X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne nieznane przyczynie niezachodzenia....
Odpowiedz

nieznane przyczynie niezachodzenia....

Oceń ten wątek:
  • mala86 Koleżanka
    Postów: 38 45

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Staramy się od 7 mc o ciążę i nadal nie ma efektu. Oboje mamy niespełna 28 lat, prowadzimy raczej zdrowy tryb życia, chociaż ja jestem osobą bardzo nerwową a cierpliwość to moja najsłabsza strona. Po trzech miesiącach niepowodzeń zaczęłam działać u ginekologa i endokrynologa. Dowiedziałam się że mam niedoczynność tarczycy i hiperprolaktynemię czynnościową, obie leczę od 4 mc. TSH obniżone z poziomu 4,97 do 0,323 prolaktyna z poziomu 492 do 204. Do tego zalecono mi luteinę od 16-25 dc którą regularnie biorę. Progesteron w 20dc ( 7 dni po owu) pokazał 88,09 nmol/ml. A jeśli chodzi o ginekologa to owulacja od 2 mc potwierdzona na USG. Pęcherzyki rosną z poziomu 14/15mm do 19,05/20,05 mm, mają idealnie okrągły kształt, endometrium trójwarstwowe 9,5/10 mm. Pęcherzyki pękają, widać płyn w zatoce Douglasa a ostatnio nawet widzieliśmy ciałko żółte. Do tego zew. symptomy owulacji jak rzadki płodny śluz ( tylko jednego dnia) ból owulacyjny i powiększanie się piersi jest. Ginekolog nie zauważył żadnych zmian w budowie macicy, cytologia w styczniu tego roku ok. Tylko na ostatnim USG w jajowodzie nie owulującym pojawiła się dziwna rzecz - widocznych kilka pęcherzyków na raz jak przy PCO. Sam lekarz się zdziwił ich widokiem ale jednocześnie uspokoił że to jeszcze nic nie znaczy bo owulacja jest. Przeciwciała tarczycowe antyTPO i ant TG oraz przeciwciała na Toxo, Cyto i Różyczkę mam w normie. Dodam, że od jakiś 6 lat co jakiś czas męczą mnie zapalenia pęcherza. Mąż zbadał miesiąc temu plemniki 19,5 mln/ml i 35 mln w całym ejakulacje (1,8 mililitra) ruch postępowy A i B 68 % ale niska aglutynacja i ponad 1mln komórek okrągłych ( limfocytów ) W tych badaniach nie stwierdzano jednak praw. budowy plemników i tym się też martwię. Reasumując moją historię miesiące lecą, ciąży nie ma, mimo braku jawnych przeciwwskazań a ja się okropnie martwię i denerwuję, że tak długo trzeba czekać na upragnione II kreseczki.... Zapraszam wszystkie dziewczyny które nie znają przyczyny niezachodzenia w ciąże:):):)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia 2014, 18:13

    Ania_84, Z. lubią tę wiadomość

    - Leczona niedoczynność tarczycy i hiperprolaktylemia
    - zmiana Kliniki Niepłodności po 2 cyklach
    - Trzecie HSG ( tym razem z rozszerzeniem szyjki macicy która miała wadę budowy )wreszcie udane :)
    >>>>> 16 cykl starań, 2 z CLO UDANY !!!!

    14.04.2015 II kreseczki - JEST NASZ CUD


  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała po pierwsze propnowalabym zrobi USG jader, oraz posiew nasienia na bakterie..
    jelsi mas czesto zapalenie pecherza to rownie dobrze maz tez moze miec
    a to znaczeni wplywa na prawidlowe plemniki

    Z., mala86, kapturnica lubią tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Z. Autorytet
    Postów: 2054 3725

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli nie ma prawidłowych plemników (morfologia plemników 0%) to tu leży przyczyna. Wyślij męża do urologa/androloga.

    A więcej może ktoś inny podpowie ;)

    mala86 lubi tę wiadomość

    Dwa bąbelki 👣
    06.2015
    03.2017
  • mala86 Koleżanka
    Postów: 38 45

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żle się wyraziłam w kwestii prawidłowej morfologii plemników - w tym laboratorium gdzie wykonywaliśmy seminogram badali tylko ilość, ruch, aglutynacje, upłynnienie i komórki okrągłe (limfocyty ) O prawidłowej budowie nic nie wiemy bo w tym badaniu jej nie sprawdzano. O posiewie plemników słyszałam i jak tylko będą możliwości finansowe to go zrobimy. Dziękuję

    Ania_84, Z. lubią tę wiadomość

    - Leczona niedoczynność tarczycy i hiperprolaktylemia
    - zmiana Kliniki Niepłodności po 2 cyklach
    - Trzecie HSG ( tym razem z rozszerzeniem szyjki macicy która miała wadę budowy )wreszcie udane :)
    >>>>> 16 cykl starań, 2 z CLO UDANY !!!!

    14.04.2015 II kreseczki - JEST NASZ CUD


  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a pamietasz jakie bylo PH

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • mala86 Koleżanka
    Postów: 38 45

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ph było 8,9

    - Leczona niedoczynność tarczycy i hiperprolaktylemia
    - zmiana Kliniki Niepłodności po 2 cyklach
    - Trzecie HSG ( tym razem z rozszerzeniem szyjki macicy która miała wadę budowy )wreszcie udane :)
    >>>>> 16 cykl starań, 2 z CLO UDANY !!!!

    14.04.2015 II kreseczki - JEST NASZ CUD


  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to tym bardziej idzcie na posiew nasienia..
    my mielismy ph 8 duzo komorek okraglych, leukocytow
    i w posiewie wyszlo 8 bakterii ,lekarz dal antybiotyk..tyle ze nie da rownoczesnie mi i leczenie zamst 3 tyg trwalo okolo 2 miesiey ;/

    a jesli ty nie mielas to tez zrob nawet biocenoze pochwy lub wymaz
    podpytaj meza czy ostatnio nic go nebolalo np peecherz.. albo okolice miednicy oraz jader ..
    nie raz jedna bakteria a osłabia nasienie masakrycznie wystarczy wyleczyc i bach :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • mala86 Koleżanka
    Postów: 38 45

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam jakoś na początku roku robiony wymaz pochwy własnie pod kontem tych moich zapalań i wyszło - brak bakterii - a w tamtym roku oboje przeszliśmy długą antybiotyko-terapię ze względu na moje zapalenia. Zrobimy posiew oczywiście. Ale mam czasem wrażenie że walimy głową w mur, sami doszukujemy się przyczyn bo żaden z lekarzy nie pomaga....

    - Leczona niedoczynność tarczycy i hiperprolaktylemia
    - zmiana Kliniki Niepłodności po 2 cyklach
    - Trzecie HSG ( tym razem z rozszerzeniem szyjki macicy która miała wadę budowy )wreszcie udane :)
    >>>>> 16 cykl starań, 2 z CLO UDANY !!!!

    14.04.2015 II kreseczki - JEST NASZ CUD


  • mala86 Koleżanka
    Postów: 38 45

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A do jakiego lekarza poszliście z wynikami posiewu Twojego M. - twojego gina, androloga, urologa ???

    - Leczona niedoczynność tarczycy i hiperprolaktylemia
    - zmiana Kliniki Niepłodności po 2 cyklach
    - Trzecie HSG ( tym razem z rozszerzeniem szyjki macicy która miała wadę budowy )wreszcie udane :)
    >>>>> 16 cykl starań, 2 z CLO UDANY !!!!

    14.04.2015 II kreseczki - JEST NASZ CUD


  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my akurat chodzilismy do poradni nieplodnosci i moj gin endo w sumie tak strzelal..ale u nas sytuacja jest ina bo mamy brak plemnikow i jedyny kto to mogl nam pomoc androlog

    urolog zbada prostate zrobi usg jader.. szleci posiew i wewentualna antybiotykoterapie ..
    Androlog to enokrynolog z wiedza poszerzona o urologie i plodnosc mezczyzny :)
    jesli w posiewie nic nie wyjdzie to usg jader.. no i mozna wtedy zorbic tez hormony u meza
    tzn TSH, FSH, Prolaktyne, LH , Estradiol i testosteron..
    bo te ormony moga bardzo namieszac..u mezczyzny

    pozatym na waszym miescu uderzylabym w suplementacje :) witamnki, itp :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • mala86 Koleżanka
    Postów: 38 45

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż bierze FertilMan a ja dostinex na PRL euthyrox na niedoczynność, Luteinę na wspomaganie fazy lutel i ewe niedomogę ciała żółtego do tego biorę kwas foliowy, wit d3 ( bo mi wyszłedł niedobór ) i Tardyferol ( na podniesienie żelaza ). Do niedawna brałam jeszcze selen i cynk dla " wyciszenia" tarczycy jak to swierdziła moja endo, ale już nie biorę. Swoją drogą staranie się o dziecko i ta cała " niepłodność " To mega dochodowy biznes dla klinik i lekarzy a zmora dla naszych portweli...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia 2014, 19:07

    - Leczona niedoczynność tarczycy i hiperprolaktylemia
    - zmiana Kliniki Niepłodności po 2 cyklach
    - Trzecie HSG ( tym razem z rozszerzeniem szyjki macicy która miała wadę budowy )wreszcie udane :)
    >>>>> 16 cykl starań, 2 z CLO UDANY !!!!

    14.04.2015 II kreseczki - JEST NASZ CUD


  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ehh niestety ..my juz liczymy w tysiacach a niedlugo bedzie a kilkunastu tysiacah ;/nie raz odkladalismy cos bo nas nie bylo niestety stac ;/
    jesli macie jakiegos dobrego Androloga w miescie to idzcie do androloga.. boon wam powie dokladnie co i jak :)
    Z tych ktorych znamm i moge polecic to w Krakowie , Łodzi i Wawie .. z nimi mielismy podaczas naszych badan do czynienia :)
    mysle z zestawilk maie niezly .. polecam dla meza tez kwas foliowy :)

    PS mam nadziejeze wizyta okaze sie nie potrzena :) i szybciej zajdziecie :)
    sprobujcie jeden miesiac nie mierzc nie obserowac ;) wiem ze to zawsze deneruje ale sprobujcie odpoczac trocheod staran :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia 2014, 19:12

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • mala86 Koleżanka
    Postów: 38 45

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :):):) Kochana jesteś. Temp i śluz odpuściłam sobie już w 5 cyklu, bo za bardzo się denerwowałam że nie zachodzę ale potem trafiłam na monitoring i wiem ze owulacje mam 3 dni wcześniej niż myślałam i liczyłam.

    - Leczona niedoczynność tarczycy i hiperprolaktylemia
    - zmiana Kliniki Niepłodności po 2 cyklach
    - Trzecie HSG ( tym razem z rozszerzeniem szyjki macicy która miała wadę budowy )wreszcie udane :)
    >>>>> 16 cykl starań, 2 z CLO UDANY !!!!

    14.04.2015 II kreseczki - JEST NASZ CUD


  • mala86 Koleżanka
    Postów: 38 45

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te monitoringi bardzo mnie uspokajają że jednak nie wszystko ze mną jest nie tak ale jednocześnie ciężko nie mysleć, marzyć, mieć nadziei jak masz się stawić na kolejna obserwacje i wizyta znów Cię nakręca. i tak w kółko

    - Leczona niedoczynność tarczycy i hiperprolaktylemia
    - zmiana Kliniki Niepłodności po 2 cyklach
    - Trzecie HSG ( tym razem z rozszerzeniem szyjki macicy która miała wadę budowy )wreszcie udane :)
    >>>>> 16 cykl starań, 2 z CLO UDANY !!!!

    14.04.2015 II kreseczki - JEST NASZ CUD


  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bedzie dobrze wazne ze plemniki sa i da sie scos z nimi zrobic ;)
    pamietaj ze tworzenie plemnikow to 72 dni :) wec nie raz trzeba poczekac na efekty :) po suplementach :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ehh wiem co mowisz tez tak mialam tyle ze u nas chcieli robic nam inseminacje..tylko nie wiem czym skoro plenikow ne byloa ja przez 9 miesiecy c miesiac sie nakrecalamm

    dlatego wazny jest relax z mezusiem nie koniecznie w celu tworzenia nowego zycia :) hihih :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • mala86 Koleżanka
    Postów: 38 45

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niooo staramy się relaxować na różne sposoby ,a ostatnio nawet stwierdziłam że ten miesiąc nie był spod znaku bzykanka dla ciąży ale kochania dla przyjemności w dni płodne i nie :):):) U mnie dużą rolę odgrywają tez moje emocje rozchwiane i nerwy, które przenoszę na męża niestety:(:(:(

    - Leczona niedoczynność tarczycy i hiperprolaktylemia
    - zmiana Kliniki Niepłodności po 2 cyklach
    - Trzecie HSG ( tym razem z rozszerzeniem szyjki macicy która miała wadę budowy )wreszcie udane :)
    >>>>> 16 cykl starań, 2 z CLO UDANY !!!!

    14.04.2015 II kreseczki - JEST NASZ CUD


  • mala86 Koleżanka
    Postów: 38 45

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co sądzisz o hsg, miałaś może robione ???

    - Leczona niedoczynność tarczycy i hiperprolaktylemia
    - zmiana Kliniki Niepłodności po 2 cyklach
    - Trzecie HSG ( tym razem z rozszerzeniem szyjki macicy która miała wadę budowy )wreszcie udane :)
    >>>>> 16 cykl starań, 2 z CLO UDANY !!!!

    14.04.2015 II kreseczki - JEST NASZ CUD


  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojj mała ja pamietamjak ja sie zachowywwalam kiedy wiedzialam keidys te dni a mojemu np se nie chciao.. ryczalam.. wrzeszczalam. obrazalam sie .. boiu nie wiem jak moj to znosil :)
    doepiro teraz jak patrz wstecz widze ze nie bylo topotrzebne i nawet jest mi glupi bo czesc niedyspozycj niebyla zalezna od meza ;/

    ja sama z siebei podchodze do HSG przed Inseminacja z nasieniem dawcy ..
    wiadomo nie jest toprzyjemne badania ..ale sprawdzaja drozosc... po druge jak cos nie drozne to przetykaja nam rury :) co by fasolka spokojnei mogla przedostac sie do pulchniutkie macicy :D
    a po trzecie podobno wlasnie po HSG najczesciejkobiety zachdza :)

    ja chce przejsc HSG z tego wzgledu ze chc ograniczyc do min jakies niepowodzena i to co moglo by nam przeszkodzic :)
    i tak juz dlugo czekalismy i przeslzismy nie chce narazac siebie i meza na niepotrzeben dodatkowe stresy

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • mala86 Koleżanka
    Postów: 38 45

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo miło się z Tobą gada.... wezmę sobie Ciebie do ulubionych, bo widzę że pamiętnik też piszesz:):)

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    - Leczona niedoczynność tarczycy i hiperprolaktylemia
    - zmiana Kliniki Niepłodności po 2 cyklach
    - Trzecie HSG ( tym razem z rozszerzeniem szyjki macicy która miała wadę budowy )wreszcie udane :)
    >>>>> 16 cykl starań, 2 z CLO UDANY !!!!

    14.04.2015 II kreseczki - JEST NASZ CUD


1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ