X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne My się wciąż nie poddajemy 💪🏼 w lutym tulić Cię będziemy 👣
Odpowiedz

My się wciąż nie poddajemy 💪🏼 w lutym tulić Cię będziemy 👣

Oceń ten wątek:
  • Aries94 Przyjaciółka
    Postów: 79 137

    Wysłany: 13 czerwca, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jadzia19 wrote:
    Miłego dnia Dziewczyny🌻 czy ktoś oprócz mnie już nie może się doczekać weekendu? ☺️

    Oj ja zdecydowanie, zwłaszcza, że wiem, że przede mną ciężka końcówka tygodnia i chciałabym żeby to już było za mną 😅

    Miłego dnia Wam wszystkim!

    JoKoKoJo, Jadzia19, monii00 lubią tę wiadomość

    👱🏻‍♀️ - 30 lat (PCOS)
    🧔🏻‍♂️ - 34 lata (cukrzyca typu I, leczenie onkologiczne, kiepskie nasienie)
    😻 x4 - Wszystkie zdrowe i szczęśliwe 🥰

    Jesteśmy w KLN INVICTA Warszawa

    11/09/24 - Rocznica Ślubu i zakwalifikowanie nas do procedury IVF ✅

    🔜 Oczekiwanie na 🐵 by zacząć brać anty
  • Anulek84 Autorytet
    Postów: 426 618

    Wysłany: 13 czerwca, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jadzia19 wrote:
    Miłego dnia Dziewczyny🌻 czy ktoś oprócz mnie już nie może się doczekać weekendu? ☺️

    Hej, ja się mogę doczekać ale z drugiej strony wiem, że w poniedziałek idę do szpitala i już mam stresik i milion myśli...😬

    Jadzia19 lubi tę wiadomość

  • Frutellka Autorytet
    Postów: 4722 5852

    Wysłany: 13 czerwca, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hibiskus wrote:
    Czy któraś z Was orientuje się jakie powinny być optymalne wyniki DHEA-S?

    I czy DHEA-S to to samo co DHEA- SO4?

    Optymalny poziom to powyżej 200 z tego co mi kiedyś gdzieś mignęło ;)

    Hibiskus lubi tę wiadomość

    “Życie stawia przed Tobą wymagania na miarę sił, które posiadasz. Możliwy jest tylko jeden bohaterski czyn: nie uciec.”

    4.09.2024 r. - transfer blastki
    12.09.2024 r. - beta HCG 50,27 mIU/ml - zostań z Nami proszę! (po Zivafert i Ovitrelle) Progesteron 128 ng/ml
    14.09.2024 r. - beta HCG 56,41; Progesteron 121 ng/ml
    17.09.2024 r. - beta HCG 200,42; Progesteron 108,6 ng/ml
    20.09.2024 r. - beta HCG 802,05 🥹
    Progesteron 85,9 nh/ml

    ❄️- czeka na Nas na zimowisku;)
  • Missi Autorytet
    Postów: 662 862

    Wysłany: 13 czerwca, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszin wrote:
    Powiem wam, że przerażające jest to, ile kobiet doświadczyło straty. Kiedyś kompletnie nie zdawałam sobie z tego sprawy, a okazuje się, że w naszym otoczeniu może być ich całkiem sporo, tylko po prostu o tym nie mówią 🥺


    To prawda. Ja o poronieniach żony mojego kuzyna dowiedzialam się dopiero jak ja poroniłam. Okazało się że mają 3 dzieci ale 3 też stracili.
    Poronień jest mnóstwo i to nie tylko teraz tylko zawsze tak było.
    Mój lekarz może ostro ale powiedział proszę Pani to niestety taka naturalna selekcja matki natury. Ciężkie smutne ale prawdziwie.
    Moje dzieciątko byłoby pewnie bardzo chore gdyby się urodziło. Na początku poszło coś nie tak i tak zostało.
    Ja badań nie robiłam po poronieniu. Ale ewidentnie coś było nie tak bo moja ciążą była cały czas dużo młodsza niż wynikało z kalendarza, tak jakby wolno się rozwijała. A przyrosty bety niby były dobre. Dlatego ja teraz już nie będę ufała temu, tym betom. Beta rosła jak szalona. A od początku były plamienia, na usg było niby wszystko ok aż tu nagle na kolejnym usg w 9tyg.(według usg) a według kalendarza powinien być12tyg. brak funkcji życiowych.
    I ot

    Jadzia19 lubi tę wiadomość

    Walka o pierwsze dziecko
    ♀️ 31l. ♂️ 42l.
    ✅️AMH 2,25 ng/ml (10.06.2024)
    ✅️Parametry nasienia bardzo dobre

    ☑️08.2024 Cb💔
    ✅️07.2024 cykl z Lamettą ⏸️ z niedrożnego jajowodu
    ☑️04.2024-06.2024 Clo/Lametta ❌️
    ☑️ 💔17.04.2023 Poronienie zatrzymane
    ✅️20.03.2023 ⏸️
    (zajście w ciąże naturalne po 6cs.)

    U mnie:
    ☑️Niedrozność prawego jajowodu (sono-HSG)
    ☑️Trombofilia wrodzona hetero+ mutacja Mthfr homo
    ✅️Tarczyca,hormony,witaminy,morfologia, naturalne owulacje

    🔜 Laparoskopia diagnostyczna 21.10
    🔜 badanie fragmentacji DNA +test HBA nasienia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Missi wrote:
    To prawda. Ja o poronieniach żony mojego kuzyna dowiedzialam się dopiero jak ja poroniłam. Okazało się że mają 3 dzieci ale 3 też stracili.
    Poronień jest mnóstwo i to nie tylko teraz tylko zawsze tak było.
    Mój lekarz może ostro ale powiedział proszę Pani to niestety taka naturalna selekcja matki natury. Ciężkie smutne ale prawdziwie.
    Moje dzieciątko byłoby pewnie bardzo chore gdyby się urodziło. Na początku poszło coś nie tak i tak zostało.
    Ja badań nie robiłam po poronieniu. Ale ewidentnie coś było nie tak bo moja ciążą była cały czas dużo młodsza niż wynikało z kalendarza, tak jakby wolno się rozwijała. A przyrosty bety niby były dobre. Dlatego ja teraz już nie będę ufała temu, tym betom. Beta rosła jak szalona. A od początku były plamienia, na usg było niby wszystko ok aż tu nagle na kolejnym usg w 9tyg.(według usg) a według kalendarza powinien być12tyg. brak funkcji życiowych.
    I ot
    O to niczym jak u mnie 😃beta szalona, a na wizycie gdzie 90% kobiet słyszy, że bije serce u mnie nawet nie było zarodka 😅Tylko plamienie już dzień przed potwierdzeniem obumarcia.

    Jak się weszło w temat ciążowy to dopiero widzi się, że to nie takie hop siup, a po 9 miesiącach nie wyskoczy różowy bobas.

    Jadzia19, nie czekam 😂mam w pracy taki plażing, że czytam książkę więc weekend już prawie mam. Tyle co jedziemy do Lublina na shopping Ikea z moją siostrą więc współczuję mojemu K. 😂Ale sam chciał jechać.

    Jadzia19 lubi tę wiadomość

  • Missi Autorytet
    Postów: 662 862

    Wysłany: 13 czerwca, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nopek wrote:
    O to niczym jak u mnie 😃beta szalona, a na wizycie gdzie 90% kobiet słyszy, że bije serce u mnie nawet nie było zarodka 😅Tylko plamienie już dzień przed potwierdzeniem obumarcia.

    Jak się weszło w temat ciążowy to dopiero widzi się, że to nie takie hop siup, a po 9 miesiącach nie wyskoczy różowy bobas.

    Jadzia19, nie czekam 😂mam w pracy taki plażing, że czytam książkę więc weekend już prawie mam. Tyle co jedziemy do Lublina na shopping Ikea z moją siostrą więc współczuję mojemu K. 😂Ale sam chciał jechać.

    A no właśnie. Także będzie co ma być, ja nie wiem czy to u mnie nie chwilowe ale ogólnie od kilku dni mam luz w głowie w tym temacie. Wierzę w to że co by nie było to będzie dobrze i trzeba się cieszyć tym co jest a nie tracić życie na zamartwianie się.

    Ooo widzę że jesteśmy chyba sąsiadkami ☺️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca, 09:00

    Walka o pierwsze dziecko
    ♀️ 31l. ♂️ 42l.
    ✅️AMH 2,25 ng/ml (10.06.2024)
    ✅️Parametry nasienia bardzo dobre

    ☑️08.2024 Cb💔
    ✅️07.2024 cykl z Lamettą ⏸️ z niedrożnego jajowodu
    ☑️04.2024-06.2024 Clo/Lametta ❌️
    ☑️ 💔17.04.2023 Poronienie zatrzymane
    ✅️20.03.2023 ⏸️
    (zajście w ciąże naturalne po 6cs.)

    U mnie:
    ☑️Niedrozność prawego jajowodu (sono-HSG)
    ☑️Trombofilia wrodzona hetero+ mutacja Mthfr homo
    ✅️Tarczyca,hormony,witaminy,morfologia, naturalne owulacje

    🔜 Laparoskopia diagnostyczna 21.10
    🔜 badanie fragmentacji DNA +test HBA nasienia
  • Lasia1234 Ekspertka
    Postów: 137 254

    Wysłany: 13 czerwca, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jadzia19 wrote:
    Miłego dnia Dziewczyny🌻 czy ktoś oprócz mnie już nie może się doczekać weekendu? ☺️

    Oj tak już odliczam.

    Pochwalę się że po porannym przeglądzie dentystycznym wszystko było ok więc dzięki Bogu nie wydam majątku na leczenie w najbliższym czasie 😅

    BillieJean, Missi, JoKoKoJo, Aries94 lubią tę wiadomość

    👩‍🦰 31🧔34
    Starania od 01.2023
    08.2023 ⏸️
    10.2023 💔

    02.2024 histeroskopia z wycięciem polipa
    03.2024 leczenie stanu zapalnego endo

    09.2024 ⏸️ 🥹 12dpo beta 51,26
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Missi wrote:
    A no właśnie. Także będzie co ma być, ja nie wiem czy to u mnie nie chwilowe ale ogólnie od kilku dni mam luz w głowie w tym temacie. Wierzę w to że co by nie było to będzie dobrze i trzeba się cieszyć tym co jest a nie tracić życie na zamartwianie się.

    Ooo widzę że jesteśmy chyba sąsiadkami ☺️

    Ja jestem z mazowieckiego, a w Lublinie mam przyjaciółkę i blisko więc jeżdżę raz, dwa razy na pół roku :) Teraz moją siostrę swędzi 🍑żeby się gdzieś ruszyc, a Ikea zawsze spoko 😅

  • Lilinka Autorytet
    Postów: 308 209

    Wysłany: 13 czerwca, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jadzia19 wrote:
    Ja przy wadze 70 kg brałam najpierw 12.5 później 25 i nie działało. Posiłek z kawą i suplami miałam godzinę po wzięciu tabletki tak jak poinstruował mnie lekarz. Dopiero tutaj mi dziewczyny napisały, że to za mała przerwa szczególnie jeżeli chodzi o kawę z mlekiem. Zostałam przy 25 ale robię tak, że ustawiam budzik na 3:00 biorę eutyrox i wracam spać. Wstaje normalnie o 6:00 i już bez patrzenia na zegarek robię sobie kawę i śniadanie. U mnie inny system nie zadziała, bo wstaję o 6:00 i przed 7:00 już wychodzę z domu, więc nie ma opcji czekać godzinę.

    I w ten sposób miałam 3 czerwca TSH 2.68 a dzisiaj 1.4.

    Więc myślę, że jeszcze zostanę na tej dawce a jak mi spadnie poniżej 1 to spróbuję brać znowu 12.5. Ja się bardzo boje, że od leków stymulujących przed punkcją mi podskoczy bo na wątku o IVF kilka dziewczyn o tym pisało. Dodatkowo ja najprawdopodobniej będę szła cyklem świeżym - tzn kilka dni po punkcji bez mrożenia już będę miała transfer zarodka, więc nie będę miała czasu na żadne ewentualne zbijanie.

    Poza tym pochwalę się innymi wynikami 🥳
    Witamina D 46 (30-50)
    Ferrytyna 55.5 (norma 11-307)
    Witamina B12 713 (norma 180-914)
    Żelazo 140 (norma 60-180)

    A glukoza i insulina się nie będę chwalić 😂 bo w weekend sobie odpuściliśmy dietę i niestety poszło w górę, chociaż wskaźnik HOMA jeszcze wyszedł prawidłowy dziś 😅
    Piękne wyniki 😊

    Jakie bierzesz suplementy? Mi się kończy jutro TenFeril Ona, ktory polecił mi gin, ale jest drogi i zastanawiam się nad czymś innym

    👦 29 l.
    - podstawowe wyniki nasienia ✅
    - posiew (e.coli ) ❌
    👩 30 l.
    - bolesne stosunki - pochwica/endometrioza?
    - AMH 0,85 (12.2023)
    - Za niskie wyniki hormonów prog i estradiol
    - D3 35 (04.2024) -> 89 (07.2024)✅
    - TSH 0,95 (07.2024) ✅
    -hiperprolaktynemia?
    - bakterie w posiewie

    03.2024: Naprotechnolog
    + Model Creightona

    05/06. 2024:
    Pierwszy cykl stymulowany -lametta (jest owulacja,7dpo estrdiol 76, prog 11,9, nie ma ciąży ❌)

    06/07. 2024:
    Drugi cykl stymulowany - lametta (3 pęcherzyki, 1 pękł, 7dpo estradiol 77, prog 12,6) nie ma ciąży ❌

    07/08.2024
    Trzeci cykl stymulowany - lametta (7dpo estradiol 98, ptogesteron 19,97) nie ma ciąży ❌

    🔜 20.09 laparoskopia diagnostyczna ?

    💊 Suplementy:
    D3 (Vigantoletten)
    Up Fertil Woman ( od 06.2024 )
    Biosteron (04.2024 - 07.2024)
    Olej z wiesiołka ( od 11.2023 do 04.2024 i w formie tabletek od 07.2024)
    Koenzym Q10 + E ( od 07.2024)
    NAC (od 07.2024)

    💊 Leki:
    Lametta
    Dostinex
    Glucophage
  • Lilinka Autorytet
    Postów: 308 209

    Wysłany: 13 czerwca, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziś 23 dzien cyklu (11dpo) chyba pora na testowanie, choć watpie czy przy moich wynikach w 8dpo się udało :/ jedyne co dziwnego zauważyłam w tym cyklu to np. wczoraj i dzisiaj jakby takie ciągniecie, napiecie w prawym jajniku mimo, że owulacja była z lewego... i śluz jest nadal wygladajacy jak płodny ttlko nierozciągliwy prawie wcale, ale zazwyczaj juz przed okresem bylo u mnie calkiem sucho, moze to też przez te leki :/ spodziewany termin miesiączki niby za 3 dni dopiero...

    Czy gdy u Was udało się zajśc w ciążę to śluz byl jakiś inny przed terminem spodziewanej @? Raz czytam, ze po zaplodnieniu moze byc gesty, innym razem, że rozciągliwy i zastanawiam się czy tak rzeczywiscie jest? Duzo tez czytalam, ze objawem moze byc ból piersi i duzo też kobiet ma taki ból przed okresem, a u mnie nigdy w zyciu nie ma nólu piersi przed miesiaczka, czy powinnam zrobic usg piersi i sprawdzić, czy coś jest nie tak?

    Mam tez wyniki testu Roma:

    CA125 35 (spadło mi z 37 :) )
    HE4 50, 8

    ROMA raka jajnika przed menopauzą 8,10% ( w moich normach z laboratorium powyżej 7,4% to już wysokie ryzyko :( )

    Roma raka jajnika po menopauzie 19,80% ( tutaj ryzyko wyszło niskie, od 25,3% jest w normach wysokie)

    👦 29 l.
    - podstawowe wyniki nasienia ✅
    - posiew (e.coli ) ❌
    👩 30 l.
    - bolesne stosunki - pochwica/endometrioza?
    - AMH 0,85 (12.2023)
    - Za niskie wyniki hormonów prog i estradiol
    - D3 35 (04.2024) -> 89 (07.2024)✅
    - TSH 0,95 (07.2024) ✅
    -hiperprolaktynemia?
    - bakterie w posiewie

    03.2024: Naprotechnolog
    + Model Creightona

    05/06. 2024:
    Pierwszy cykl stymulowany -lametta (jest owulacja,7dpo estrdiol 76, prog 11,9, nie ma ciąży ❌)

    06/07. 2024:
    Drugi cykl stymulowany - lametta (3 pęcherzyki, 1 pękł, 7dpo estradiol 77, prog 12,6) nie ma ciąży ❌

    07/08.2024
    Trzeci cykl stymulowany - lametta (7dpo estradiol 98, ptogesteron 19,97) nie ma ciąży ❌

    🔜 20.09 laparoskopia diagnostyczna ?

    💊 Suplementy:
    D3 (Vigantoletten)
    Up Fertil Woman ( od 06.2024 )
    Biosteron (04.2024 - 07.2024)
    Olej z wiesiołka ( od 11.2023 do 04.2024 i w formie tabletek od 07.2024)
    Koenzym Q10 + E ( od 07.2024)
    NAC (od 07.2024)

    💊 Leki:
    Lametta
    Dostinex
    Glucophage
  • pp2018 Autorytet
    Postów: 1130 1307

    Wysłany: 13 czerwca, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    koktajlowa wrote:
    Dobrze, że masz inne możliwości. Dzięki.
    Ja mam opcję 24.06 czyli w okolicach testowania. Też nie wiem kiedy na wakacje pojedziemy i czy nie będzie powikłań, milion myśli czy mi to czegoś nie pokomplikuje. Inny termin 24.07 ale znowu nie mam urlopu i nie wiem czy dam radę pracować po badaniu. Same dylematy. No i czy się w razie czego odzywać, że ciąża czy lepiej nie. Bo w sumie ważne żeby wykonali. Myślę, że u mnie nic nie wyjdzie. No chyba, że jakiś stan zapalny. Ja mam silne bóle brzucha. Trudne decyzje.

    Rozumiem, też biłam się z myślami i już raz przekładałam to badanie w maju ze względu na niefortunne uderzenie głową w beton.

    Bądź dobrej myśli i oczekuj dobrego. Wiesz... zatestujesz przed badaniem, a jak nic nie będzie na teście, to przynajmniej będziesz miała z głowy badanie i możliwość dalszej diagnostyki (a robiłaś oznaczanie kalprotektyny w kale? to się często robi przy bólach brzucha i stanach zapalnych jelit). A jak zatestujesz i będzie ciąża, to przecież możesz pójść na badanie i powiedzieć jaka sytuacja (może będą bardziej empatyczni), bo można robić gastro w ciąży.
    Może też uspokoi Cię artykuł Hipoteczna Hania u MamyGinekolog.

    38 👱‍♀️, 37🧔‍♂️ AMH 0,82
    28.05.24 ⏸️ 4.07.24 💔 Janek [8+3] trisomia w obrębie 8 chromosomu
    🧬 PAI-1 i MTHFR 1298A>C (hetero)

    📊TSH 2,25
    ft4 15,70 (37%)
    Żelazo 127
    Ferrytyna 41,77
    Kw. fol. 16,43 (4,80-37,30)
    B12 652,40 (197-771)
    Wit. D 58,90
    Progesteron 8dpo 12
    Estradiol 8dpo 97

    6.09, 8.09 ⏸️
    9.09 beta 704, prog 39,50, tsh 3,09
    11.09 beta 1861, prog 43
    14.09 tsh 1,65
    18.09 GS i YS

    KIR AA

    preg.png
  • Sosenka93 Autorytet
    Postów: 322 546

    Wysłany: 13 czerwca, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    od 10.06. mam brązowe plamienia (przed okresem - długie cykle) więc się nie martwiłam bo myślałam, że rozkręca się 🐒. Obecnie 4 dzień i nadal są. Obecnie już sporo, brzuch pobolewa 3 dzień jak na 🐒.

    Czy to już może być 🐒?

    Wiem, że ciemna krew nie jest powodem do niepokoju bo to po prostu zalegająca stara krew ale tak długo?

    Starania od 12.2023
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ile masz do @? Robiłaś test?

  • Sosenka93 Autorytet
    Postów: 322 546

    Wysłany: 13 czerwca, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nopek wrote:
    A ile masz do @? Robiłaś test?

    Nie jestem w ciąży 🙂

    Starania od 12.2023
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może to niedomoga lutealna?

  • Jadzia19 Autorytet
    Postów: 519 785

    Wysłany: 13 czerwca, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja dziś po wizycie u ginekologa, która przypadkiem wypadła chwilę po pęknięciu pęcherzyka 😁 wszystko oceniła na prawidłowe i skomentowała, że śluz jest elegancki 😂

    Lilinka suple wypisze Ci z firmami i dawkami jak już będę w domku ☺️

    Sosenka badasz progesteron i estradiol albo chociaż progesteron w 7dpo? Wygląda na niski progesteron.

    Anulek84, Aries94, pp2018, Lilinka, BillieJean lubią tę wiadomość

    Trzy maluchy czekają na feriach ❄️❄️❄️
  • Zimozielona Autorytet
    Postów: 647 1253

    Wysłany: 13 czerwca, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u mnie wczoraj mega cień, dziś na pinku wyraźny cień.
    Jestem po becie już. Będę powtarzać w sobotę…
    Beta 9.2, progesteron 14,5 więc na razie nie ma co się cieszyć. Czekam do soboty…

    Jadzia19, pp2018, koktajlowa, Daga121222, Lilinka, BillieJean, Hibiskus, flower 🌸, Ann1997, Malamia, AnitaK lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Anulek84 Autorytet
    Postów: 426 618

    Wysłany: 13 czerwca, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zimozielona wrote:
    Hej, u mnie wczoraj mega cień, dziś na pinku wyraźny cień.
    Jestem po becie już. Będę powtarzać w sobotę…
    Beta 9.2, progesteron 14,5 więc na razie nie ma co się cieszyć. Czekam do soboty…

    Który dpo?🙂

  • Zimozielona Autorytet
    Postów: 647 1253

    Wysłany: 13 czerwca, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulek84 wrote:
    Który dpo?🙂
    Nie mam pojęcia. Między 11-13dpo.
    Niski próg mimo brania progesteronu. Boję się powtórki ze stycznia…

    preg.png
  • Jadzia19 Autorytet
    Postów: 519 785

    Wysłany: 13 czerwca, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zimozielona wrote:
    Hej, u mnie wczoraj mega cień, dziś na pinku wyraźny cień.
    Jestem po becie już. Będę powtarzać w sobotę…
    Beta 9.2, progesteron 14,5 więc na razie nie ma co się cieszyć. Czekam do soboty…

    Jak to nie ma się co cieszyć? 😅 Może to dopiero początek, trzeba badać za dwa dni i trzymać kciuki ✊🏻

    Ann1997 lubi tę wiadomość

    Trzy maluchy czekają na feriach ❄️❄️❄️
‹‹ 47 48 49 50 51 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ