X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne NAJDZIWNIEJSZE MITY JAKIE SŁYSZAŁYŚCIE STARAJĄC SIĘ O DZIECKO
Odpowiedz

NAJDZIWNIEJSZE MITY JAKIE SŁYSZAŁYŚCIE STARAJĄC SIĘ O DZIECKO

Oceń ten wątek:
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To z myszami to wykorzystam :D

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe, kupy, a to dobre, ale dlaczego kupy akurat?? Co do farbowania włosów to słyszałam, ze nie można bo dziecko urodzi sie rude;), nie wolno przechodzić pod drabina, nosić korali, o siekierze tez słyszałam!

    Blondik lubi tę wiadomość

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • mersiak Autorytet
    Postów: 456 407

    Wysłany: 3 marca 2015, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale mnie rozbawiły te zabobony, mi babcia mówiła, że nie mogę przechodzić pod sznurkami (np z praniem) bo pępowina się owinie

    3jgxskjo0p8dsc51.png
    Aniołek † 11.09.2010 (6tc), Aniołek †28.02.2015 (8t4d), Aniołek †14.03.2016 (6tc) i jeszcze 6 Aniołków...
  • Tova33 Autorytet
    Postów: 696 556

    Wysłany: 4 marca 2015, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szaleństwo! Ale się uśmiałam.
    Ja niestety nie mam za wiele do dodania. Jedynie co przychodzi mi do głowy to zgadywanie płci dziecka poprzez kształt brzucha: jak jest w kształcie piłki, nie za duży, nisko osadzony to będzie chłopiec, a duży, wysoko osadzony to dziewczynka.
    Może mi się coś jeszcze przypomni...

    jnmq43r83wkg2ahp.png
    MICHAŁEK
    zrz6wn15l66uy1jq.png
  • Shibuya Autorytet
    Postów: 1968 1549

    Wysłany: 4 marca 2015, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kojarzę, że mówili - nie patrz w ciąży przez dziurkę od klucza, bo dziecko się z zezem urodzi :)

    kita lubi tę wiadomość

    km5s8ribzosjb8kh.png
  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 4 marca 2015, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    haha, to mój wąąąteczek - juz prawie o nim zapomniałam :) jak miło odświeżyć :D

  • Basik122 Autorytet
    Postów: 2557 2013

    Wysłany: 4 marca 2015, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale się mar uśmiałam, co to ludzie nie wymyślą :-)
    Ale kupa mnie rozwaliła najbardziej :-D

    dqpr20mmcbujwt6y.png
    200906101770.png
  • Shibuya Autorytet
    Postów: 1968 1549

    Wysłany: 4 marca 2015, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aaaaa i jeszcze słyszałam, że w ciąży nie można czyścić uszu patyczkami, bo dziecko się głuche urodzi :D

    km5s8ribzosjb8kh.png
  • Shibuya Autorytet
    Postów: 1968 1549

    Wysłany: 4 marca 2015, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    racja - kupa najlepsza :)

    km5s8ribzosjb8kh.png
  • mersiak Autorytet
    Postów: 456 407

    Wysłany: 5 marca 2015, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coraz to lepsze historyjki :-)

    3jgxskjo0p8dsc51.png
    Aniołek † 11.09.2010 (6tc), Aniołek †28.02.2015 (8t4d), Aniołek †14.03.2016 (6tc) i jeszcze 6 Aniołków...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2015, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja słyszałam, że jak kobieta jest w ciąży i się przestraszy jakiegoś zwierzęcia to dziecko będzie do niego podobne z wyglądu :) cokolwiek to znaczy!

  • miszkaaa Autorytet
    Postów: 2605 778

    Wysłany: 6 marca 2015, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm ja od babci słyszałam żeby w ciąży patrzeć na ładne dzieci, bo wtedy Twoje dziecko będzie ładne.

    A także, że ciężarnej nie wolno chodzić na żadne pogrzeby, bo straci dziecko. ( Znam dwie dziewczyny, które w trakcie ciąży były na pogrzebie i straciły dzieci :/ przypadek, nie wiem)

    Oczywiście już powtarzane, że ciężarnej nie wolno dotknąć brzucha jak się przestraszy, bo dziecko urodzi się ze znamieniem.

    Dziecku do ukończenia pierwszego roku życia nie wolno obcinać włosów, bo obetnie się mu rozum.

    O farbowaniu włosów babcia też wspominała :)

    jeżeli chodzi o zabobon z myszami to podobno dotyczy się ciężarnych, których ciąża jest jeszcze niewidoczna :P



    ex2bmg7yxswzkwmo.png
  • Mordeczka Autorytet
    Postów: 7186 1658

    Wysłany: 7 marca 2015, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miszka
    Moja mama jak była w ciąży ze mną to się przestraszyła kilkukrotnie i mam dwa znamienia a dokładnie tak zwane myszki za uchem i na nodze :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2015, 22:38

    Gabrysia 5.02.2016 ❤
    Starania o 2 maluszka ❤ 6 cs
  • Mama Kasia Koleżanka
    Postów: 50 3

    Wysłany: 8 marca 2015, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kapturnica wrote:
    To ja wam dołoze kolejny mit..Kobieta w ciąży jak sie przestraszy nie powinna łapac sie rekoma za twarz ani inna odkryta część ciała..
    Powód? ?Bo dzieciak w tym miejscu , w kórym sie dotknie na swoim ciele matka będzie miało znamie , tzw myszke lub płomień..



    Mój syn serio ma! W ciazy przestraszylam sie myszy i sie złapałam za nogę i on tam ma myszkę :)

    Mama Kasia
  • Bulimulia Ekspertka
    Postów: 237 319

    Wysłany: 8 marca 2015, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najnowszy zabobon. .. nie można dziecka gilgac po nogach bo nie będzie chodzić. .............:)

    https://www.maluchy.pl/li-72361.png
  • Abra Autorytet
    Postów: 658 348

    Wysłany: 10 kwietnia 2015, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkie dobre, kupa pobija rekord absurdu i wszelkiej wyobraźni. Jeszcze to o wgnieceniach w czaszce od stosunku w czasie ciąży mnie powala - czy ta czaszka to wg twórcy przesądu jest z plasteliny czy jak??

    Ja znam, że w ciąży nie można podawać dziecka do chrztu.

    Poza tym o pogrzebie słyszałam i nawet znam przykład, że kuzynka w 8-mym m-cu była na pogrzebie i urodziła martwe dziecko, to jeszcze (niedorozwinięte umysłowo) sąsiadki gadały, że po co na ten pogrzeb poszła...

    Znam też przykład, że kobieta w czasie zbierania ziemniaków została w plecy uderzona zgniłym ziemniakiem i jej syn, z którym była wtedy na początku ciąży ma na plecach straszne znamię.

    Nie wiem czy to potwierdza te zabobony, ale daje do myślenia...

    Zanim zostałaś poczęta - pragnęłam Cię,
    Zanim się urodziłaś - kochałam Cię,
    Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia - byłam gotowa za Ciebie umrzeć...
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ