X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Nowe staraczki 2018r.
Odpowiedz

Nowe staraczki 2018r.

Oceń ten wątek:
  • najra88 Autorytet
    Postów: 499 333

    Wysłany: 20 listopada 2018, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Phia mi tez sie raz @ spoznila, test pokazal cien i co? @ przyszla dnia nastepnego takze ten my to sobie mozemy piatke przybic ;D :P

    Starania o pierwsze dziecko od 2014 z przerwą między 2019 i 2023

    ♀️ PCOS, mięśniaki macicy, niewydolność ciałka żółtego; pomniejszony i słabo funkcjonujący lewy jajnik po operacji

    12/2017 i 06/2023 cb

    07/09/2023 – otwarta miomektomia (usunięte dwa mięśniaki ~6cm) i cystektomia (usunięta torbiel endometrialna lewego jajnika ~9cm)

    ♂️ 2018 - morfologia nasienia 2% prawidłowych; 2023 - morfologia 4%

    Start IVF/ICSI kwiecień 2024

    ▫️02/04 - start stymulacji 💉
    ▫️12/04 - punkcja; pobrano 30 🥚; ryzyko OHSS
    ▫️18/04 - mamy 8❄ 🥰

    FET maj ⏳
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2018, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    najra88 wrote:
    Phia mi tez sie raz @ spoznila, test pokazal cien i co? @ przyszla dnia nastepnego takze ten my to sobie mozemy piatke przybic ;D :P
    No to tak 5 mozna przybic hehe xD

  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8525 7419

    Wysłany: 20 listopada 2018, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez przybijam piąteczkę :-)

    Szuflada ja tez po owulacji jestem ale na testowanie się nie mogę nastawić. Za to w tym cyklu posikałam sobie na testy owulacyjne bo mam ich jeszcze trochę i wszystkie wyszły negatywne :-/ przynajmniej przypomniałam sobie dlaczego na to cholerstwo nie warto sikać. Reszta testów dalej poleży w szafce :-)

    Byłam u ogólnego, mam skierowanie na powtórkę badań tarczycowych i skierowanie do okulisty ale terminy u mnie w mieście na marzec!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2018, 13:30

    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • Domi_tur Autorytet
    Postów: 3774 8197

    Wysłany: 20 listopada 2018, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa89_89 wrote:
    Ja tez przybijam piąteczkę :-)

    Szuflada ja tez po owulacji jestem ale na testowanie się nie mogę nastawić. Za to w tym cyklu posiekałam sobie na testy owulacyjne bo mam ich jeszcze trochę i wszystkie wyszły negatywne :-/ przynajmniej przypomniałam sobie dlaczego na to cholerstwo nie warto sikać. Reszta testów dalej poleży w szafce :-)

    Byłam u ogólnego, mam skierowanie na powtórkę badań tarczycowych i skierowanie do okulisty ale terminy u mnie w mieście na marzec!

    Ewa, co bierzesz na Basedova? Przy takim TSH nie położyli Cię w szpitalu?

    Ja dwa lata temu też miałam tsh 0,0008. Spędziłam dwa tygodnie w szpitalu, potem pół roku tabletek i remisja. Która trwa już drugi rok:) doktor, która mnie leczyła w szpitalu powiedziała, że można zrobić intensywną terapię półroczną i starać się o dziecko, tym bardziej że w ciąży wszystkie choroby autoimmunologiczne się wyciszają to twierdziła że byłoby zbawienie dla mojej tarczycy :)

    mhsvi09k7inxyf5l.png
  • Esti Autorytet
    Postów: 353 639

    Wysłany: 20 listopada 2018, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.
    Ja dziś zrobiłam pierwszy test w 31 dc. Wyszedł negatywny niestety. Najgorzej, że mi się śniło, że dzień testu i wyszedł pozytywny i czułam wielką radość. Po przebudzeniu musiałam sobie ją wybić z głowy.
    U mnie cykle około 30 dniowe, ale czasem jest 26-28 dni a raz w roku się zdarza taki 36 albo nawet 42 dni.
    Poczekam kilka dni i jak @ nie będzie zrobię jeszcze jeden test. Negatywny test jednak boli wiec trzymam kciuki za ten cykl nadal, ale już nie tak intensywnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2018, 13:35

    2019 zdrowy syn - ciąża naturalna

    3 straty - puste jajo x 2 i dodatkowy x
    02.23 - I IVF - 1 blastka z dodatkowym x
    03.03.23 - cykl po stymulacji - ciąża naturalna

    12 dpo beta 27mlU/mL
    16 dpo beta 244 mlU/mL
    18 dpo beta 747 mlU/mL

    oby tym razem dobrze się skończyło <3
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8525 7419

    Wysłany: 20 listopada 2018, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi_tur wrote:
    Ewa, co bierzesz na Basedova? Przy takim TSH nie położyli Cię w szpitalu?

    Ja dwa lata temu też miałam tsh 0,0008. Spędziłam dwa tygodnie w szpitalu, potem pół roku tabletek i remisja. Która trwa już drugi rok:) doktor, która mnie leczyła w szpitalu powiedziała, że można zrobić intensywną terapię półroczną i starać się o dziecko, tym bardziej że w ciąży wszystkie choroby autoimmunologiczne się wyciszają to twierdziła że byłoby zbawienie dla mojej tarczycy :)

    Mnie do szpitala nikt nie położył. Teraz biorę Metizol 5mg (wcześniej większe dawki +propranolol). A wyszły Ci traby? Ja oprócz nadczynnosci mam jeszcze gravesa a to już jest niebezpieczne dla dziecka. No i że te traby mam wysokie to wiem, że raczej z tego nie wyjdę. Ostatnio endo kazał się starać na przekór wszystkiemu bo tak jak mówisz, w ciąży może buc lepiej. Tylko, że oprócz mojej choroby jest jeszcze poważny czynnik męski. My już 2,5 roku działaliśmy przed moim gravesem i nic :-(
    A Ty co brałaś? I kiedy skończyłaś? No i sama z siebie czy wyszła nadczynność czy po ciąży?

    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8525 7419

    Wysłany: 20 listopada 2018, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esti dopóki okres nie przyszedł zawsze jest nadzieja :-)

    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • Esti Autorytet
    Postów: 353 639

    Wysłany: 20 listopada 2018, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa to prawda. Tego się trzymam!
    Dzięki.

    2019 zdrowy syn - ciąża naturalna

    3 straty - puste jajo x 2 i dodatkowy x
    02.23 - I IVF - 1 blastka z dodatkowym x
    03.03.23 - cykl po stymulacji - ciąża naturalna

    12 dpo beta 27mlU/mL
    16 dpo beta 244 mlU/mL
    18 dpo beta 747 mlU/mL

    oby tym razem dobrze się skończyło <3
  • Domi_tur Autorytet
    Postów: 3774 8197

    Wysłany: 20 listopada 2018, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa89_89 wrote:
    Mnie do szpitala nikt nie położył. Teraz biorę Metizol 5mg (wcześniej większe dawki +propranolol). A wyszły Ci traby? Ja oprócz nadczynnosci mam jeszcze gravesa a to już jest niebezpieczne dla dziecka. No i że te traby mam wysokie to wiem, że raczej z tego nie wyjdę. Ostatnio endo kazał się starać na przekór wszystkiemu bo tak jak mówisz, w ciąży może buc lepiej. Tylko, że oprócz mojej choroby jest jeszcze poważny czynnik męski. My już 2,5 roku działaliśmy przed moim gravesem i nic :-(
    A Ty co brałaś? I kiedy skończyłaś? No i sama z siebie czy wyszła nadczynność czy po ciąży?

    Wyszły mi traby, stąd pełna diagnoza Gravesa Basedova. Brałam metizol przez pół roku, dawki szpitalne 40mg aż do 2,5. Potem przez 1,5 roku nic. W lipcu byłam u nowej świetnej endo, która powiedziała że nawet jeśli mam dalej traby (a zrobiłam badanoa tarczycowowe a o trabach zapomnialam) ale tsh od ponad roku w normie to trzeba działać :) tyle że po ciąży jest podobno dramat :)

    mhsvi09k7inxyf5l.png
  • margaretta07 Koleżanka
    Postów: 39 6

    Wysłany: 20 listopada 2018, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem 13dpo, a wczoraj na bieliźnie zauważyłam jedną krople krwi. Czy to może być zagnieżdżenie?

  • szuflada Autorytet
    Postów: 1569 1038

    Wysłany: 20 listopada 2018, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa89_89 wrote:
    Ja tez przybijam piąteczkę :-)

    Szuflada ja tez po owulacji jestem ale na testowanie się nie mogę nastawić. Za to w tym cyklu posikałam sobie na testy owulacyjne bo mam ich jeszcze trochę i wszystkie wyszły negatywne :-/ przynajmniej przypomniałam sobie dlaczego na to cholerstwo nie warto sikać. Reszta testów dalej poleży w szafce :-)

    Byłam u ogólnego, mam skierowanie na powtórkę badań tarczycowych i skierowanie do okulisty ale terminy u mnie w mieście na marzec!
    W temacie testów owulacyjnych, też słyszałam, że są do dupy. Ponoć stężenie tego hormonu u różnych kobiet jest różne i nie ma co się tym sugerować. Pamiętam, że jedna z kobietek na forum miała cały cykl pozytywne testy... Choć akurat mnie pokazywały owu poprawnie

    Pierwszy cykl starań o drugiego maluszka!
  • szuflada Autorytet
    Postów: 1569 1038

    Wysłany: 20 listopada 2018, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    margaretta07 wrote:
    Jestem 13dpo, a wczoraj na bieliźnie zauważyłam jedną krople krwi. Czy to może być zagnieżdżenie?
    Pewnie może ale nie musi, oby było :) robiłaś test lub betę?

    Pierwszy cykl starań o drugiego maluszka!
  • szuflada Autorytet
    Postów: 1569 1038

    Wysłany: 20 listopada 2018, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esti wrote:
    Hej dziewczyny.
    Ja dziś zrobiłam pierwszy test w 31 dc. Wyszedł negatywny niestety. Najgorzej, że mi się śniło, że dzień testu i wyszedł pozytywny i czułam wielką radość. Po przebudzeniu musiałam sobie ją wybić z głowy.
    U mnie cykle około 30 dniowe, ale czasem jest 26-28 dni a raz w roku się zdarza taki 36 albo nawet 42 dni.
    Poczekam kilka dni i jak @ nie będzie zrobię jeszcze jeden test. Negatywny test jednak boli wiec trzymam kciuki za ten cykl nadal, ale już nie tak intensywnie.
    Mam niemal identyczne cykle co Ty. W takim razie i ja trzymam kciuki za Ciebie :)

    Esti lubi tę wiadomość

    Pierwszy cykl starań o drugiego maluszka!
  • margaretta07 Koleżanka
    Postów: 39 6

    Wysłany: 20 listopada 2018, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szuflada wrote:
    Pewnie może ale nie musi, oby było :) robiłaś test lub betę?

    Jeszcze nie, wczoraj dostałam bólu brzucha więc myślałam, że przyjdzie @, ale ból był dość dziwny bo taki jednorazowy i dość mocny. Wieczorem na bieliźnie zobaczyłam krople krwi więc się zdziwiłam. Od tamtego momentu bólu brzucha brak.

  • szuflada Autorytet
    Postów: 1569 1038

    Wysłany: 20 listopada 2018, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    margaretta07 wrote:
    Jeszcze nie, wczoraj dostałam bólu brzucha więc myślałam, że przyjdzie @, ale ból był dość dziwny bo taki jednorazowy i dość mocny. Wieczorem na bieliźnie zobaczyłam krople krwi więc się zdziwiłam. Od tamtego momentu bólu brzucha brak.
    To chyba warto zrobić test :)

    Pierwszy cykl starań o drugiego maluszka!
  • margaretta07 Koleżanka
    Postów: 39 6

    Wysłany: 20 listopada 2018, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szuflada wrote:
    To chyba warto zrobić test :)

    Myśle, że polecę po test i zrobię

  • szuflada Autorytet
    Postów: 1569 1038

    Wysłany: 20 listopada 2018, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    margaretta07 wrote:
    Myśle, że polecę po test i zrobię
    To dawaj znać!

    Pierwszy cykl starań o drugiego maluszka!
  • Esti Autorytet
    Postów: 353 639

    Wysłany: 20 listopada 2018, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    margaretta07 wrote:
    Myśle, że polecę po test i zrobię
    Trzymam mocno kciuki!

    2019 zdrowy syn - ciąża naturalna

    3 straty - puste jajo x 2 i dodatkowy x
    02.23 - I IVF - 1 blastka z dodatkowym x
    03.03.23 - cykl po stymulacji - ciąża naturalna

    12 dpo beta 27mlU/mL
    16 dpo beta 244 mlU/mL
    18 dpo beta 747 mlU/mL

    oby tym razem dobrze się skończyło <3
  • MMT Koleżanka
    Postów: 53 20

    Wysłany: 20 listopada 2018, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 1 cyklu starań po poprzedniej straconej ciąży. Mam nadzieję, że w końcu się uda...Niedługo będę testować. Po zapłodnieniu w 1 ciąży od razu czułam, że coś jest na rzeczy. Ból brzucha jak na okres, ból pleców i ogólne uczucie jakbym była chora.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2018, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MMT wrote:
    Ja jestem w 1 cyklu starań po poprzedniej straconej ciąży. Mam nadzieję, że w końcu się uda...Niedługo będę testować. Po zapłodnieniu w 1 ciąży od razu czułam, że coś jest na rzeczy. Ból brzucha jak na okres, ból pleców i ogólne uczucie jakbym była chora.

    To powodzenia! Obyś nie musiała długo czekać na upragnioną ciążę!

‹‹ 947 948 949 950 951 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ