X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne ocet jabłkowy
Odpowiedz

ocet jabłkowy

Oceń ten wątek:
  • rastafanka Autorytet
    Postów: 304 445

    Wysłany: 3 lutego 2014, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też kiedyś piłam ocet przy diecie odchudzającej i nawet mi smakował :) A skoro mówicie, że pomaga na poprawę śluzu to zaczynam go dodawać do wody :)

    weronika86, ewelina27 lubią tę wiadomość

    l22ndf9hcnybk1rg.png
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 3 lutego 2014, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam ocet z rossmana, taki organiczny enerbio czy jakoś tak. I też sie walnęłam i brałam 2 łyżki, aż mi łzy leciały :P uff, 2 łyżeczki będą znośniejsze. Rozpuszczam w szklance wody z miodem. Teraz, jak przejdę na 2 łyżeczki to będę 2 razy dziennie pić.
    Panom też polecają, ale ja mojego małżonka nie zdołałam przekonać.

    Pisellini, mycha28 lubią tę wiadomość

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • mycha28 Autorytet
    Postów: 1145 1372

    Wysłany: 3 lutego 2014, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a wiec to sa 2 łyżeczki hmm a ja piłam 2 łychy stołowe na szklankę dobra jestem :D dlatego to takie niedobre było ;D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2014, 13:14

    gosiunia lubi tę wiadomość

    Wojtus 2530 g, 50 cm <3 Szymus 2380 g, 50 cm <3
    201602151781.png
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 3 lutego 2014, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na moim occcie jest napisane 2-3 ŁYŻKI na szklankę wody. Rzeźnia ;) Ale w necie napotkałam jednak zalecenie '2tsp' - czyli teaspoon. Myślałam że tsp=tbs (czyli tablespoon). Mój super angielski :)
    Mam dokładnie taki http://www.rossnet.pl/Produkt/enerBio-ocet-jablkowy-750-ml,118917,4537

    Wyszukane:
    Apple Cider Vinegar– Organic, unpasteurized apple cider vinegar can work to balance the pH and therefore improve fertility. You can take 2 teaspoons in a glass of water, sweetened with honey. Drink a glass twice a day. This should be used by both men and women.

    Read more: http://www.justmommies.com/forums/f29-trying-to-conceive/2481432-interesting-list-ttc-super-foods.html#ixzz2sGFb763W

    Apple Cider Vinegar Remedy for Infertility

    Home Remedy Ingredients

    Apple Cider Vinegar - 2 Teaspoons
    Water - 16 Oz
    The body's pH balance is a critical thing, and an imbalance in pH levels in any part of the body could be a barrier to pregnancy. Drinking a daily ACV (apple cider vinegar) tonic can help restore your natural pH balance. Mix 2 teaspoons of apple cider vinegar in 16 ounces of water and sip this mixture throughout the day. You will be keeping your pH in a constant, alkalized state by sipping this diluted dosage. Usually 1-2 tall glasses of the tonic are sufficient to keep you balanced each day.

    - See more at: http://earthclinic.com/CURES/infertility.html#sthash.3EyNamEm.dpuf

    W necie jest tego mnóstwoooo.
    Nie wiem tylko jak bezpieczeństwo stosowania we wczesnej ciąży. Czy to ma alkohol? Tak trochę smakuje cieńkim wytrawnym winkiem. I dodatkowo jest to jakoś fermentowane - drożdźami, bakeriami...? Weronika, wiesz coś?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2014, 13:30

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 3 lutego 2014, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mozna spokojnie we wczesniej ciazy a i dalej rowniez...te ktore maja dodawany alkohol nie sa dobre...jesli tylko smakuje jak winko to ok, ale nie powinien miec dodanego alkoholu, moze dlatego tak piecze bo ma alkohol? 2 maluskie lyzeczki na szklanke wody sa ok...ja jak mi sie przypomni to tak pije,ale zazwyczaj daje 2 lyzeczki na 1.5l butelke wody i popijam tak w ciagu dnia.

    ewelina27 lubi tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 5 lutego 2014, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie mija 2 tyg. odkąd popijam ocet i musze powiedzieć, że czuję się świetnie. Nie wiem, czy to placebo ale:
    - poprawiła mi się cera (odwieczny problem z trądzikiem, leczony wiele lat ale nie doleczony do końca)
    - nie mam wzdeć, zaparć - no słowem wyregulowało się trawienie
    - mam więcej energii
    Ciekawe, czy wpłynie to na cykl jakoś. Oczywiście, może to być wynik picia wody bo razem z tym octem wypijam conajmniej litr... :)
    Ocet mam oczywiście bez dodatku alkoholu, ale nie wiem czy on sam z siebie nie zawiera alkoholu?
    Quote:
    Ocet jest wodnym roztworem kwasu octowego, który powstaje w procesie fermentacji octowej alkoholu.
    http://www.ocetjablkowy.com.pl/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2014, 12:46

    weronika86 lubi tę wiadomość

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2014, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzis wypilam pierwszy raz i nie bylo tak zle :),ale wciaz mam watpliwosci czy w ciazy moznaby go pic

  • Ita Autorytet
    Postów: 1052 1122

    Wysłany: 5 lutego 2014, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bleh! Podjęłam pierwszą próbę i mam wrażenie, że to nie dla mnie. Ale czego się nie robi dla dzidziusia :D

    atdck6nlmznf5qze.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 5 lutego 2014, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lithe123 wrote:
    Właśnie mija 2 tyg. odkąd popijam ocet i musze powiedzieć, że czuję się świetnie. Nie wiem, czy to placebo ale:
    - poprawiła mi się cera (odwieczny problem z trądzikiem, leczony wiele lat ale nie doleczony do końca)
    - nie mam wzdeć, zaparć - no słowem wyregulowało się trawienie
    - mam więcej energii
    Ciekawe, czy wpłynie to na cykl jakoś. Oczywiście, może to być wynik picia wody bo razem z tym octem wypijam conajmniej litr... :)
    Ocet mam oczywiście bez dodatku alkoholu, ale nie wiem czy on sam z siebie nie zawiera alkoholu?
    Quote:
    Ocet jest wodnym roztworem kwasu octowego, który powstaje w procesie fermentacji octowej alkoholu.
    http://www.ocetjablkowy.com.pl/
    Ja mam identycznie: ladniejsza cera, zero wzdec, czuje sie lekko i amm wiecej energii wiec raczej nie placebo.

    lithe123 lubi tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 5 lutego 2014, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No jeżeli poprawi mi też cerę to będzie super :)

    lithe123 lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 6 lutego 2014, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    No jeżeli poprawi mi też cerę to będzie super :)
    U mnie w zasadzie pierwsze co zauważyłam to lepsza cera, wyraźnie się wygładziła i wygoiły mi się takie ogniska trądziku na brodzie i skroniach. Nie jest idealnie, ale poprawę widać.
    Jeśli chodzi o trawienie, to na początku po wypiciu octu miałam uczucie jakby lekkiej zgagi, po kilka dniach przeszło... I zaczęłam sie czuć - Weronika dobrze to ujęła - jakoś tak lekko :)
    No, i namówiłam szanownego małżonka, żeby spróbował - muszę co prawda sama mu zrobić z miodkiem, ale na razie dzielniej wypija.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2014, 08:50

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 6 lutego 2014, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ten ocet nie wykaże promili u kierowcy? Bo tak się zastanawiam bo ktoś wspomniał że ma smak winka :D Bo co powiem w razie czego gliniarzom że sobie chce cerę i śluz poprawić hehe :D

    Landryneczka, Bikini31, iwcia77, gosiunia lubią tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Ita Autorytet
    Postów: 1052 1122

    Wysłany: 6 lutego 2014, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy odważę się na druga próbę bo wczoraj mnie mordowała właśnie taka zgaga.
    lithe123 zgaga sama Ci przeszła czy miałaś na to jakiś sposób?

    atdck6nlmznf5qze.png
  • aniulkab86 Ekspertka
    Postów: 137 55

    Wysłany: 6 lutego 2014, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciekawe jak taki ocet wpływa na nasz organizm. Chyba zaraz podskocze do rossmana to sobie kupię.

    bfars8fw0g28yjry.png

    b3c1882628645acb65def862c735147f.png
  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 6 lutego 2014, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja popijam ocet:) kiedy mi się przypomni:) ale minimum 2 łyżeczki dziennie:)

    ewelina27 lubi tę wiadomość

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 6 lutego 2014, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanessa - męczył mnie ten alkohol, ale chyba niepotrzebnie. Poszukałam trochę i znalazłam np:
    http://ocet-jablkowy.pl/czym-jest-ocet-jablkowy/
    Quote:
    Pod względem chemicznym, ocet jabłkowy stanowi wodny roztwór kwasu octowego. Kwas octowy natomiast to nic innego, jak po prostu sfermentowany alkohol.

    Pierwsza faza powstawania octu jabłkowego wiąże się z rozkładem cukrów zawartych w owocach na alkohol etylowy. Reakcja zachodzi pod wpływem drożdży. W drugiej fazie fermentacja odbywa się już z udziałem zawartych w powietrzu bakterii azotowych. W ten sposób ocet jabłkowy nie jest typowym alkoholem, a jego zawartość zmniejsza się do wartości ok. 0,2 %.
    A dla porówania, soki owocowe czy np kefir zawierają podobne stężenie alkoholu.

    Ita - zgaga mijała sama jak coś zjadłam, a teraz już nie mam jej wcale... Albo dlatego, że zmniejszyłam dawkę - a przypominam, zaczęłam od 2 łyżek stołowych :) albo dlatego, że pilnuję, żeby od razu coś zjeść.

    vanessa lubi tę wiadomość

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • aniulkab86 Ekspertka
    Postów: 137 55

    Wysłany: 6 lutego 2014, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a można ten ocet popijać wieczorkiem? czy lepiej się wchłania jak od rana się aplikuje

    bfars8fw0g28yjry.png

    b3c1882628645acb65def862c735147f.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 7 lutego 2014, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie kupiłam ocet i biorę się za degustację :) Dam znać potem jakie wrażenia :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 7 lutego 2014, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    można pić kiedy się chce:)
    Vanessa daj znać po degustacji:D:D
    ja wypijam szklaneczkę duszkiem:D:D

    ewelina27 lubi tę wiadomość

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • Agataa Autorytet
    Postów: 252 188

    Wysłany: 7 lutego 2014, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś również kupiłam i na sporą szklankę 2 łyżeczki octu. fuj - ale da się wypić.

    p19u3e3kzv3sw8vu.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ