X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Niedrożnosc jajowodów
Odpowiedz

Niedrożnosc jajowodów

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Pati922 Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 8 marca, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny . 2 lata temu po badaniu hsg i laparoskopia jajowodów dostałam wyrok - oba jajowody niedrożne zasjxcie w ciążę tylko metoda in vitro. Bardzo mnie to załamało daliśmy sobie spokój bo nie stać nas na to .Jednak 2 miesiące temu zaszłam w ciążę naturalna. Byłam pewna że to pozamaciczna jednak okazało się że nie . Niestety w 8 tygodniu brak akcji serca i łyżeczkowanie :( kolejny ból .. Zastanawiam się jak to możliwe że zaszłam naturalnie czy któraś miała taką sytuację

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9453 10023

    Wysłany: 8 marca, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli jajowody byłyby całkowicie niedrożne, to zapłodniona komórka jajowa nie miałaby się jak przedostać do macicy. Któryś z jajowodów musiał być drożny. Mógł być zwężony, ale to wystarczyło, żeby zapłodniona komórka przedostała się do macicy.

    Powtórz hsg, albo poproś ginekologa o skierowanie do szpitala na laparoskopię i histeroskopię.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca, 10:31

  • Pati922 Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 8 marca, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za 3 tyg mam wizytę u ginekologa, sama jestem ciekawa bardzo czy będzie szansa żeby dalej naturalnie zajść

  • Pati922 Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 8 marca, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja ginekolog powiedziała że musiało się coś udrożnić a drugi ginekolog powiedział że to był cud i nie mam co liczyć ze znajdę naturalnie

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9453 10023

    Wysłany: 8 marca, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati922 wrote:
    Moja ginekolog powiedziała że musiało się coś udrożnić a drugi ginekolog powiedział że to był cud i nie mam co liczyć ze znajdę naturalnie
    Zwykłe badanie USG nie pokaże czy jajowody są drożne, więc to Ci nic nie powie. I nie ma cudów przy niedrożnych jajowodach. Być może jeden się udrożnił podczas hsg, tak też się zdarza.

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9453 10023

    Wysłany: 8 marca, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati922 wrote:
    Za 3 tyg mam wizytę u ginekologa, sama jestem ciekawa bardzo czy będzie szansa żeby dalej naturalnie zajść
    Żeby się o tym dowiedzieć, musisz pogłębić diagnostykę. Albo czekać ;)

  • Kessa Autorytet
    Postów: 2499 3164

    Wysłany: 8 marca, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Zwykłe badanie USG nie pokaże czy jajowody są drożne, więc to Ci nic nie powie. I nie ma cudów przy niedrożnych jajowodach. Być może jeden się udrożnił podczas hsg, tak też się zdarza.
    To najprawdopodobniej.

    Myślę, że należałoby to dokładnie sprawdzić. Bo gdybać nie ma co..

    2,5 roku starań natural -> 09.23r. 💉start IVF; czynnik męski. Żadnych leków na stałe.
    10.23r. - zabieramy malucha do domu 🏡🍀🤞 9dpt beta 56.43 -> 10dpt 112.0 -> 12dpt 310.6 -> 16dpt 1436.3 -> 19dpt 4131.7 -> 23dpt mamy zarodek i migoczące ♥️
    8+1 -> 1,68cm maleństwa 🥰 13+1 -> prenatalne+pappa OK 💪 7,56 cm małego 🧸 21+0 -> połówkowe ok,420g 🎀 25+2 -> 903g małej królewny 🥰 30+0 -> 1730g pannicy ♥️ 34+2 -> 2960g 🎀
    40+3 -> Królewna jest z nami 😍 4070g,62cm 💕
    age.png
    Na feriach ❄️❄️❄️
  • Pati922 Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 8 marca, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No 2.5 roku temu miałam HSG i wynik był ze niedroznce wtedy dostałam skierowanie na laparoskopię drożności i wynik był ze dwa jajowody niedrożne

  • palusia171 Ekspertka
    Postów: 170 112

    Wysłany: 21 marca, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W 2017 roku również miałam HSG. Jeden jajowód niedrożny, a drugi długi i kręty. Lekarz powiedział że w takim przypadku jedynie in vitro. Dostałam skierowanie na laparoskopie na którą umówiłam się 3 miesiące później. Iii…. Miesiączki nie było… okazało się, że jestem w ciąży. Córka ma już 6 lat :) po 1,5 roku urodziłam synka. Teraz wracam do gry…
    Wskazanie do laparoskopii, jednak boję się blizny. Myślę o tzw zabiegu laparoskopii przezpochwowej. Słyszeliście o takiej metodzie?

  • Nn Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 29 lipca, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badanie wykazało zakontrastowanie prawidlowej jamy macicy i obu nieposzerzonych jajowodów. Po lewej stronie komtrast wylewa sie do jamy otrzewnej. Po stronie prawej ewidentnego wylewania sie środka kontrastowego do jamy otrzewnej nie uwidoczniono.
    Ktoś pomoże z interpretacją? Czy to
    Znaczy że mimo wszystko oba drożne ?

  • Bambi28! Znajoma
    Postów: 28 34

    Wysłany: 29 lipca, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    palusia171 wrote:
    W 2017 roku również miałam HSG. Jeden jajowód niedrożny, a drugi długi i kręty. Lekarz powiedział że w takim przypadku jedynie in vitro. Dostałam skierowanie na laparoskopie na którą umówiłam się 3 miesiące później. Iii…. Miesiączki nie było… okazało się, że jestem w ciąży. Córka ma już 6 lat :) po 1,5 roku urodziłam synka. Teraz wracam do gry…
    Wskazanie do laparoskopii, jednak boję się blizny. Myślę o tzw zabiegu laparoskopii przezpochwowej. Słyszeliście o takiej metodzie?

    Hej, ja słyszałam o takiej metodzie :) Sama przeszłam histeroskopię z udrażnianiem jajowodów, która się powiodła, bo jajowody zostały udrożnione. Niestety w moim przypadku nie udało się zajść w ciążę a minęło już 7 miesięcy od histeroskopii. W przypadku niepowodzenia lekarz zaproponował mi w drugim kroku laparoskopię przezpochwową, jednak ja zdecydowałam, że podchodzę do ivf na tym etapie. Nie mam już siły na kolejne nadzieje i rozczarowania próbując naturalnie. Chcę zwiekszyć szanse na powodzenie. Jednak fakt istnienia takich opcji uważam za niesamowity i napewno u części dziewczyn zaowocuje ciążą:)

    starania naturalne >2 lata

    👩🏻 '94
    niedoczynność tarczycy
    10.2023 sonoHSG - jajowody obustronnie niedrożne
    12.2023 histeroskopia - jajowody udrożnione
    08.2024 start IVF
    Euthyrox, Neoparin
    akupunktura 💆🏻‍♀️

    🧔🏻‍♂️'92 ✅

    punkcja 08.2024
    transfer odroczony o 2 cykle
  • Helcia Autorytet
    Postów: 1532 825

    Wysłany: 30 lipca, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podczas HSG stwierdzono, że mam 1 jajowód niedrożny, przeszła dosłownie jakaś niteczka kontrastu, ale lekarz stwierdził, że jest niedrożny. W ciążę zaszłam właśnie z tego jajowodu.

    Starania naturalne od 2019r. z pomocą medyczną od 2020r. z przerwami (ok roku).
    Stymulacja m.in. dostinex, clo, ovitrelle, lametta
    Luty 2022r. HSG prawy jajowód niedrożny
    Maj 2022r. klinika GAMETA, badania
    Lipiec 2022r. 1x inseminacja bezskutecznie
    Wrzesień 2022r. polip
    Grudzień 2022r. histeroskopia, wyłyżeczkowanie macicy
    ♥♥♥
    Marzec 2023r. 8.03 test pozytywny, beta 459 ♥
    29 czerwiec: połówkowe, 400 g zdrowego chłopaka
    sierpień: 28 tc, III prenatalne, 1400g zdrowego synusia
    wrzesień: 31 tc 2090g szczęścia
    październik: 34tc 2828g mojego oczka w głowie
    październik: 36+1tc 3008g maluszka

    Przed ciążą:
    Ona: badania ok
    On: badania ok
    badania nasienia: wyniki bardzo dobre
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ