X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Nowe staraczki - 2017
Odpowiedz

Nowe staraczki - 2017

Oceń ten wątek:
  • agu92 Autorytet
    Postów: 547 164

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wróblowa wiem jak się czujesz :D U mnie co miesiąc trudno było wykryć owulację i też tak z domysłami walczyłam :D

    12 cs - udało się! 10.07.2017 II <3

    59d632af979ad.png
  • Wróblowa Autorytet
    Postów: 3331 1173

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agu, no pewnie, rób betkę ino roz. :) będzie wiarygodna bardziej niż sikaniec. No i jeszcze kwestia ile trwa Twoja faza lutealna?

    p19u9jcgdgj4qrbu.png
    Będziemy mieć Synka - czekamy ♥️
    Olek - 05.11.2020 👦🏼
    HSG - Udało się udrożnić oba jajowody!
    To nie problem jest problemem, problemem jest Twoje podejście do problemu.
  • Wróblowa Autorytet
    Postów: 3331 1173

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agu u mnie właśnie nigdy nie było problemu z określaniem właśnie dni płodnych i owulacji (wiadomo że owulka to jest właśnie +/-). Do momentu tego cyklu. :P

    p19u9jcgdgj4qrbu.png
    Będziemy mieć Synka - czekamy ♥️
    Olek - 05.11.2020 👦🏼
    HSG - Udało się udrożnić oba jajowody!
    To nie problem jest problemem, problemem jest Twoje podejście do problemu.
  • Aika Autorytet
    Postów: 453 134

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agu to ze spada, nie oznacza od razu @ :) spójrz np. Na mój albo Ewci wykres :P Dziewczyny mają racje, leć na bete i się upewnij :)

    Wróblowa ja nigdy tak nie miałam w dniu ovu, ból jak na @ zawsze zaczyna się u mnie po owulacji :) Ale pamiętaj ze każdy organizm jest inny i naprawdę potrafi platac nieźle figle, zwłaszcza kobiecy;) Dla mnie zawsze takimi przykładami tego jak szalony jest Nasz organizm, były przypadki w których kobiety dowoadywaly się o ciąży w dniu porodu. Szok! :o Także nie martw się kochana, serduszka macie regularnie także jeśli nawet nie wiadomo kiedy była ovu to może się wstrzeliliscie :)

    m85awv1.png
  • agu92 Autorytet
    Postów: 547 164

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak naprawdę to nie wiem ile trwa... to drugi cykl prowadzony na OF, wcześniej po prostu się staraliśmy i nie zwracaliśmy uwagi na nic, nie było obserwacji śluzu ani mierzenia temperatury ;) W poprzednim cyklu trwała 12 dni, ale moim zdaniem to błąd bo nie mierzyłam temperatury regularnie i źle wyznaczyło mi owulację.

    12 cs - udało się! 10.07.2017 II <3

    59d632af979ad.png
  • agu92 Autorytet
    Postów: 547 164

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i jeszcze moje cykle zawsze były nieregularne a do lipca też bardzo długie - do 50 dni czasami nawet. To jest pierwszy taki "ładny" cykl, gdzie owulację miałam potwierdzoną u ginekologa, więc jeśli przyjdzie @ to będę wiedziała jaka jest długość mojej fazy lutealnej. Ale lepiej, żeby @ nie przychodziła :)

    Żartuję już nawet z mojego J, że może wczoraj strzelił gola, bo nam się zebrało akurat na <3, a jakiś czas później plamienia ustały. :D

    12 cs - udało się! 10.07.2017 II <3

    59d632af979ad.png
  • Wróblowa Autorytet
    Postów: 3331 1173

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak czy inaczej Agu 14dpo możesz spokojnie iść na betkę. :) faza lutealna trwa tak 14-15 dni.

    Aika, no tu się z Tobą zgodzę. :P dziś jest spadek o 0,2st, więc modlę się o jutrzejszy skok. :D

    p19u9jcgdgj4qrbu.png
    Będziemy mieć Synka - czekamy ♥️
    Olek - 05.11.2020 👦🏼
    HSG - Udało się udrożnić oba jajowody!
    To nie problem jest problemem, problemem jest Twoje podejście do problemu.
  • Aika Autorytet
    Postów: 453 134

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wróblowa wrote:
    Tak czy inaczej Agu 14dpo możesz spokojnie iść na betkę. :) faza lutealna trwa tak 14-15 dni.

    Aika, no tu się z Tobą zgodzę. :P dziś jest spadek o 0,2st, więc modlę się o jutrzejszy skok. :D

    No widzisz! :* Czekamy czekamy

    m85awv1.png
  • marciaa Autorytet
    Postów: 4265 1266

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja piję ziółka i nie czułam bólu brzucha podczas owu, jedynie jajników

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak z innej beczki :D Jak sobie patrzę Aika u Ciebie na suwaczek z czasem trwania małżeństwa to sobie myślę, że ja już nie pamiętam jak to było być rok i 4 m-ce po ślubie :P. Nam już 4 latka i 4 m-ce pykło <3 :)

  • Wróblowa Autorytet
    Postów: 3331 1173

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marciaa wrote:
    ja piję ziółka i nie czułam bólu brzucha podczas owu, jedynie jajników

    Oho, to zaczynam się poważnie stresować.

    p19u9jcgdgj4qrbu.png
    Będziemy mieć Synka - czekamy ♥️
    Olek - 05.11.2020 👦🏼
    HSG - Udało się udrożnić oba jajowody!
    To nie problem jest problemem, problemem jest Twoje podejście do problemu.
  • Aika Autorytet
    Postów: 453 134

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewcia_92 wrote:
    A tak z innej beczki :D Jak sobie patrzę Aika u Ciebie na suwaczek z czasem trwania małżeństwa to sobie myślę, że ja już nie pamiętam jak to było być rok i 4 m-ce po ślubie :P. Nam już 4 latka i 4 m-ce pykło <3 :)

    O jak pięknie, 4 lata <3 Wiesz, my mimo wszystko nadal się uczymy, to wszystko nadal jest dla Nas nowe, jest czasami trudno ale pomimo tego czasu który upłynął, wciąż czuje się jak wtedy gdy powiedzielismy sobie tak :)

    Ewcia_92 lubi tę wiadomość

    m85awv1.png
  • agu92 Autorytet
    Postów: 547 164

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To my w ogóle świeżynki bo dopiero pół roku po ślubie :D

    12 cs - udało się! 10.07.2017 II <3

    59d632af979ad.png
  • Rodzynka Autorytet
    Postów: 331 151

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane moje, mam do was pytanko ale z całkiem innej beczki. Biorę Castagnusa od jakiś 3 miesięcy (z zalecenia lekarza), na początku tego cyklu robiłam wyniki z krwi na tarczyce i oczywiście prolaktyne. TSH jest w normie 2,5988 prz granicach 0,3500-4,9400. No ale mnie jednak trochę martwi ta prolaktyna. Dziewczyny pisały że idealna do fasolkowania to PRL w granicach 10-15, a moja wynosi 25,79 ng/ml przy normach laboratoryjnych wynoszących 5,18-26,53. Mój gin twierdził że mieszczę się w normie i w dalszym ciągu mam brać Castagnusa. Mi jednak nie daje to spokoju, bo to własnie przez podwyższoną PRL mialam baaaardzo długie i bezowulacyjne cykle,endo było marne do tego jak przyjdzie @ to bez ketanolu ani rusz. PCOS wykluczył, endometrioze również, żadnego tyłozgięcia itd. no stwierdził że wszystko gra. Co Wy o tym sądzicie.? Bo ja znów zaczynam chyba sobie wszystko wkręcać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2017, 14:51

    19.12.2019 ♥️ 3600g 54cm
  • marciaa Autorytet
    Postów: 4265 1266

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my w lipcu 3 lata będzie :)

    ewcia, to chyba w podobnym wieku wyszłyśmy za mąż

  • Aika Autorytet
    Postów: 453 134

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane mam wyniki prolaktyny przy normach 78 - 492 uU/ml. 2 miesiące temu miałam 1192 uU/ml a teraz 70,2 czyli trochę poniżej normy. Super ze spadła :o Ale martwi mnie trochę to ze jest teraz za niska :P Myślicie ze to może wpłynąć na potencjalnego groszka? :(

    m85awv1.png
  • marciaa Autorytet
    Postów: 4265 1266

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w którym dniu cyklu robi się prolaktynę oraz testosteron? czy te hormony akurat dowolne?

  • Wróblowa Autorytet
    Postów: 3331 1173

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marciaa wrote:
    w którym dniu cyklu robi się prolaktynę oraz testosteron? czy te hormony akurat dowolne?
    Tak mi się wydaje że 3-5dc.
    Ale hm... ogólnie to mi mówiła w labolatorium, ze można przyjść na badania dowolnego dnia, bylebyś wiedziała w jakiej fazie cyklu jesteś.

    p19u9jcgdgj4qrbu.png
    Będziemy mieć Synka - czekamy ♥️
    Olek - 05.11.2020 👦🏼
    HSG - Udało się udrożnić oba jajowody!
    To nie problem jest problemem, problemem jest Twoje podejście do problemu.
  • marciaa Autorytet
    Postów: 4265 1266

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wróblowa wrote:
    Tak mi się wydaje że 3-5dc.
    Ale hm... ogólnie to mi mówiła w labolatorium, ze można przyjść na badania dowolnego dnia, bylebyś wiedziała w jakiej fazie cyklu jesteś.

    hmm chyba w tym cyklu sobie strzelę jakiś znowu hormon.. ale to po wypłacie

  • Aika Autorytet
    Postów: 453 134

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marciaa wrote:
    w którym dniu cyklu robi się prolaktynę oraz testosteron? czy te hormony akurat dowolne?

    Mi lekarz powiedzial ze ok. 21 dc. Ale wazne ze w trakcie drugiej fazy :) A testosteron chyba bez znaczenia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2017, 15:10

    m85awv1.png
‹‹ 141 142 143 144 145 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ