X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne NAJDZIWNIEJSZE MITY JAKIE SŁYSZAŁYŚCIE STARAJĄC SIĘ O DZIECKO
Odpowiedz

NAJDZIWNIEJSZE MITY JAKIE SŁYSZAŁYŚCIE STARAJĄC SIĘ O DZIECKO

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajny wątek, można się wielu ciekawostek dowiedzieć :P
    Ja słyszałam, że jeśli ciężarna ma zgagę, to dziecku rosną włosy, nie wiem ile w tym prawdy.. :P

    Tova33 lubi tę wiadomość

  • Kocia Autorytet
    Postów: 294 138

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi też się podoba ten wątek szczególnie że większości nie słyszałam, ludzie to jednak mają wyobraźnię :D

    3jgxrjjgjcihyty1.png

    l22nkrhm8r0lnbnn.png
  • kama005 Autorytet
    Postów: 5560 9584

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo mi się podoba ten wątek. Ciekawe zabobony :)

    Wiktoria 11.07 12:12 3225g 55cm SN

    1usapiqvhk164civ.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 grudnia 2014, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczęta z rana:):) tak na poprawę humoru dozuce:

    1. cięzarna nie powinna ścinać włosów bo dziecko będzie miało krótki rozum:):):)
    2. ciężarna nie powinna dzielić się jedzeniem z nikim bo będzie miała po porodzie mało pokarmu:):)
    te 2 przykazanie jest fajnie, proponuje nie stać przy garach i nie gotować 9 mies:):)

    jezusie jakie to dziwne, nie wiem co trzeba brać żeby takie mądrości ludowe wymyslec:):) ale z 2 strony jaki jest odbiór skoro one tyle krążą:):)

    Katarzyna87 lubi tę wiadomość

  • Blondik Autorytet
    Postów: 5204 4874

    Wysłany: 7 grudnia 2014, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kupa najlepsza heh;)

    8p3o43r8favqs0hl.png
    klz9iei3yk95ggji.png
    Alicja 1.09.2014 (*)
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 7 grudnia 2014, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znalazłam cały bukiet przesądów ciążowych :D Łapcie :)
    https://dzidziusiowo.pl/ciaza-i-porod/ciaza/1373-ciaza-przesady

    I jeszcze tu: http://babyonline.pl/najdziwniejsze-przesady-na-temat-ciazy,emocje-w-ciazy-artykul,10991,r1p1.html

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • vioris Autorytet
    Postów: 647 447

    Wysłany: 7 grudnia 2014, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie żaden zabobon, ale "dobra rada" nieźle potrafiąca wkurzyć.
    Staram się już długo, bo prawie 2 lata. Oczywiście obserwacja cykli, tempki, śluzy, szyjka, monit. No znam swoje ciało a cykle niestety mam baardzo nieregularne i długo po nawet 60 dni. I kiedyś dowiedziała się o staraniach znajoma, taka dalsza. Jak usłyszała, że tyle nam nie wychodzi to mówi z entuzjazmem w głosie!

    - Ale jak to nie możesz tak długo zajść?! To czekaj, ja Ci powiem co zrobić żeby zajść w ciążę. Musisz sobie policzyć od 1 dnia miesiączki 14 dni i wtedy masz owulację i w tym dniu się kochajcie to na pewno zajdziesz!! Ja tak robiłam i zaszłam od razu!

    Wszystkie witki mi opadły......

    mana, Maczek, 25staraczka25, Leine, momo1009, Tova33, Blondik, Basik122, freya, Manieczka86, kita lubią tę wiadomość

    f2w33e3k1gzh6o5u.png
    21 lipca 2014 - Igorek 8tc [*]
    IVF GC Transfer zarodka 8A :) jest <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja słyszałam, że w ciąży nie można oglądać horrorów ani wiadomości, gdzie np. ktoś zginął w wypadku, bo się poroni albo urodzi się martwe dziecko :P

  • Miley24 Ekspertka
    Postów: 588 84

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja słyszałam, że w ciąży jak się mama zapatruje na jakąś osobę to dziecko będzie do niej podobne...moja kuzynka np. jest podobna do jakiejś aktorki co moja ciotka w ciąży z uwielbieniem oglądała serial w którym tamta grała ^^ może kwestia przypadku...ale wydaje mi się, że siła autosugestii działa często więc tak czy siak lepiej patrzeć na dobro i piękno, nie na jakieś paskudztwa z horrorów ;P :) hehe

    d0be8675e9.png
    74di3e5e3sl020iq.png
  • Myszusia Autorytet
    Postów: 488 241

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Świetny wątek ;) Sama muszę pomyśleć nad zabobonami bo często babcia mi je opowiadała :P

    ❤❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 września 2015, 15:18

    przyszła mama:) lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mit z defekacją mnie zabił :D

    Mi z przesądów ciążowych się obiło tylko o uszy, żeby nie gratulować... Pogratulowałam, tak świadomie, raz: dziewczyna się pochwaliła, ja wyjaśniłam, dlaczego nie składam gratulacji, ona, że to pierdoły. Pogratulowałam. Efekt był aniołkowy :/
    Od tamtego czasu nie gratuluję już nikomu, w ciąży z synkiem zabroniłam składania gratulacji i teraz, hmm, jak się w końcu uda, też będę w ten sposób działała ;)

  • Miley24 Ekspertka
    Postów: 588 84

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po ostatnim poronieniu postanowiłam, że dopiero rosnący brzuch mnie zdradzi, nikt poza mężem i może mamą się nie dowie wcześniej (jak daj Boże zajdę w ciążę oczywiście x] )

    d0be8675e9.png
    74di3e5e3sl020iq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2014, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja ciocia mówiła mojej mamie jak urodziła siostrę, że do póki nie ochrzci nie może wchodzić z nią do kościoła przez główne drzwi, ani na cmentarz, bo dziecko może umrzeć.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    widzę, że trzecia strona tematu obfituje w grobowe zabobony... :D

    zmienię więc nastrój na trochę inny:

    - moja Babcia przekazała mi "wiedzę", że gdy się ma syna to trzeba przed pierwszym praniem ubranka związać rękawy i tak uprać, żeby syn w przyszłości na nikogo ręki nie podniósł :D

    - kiedy pochyliłam się nad łóżeczkiem mojej chrześnicy, Babcia (znów :P ) zapytała się mnie "dobrze śpisz?!", zbita z tropu odpowiedziałam, że tak. Wtedy w mgnieniu oka Babcia wyrwała mi włosa z głowy i wsadziła pod poduszkę Małej. Ponoć dzięki temu dziecko lepiej śpi :D

    mana, Maczek, 25staraczka25, momo1009, Tova33, Basik122, Katjaa lubią tę wiadomość

  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Feśka, no takich to jeszcze nigdy nie słyszałam :D

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm ja słyszałam wiele, pewnie sobie je odświeżę przy okazji narodzin kolejnego członka rodziny. Kobitka ma termin na 5.01.2015 więc posłucham sobie troszkę :D a może Babcia zaskoczy nas czymś nowym ? :D

  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 11 grudnia 2014, 01:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boże, dobrze, że mnie rodzina nie karmi takimi rewelacjami ;) Choć pewnie jakbym przyszła na rodzinną imprezę w perłach to zaraz kazaliby zdjąć :D

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Myszusia Autorytet
    Postów: 488 241

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę, ja niestety nie potrafię sobie nic przypomnieć a szkoda bo duużo zawsze mi Babcia opowiadała :)

    ❤❤
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ciąży nie wolno:
    1.Siadać tyłem do kierunku jazdy, gdyż dziecko ułoży się pośladkowo.
    2.Malować się zbyt mocno, zwłaszcza ust. Zbyt mocny makijaż jeżeli urodzi sie córka powoduje że zejdzie na złą drogę :P
    3. Przymierzać okularów bo dziecko bedzie miało wadę wzroku (współczuje dzieciom których matki noszą okulary :P )
    4. Nie wolno wchodzić w kałuże bo dziecko urodzi się z wodogłowiem.
    5. Współżyć w ciąży bo dziecko będzie miało dołki w głowie.
    6. Nie wolno sie depilować ani patrzec na księżyc bo dziecko bedzie łyse (coś może w tym jest :P )
    7. Nie może siadać po turecko bo potem dziecko bedzie miało krzywe nogi.
    0sarcastic.gif0sarcastic.gif0sarcastic.gif

    A jeszcze jedno ale to nie tyle zakaz dla ciężarnej co dla innych... Nie wolno niczego odmówić jeżeli kobieta w ciąży o coś poprosi bo myszy w domu wszystko zjedzą hehehehe Jak zajde to wykorzystam to na maxa :D :D :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2015, 18:01

    mana, Maczek, momo1009, Tova33, Blondik, Basik122, agnes175 lubią tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ