X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne NAJDZIWNIEJSZE MITY JAKIE SŁYSZAŁYŚCIE STARAJĄC SIĘ O DZIECKO
Odpowiedz

NAJDZIWNIEJSZE MITY JAKIE SŁYSZAŁYŚCIE STARAJĄC SIĘ O DZIECKO

Oceń ten wątek:
  • dancerina Ekspertka
    Postów: 195 61

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 00:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy to prawda że nie można kupować ciuszków dla dziecka jak sie nie jest w ciąży ..to na pecha ??? Serio

    Blondik lubi tę wiadomość

    2x1nxuun3b4lqpi4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 00:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli wierzysz w pecha to lepiej nie kupuj. Jest coś takiego jak samospełniająca się przepowiednia. Jeżeli czegoś oczekujesz/boisz się to jest duże prawdopodobieństwo że to się spełni, bo często nawet podświadomie będziesz do tego "dążyć".
    Poza tym po co kompletować wyprawkę przed poczęciem dziecka ? :) nigdy nie wiadomo ile to potrwa (moda szybko się zmienia :D), niewiadomo jakiej płci będzie dziecko i w ogóle :)
    Moja Babcia uważa że nawet w ciąży nie powinno się nic kupować dziecku, żeby nie zapeszyć. Ale ona żyła w czasach gdy zagrożone ciążę były ronione a nie podtrzymywane, w sklepach nic nie było, a w szpitalach i matka i noworodek mieli przydzielone jakieś tam koszule kaftaniki. :D

  • vincaminor Autorytet
    Postów: 1048 1046

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 06:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zabobon ze starej książki, wyciągnięty przez znajomą piszącą jakąś pracę na studia:
    - starając się o dziecko należy w czasie stosunku trzymać partnera za jedno z jąder - jedno na chłopca, drugie na dziewczynkę. Nie pamiętam tylko które na jaką płeć. ;)

    Little Frog, przyszła mama:), kapturnica, Blondik, Sury, gaaaabi, 25staraczka25, Zireael, vanessa, momo1009, Tova33, Basik122, Malibu, Manieczka86, anja83, Katjaa lubią tę wiadomość

    grudzień 2013 - śpij mój Aniołku... :*
    h84fi09kllurhqo8.png
  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I to cały czas tak łapać za jajco? :D Dobre :D

    A z tymi ciuszkami... Żadnego pecha nie ma ;) Natomiast mi się wydaje, że to kiepski pomysł kupować ciuszki dziecku, jak się nie jest jeszcze w ciąży. Potem będziesz siedzieć i płakać rzewnie nad jedną kreską, ocierając łzy prześlicznymi malutkimi śpioszkami? Komplet ciuszków czekający w szafie na dziecko, które się jeszcze poczęło wygląda mi na ryzyko jeszcze większego nakręcania się, niż zazwyczaj się nakręcamy ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2014, 10:51

    Cigaretta, vanessa, momo1009, Mona_M, Basik122 lubią tę wiadomość

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • fablous Ekspertka
    Postów: 233 109

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja słyszałam tylko taką bzdurę, że aby spłodzić chłopca należy się kochać przed owulacją, a na dziewczynkę po owulacji (albo odwrotnie :D)

    Mój mąż też się nasłuchał, że trzeba po stosunku leżeć z dupą do góry i kiedyś zabronił mi wstawać to tylko w czoło się popukałam. Jego mama wierzy we wszystkie tego typu bzdety i mu to wbija do głowy...

    3i49p07w0kmpd0v3.png
  • Another Autorytet
    Postów: 2133 2292

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym kochaniem się to trochę prawda. Tyle, że nie po owulacji :P
    Wg badań plemniki żeńskie dłużej żyją, a męskie krócej. Do tego męskie są szybsze i szybciej docierają do komórki jajowej :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2014, 12:14

    Kocia, agniesja, vanessa, Tova33, Manieczka86 lubią tę wiadomość

    "Musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda.."
    bpz77ab.png
  • Miley24 Ekspertka
    Postów: 588 84

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar wrote:
    hej, dla rozluźnienia postanowiłam założyć taki oto temat. Otóż wiele z nas zapewne mówiąc rodzinie/znajomym, że stara się o dziecko słyszy wiele wspaniałych niezawodnych rad.

    To ja może zacznę. Najświeższa porada jaką słyszałam:

    -> PO WSPÓŁŻYCIU W DZIEŃ PŁODNY/DZIEŃ OWULACJI PRZEZ TYDZIEŃ NIE MOŻNA ROBIĆ KUPY ŻEBY NIE WYPADŁA EWENTUALNA ZAPŁODNIONA KOMÓRKA.

    bang.

    ............???..........masakra. czyja to rada? 50-letniego stryjka Zdzicha po paru głębszych? x]

    Nadzieja87 lubi tę wiadomość

    d0be8675e9.png
    74di3e5e3sl020iq.png
  • Miley24 Ekspertka
    Postów: 588 84

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dancerina wrote:
    A czy to prawda że nie można kupować ciuszków dla dziecka jak sie nie jest w ciąży ..to na pecha ??? Serio

    powiem tak...ja nie kupowałam nic, a i tak miałam pecha :P głupota wg mnie. zabobon kolejny jak i te wszystkie czerwone kokardki itp.

    d0be8675e9.png
    74di3e5e3sl020iq.png
  • Kocia Autorytet
    Postów: 294 138

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też staram się omijać wszytskie zabobony, akurat z dzieckiem nie miałam okazji ale np. ze ślubem - nawet nie chciałam ich słuchać :) na wszelki wypadek żeby nie uwierzyć ;)

    3jgxrjjgjcihyty1.png

    l22nkrhm8r0lnbnn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dancerina wrote:
    A czy to prawda że nie można kupować ciuszków dla dziecka jak sie nie jest w ciąży ..to na pecha ??? Serio

    a ja mam sklep z ciuchami dla dzieci i w domu pełen wielki karton różowych cudności dla mojej przyszłej Poli:):):):) i w nosie mam zabobony !! no bo kiedyś wkońcu tej mojej Poli się doczekam i już!!:P

    Yousee, kama005, Sylwia33, Sury, Tova33, Basik122, Manieczka86 lubią tę wiadomość

  • Yousee Autorytet
    Postów: 2122 1212

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja słyszałam już z noworodkiem, że nie mozna do chrztu z nim na pole (na dwór) wychodzić. Uśmiałam się setnie, bo się pytam jak ze szpitala wyjść i jak do kościoła na chrzest dojechać?
    A jeszcze jedno, że w ciąży nie można być chrzestną :)

    "I jaśniejsze niż południe wzejdzie ci życie,
    a choćby ciemność zapadła, będzie ona jak poranek.
    Możesz ufać, bo jeszcze jest nadzieja..."
    Księga Hioba
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aaa jesli chodzi już o takie zabobony z małym dzieciem to słyszałam ,żeby nie stawać za głową dziecka bo wtedy całe zycie swoje zobaczy te maleństwo i to przynosi pecha:):)

    moja babka kiedyś też wymyśliła historie, że jak dziecku długo zęby nie wychodza to później wszystkie na raz rosną i czaszka pęka!:):):)
    ale moja babka to fantastka:):)

    a jakdziecko dużo płacze to trzeba polizać językiem czoło dzieka jak słone to opętał je diabeł i wtedy trzeba wosk z grominicy przelać nad głowa dziecka przez klucz zobaczyc co wyjdzie w wosku pokruszyc i zakopać w nocy w ziemi...hahaha to tez moja babka autorka:):)

    zaraz coś sobie jeszcze przypomnę:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2014, 16:29

    Maczek, mana, Blondik, Katarzyna87, Sury, vanessa, momo1009, Basik122, Manieczka86 lubią tę wiadomość

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja wam dołoze kolejny mit..Kobieta w ciąży jak sie przestraszy nie powinna łapac sie rekoma za twarz ani inna odkryta część ciała..
    Powód? ?Bo dzieciak w tym miejscu , w kórym sie dotknie na swoim ciele matka będzie miało znamie , tzw myszke lub płomień..

    25staraczka25, Tova33, Basik122 lubią tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też to słyszałam kapturnica...rzekomo mój ojciec jest zywym przykładem babcia opazyła sie piecem dotknęła za ramię i mój tato rzeczywiście ma dziwne znamie na ramieniu kształtu i wielkości dłoni:):)

  • Maczek Autorytet
    Postów: 2476 2586

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przyszła mama:) wrote:
    a ja mam sklep z ciuchami dla dzieci i w domu pełen wielki karton różowych cudności dla mojej przyszłej Poli:):):):) i w nosie mam zabobony !! no bo kiedyś wkońcu tej mojej Poli się doczekam i już!!:P

    Jak masz sklep z ciuchami dla dzieci, to akurat się nie dziwię, że sobie skompletowałaś wyprawkę z ładnych sztuk :D


    Kocia, myśmy też olali wszelkie zabobony związane ze ślubem - wszystkie po kolei ;) Nawet zabroniliśmy ludziom się czymkolwiek posypywać po wyjściu z kościoła, tylko żeby dzieciaki miały radochę, to puszczały na nas bańki mydlane ;)
    Bukietem nie rzucałam, kieliszków nie tłukliśmy... Wszystko na przekór :D

    Kocia lubi tę wiadomość

    K7KTp2.png
    VMlC.png
  • Miley24 Ekspertka
    Postów: 588 84

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie to krew zalewała jak się nas po ślubie pytali: A kto kogo pociągnął za rękę? Kto pierwszy przeszedł przez próg? ^^ Tiaaa, to ma olbrzymie znaczenie... :P:P:P

    przyszła mama:):
    a jakdziecko dużo płacze to trzeba polizać językiem czoło dzieka jak słone to opętał je diabeł i wtedy trzeba wosk z grominicy przelać nad głowa dziecka przez klucz zobaczyc co wyjdzie w wosku pokruszyc i zakopać w nocy w ziemi...hahaha to tez moja babka autorka:):)

    hahahaha no i jeszcze na trzy zdrowaśki do pieca trzeba przecież ;P łał.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2014, 18:57

    przyszła mama:) lubi tę wiadomość

    d0be8675e9.png
    74di3e5e3sl020iq.png
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia 2016, 23:50

    magdalenka_ka, przyszła mama:), Blondik, 25staraczka25, vanessa, Basik122 lubią tę wiadomość

  • magdalenka_ka Autorytet
    Postów: 971 779

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja się dołączam, co prawda nie zabobon, ale reakcja jednego z wujków. Kiedyś powiedziałam do mojego psa (suka) 'chodź do mamusi', to on na to 'nie mów tak do psa,bo jak będziesz w ciąży, to urodzisz jeszcze dziecko podobne do psa' si do labradora heh rozwalił mnie tym :D

    Yousee, momo1009, Manieczka86 lubią tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2w3vfxm48u0dxg3.png[/link]
  • Yousee Autorytet
    Postów: 2122 1212

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    haha dobry wątek :) ale się pośmiałam :)

    "I jaśniejsze niż południe wzejdzie ci życie,
    a choćby ciemność zapadła, będzie ona jak poranek.
    Możesz ufać, bo jeszcze jest nadzieja..."
    Księga Hioba
  • choco Autorytet
    Postów: 1929 2528

    Wysłany: 6 grudnia 2014, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja chyba nie będę zmywać w ciąży wcale, bo zawsze się oblewam, taka niezdara ze mnie. Ale może wykorzytam to jako wymówkę ;-)
    Ja ciazowych przesadow nie znam oprycz tych juz wymienipnych. Za to w czasie składanie nam życzeń ślubnych szwagerka kazała nam się trzymać pod ramię i za żadne skarby nie odsuwać od siebie. Oczywiście było to nie wykonalne i nie wiem jakie to miało mieć konsekwencje.

    Malibu lubi tę wiadomość

    **********************Gang 18+***********************
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ