X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Niepokalanek mnisi
Odpowiedz

Niepokalanek mnisi

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2014, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesć dziewczyny. Czy któras z Was mi powie jak stosować niepokalanka. Kupiłam w tabletkach. Obecnie jestem w 5 dpo. Kiedy zacząć i czy mozna go brać cały cykl?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2014, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proszę o odpowiedz...;)

  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 19 czerwca 2014, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coś mi się obiło o uszy, że niepokalanek można łykać przez pierwsze 10 dni cyklu (nie wiem skąd ta teoria, bo przynajmniej na ulotce Castagnusa wyraźnie zaznaczono o kuracji miesięcznej), ale zgodnie z ulotką należy go łykać przez pełne 3 cykle począwszy od 1 dc, potem należy go odstawić na miesiąc.
    Jeśli strzeliłam gafę, proszę mnie poprawić :D
    Ważysz do 60kg - 1 tabletka, ważysz więcej - 2 tabletki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 czerwca 2014, 07:26

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 czerwca 2014, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje kochana za odpowiedz...zaczynam w nowym cyklu. Wae 55 kg, wiec po jednej tabletce. Opakowanie ktore kupilam zawiera ich 90 wiec akurat na 3 miesiace, a potem przerwa...miejmy jednak nadzieje, ze zacznie dzialac duzo wczesniej.....

  • XxMoniaXx Autorytet
    Postów: 15445 8425

    Wysłany: 19 czerwca 2014, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zażywam Cyclodynon i mam brać cały cykl.

    f2wl3e5exwv499zn.png
    km5sdf9hllms5iw1.png

    10. 2018r. - c.b
  • mizzelka Autorytet
    Postów: 11096 5350

    Wysłany: 19 czerwca 2014, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-z-pomoca-medyczna/wszystkie-zielary-z-ovu-soja-dong-quai-z-o-sroki-i-inne,2308.html tu masz wielką encyklopedię ovufriend na temat ziół :) dziewczyny ci na pewno pomogą ;)

    kxslp2.png2PEOp1.png1l5xp2.png
  • OvuFriend

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomość wyedytowana przez administratora forum z powodu łamania zasad regulaminu.

  • Onka1 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 10 października 2017, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaszłam w ciążę w drugim cyklu stosowania niepokalanka w płynie. Dawkowalam dwa razy rano i wieczorem. Ale tylko do 10-12 dnia cyklu.

    Onka
  • ansien Koleżanka
    Postów: 57 5

    Wysłany: 9 listopada 2017, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    od pół roku biorę bromergon, na zbicie prolaktyny i zbiłam do około 200, słyszałam, ze niepokalanek jest dobry na ogólnę poprawę gospodarki hormonalnej, ale czy jak będę jednocześnie łykać to i to, to sobie nie pogorszę?
    Pomóżcie proszę :(


    ciąża bliźniacza jednokosmówkowa jednoowodniowa
    zi13kw7i6g1aqgul.png
  • marcela123 Autorytet
    Postów: 1221 658

    Wysłany: 9 listopada 2017, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam bromergon tylko w małej dawce po połowie tab co drugi dzień i do tego niepokalanek codziennie tylko nie castagnus a Chasterbery Fruit, ginekolog powiedziała, że jest tam większa dawka i było ok. W trzecim cyklu zaszlam w ciążę, niestety poronilam. Także, można brać razem

    Aniołek 17.10.2017- 8t5d
    tb739vvjdr6gsxwh.png

    3i49hdgew2fq6tag.png
  • Onka1 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 10 listopada 2017, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chasteberry to nazwa zamienna na castagnusa. również można spotkać nazwę vitex. to jest to samo. Może lekarzowi chodziło o jakid preparat który miał inną nazwę niepokalanka na opakowaniu, ale w dalszym ciągu to jest niepokalanek.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2017, 20:02

    Onka
  • MałaPannaJoanna Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 10 listopada 2017, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biorę niepokalanek drugi cykl. W pierwszym skrócił mi drugą fazę, a w tym cyklu szok - zniknęły wypryski, a ovu wydaje mi się że w 14dc a nie 19dc jak było wcześniej.
    Polecam spróbować, biorę bez przerw 3tabl. rano

    Letitbe lubi tę wiadomość

  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 10 listopada 2017, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niepokalanek, chasteberry fruit, castagnus, cyclodynon itp to jeden pies. Trzeba tylko patrzeć na dawki. Ogólnie polecam ten chasteberry ze swansona lub "niepokalanek" herbapolu bo pierwszy ma dawkę coś koło 400 mg-100 tabletek (ok.20 zł) jak dobrze pamiętam, drugi w tabletce około 90 mg- 30 tabletek (11 zł) a castagnus ma 45 mg- 30 tabletek (25 zl). Same widzicie co się bardziej opłaca z tym, że jeżeli nie potrzebujemy dawki 400 mg to możemy co drugi dzień lykac np. Nie ma też się co bać dużych dawek, bo trudno z nim przedobrzyć.
    Na początku łykałam castagnusa 1 tabletkę dziennie ale wyczytałam, że małe dawki niepokalanka mogą działać odwrotnie i podnoszą prolaktynę. Wtedy też zaczęłam brać tego niepokalanka 90 mg, teraz biorę 2 tabletki dziennie-łącznie niecałe 200 mg a w następnym cyklu planuję więcej.
    Nie biorę bromergonu, chociaż moja prolaktyna wynosi 36,2 więc ratuję się niepokalankiem i w końcu zniknął trądzik, pojawił się płodny śluz, cykle się uregulowały i nie mam plamień przed @. Wszystkie te objawy były wywołane niskim poziomem estrogenów i progesteronu a wysoka PRL właśnie obniża te hormony.

    mi88, SoBenya lubią tę wiadomość

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 11 listopada 2017, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też biorę już 3 miesiąc niepokalanka Swansona 400mg głownie na pms i bóle cycków... i owszem w 1 cyklu z nim cycki zaczęły dopiero boleć 7dpo a nie już przed owu lub od razu po jak zawsze.. w 2cyklu stosowania nie bolały w ogóle byłam w szoku a teraz mam 3 cykl i bolą już od owu hehe miałam nadzieję,że pomoże mi zajść w ciąże no zobaczymy... Prolaktyne miałam w normie ale nie badałam po obciążeniu

    Letitbe ja też mam plamienia przed @ tak 2-3 dni lekarz nic na to nie powiedział a mnie już to wkurza.. niepokalanek mi na nie pomogł a brałaś może wczęsniej Luteine czy coś na nie?

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 11 listopada 2017, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele, z tymi plamieniami przed @ zbadaj sobie jeszcze progesteron 7dpo - nie widzę w Twojej stopce, więc zakładam, że nie badałaś.
    I ja bym jeszcze dodała LH, i zmierzyła razem z FSH w 2-5 dniu cyklu. Za mały stosunek LH do FSH może też skutkować takimi plamieniami - ale on też świadczy o tym, że może być problem z progesteronem, więc w sumie oznaczenie progesteronu wystarczy.
    Jeśli wyjdzie Ci mały progesteron, będziesz musiała brać luteinę albo duphaston i tyle :)

    Ja biorę cyclodynon na zbicie prolaktyny i po trzech miesiącach mam super wynik. Miałam 800 przy normie do 500, a teraz jestem dokładnie w połowie normy (12 przy normie do 24 - inne jednostki niż przy pierwszym badaniu). Jeszcze sobie za jakiś czas ją zbadam, żeby potwierdzić, że jest ok i to nie chwilowe wahanie.
    Od pierwszego cyklu z cyclodynonem bolą mnie piersi od 5-6dpo aż do dnia @. W moim przypadku oznacza to prawie na pewno wysoki progesteron (badałam i był duży) - zakładam, że prolaktyna mi go blokowała (niestety nie badałam wcześniej, zanim zaczęłam brać).

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 11 listopada 2017, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi88 no na ten progesteron to się wybieram już od dłuższego czasu :P niby jak temp rośnie i się ładnie utrzymuje to powinien być w normie ale różnie pewnie bywa..a nie wiem czemu mi gin nie zlecił Lh... dał na fsh a na lh nie.. ehhh

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 11 listopada 2017, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi88 a badałaś prolaktyne po obciążeniu ? myśle czy to badanie ma sens

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 11 listopada 2017, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele z tym obciążeniem to słyszałam, że się od tego powoli odchodzi. Nie wiem niestety dlaczego i jakie to ma znaczenie.
    Ja miałam plamienia z racji niskiego progesteronu i często właśnie PMS czyli poniekąd ból piersi jest tego wynikiem.
    Mój stosunek lh do fsh wynosi 1,8 ale ginekolog twierdzi, że wszystko jest ok i nie brałam nigdy żadnych leków na receptę- sam niepokalanek mi pomaga w tej kwestii ale tylko dlatego, że niski progesteron był wynikiem wysokiej prolaktyny. Gdy przyczyną niskiego progesteronu jest coś innego to niestety to ziółko nie pomoże

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 listopada 2017, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też słyszałam że już dawno odchodzi się od badania prolaktyny po obciążeniu z tego względu że ten wynik pokazuje naszą podatność na stres nic więcej :) jeżeli ktoś chodzi ciągle zestresowany to pewnie po obciążeniu będzie miał za wysoką :) więc jeżeli podstawową prolaktynę masz dobrą to nie trzeba badać prolaktyny po obciążeniu :)

  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 11 listopada 2017, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele27 wrote:
    mi88 a badałaś prolaktyne po obciążeniu ? myśle czy to badanie ma sens
    Nie, i chyba nie będę. Też słyszałam, że się od tego odchodzi. Co więcej, ginekolodzy, u których byłam, na tę moją wysoką prolaktynę nic nie dali - mówią, że skoro jest owu, to nie trzeba zbijać.
    Nie wspominali nawet o tym, że mogła mi blokować progesteron.
    Dlatego nawet jeśli wyjdzie mi zła, to pewnie i tak żaden ginekolog mi nie da nic poza to, co już biorę :)
    Cyclodynon wzięłam trochę na własną rękę (lekarz - no jak już pani musi to niech będzie...).
    W pierwszym cyklu z cyclodynonem pierwszy raz przez całą drugą fazę od 5dpo bolały mnie piersi, progesteron 7dpo był bardzo wysoki. Co lepsze, zaszłam wtedy na chwilę w ciążę ;)
    Kolejne dwa cykle - bo tyle do tej pory miałam - piersi bolą przez całą fazę lutealną (od 5-6dpo, a wtedy progesteron osiąga najwyższą wartość).

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ