko i odstawiłam.
    Niestety nie wiem ile było pęcherzyków, ale była stigma, więc doktor powiedział, że jest po owulacji, byłam wczoraj w 14dc, wczesniej było Boże Ciało, zrobiłam sobie długi weekend, więc nawet nie wiem jak to mogło wygladać wcześniej, chyba gdyby był jakiś niepęknięty do dr by mi powiedział lub coś przypisał na pęknięcie i kazał by się starać jeszcze a tu powiedział, ze co trzeba trzymać kciuki za wcześniejsze przytulanki i teraz już nic to by nie dało, uznał tylko, że parametry prawidłowe, trzon macicy ok, mam 3 zdjęcia z wczorajszego monitoringu, może na nich coś pisze 🤔 zrobiłam wczoraj też cytologie jesli za 3 tyg nikt do mnie nie zadzwoni to oznacza, że wyniki są ok. Tylko zastanawiam się nad endometrium, bo doktor jak go zapytalam to powiedzial, ze jest ok a widzialam, ze wyszło 0,63 ale nie wiem czy to wynik w cm czy mm. Poprzedni gin, ktory przypisal mi leki uznal moje jajniki za policystyczne a ten, u którego na szybko usalo mi się zalatwic wczorajszy monitoring uznal, ze to nie to, bo u tamtego gin bylam w fazie lutealnej wiec mogly być powiększone.

    BillieJean lubi tę wiadomość

    👦 29 l.
    - podstawowe wyniki nasienia ✅
    - posiew (e.coli ) ❌
    👩 30 l.
    - bolesne stosunki - pochwica/endometrioza?
    - AMH 0,85 (12.2023)
    - Za niskie wyniki hormonów prog i estradiol
    - D3 35 (04.2024) -> 89 (07.2024)✅
    - TSH 0,95 (07.2024) ✅
    -hiperprolaktynemia?
    - bakterie w posiewie

    03.2024: Naprotechnolog
    + Model Creightona

    05/06. 2024:
    Pierwszy cykl stymulowany -lametta (jest owulacja,7dpo estrdiol 76, prog 11,9, nie ma ciąży ❌)

    06/07. 2024:
    Drugi cykl stymulowany - lametta (3 pęcherzyki, 1 pękł, 7dpo estradiol 77, prog 12,6) nie ma ciąży ❌

    07/08.2024
    Trzeci cykl stymulowany - lametta (7dpo estradiol 98, ptogesteron 19,97) nie ma ciąży ❌

    🔜 20.09 laparoskopia diagnostyczna ?

    💊 Suplementy:
    D3 (Vigantoletten)
    Up Fertil Woman ( od 06.2024 )
    Biosteron (04.2024 - 07.2024)
    Olej z wiesiołka ( od 11.2023 do 04.2024 i w formie tabletek od 07.2024)
    Koenzym Q10 + E ( od 07.2024)
    NAC (od 07.2024)

    💊 Leki:
    Lametta
    Dostinex
    Glucophage
  • siesiepy Autorytet
    Postów: 5800 11162

    Wysłany: 5 czerwca, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilinka wrote:
    Niestety nie wiem ile było pęcherzyków, ale była stigma, więc doktor powiedział, że jest po owulacji, byłam wczoraj w 14dc, wczesniej było Boże Ciało, zrobiłam sobie długi weekend, więc nawet nie wiem jak to mogło wygladać wcześniej, chyba gdyby był jakiś niepęknięty do dr by mi powiedział lub coś przypisał na pęknięcie i kazał by się starać jeszcze a tu powiedział, ze co trzeba trzymać kciuki za wcześniejsze przytulanki i teraz już nic to by nie dało, uznał tylko, że parametry prawidłowe, trzon macicy ok, mam 3 zdjęcia z wczorajszego monitoringu, może na nich coś pisze 🤔 zrobiłam wczoraj też cytologie jesli za 3 tyg nikt do mnie nie zadzwoni to oznacza, że wyniki są ok. Tylko zastanawiam się nad endometrium, bo doktor jak go zapytalam to powiedzial, ze jest ok a widzialam, ze wyszło 0,63 ale nie wiem czy to wynik w cm czy mm. Poprzedni gin, ktory przypisal mi leki uznal moje jajniki za policystyczne a ten, u którego na szybko usalo mi się zalatwic wczorajszy monitoring uznal, ze to nie to, bo u tamtego gin bylam w fazie lutealnej wiec mogly być powiększone.
    Jeśli chcesz to możesz wrzucić, lubię oglądać i analizować USG :) Może coś podpowiem

    ♀️28
    ◾PCOS - długie cykle, często bezowulacyjne;
    mała tarczyca i niedoczynność;
    ◾01.2024 LEEP szyjki macicy (rak in situ 🦀 i HPV) - kontrola NILM
    ◾PAI hetero, MTHFR C677 hetero - acard i heparyna 💉
    ◾7.2024 puste jajo płodowe + nierozwijający się pęcherzyk - IV stymulacja 💔💔

    ♂️ 33
    ◾HBA 49%

    walka o pierwsze 🦕 od 7.2022
    🩺Rządowy Program leczenia niepłodności

    ⏳kariotypy
    🔜 stymulacje, HSG

    "Do you ever get a little bit tired of life?
    Like you're not really happy but ya don't wanna die.
    Like you're hanging by a thread 'cause you gotta survive.
    'Cause you gotta survive." ❤️‍🩹👎
  • Jadzia19 Autorytet
    Postów: 517 784

    Wysłany: 5 czerwca, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, mam już wynik AMH 41.5 pmol/l. 😊 Chyba jest całkiem dobrze? Lekarz mówił, że z racji na młody wiek spodziewa się dobrego AMH i malutkiej stymulacji. No i czytając co piszecie to jeszcze zadzwonię do Kliniki czy będą mnie kierować na USG piersi czy samemu ogarnąć. A wymaz na MUCHa tylko u mnie czy u partnera też powinno się zrobić?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca, 15:07

    Paula6432, JoKoKoJo lubią tę wiadomość

    Trzy maluchy czekają na feriach ❄️❄️❄️
  • MarzycielkaMadzik Przyjaciółka
    Postów: 112 138

    Wysłany: 5 czerwca, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Można dołączyć ???

    Małpę powinnam dostać 9.06 choc mam nadzieję,że nie przyjdzie. Dwa lata starań w tym 1 poronienie rok temu.
    Od wczoraj mam bóle krzyżowe i dziwne uczucie jak na @ ale ja już boje się rozczarowań i testów nie robię przed @.

    Gratuluję tym co się udało a za biel i @ tule 🥺

    Jadzia19, BillieJean, JoKoKoJo, AnitaK lubią tę wiadomość

  • Frutellka Autorytet
    Postów: 4698 5725

    Wysłany: 5 czerwca, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jadzia19 wrote:
    Hej dziewczyny, mam już wynik AMH 41.5 pmol/l. 😊 Chyba jest całkiem dobrze? Lekarz mówił, że z racji na młody wiek spodziewa się dobrego AMH i malutkiej stymulacji. No i czytając co piszecie to jeszcze zadzwonię do Kliniki czy będą mnie kierować na USG piersi czy samemu ogarnąć. A wymaz na MUCHa tylko u mnie czy u partnera też powinno się zrobić?

    AMH w przeliczeniu ponad 5 więc wynik ok, choć może lekko wpadać w PCOS; USG piersi sama sobie ogarnełam; ale Klinika też może Cię skierować. MUCHA nie są refundowane możesz je zrobić albo u swojego lekarza; albo w placówce diagnostyki panel urogenitalny - tylko musisz szukać takiej które pobierają wymazy czyli mają punkt położnych ;) Narazie u Ciebie jak coś wyjdzie to mąż też;)

    “Życie stawia przed Tobą wymagania na miarę sił, które posiadasz. Możliwy jest tylko jeden bohaterski czyn: nie uciec.”

    4.09.2024 r. - transfer blastki
    12.09.2024 r. - beta HCG 50,27 mIU/ml - zostań z Nami proszę! (po Zivafert i Ovitrelle) Progesteron 128 ng/ml
    14.09.2024 r. - beta HCG 56,41; Progesteron 121 ng/ml
    17.09.2025 r. - beta HCG 200,42; Progesteron 108,6 ng/ml

    ❄️- czeka na Nas na zimowisku;)
  • Jadzia19 Autorytet
    Postów: 517 784

    Wysłany: 5 czerwca, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MarzycielkaMadzik wrote:
    Witam. Można dołączyć ???

    Małpę powinnam dostać 9.06 choc mam nadzieję,że nie przyjdzie. Dwa lata starań w tym 1 poronienie rok temu.
    Od wczoraj mam bóle krzyżowe i dziwne uczucie jak na @ ale ja już boje się rozczarowań i testów nie robię przed @.

    Gratuluję tym co się udało a za biel i @ tule 🥺

    Oczywiście, że można 🤗 kiedy będziesz testować i czy wpisać Cię w nasz kalendarz?

    Trzy maluchy czekają na feriach ❄️❄️❄️
‹‹ 20 21 22 23 24 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Raport "Jak rodzą Polki?" - doświadczenia kobiet na temat opieki okołoporodowej w Polsce

Fundacja “Rodzić po ludzku” w czerwcu opublikowała najnowszy raport na temat opieki okołoporodowej w Polsce. Jak rodzą Polki? Jak wygląda opieka okołoporodowa w naszym kraju? Przeczytaj zaskakujące wnioski!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Pozytywny test ciążowy i co dalej?

A więc stało się! Zrobiłaś test ciążowy i wynik wyszedł pozytywny. Gratulacje! To co zapewne wiesz na pewno, to fakt, że przed Tobą wiele zmian. Jakie to będą zmiany, czego się teraz spodziewać? Przeczytaj na co powinnaś być gotowa, jak się do tego przygotować i co po kolei powinnaś  zrobić gdy już wiesz, że pod Twoim sercem zagościło nowe życie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ