X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Nawracajace infekcje intymne
Odpowiedz

Nawracajace infekcje intymne

Oceń ten wątek:
  • Katarzynka92 Koleżanka
    Postów: 48 22

    Wysłany: 10 lutego 2017, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, czy któraś z Was borykala się z nawracajaca grzybica pochwy podczas starań o dzidziusia. Już nie wiem co mam stosować, lekarz mówi, że nie będzie to miało wpływu na zapłodnienie ja jednak się boję. Czy udało Wam się zajść i utrzymać ciążę z takim.problemem? :-(

  • Gosia2708 Przyjaciółka
    Postów: 159 25

    Wysłany: 10 lutego 2017, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam ten sam problem co Ty , praktycznie non stop infekcja-podczas choroby , po basenie itp itd . miałam przepisywane globulki co w efekcie nic nie dawało. w koncu mialam zrobiony posiew i wyszło dużo bakterii na które dostalam antybiotyk.Rok czasu miałam spokój , niestety problem znów wrócil . też się boje czy przez te infekcje mam problem z zajsciem w ciąże chociaż ginekolog mówił ze to nie ma wpływu.

  • tvisha Przyjaciółka
    Postów: 204 35

    Wysłany: 10 lutego 2017, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam niestety to samo, leczyli mnie juz globulkami, maściami i nie wiem czym jeszcze i efekt ciagle ten sam, zaczyna się po owulacji, tak z tydzien przed okresem i trwa do okresu:/ nie potrafię sobie z tym poradzic

    robilam i testy ph i wyszly w normie wtedy gdy widzialam, ze jest cos nie tak
    teraz mam zrobic na początek kurację hexagynem, jesc jogurty i brac doustnie 3 miesiace probiotyki cos jak invag provag, jak nie pomoże to juz nie wiem...
    posiewu oczywiscie nie robilam bo zaden lekarz na to nie wpadł

    starania od 2016
    pcos, endo I st, lewy jajowód "upośledzony"
    stymulacje 2017-2019
    2019 -żpn,zabieg,
    2020- 7 tydz. puste jajo płodowe...
    2023- doszła adenomioza
    2024- w drodze do ivf 😊
  • Gosia2708 Przyjaciółka
    Postów: 159 25

    Wysłany: 10 lutego 2017, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tvisha- ja o posiew walcyzłam 2 lata w końcu postawiłam na swoim , miałam dość swędzenia , upławów i ogólnego dyskomfortu. byłam zapychana probiotykami, oprócz dziury w portfelu efektów nie było, na dodatek kolejny ginekolog stwierdził ze te wszystkie globulki spowodowały wybicie odpowiedniej flory bakteryjnej. na posiewie wyszło mi kilka rodzajów bakterii i to w licznych ilościach. Dostałam na to mycosyst i tak jak pisałam miałam rok spokoju .

  • Katarzynka92 Koleżanka
    Postów: 48 22

    Wysłany: 10 lutego 2017, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tu nawet się starać, jak swedzi, piecze i boli. Lactovaginal nie chroni, ciągle globulki i leki doustne :-( z drugiej strony dużo kobiet w ciąży ma ten problem i wszystko jest dobrze.

  • Gosia2708 Przyjaciółka
    Postów: 159 25

    Wysłany: 10 lutego 2017, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    doskonale to rozumiem...przez te upławy odechciewało mi się jakichkolwiek zbliżeń , najgorzej było w nocy bo swędzenie mnie wybudzało ze snu . objawy przechodziły jedynie podczas miesiączki. Naprawdę polecam Ci zrobić posiew . Teraz też mój mąż będzie robił to badanie bo być może zarażamy się nawzajem tymi bakteriami. Globulki ewentualnie pomogą tylko na chwilę. Najskuteczniej pomagał mi albothyl ale tylko na moment .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2017, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam to samo... Ogolnie dzieeczyny zwrocicie uwage na diete. Musi byc uboga w cukry proste (rezygnujemy ze slodyczy i ograniczamy slodzenie) i nabial (sery, mleko sprzyjaja rozwojowi drozdzakow). Ja powiem szczerze od stycznia ograniczylam do min.slodycze i cukier, nabial jeszcze jadam, ale nie w duzych ilosciach i pewnie tez eyeliminuje. Musi byc dieta bogata w warzywa przede wszystkim (nawet soki warzywne) i swietnie sie sprawdzaja naturalne kiszonki: ogorki kiszone (byle nie kwaszone!), kapusta kiszona czy kiszone buraki. Niektore firmy sprzedaja takie soki z kiszonek (mozna dostac w lepszych warzywniakach czy duzych marketach). Wystarczy naprawde zjesc 1 ogora dziennie czy tez wypic taki sok. Oczywiscie doustne probiotyki w kapsulkach tez, ale nie byle jakie. Na mnie osobiscie najlepiej wplywa Sanprobi IBS lub Dicoflor60. Oprocz tego z globulek probiotycznych ponoc najlepsze sa Gynomed Vaginal, dzis je zamowilam i od jutra bede testowac :) bo wlasnie jestem po kolejnej infekcji...mam nadzieje juz zaleczonej.
    Mam jeszcze kapsulki dopochwoee Hexatiab, kupilam na necie, one sa ze srebrem i dzialaja zapobiegawczo na kolejne zakazenia. Jednak wzielam dopiero 1 kapsulke, nie czulam sie komfortowo po niej na nast.dzien, bo ciagle cos ze mnie wyplywalo :/
    W poniedzialek odbieram wyniki posiewu, wiec zobaczymy czy jest nadal infekcja po leczeniu...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lutego 2017, 22:44

  • Gosia2708 Przyjaciółka
    Postów: 159 25

    Wysłany: 11 lutego 2017, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    z tą dietą to ciężko, ale masz rację jak miałam infekcję to swędzenie nasilało mi się po zjedzeniu czegoś słodkiego.

  • Katarzynka92 Koleżanka
    Postów: 48 22

    Wysłany: 11 lutego 2017, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słodyczy nie jem od listopada. Ograniczylam cukier w postaci białego pieczywa i makaronu. Czasem zdarzy się jakaś pizza i piwo... dicoflor60 też biorę, pije czystek. Myślałam też o olejku z oregano, sama już nie wiem co o tym wszystkim myśleć :-(

  • Rafaello Autorytet
    Postów: 630 130

    Wysłany: 13 lutego 2017, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też tak miałam, dopiero tabletki doustne podane mnie i mojemu facetowi pomogły, teraz jeszcze przez kilka mc przyjmuje w 1 dniu miesiączki 2 tabsy i jest spokój. A poza tym właśnie przy leczeniu odstawiłam cukier i ograniczyłam białe pieczywo. Piłam codziennie szklankę wywaru z 3 ząbków czosnku.

  • Nookie Znajoma
    Postów: 19 2

    Wysłany: 23 lutego 2017, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, pomocy. "Dorobiłam" się zapalenia cewki moczowej. Czy mogłybyście poradzić coś na tę przypadłość? Robiłam nasiadówki z rumianku, które niewiele pomogły, a zaczyna mi dokuczać pęcherz. Macie jakieś sprawdzone sposoby?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2017, 17:57

    5f44c9199fbc127795ea8b9cc2dfe99e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2017, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nookie kapsułki Żuravit,
    chyba, ze bardzo Cie piecze podczas siusiania- furagina, jest bez recepty :)

  • Nookie Znajoma
    Postów: 19 2

    Wysłany: 23 lutego 2017, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Narazie spróbuję Żuravit. I zobaczymy jak się sytuacja będzie rozwijała.
    Dziękuję :)

    5f44c9199fbc127795ea8b9cc2dfe99e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2017, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nookie jak juz jest infekcja to sam zurawit bedzie za slaby. Wez do tego urofuragine

  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 23 lutego 2017, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po pierwszym porodzie zaczęłam mieć nawracające zapalenie cewki moczowej. Po drugim porodzie - nawracające infekcje pochwy. Na cewkę działa tylko furagina lub antybiotyki doustne. Zuravit, Urosept itp niestety nie :( na infekcje pochwy (mialam mieszane i grzybki i bakterie) różne globulki nie pomogały (clotrimazolin, macmiror), ale teraz mam dłuższy czas spokój po kuracji Arilin rapid, o dziwo na cewkę moczową też pomogło (może to z pochhwy te bakretie były?). Raz w tygodniu profilaktycznie biorę dzień po dniu najpierw coś zakwaszającego typu Iladian i probiotyk w globulce. I tak jade od roku, bez nawrotów. Piję też ocet jabłkowy, z dietą średnio, za bardzo lubię słodkie.

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2017, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lithe123 dobrze siedziec, ze jest jakas alternatywa dla tych popularnych globulek, obczaje je sobie. Mam kolezanke w aptece, to mi zalatwi. Ja ostatnio mialam robione globulki, ale podobny aklad jak macmiror mialy. Pimafucin teraz znow bede brac, bo zaczynam od dzis antybiotyk na jedna bakterie

  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 23 lutego 2017, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Lithe123 dobrze siedziec, ze jest jakas alternatywa dla tych popularnych globulek, obczaje je sobie. Mam kolezanke w aptece, to mi zalatwi. Ja ostatnio mialam robione globulki, ale podobny aklad jak macmiror mialy. Pimafucin teraz znow bede brac, bo zaczynam od dzis antybiotyk na jedna bakterie
    Arilin to metronidazol, też dość popularny ale chyba ciężki kaliber :) a te bez recepty to niestety profilaktyka tylko, watpie żeby czynną infekcję wyleczyły.
    Powodzenia, trzymam kiucki dziewcyzny bo wiem jak to cholerstwo może uprzykrzyć życie.

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • Nookie Znajoma
    Postów: 19 2

    Wysłany: 23 lutego 2017, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy furagina nie zaszkodzi gdyby się okazało, że jestem w ciąży?

    5f44c9199fbc127795ea8b9cc2dfe99e.png
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 23 lutego 2017, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ulotce jest przeciwwskazanie 1 trym ciazy. Moj ginek kazał brac.

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2017, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysle ze furagina w poczatkowych dniach ciazy nie zaszkodzi, zarodek jeszcze nie ma wtedy polaczenia z krwia matki a co za tym idzie nie przenikaja do niego m.in.leki. Gorzej zazywac ja w 2-3 miesiacu

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ