X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne nieznane przyczynie niezachodzenia....
Odpowiedz

nieznane przyczynie niezachodzenia....

Oceń ten wątek:
  • mala86 Koleżanka
    Postów: 38 45

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noooo ach ta psycha. Łatwiej nałykać się piguł, pokuć rękę, biegać na monitoringi i robić To wszystko co się robi niż wytłumaczyć sobie że trochę spokoju jeszcze nikomu nie zaszkodziło i odrobina pozytywnego myślenia również :):)

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    - Leczona niedoczynność tarczycy i hiperprolaktylemia
    - zmiana Kliniki Niepłodności po 2 cyklach
    - Trzecie HSG ( tym razem z rozszerzeniem szyjki macicy która miała wadę budowy )wreszcie udane :)
    >>>>> 16 cykl starań, 2 z CLO UDANY !!!!

    14.04.2015 II kreseczki - JEST NASZ CUD


  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a pomyslcie ze to dopeior poczatek.. nasze dzieci to poki co komorecki i plemiczk :) a jak bad anam pscyhe tyraly jk sie pojawia jak beda mialy ponascie lat :D

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • mala86 Koleżanka
    Postów: 38 45

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do zachodzenia koleżanek to odkąd się staram mam wrażenie, że wszystkie zachodzą na hura i od razu a dodatkowo jeszcze mi na złość :/ Człowiek ma taką psychę :):)

    - Leczona niedoczynność tarczycy i hiperprolaktylemia
    - zmiana Kliniki Niepłodności po 2 cyklach
    - Trzecie HSG ( tym razem z rozszerzeniem szyjki macicy która miała wadę budowy )wreszcie udane :)
    >>>>> 16 cykl starań, 2 z CLO UDANY !!!!

    14.04.2015 II kreseczki - JEST NASZ CUD


  • mala86 Koleżanka
    Postów: 38 45

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wtedy sobie przypomnę jak długo zajęło mi zajście w tą ciąże he he wezmę oddech i dalej do przodu z tym/tą pietnastolatką :):)

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    - Leczona niedoczynność tarczycy i hiperprolaktylemia
    - zmiana Kliniki Niepłodności po 2 cyklach
    - Trzecie HSG ( tym razem z rozszerzeniem szyjki macicy która miała wadę budowy )wreszcie udane :)
    >>>>> 16 cykl starań, 2 z CLO UDANY !!!!

    14.04.2015 II kreseczki - JEST NASZ CUD


  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my jak zacelismy se starac to mesiac po miesiacu dowiadywalm sie ze ktoras w ciazy .. od grudnia 2013 do wresznie teraz same poroby :) hehe :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moj siostrzyczk .. odstawila sobei tabsy anty .. na 3 miechy zeby oczyscic organizm..miala zaczynac znowu brac i bach II :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oki dziewczyny zmykam:) czas se zajac mezem kocica i psem ;D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia 2014, 21:25

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • mala86 Koleżanka
    Postów: 38 45

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    papatki i do zoba-napisania :):):)

    - Leczona niedoczynność tarczycy i hiperprolaktylemia
    - zmiana Kliniki Niepłodności po 2 cyklach
    - Trzecie HSG ( tym razem z rozszerzeniem szyjki macicy która miała wadę budowy )wreszcie udane :)
    >>>>> 16 cykl starań, 2 z CLO UDANY !!!!

    14.04.2015 II kreseczki - JEST NASZ CUD


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno trzeba cos z tym robic, dalsza diagnostyka itd samo z siebie sie nie zrobi.

  • apaczka Autorytet
    Postów: 1763 4120

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie na szczęście w otoczeniu póki co mało ciężarnych więc pewnie trochę łatwiej dla psychy :) Ale koleżanka, u której podejrzewano PCOS i miała spore problemy hormonalne zaszła w 1 cyklu i już ma 1.5 rocznego bąbla. Ja zawsze zdrowa, nic się nigdy nie działo. Gdzie ta sprawiedliwość? nie ma czegoś takiego po prostu (żeby nie było to się bardzo lubimy i uważam, że super że im się udało tak szybko ;) ). Mała jeśli działanie, badania i procedury działają na Ciebie dobrze bo Cię uspokajają to dobrze - monitoruj, rozmawiaj, pobieraj krew ;) Ja z racji zawodu nie przepadam za kontaktem z lekarzami, trochę wiem jak to wszystko wygląda dlatego póki co na spokojnie. To wszystko jest kwestia indywidualna, każda z nas jest inna i inaczej znosi niepowodzenia. Dla mojej psychy lepiej jak najmniej tej "medykalizacji" starań itp. wolałabym zajść naturalnie i na spokojnie :)

    9f7jpx9i1ln9kxb1.png
  • apaczka Autorytet
    Postów: 1763 4120

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze a propos psychy, znalezione w internecie:


    "Psycholog podczas wykładu na temat zarządzania stresem przeszedł się po sali. Gdy podniósł szklankę z wodą, wszyscy pomyśleli że zaraz zada pytanie "czy szklanka jest w połowie pusta czy pełna". Zamiast tego, z uśmiechem na ustach, zapytał "ile waży ta szklanka?".

    Odpowiedzi były różne, od 200 g do 0,5 kg

    Psycholog odpowiedział: "Nie jest istotne ile waży ta szklanka. Zależy ile czasu będę ją trzymał. Jeśli potrzymam ją minutę to nie problem. Gdy potrzymam ją godzinę, będzie mnie boleć ręka. Gdy potrzymam ją cały dzień, moja ręka straci czucie i będzie sparaliżowana. W każdym przypadku szklanka waży tyle samo, jednak im dłużej ją trzymam tym cięższa się staje.

    Kontynuował: "Zmartwienia i stres w naszym życiu są jak ta szklanka z wodą. Jeśli o nich myślisz przez chwilę nic się nie dzieje. Jeśli o nich myślisz dłużej, zaczynają boleć. Jeśli myślisz o nich cały dzień, czujesz się sparaliżowany i niezdolny do zrobienia czegokolwiek.

    Pamiętaj by odłożyć szklankę."

    Z., mala86, Ania_84, Beata.D, aszka lubią tę wiadomość

    9f7jpx9i1ln9kxb1.png
  • mala86 Koleżanka
    Postów: 38 45

    Wysłany: 10 sierpnia 2014, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo mi się spodobała ta " opowieść " Czasem bardzie do człowieka dociera pewna wizualizacja problemu niż jego wypowiedzenie " na głos ". Będę pamiętać o jak najczęstszym odkładaniu szklanki Apaczko :):)

    A co do badań to owszem kiedyś najbardziej one a raczej ich wyniki mnie uspokajały, szczególnie że najczęściej wychodziły w normie lub lekko ponad nią, jednak człowiek to przewrotna istota i jeśli były ok to pojawiało się pytanie i zadręczanie "to dlaczego ciąży nie ma ? " i " co jeszcze zrobić " to taka samo nakręcająca się spirala. O oczywiście znów nerwy, koszty, frustracja, płacz... Więc teraz po 7 mc staram , podkreślam staram się( nie zawsze mi to wychodzi ) podchodzić do tego z odrobiną zdrowego rozsądku....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 sierpnia 2014, 12:09

    - Leczona niedoczynność tarczycy i hiperprolaktylemia
    - zmiana Kliniki Niepłodności po 2 cyklach
    - Trzecie HSG ( tym razem z rozszerzeniem szyjki macicy która miała wadę budowy )wreszcie udane :)
    >>>>> 16 cykl starań, 2 z CLO UDANY !!!!

    14.04.2015 II kreseczki - JEST NASZ CUD


  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 10 sierpnia 2014, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Apaczkobardzo ladna opowiesc :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mala86 wrote:
    Noooo ach ta psycha. Łatwiej nałykać się piguł, pokuć rękę, biegać na monitoringi i robić To wszystko co się robi niż wytłumaczyć sobie że trochę spokoju jeszcze nikomu nie zaszkodziło i odrobina pozytywnego myślenia również :):)
    tez tak sadze ze rozsadek wazniejszy, oczywiscie jak sa problemy to trzeba leczyc ale bez przesady, tak to sie człowiek bardziej zakreca. Trzeba miec umiar we wszystkim. Tez na poczatku to myslalam o moze mam problem z prolaktyna pozniej moze cos innego, itd itd a tu mam gorna granice normy a tutaj cos za niska granice -mozna oszalec, trzeba sie dac na wstrzymanie bo mozna zeswirowac.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 sierpnia 2014, 16:59

  • Łasicowata Znajoma
    Postów: 30 9

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mala86,
    Przeczytałam Twój pierwszy post i wydaje mi się, że problem braku ciąży może leżeć po stronie Twojego partnera. My staramy się o ciążę około 2 lat i na początku tego okresu - przez jakiś ponad rok - badałam się tylko ja. Zachodziłam w głowę co jest nie tak bo przecież u mnie wszystko okej... wydałam kupę kasy na lekarzy i badania. Do czasu - kiedy mąż nie został przebadany. Ma bardzo słabe parametry nasienia - 3% prawidłowych plemników i to w tym jest problem.
    Ale mam nadzieję, że u Was wszystko się ułoży:)

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ