X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne ocet jabłkowy
Odpowiedz

ocet jabłkowy

Oceń ten wątek:
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 31 stycznia 2014, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, próbuje któraś? Na anglojęzycznych stronach dużo piszą o cudownych właściwościach octu jakbłkowego jeśli chodzi o płodność i zdrowie ogólnie. Ja staram się za pomocą diety uregulowac sobie organizm, odkwasić. Od tygodnia sobie popijam ten ocet, a gdzieś na forum rzuciło mi się w oczy, ze już któraś z Was o tym pisała. Niestety nie mogę znaleźć wątku.
    Wiecie coś w tym temacie?

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2014, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogolnie picie okolo 1,5-2 l wody dziennie zwieksza ilosc sluzu. Odpowiednio nawadnia organizm wiec lepiej on pracuje. A ocet jablkowy poprawia jakosc ph wody chyba i odkwasza chyba organizn ale z tym pewna nie jstem. Ja pilam troche w tamtym cyklu i fakt slu byl lepszy :) w tym cyklu tez musze zaczac :)

    Najlepiej jakby Weronika sie wypowiedziala w tym temacie bo ona najlepiej zorientowana ;)

  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 31 stycznia 2014, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie też pamiętam że Weronika o tym pisała... ale za Chiny nie mogę znaleźć :)

    potforzasta lubi tę wiadomość

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2014, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poszukaj w watku z pomoca medyczna o izoflawonach sojowych ;)

  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 31 stycznia 2014, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też popijałam i muszę zacząć w tym cyklu.

  • An Przyjaciółka
    Postów: 95 48

    Wysłany: 1 lutego 2014, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedyś brałam na odchudzanie w tabletkach i pomagał ale teraz chyba nie chodzi nam zrzucenie kilogramów, a wręcz przeciwnie ;)

    :)

    To bardzo ciekawy temat! Jak macie jakieś materiały podzielcie się:) Jakieś linki do artykułów medycznych, stron, itp? Ile go pijecie dziennie?

    2014 - 2x biochem, laparoskopia- mięśniak, endo
    2015 - poronienie 10tc. ANA
    2016 - laparoskopia - c.pozamaciczna - usunięcie jajowodu
    Być człowiekiem znaczy: każdego dnia starać się być lepszym. F. Dessauer
    fdd2a35a67.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 1 lutego 2014, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja piję raz dziennie - 3 łyżki na szklankę. Najlepszy ocet z rossmana, z miodem albo sokiem malinowym pycha :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2014, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powinno się pić chyba łyżkę octu na litr wody, najlepszy jest czysty ocet jablkowy bez zadnych dodatków.

    weronika86 lubi tę wiadomość

  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 2 lutego 2014, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wg zalecen powinnno sie pic 2 lyzeczki octu jablkowego na szklanke wody przed duzym posilkiem - 3 razy dziennie...ale niestety bardzo duzo osob nie daje rady ze smakiem...ja ( tak samo polecilam kilku dziewczynom) wlewam do litra wody ocet i popijam w ciagu dnia. faktycznie poprawia ph organizmu, a jestesmy zbudowani w 70% z wody...ocet jablkowy obniza testosteron i insuline czyli jest super alternatywa metforminy np w przypadku pcos..ja na izoflawonach sojowych, occie i diecie schudlam 20kg w 4 miesiace, juz nie chce mi sie slodyczy, czuje sie super...niby powinno sie robic po 3 tygodniach terappi octowej - 1 tydzien przerwy ale jak przestalam go pic to juz 5ego dnia po odstawieniu zaczely sie zaparcia, problemy z trawieniem i oczywiscie wzdecia, az nie moglam sie ruszyc...dla mnie ocet jablkowy to wybawienie...pijac przed obiadem, zmiejszamy ilosc zjadanego posilku...jedzac np kanapke z bialego pieczywa ktory zakwasza maksymalnie nasze cialo...wypitym uprzednio octem normalizujemy to...niestety tak jak napisalas na anglojezycznych stronach jest duzo wiecej ciekawych suplementow niz w Polsce, do nas dochodzi to pozniej...jak znalazlam watek o inozytolu ponad 1,5 roku temu to dopiero od kilku tygodni ginekolodzy przepisuja ten specyfik na masowa skale zamiast edykuwac dziewczyny aby spozywaly go w jedzeniu...znow kasiora dla gigantow farmaceutycznych! izoflawony sojowe rowniez znalazlam kochana na angielskich stronach...jakby nie one to bym nie miala owulacji wogole...powiem ci ze ocet jablkowy to cud natury, skora robi sie delikatniejsza, mlodsza, wlosy lsniace, sylwetka wyszczupla sie szybko i czuje sie lekka a zawsze nawet nie jedzac caly dzien czulam sie jakbym polknela nosorozca :)rowniez odradzam jedzenie gotowych witamin, multiwitamin bo one rowniez zakwaszaja i a niezdrowe..zwiazki ktore farmaceuci uwazaja za witaminy sa sztuczne i nasz organizm nie rozpoznaje tego jak witamine...na szczescie ocet jablkowy to bomba witaminowa.

    tu jest kilka linkow:

    http://www.vismaya-maitreya.pl/naturalne_leczenie_ocet_jablkowy.html

    i tu link ( leczy duzo objawow pcos: nadwaga czy otylosc, za wysoki testosteron, obniza insuline czyli jajniczki beda czystsze...obnizajac testosteron zmniejsza dolegliowsci od hirsutyzmu...i napewno poprawia samopoczuce...pisalam juz o occie wlasnie tak jak juz laseczka wspomniala w watku o izoflawonach.

    Czarnula87, Niuta, Saramago, Manieczka86, apaczka, kiti, Macierzanka:), iwcia77, gosiunia, kizia90, mrulinka, Zelma, shooa, Aganeska lubią tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 2 lutego 2014, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    An wrote:
    Kiedyś brałam na odchudzanie w tabletkach i pomagał ale teraz chyba nie chodzi nam zrzucenie kilogramów, a wręcz przeciwnie ;)

    :)

    To bardzo ciekawy temat! Jak macie jakieś materiały podzielcie się:) Jakieś linki do artykułów medycznych, stron, itp? Ile go pijecie dziennie?
    tez uzywa sie go przy odchudzaniu, ale ogolnie uper wplywa na caly organizm...jesli organizm jest zakwaszony, odwodniony to sluz moze byc wrogi dla plemnikow dlatego sie nie udaje...rowniez trzeba pic bardzo duzo wody...pomaga na sluz bardziej niz jakies wiesiolki czy siemie..chociaz siemie rowniez jest zdrowe ale nie polecam po owulacji bo nie wiele osob wie ze siemie zawiera fitoestrogeny.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • mycha28 Autorytet
    Postów: 1145 1372

    Wysłany: 2 lutego 2014, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a czy można go pić cały cykl?
    ja trochę popijałam na poczatku cyklu ale przestałam przed owulką ale powiem wam że nie miałam wzdęć po obfitym obiedzie ;D

    weronika86 lubi tę wiadomość

    Wojtus 2530 g, 50 cm <3 Szymus 2380 g, 50 cm <3
    201602151781.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 2 lutego 2014, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak mozna caly cykl, same witaminki...nic co mogloby zaszkodzic przed czy po owulacji...przed owulka to moze pomoc na sluzik

    gosiunia lubi tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2014, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dobrze ze jest ten temat bo od jakiegoś tygodnia zbieram sie żeby zrobić ocet jabłkowy a teraz po przeczytaniu postów zmobilizowałam sie i jutro pędzę na targ po jabłka :)
    pozdrawiam

    weronika86 lubi tę wiadomość

  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 2 lutego 2014, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jak robisz? wlasnie taki wlany jest najlepszy ale nie moge sie zabrac do tego...mozesz wpisac tu przepis jak bedziesz miala czas?

    ewelina27 lubi tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2014, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochanie pierwszy raz będę robić mam nadzieje ze sie uda musi nie ma wyjścia :) wiec obierać jabłka i pokroić wrzucić do dużego słoja zalać wodą na każde 250 ml wody dodajemy 1 łyżkę cukru albo miodu ja dodam cukru zakryć gazą i odstawić na 4 tygodnie codziennie mieszać i jabłka musza byc zalane wodą bo pleśń sie wytworzy podaje stronke ciekawe tam sa wskazówki http://wkuchennymoknie.blox.pl/2012/11/JAK-ZROBIC-SMACZNY-DOMOWY-OCET-JABLKOWY.html

    weronika86 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2014, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja wrzuce tę skórkę z jabłek tylko gniazda nasienne wyrzuce

  • Agnieszka89 Znajoma
    Postów: 17 2

    Wysłany: 2 lutego 2014, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeśli ja mam niedowage to jest wskazane picie takiego octu???

  • Pisellini Autorytet
    Postów: 561 348

    Wysłany: 3 lutego 2014, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o ludzie, ludzie...spróbowałam....tylko nie 2 łyżeczki wzięłam, a 2 łyzki....na szklankę wody...(pomyliłam się)

    pierwszy łyk....oj..oj..fuj, fuj lubię kwaśnie rzeczy ale bez przesady...

    kolejne łyki wchodzą coraz gorzej...ale myślę sobie: czego nie robi się dla zdrowia..przechyliłam szklane i wypiłam do dna...a fuj!

    następnym razem się na pewno nie pomylę :D

    weronika86, Czarnula87, ewelina27, Manieczka86, Anhe, gosiunia, pasia27 lubią tę wiadomość

    W rytmie TOCA, TOCA!
    cbprb201csmnwzjc.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 3 lutego 2014, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oj ja lubie ocet ale dwie lyzki? szacun! agnieszka on pomaga zrzucic wage jesli jest nadwaga, przy niedowadze nie zaszkodzi.

    Pisellini, Czarnula87 lubią tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2014, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda zaszalałaś :D Ja mam w domu taki kufel 0,5l :D to do niego daję 1 łyżeczkę :] 2 łyżki mi wychodza na 2l w sumie :D,

    ale tak teraz się zatanawiam czy to nie za mało...

    weronika86, ewelina27 lubią tę wiadomość

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ