Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne 👣Nie oglądając się za siebie ,wciąż walczymy o Ciebie !💪👶
Odpowiedz

👣Nie oglądając się za siebie ,wciąż walczymy o Ciebie !💪👶

Oceń ten wątek:
  • Atopikowa Autorytet
    Postów: 1385 788

    Wysłany: 28 listopada 2023, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miphuhiz czyli narazie to dobre wiesci. Co do badania zarodkow to ceny są kosmiczne. Bardzo mi przykro z powodu poeska :(
    A ja właśnie dostalam wynik cytologi i posze zmiany odczynowe związane z zapaleniem lub typową regeneracja.
    Wiec mam zapalenie jakies. Jutro mam rano na 8 byc w szpitalu i teraz ciekawe czy zrobia histeroskopie ,czy podadzą antybiotyk czy odwołają 😱😭😳

    Ona 38
    Prolaktyna 20,22
    AMH 2022-4,14 2024 maj-1,31 , sierpien 1.54
    Mam P/C p. plemnikowe przeciwko wici plemnika ❌
    HSG - ok
    Monitoring owulacji -ok
    Niche po cc( plamienia od @ do owulacji)
    Histeroskopia:
    -wykonano resekcję elektrodą bipolarną bieguna niszy,usunięcie skrzepów zalegających w niszy.
    -koagulacja miejsc stanu zapalnego naprzeciwko niszy
    - wycięto polipa prawego ujscia jajowodowego
    On
    Morfologia 2% ❌ 1,67❌1,80❌0❌️
    HBA 81%✔
    1 IUI czerwiec 👎
    Start 💉
    9.05- menopur 450 + Orgalutran
    22.05 - punkcja
    Pobrano 4 🥚,zapłodniło się 1, ❌️
  • Miphuhiz Autorytet
    Postów: 1731 2446

    Wysłany: 28 listopada 2023, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atopikowa wrote:
    Miphuhiz czyli narazie to dobre wiesci. Co do badania zarodkow to ceny są kosmiczne. Bardzo mi przykro z powodu poeska :(
    A ja właśnie dostalam wynik cytologi i posze zmiany odczynowe związane z zapaleniem lub typową regeneracja.
    Wiec mam zapalenie jakies. Jutro mam rano na 8 byc w szpitalu i teraz ciekawe czy zrobia histeroskopie ,czy podadzą antybiotyk czy odwołają 😱😭😳
    ciężko powiedzieć.
    co napisali dokładnie? może jednak przepuszcza?

    ja się boje żeby pies nie miał jakiegoś raka mozgu. strach go w domu zostawić samego :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2023, 21:08

    👩‍🦱84 - niewydolnosc przysadki (wtórna niewydolność tarczycy, nadnerczy, gonad)
    👨‍🦱85 wyniki siusiakowe OK. HLAC ❌

    AMH -1,01 ->1,59
    Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G ❌
    Kir AA ❌, białko S - 58% ❌
    Kariotypy OK, brak stanu zapalnego endometrium.

    12.2021 cb 😭
    08.2023 start ivf
    30.08 transfer 3BB 💔😭

    11.2023 II podejście do ivf
    ❄️❄️❄️ na zimowisku

    05.02 transfer 4AA (accofil, intralipid, encorton, prograf, bryophyllum, acard, heparyna)
    5dpt - beta 24; 7dpt - beta 93; 9dpt - beta 214; 11 dpt - beta 600 22dpt mamy ♥️
    8tc - 1,72 cm 🐣
    21.08 - III prenatalne, zdrowa Amelka :)
    age.png
  • Atopikowa Autorytet
    Postów: 1385 788

    Wysłany: 28 listopada 2023, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pisze tylko tak
    zmiany odczynowe związane z zapaleniem lub typową regeneracja.
    Musisz chyba zrobic mu badania powazne,a wiadomo weterynarz tez kasa ładna.....

    Ona 38
    Prolaktyna 20,22
    AMH 2022-4,14 2024 maj-1,31 , sierpien 1.54
    Mam P/C p. plemnikowe przeciwko wici plemnika ❌
    HSG - ok
    Monitoring owulacji -ok
    Niche po cc( plamienia od @ do owulacji)
    Histeroskopia:
    -wykonano resekcję elektrodą bipolarną bieguna niszy,usunięcie skrzepów zalegających w niszy.
    -koagulacja miejsc stanu zapalnego naprzeciwko niszy
    - wycięto polipa prawego ujscia jajowodowego
    On
    Morfologia 2% ❌ 1,67❌1,80❌0❌️
    HBA 81%✔
    1 IUI czerwiec 👎
    Start 💉
    9.05- menopur 450 + Orgalutran
    22.05 - punkcja
    Pobrano 4 🥚,zapłodniło się 1, ❌️
  • Miphuhiz Autorytet
    Postów: 1731 2446

    Wysłany: 29 listopada 2023, 05:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atopikowa wrote:
    Pisze tylko tak
    zmiany odczynowe związane z zapaleniem lub typową regeneracja.
    Musisz chyba zrobic mu badania powazne,a wiadomo weterynarz tez kasa ładna.....
    będę trzymać kciuki żeby się nie czepiali !!!!

    👩‍🦱84 - niewydolnosc przysadki (wtórna niewydolność tarczycy, nadnerczy, gonad)
    👨‍🦱85 wyniki siusiakowe OK. HLAC ❌

    AMH -1,01 ->1,59
    Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G ❌
    Kir AA ❌, białko S - 58% ❌
    Kariotypy OK, brak stanu zapalnego endometrium.

    12.2021 cb 😭
    08.2023 start ivf
    30.08 transfer 3BB 💔😭

    11.2023 II podejście do ivf
    ❄️❄️❄️ na zimowisku

    05.02 transfer 4AA (accofil, intralipid, encorton, prograf, bryophyllum, acard, heparyna)
    5dpt - beta 24; 7dpt - beta 93; 9dpt - beta 214; 11 dpt - beta 600 22dpt mamy ♥️
    8tc - 1,72 cm 🐣
    21.08 - III prenatalne, zdrowa Amelka :)
    age.png
  • Dominika96 Autorytet
    Postów: 1619 615

    Wysłany: 29 listopada 2023, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Clausix trzymam kciuki, żebyś zdążyła dorwać M 😍

    Paulina jesteś? Mam do Ciebie pytanie o leczenie na NFZ. Czemu poszliście do innej kliniki? Coraz częściej zastanawiam się czy nie warto udać się gdzieś na fundusz, ale czy oni podchodzą do naszego problemu poważnie?

  • Miphuhiz Autorytet
    Postów: 1731 2446

    Wysłany: 29 listopada 2023, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rano mielismy 3 blastki do mrożenia
    3 jeszcze obserwują :)

    Dominika96, Clausix, KarolinaKika, Nins lubią tę wiadomość

    👩‍🦱84 - niewydolnosc przysadki (wtórna niewydolność tarczycy, nadnerczy, gonad)
    👨‍🦱85 wyniki siusiakowe OK. HLAC ❌

    AMH -1,01 ->1,59
    Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G ❌
    Kir AA ❌, białko S - 58% ❌
    Kariotypy OK, brak stanu zapalnego endometrium.

    12.2021 cb 😭
    08.2023 start ivf
    30.08 transfer 3BB 💔😭

    11.2023 II podejście do ivf
    ❄️❄️❄️ na zimowisku

    05.02 transfer 4AA (accofil, intralipid, encorton, prograf, bryophyllum, acard, heparyna)
    5dpt - beta 24; 7dpt - beta 93; 9dpt - beta 214; 11 dpt - beta 600 22dpt mamy ♥️
    8tc - 1,72 cm 🐣
    21.08 - III prenatalne, zdrowa Amelka :)
    age.png
  • Clausix Autorytet
    Postów: 7069 5908

    Wysłany: 29 listopada 2023, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominika96 wrote:
    Clausix trzymam kciuki, żebyś zdążyła dorwać M 😍

    Czuję takie kłucia raz z jednej raz z drugiej, to może przyjdzie to owu szybciej... Wczoraj na wszelki wypadek przed snem podziałane, jutro podziałamy i w pt z rana, i to tyle co możemy zrobić ;) Potem dopiero w niedzielę, ale to już raczej na pewno będzie po frytkach.

    34 lata, starania od 10.2019
    03.2020 - 💔6 tc 02.2021 - 💔 cp 03.2023 - 💔9 tc
    02.2025 - start IVF - 10🪩➡️ 8🥚➡️ 5❄️(5.1.1, 5.1.1., 6.2.2., 6.2.3., 4.2.2.)
    07.04.2025 - FET 5.1.1 ❄️ 💔9 tc
    12.11.2025 - FET 5.1.1 ❄️ 💔7 tc
    30.04.2026 - FET 6.2.2 ❄️ ❌
    01.06.2026 - FET 4.2.2❄️bhcg 7dpt 54,1 9dpt 120,4 14 dpt 1043 17dpt 3210,7🤞
    6+0 3,5mm❤️

    "Na końcu wszystko będzie dobrze. Jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to jeszcze nie koniec."

    preg.png
  • Mama8latka Autorytet
    Postów: 4837 3216

    Wysłany: 29 listopada 2023, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Clausix leee to ze spokojem ... ! 🙈 w piątek i później w niedzielę to tylko dzień przerwy 👍👍👍👍 nie masz w ogóle co się przejmować . 😊

    Ja czekam na swoją @ .. nie chce się rozkręcić ale napewno dojedzie bo już czuję jak szyjka się zmienia .

    👶 2012r (syn)--> Anty --> 2017r rozpoczęcie starań
    👼 2019r -15tc 💔
    👼 2019r - 9tc 💔
    2 x CB 💔
    06.2023r - CB 💔
    06.2024r - CB 💔

    ❌Toczeń [10.2023r Remisja Ana 1:5120-> 1:360]/ Endometrioza ❌
    ______________
    Starania zakończone w 04.2025r
    05.2025 założenie własnej działalności i "wylogowanie" z forum . zaglądam co u Was:)
    Zapisany w gwiazdach jeden Syn <3 tak miało być. <3
    pozdrawiam.!
  • Clausix Autorytet
    Postów: 7069 5908

    Wysłany: 29 listopada 2023, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama8latka wrote:
    Clausix leee to ze spokojem ... ! 🙈 w piątek i później w niedzielę to tylko dzień przerwy 👍👍👍👍 nie masz w ogóle co się przejmować . 😊

    Ja czekam na swoją @ .. nie chce się rozkręcić ale napewno dojedzie bo już czuję jak szyjka się zmienia .

    O ile coś tam dożyje haha :P

    No tak jedzie jedzie i dojechać nie może... 🙈

    34 lata, starania od 10.2019
    03.2020 - 💔6 tc 02.2021 - 💔 cp 03.2023 - 💔9 tc
    02.2025 - start IVF - 10🪩➡️ 8🥚➡️ 5❄️(5.1.1, 5.1.1., 6.2.2., 6.2.3., 4.2.2.)
    07.04.2025 - FET 5.1.1 ❄️ 💔9 tc
    12.11.2025 - FET 5.1.1 ❄️ 💔7 tc
    30.04.2026 - FET 6.2.2 ❄️ ❌
    01.06.2026 - FET 4.2.2❄️bhcg 7dpt 54,1 9dpt 120,4 14 dpt 1043 17dpt 3210,7🤞
    6+0 3,5mm❤️

    "Na końcu wszystko będzie dobrze. Jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to jeszcze nie koniec."

    preg.png
  • Clausix Autorytet
    Postów: 7069 5908

    Wysłany: 29 listopada 2023, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kupiłam po drodze owulaki, sto lat nie robiłam :P ale podrożały strasznie... płaciłam chyba 19 za domowe lab, a teraz prawie 26 :O zaraz siknę i zobaczymy co się święci ;)

    34 lata, starania od 10.2019
    03.2020 - 💔6 tc 02.2021 - 💔 cp 03.2023 - 💔9 tc
    02.2025 - start IVF - 10🪩➡️ 8🥚➡️ 5❄️(5.1.1, 5.1.1., 6.2.2., 6.2.3., 4.2.2.)
    07.04.2025 - FET 5.1.1 ❄️ 💔9 tc
    12.11.2025 - FET 5.1.1 ❄️ 💔7 tc
    30.04.2026 - FET 6.2.2 ❄️ ❌
    01.06.2026 - FET 4.2.2❄️bhcg 7dpt 54,1 9dpt 120,4 14 dpt 1043 17dpt 3210,7🤞
    6+0 3,5mm❤️

    "Na końcu wszystko będzie dobrze. Jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to jeszcze nie koniec."

    preg.png
  • Dominika96 Autorytet
    Postów: 1619 615

    Wysłany: 29 listopada 2023, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Clausix wrote:
    Kupiłam po drodze owulaki, sto lat nie robiłam :P ale podrożały strasznie... płaciłam chyba 19 za domowe lab, a teraz prawie 26 :O zaraz siknę i zobaczymy co się święci ;)
    I jak? I jak?! 😋

  • Clausix Autorytet
    Postów: 7069 5908

    Wysłany: 29 listopada 2023, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blisko, ale myślę, że taki konkret pik będzie jutro 😉

    3cfcaa970bff3.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2023, 17:59

    Miphuhiz, Dominika96, Bebetka93 lubią tę wiadomość

    34 lata, starania od 10.2019
    03.2020 - 💔6 tc 02.2021 - 💔 cp 03.2023 - 💔9 tc
    02.2025 - start IVF - 10🪩➡️ 8🥚➡️ 5❄️(5.1.1, 5.1.1., 6.2.2., 6.2.3., 4.2.2.)
    07.04.2025 - FET 5.1.1 ❄️ 💔9 tc
    12.11.2025 - FET 5.1.1 ❄️ 💔7 tc
    30.04.2026 - FET 6.2.2 ❄️ ❌
    01.06.2026 - FET 4.2.2❄️bhcg 7dpt 54,1 9dpt 120,4 14 dpt 1043 17dpt 3210,7🤞
    6+0 3,5mm❤️

    "Na końcu wszystko będzie dobrze. Jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to jeszcze nie koniec."

    preg.png
  • Miphuhiz Autorytet
    Postów: 1731 2446

    Wysłany: 29 listopada 2023, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Clausix wrote:
    Blisko, ale myślę, że taki konkret pik będzie jutro 😉

    3cfcaa970bff3.jpg
    Ekstra!!!!

    👩‍🦱84 - niewydolnosc przysadki (wtórna niewydolność tarczycy, nadnerczy, gonad)
    👨‍🦱85 wyniki siusiakowe OK. HLAC ❌

    AMH -1,01 ->1,59
    Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G ❌
    Kir AA ❌, białko S - 58% ❌
    Kariotypy OK, brak stanu zapalnego endometrium.

    12.2021 cb 😭
    08.2023 start ivf
    30.08 transfer 3BB 💔😭

    11.2023 II podejście do ivf
    ❄️❄️❄️ na zimowisku

    05.02 transfer 4AA (accofil, intralipid, encorton, prograf, bryophyllum, acard, heparyna)
    5dpt - beta 24; 7dpt - beta 93; 9dpt - beta 214; 11 dpt - beta 600 22dpt mamy ♥️
    8tc - 1,72 cm 🐣
    21.08 - III prenatalne, zdrowa Amelka :)
    age.png
  • Atopikowa Autorytet
    Postów: 1385 788

    Wysłany: 29 listopada 2023, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej laski. Ja dzis miałam tą histeroskopię. Troche mnie przetrzymali bo o 15 do domu dopiero wyszlam. Teraz glowa mnie boli,brzuch tez i wiadomo krwawienie jakies mam .
    Lekarz gadał zemna zaraz po wybudzeniu ale powiem szczerze nie wiele pamietam 🤣🤣🤣
    Na wypisie mam:
    -wykonano resekcję elektrodą bipolarną bieguna niszy,usunięcie skrzepów zalegających w niszy.
    -koagulacja miejsc stanu zapalnego naprzeciwko niszy
    - wycięto polipa prawego ujscia jajowodowego
    Ani nie wiedziałam ze mam polipa

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2023, 18:38

    Ona 38
    Prolaktyna 20,22
    AMH 2022-4,14 2024 maj-1,31 , sierpien 1.54
    Mam P/C p. plemnikowe przeciwko wici plemnika ❌
    HSG - ok
    Monitoring owulacji -ok
    Niche po cc( plamienia od @ do owulacji)
    Histeroskopia:
    -wykonano resekcję elektrodą bipolarną bieguna niszy,usunięcie skrzepów zalegających w niszy.
    -koagulacja miejsc stanu zapalnego naprzeciwko niszy
    - wycięto polipa prawego ujscia jajowodowego
    On
    Morfologia 2% ❌ 1,67❌1,80❌0❌️
    HBA 81%✔
    1 IUI czerwiec 👎
    Start 💉
    9.05- menopur 450 + Orgalutran
    22.05 - punkcja
    Pobrano 4 🥚,zapłodniło się 1, ❌️
  • Clausix Autorytet
    Postów: 7069 5908

    Wysłany: 29 listopada 2023, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atopikowa wrote:
    Hej laski. Ja dzis miałam tą histeroskopię. Troche mnie przetrzymali bo o 15 do domu dopiero wyszlam. Teraz glowa mnie boli,brzuch tez i wiadomo krwawienie jakies mam .
    Lekarz gadał zemna zaraz po wybudzeniu ale powiem szczerze nie wiele pamietam 🤣🤣🤣
    Na wypisie mam:
    -wykonano resekcję elektrodą bipolarną bieguna niszy,usunięcie skrzepìe zalegających w niszy.
    -koagulacja miejsc stanu zapalnego naprzeciwko niszy
    - wycięto polipa prawego ujscia jajowodowego
    Ani nie wiedziałam ze mam polipa

    To super, że się udało i coś tam oczyścili :D teraz z tym wynikiem do lekarza prowadzącego? ;)

    34 lata, starania od 10.2019
    03.2020 - 💔6 tc 02.2021 - 💔 cp 03.2023 - 💔9 tc
    02.2025 - start IVF - 10🪩➡️ 8🥚➡️ 5❄️(5.1.1, 5.1.1., 6.2.2., 6.2.3., 4.2.2.)
    07.04.2025 - FET 5.1.1 ❄️ 💔9 tc
    12.11.2025 - FET 5.1.1 ❄️ 💔7 tc
    30.04.2026 - FET 6.2.2 ❄️ ❌
    01.06.2026 - FET 4.2.2❄️bhcg 7dpt 54,1 9dpt 120,4 14 dpt 1043 17dpt 3210,7🤞
    6+0 3,5mm❤️

    "Na końcu wszystko będzie dobrze. Jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to jeszcze nie koniec."

    preg.png
  • Dominika96 Autorytet
    Postów: 1619 615

    Wysłany: 29 listopada 2023, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Clausix wrote:
    Blisko, ale myślę, że taki konkret pik będzie jutro 😉

    3cfcaa970bff3.jpg
    Czyli M zdąży wykonać misję 😃

  • Atopikowa Autorytet
    Postów: 1385 788

    Wysłany: 29 listopada 2023, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Clausix wrote:
    To super, że się udało i coś tam oczyścili :D teraz z tym wynikiem do lekarza prowadzącego? ;)
    Moj lekarz prowadzący był przy zabiegu i asystował. Pobrali wycinki jakies i za 4 tyg ma byc wynik i w tedy do kontroli z tym mam do niego isc.
    Dziwne ze nie dali mi zadnego antybiotyku na stan zapalny. Mam nadzieję ze te plamienia juz ustaną bo to napewno przez to stan zapalny.

    Ona 38
    Prolaktyna 20,22
    AMH 2022-4,14 2024 maj-1,31 , sierpien 1.54
    Mam P/C p. plemnikowe przeciwko wici plemnika ❌
    HSG - ok
    Monitoring owulacji -ok
    Niche po cc( plamienia od @ do owulacji)
    Histeroskopia:
    -wykonano resekcję elektrodą bipolarną bieguna niszy,usunięcie skrzepów zalegających w niszy.
    -koagulacja miejsc stanu zapalnego naprzeciwko niszy
    - wycięto polipa prawego ujscia jajowodowego
    On
    Morfologia 2% ❌ 1,67❌1,80❌0❌️
    HBA 81%✔
    1 IUI czerwiec 👎
    Start 💉
    9.05- menopur 450 + Orgalutran
    22.05 - punkcja
    Pobrano 4 🥚,zapłodniło się 1, ❌️
  • Clausix Autorytet
    Postów: 7069 5908

    Wysłany: 29 listopada 2023, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominika96 wrote:
    Czyli M zdąży wykonać misję 😃

    Działamy ile się da haha :P więcej nie możemy zrobić ;)
    17 mam urodziny, fajny byłby prezent :P

    Dominika96, Nins lubią tę wiadomość

    34 lata, starania od 10.2019
    03.2020 - 💔6 tc 02.2021 - 💔 cp 03.2023 - 💔9 tc
    02.2025 - start IVF - 10🪩➡️ 8🥚➡️ 5❄️(5.1.1, 5.1.1., 6.2.2., 6.2.3., 4.2.2.)
    07.04.2025 - FET 5.1.1 ❄️ 💔9 tc
    12.11.2025 - FET 5.1.1 ❄️ 💔7 tc
    30.04.2026 - FET 6.2.2 ❄️ ❌
    01.06.2026 - FET 4.2.2❄️bhcg 7dpt 54,1 9dpt 120,4 14 dpt 1043 17dpt 3210,7🤞
    6+0 3,5mm❤️

    "Na końcu wszystko będzie dobrze. Jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to jeszcze nie koniec."

    preg.png
  • Clausix Autorytet
    Postów: 7069 5908

    Wysłany: 29 listopada 2023, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sejm przegłosował ustawę o finansowaniu ivf z budżetu państwa ;)

    Dominika96, Atopikowa, KarolinaKika lubią tę wiadomość

    34 lata, starania od 10.2019
    03.2020 - 💔6 tc 02.2021 - 💔 cp 03.2023 - 💔9 tc
    02.2025 - start IVF - 10🪩➡️ 8🥚➡️ 5❄️(5.1.1, 5.1.1., 6.2.2., 6.2.3., 4.2.2.)
    07.04.2025 - FET 5.1.1 ❄️ 💔9 tc
    12.11.2025 - FET 5.1.1 ❄️ 💔7 tc
    30.04.2026 - FET 6.2.2 ❄️ ❌
    01.06.2026 - FET 4.2.2❄️bhcg 7dpt 54,1 9dpt 120,4 14 dpt 1043 17dpt 3210,7🤞
    6+0 3,5mm❤️

    "Na końcu wszystko będzie dobrze. Jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to jeszcze nie koniec."

    preg.png
  • Dominika96 Autorytet
    Postów: 1619 615

    Wysłany: 29 listopada 2023, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kukam forum a niereanimuj w ciąży! Pamiętam starania o pierwsze dziecię, a tu będzie trzecie 🥰 dinozaur ze mnie 😶

    Clausix lubi tę wiadomość

‹‹ 234 235 236 237 238 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Programy dawstwa komórek i moment, w którym warto o nich pomyśleć.

Gdy własne komórki mówią „nie”. A medycyna wciąż potrafi powiedzieć „tak”. Kiedy pada słowo „dawstwo”, niewiele osób reaguje spokojnie. To nie jest temat do rozmów między zupą a deserem. W życiu większości kobiet i par pojawia się dopiero wtedy, gdy ich pierwotna wizja drogi do rodziny zaczyna się kruszyć. Gdy mają za sobą kilka cykli IVF i za każdym razem wychodzą z wynikiem, na którym znów widnieje słowo „negatywny”. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ