X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Oczekując na dwupak 🤰
Odpowiedz

Oczekując na dwupak 🤰

Oceń ten wątek:
  • Emka96 Znajoma
    Postów: 17 7

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 06:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Hej, widze, ze musze dużo nadrobić od soboty:) teraz wpadłam tylko na chwilę bo zaraz do pracy, mialam dac znac jak tam beta. cóż... 159🤩

    .meggi., OlaNova, Sane, Anamaya lubią tę wiadomość

  • .meggi. Autorytet
    Postów: 513 370

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka95 glowa w górę 😊 przyjdzie czas i na nas zobaczysz.

    Emka96 no dobre wiesci😊 serdeczne gratulacje🤰.

    Udanego dnia kobietki😊.

    Wam tez tak ciezko uwierzyc ze jest juz czerwiec? 🥴

    "Myślę, że pewna część mnie, zawsze bedzie czekała na Ciebie..."

    5 lat staran 💪
  • Angelinaaa Autorytet
    Postów: 277 157

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .meggi. wrote:
    Natka95 glowa w górę 😊 przyjdzie czas i na nas zobaczysz.

    Emka96 no dobre wiesci😊 serdeczne gratulacje🤰.

    Udanego dnia kobietki😊.

    Wam tez tak ciezko uwierzyc ze jest juz czerwiec? 🥴
    Strasznie zwłaszcza że początek czerwca nie będzie dla mnie jakiś miły bo gdzieś tam w głowie ciągle jest ta myśl że już mogłabym zaraz leżeć z maleństwem obok.. 😣💔 Na 6/7 czerwca termin bym miała...
    No ale nic.. Nie można się poddawać i trzeba dążyć do tego aby tak było w rzeczywistości a nie tylko w myślach 🥰🤰

    22 lata
    08.2018 - początek starań
    27.09.2019 - ⏸️
    Poronienie w 5 tygodniu..
    05.10.2019 - zabieg łyżeczkowania 😞
    01.2020 - wznowienie starań ❤️
    06.2020 - HSG
    Prawy jajowód niedrożny.
    Lewy jajowód znacznie zwężony, udało się delikatnie udrożnić.
    07.2020 - Start stymulacją Aromkiem 1x1
    14.08.20 - ⏸️ (24cs)
    14.08.20 - Beta 400
    17.08.20 - Beta 1661
    19.08.20 - Beta 3389
    ▪️ Neoparin
    ▪️ Duphaston
    ▪️ Femibion 1

    28.08.20 -?

    ,, Rozgość się kruszynko... 🙏"

    w57v3e3kfxvrg21f.png
  • Sane Koleżanka
    Postów: 33 10

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej!
    O jejciu jaki mam teraz stresujący czas 😭 jutro mam bardzo ważny dzień od którego będzie zależeć reszta roku, a może nawet w pewien sposób i życia dalszego i poprostu wpadam w panikę. Na razie w większości tylko staram się was podczytywac ale niezależnie od wyniku jutrzejszego dnia, wracam napewno już zaraz do was ❤

    Emka96 gratulacje! Bardzo dobre wieści 😍 aby ładnie rosła beta

  • .meggi. Autorytet
    Postów: 513 370

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sane brzmi przerazajaco😯😯😁.
    Ale powodzenia zeby cokolwiek to nie bylo - poszlo po Twojej mysli 😁

    Sane lubi tę wiadomość

    "Myślę, że pewna część mnie, zawsze bedzie czekała na Ciebie..."

    5 lat staran 💪
  • Sane Koleżanka
    Postów: 33 10

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wróciłam! I przezylam 😁 ja to jestem panika ogólnie i bardzo ale to bardzo jestem podatna na stres, który najczęściej wywołują u mnie niestety nowe rzeczy o których nie za bardzo mam pojęcia. Ale już jestem z wami i wracam do gry 💪💪

    Co tam u was, jak tam starania? 😊 ja to myślę że moja prolaktyna przez ostatnie dni sięgnęła zenitu

  • .meggi. Autorytet
    Postów: 513 370

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sane udalo sie?😁. Ja dzisiaj mam wolny dzien, pieke ciacho z truskawkami☺️🧁🧁🧁. No i dobre dni sa, trzeba sie pomalu zabrac do roboty😊.
    No jedynie przyszly nam rozszezone badania nasienia z posiewem i coz mamy jakiegos niepotrzebnego lokatora(bakteria). Musimy sie udac na andro i cos na to zaradzic. A ogolne wyniki- coz, nadal kiepskie🥴🥴🥴

    "Myślę, że pewna część mnie, zawsze bedzie czekała na Ciebie..."

    5 lat staran 💪
  • Sane Koleżanka
    Postów: 33 10

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Główny cel się udał 😁 jestem teraz spokojna jak oaza spokoju 😇
    O ja smacznego! Uwielbiam ciacha, odkad odkryłam minimalna zdolność do wypieków, kuchnia stała się moim ulubionym miejscem 😂
    O kurczę :( idźcie idźcie. Zalatwicie to szybko ja skutecznie to pewnie i wszystko się poprawi zaraz :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sane 🍀🍀🍀
    Megii ciasto truskawkowe pyszne;) ale zjadlabym tez takie z biszkoptem i galaretka (obecnie na diecie unikam słodyczy ;) ) jesli chodzi o lokatora skoro Twoj partner mial moze tez sie przebadaj bo to moze utrudniać sprawe :/

  • .meggi. Autorytet
    Postów: 513 370

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosia88 ja jestem swiezo po wymazach wszystko jest dobrze 😊

    "Myślę, że pewna część mnie, zawsze bedzie czekała na Ciebie..."

    5 lat staran 💪
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2020, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co słychać ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2020, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale mnie tu dawno nie było. Mieliśmy trudny tydzień wyniki badań nasienia pozostawiają wiele do życzenia. Działamy niedługo wizyty u lekarza więc dostaniemy pełny obraz tego co z męża strony jest i jakie leki czy suplementy wdrożyć.
    Co myślicie, jakie profilaktyczne badania mogę ja robić? Bo nie chcę żeby się okazało że u niego się poprawi a nagle u mnie odkryje problem zwłaszcza że pewnie potrwa to trochę. Chciałabym wykluczyć jakieś choroby typu PCOS czy endometriozę. Hormony cytologia w normie wszystko.

  • .meggi. Autorytet
    Postów: 513 370

    Wysłany: 9 czerwca 2020, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lollipop jak moge zapytac jakie macie wyniki meskie?.
    U nas byly bardzo slabe, zrobiliśmy przy seminogramie dodatkowo posiew i jakas bakteria wyszla. 😯😯😯
    Czekamy na wizyte do andro zeby jakies leczenie zastosowac, ale termin dopiero na za 3 tyg 😯😯

    Co do Ciebie moze oznacz sobie krzywa cukrowa i insulinowa jesli nie mialas, albo monitorong cyklu u gina zeby zobaczyc jak owulka

    "Myślę, że pewna część mnie, zawsze bedzie czekała na Ciebie..."

    5 lat staran 💪
  • OlaNova Autorytet
    Postów: 608 760

    Wysłany: 9 czerwca 2020, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lollipop wrote:
    Ale mnie tu dawno nie było. Mieliśmy trudny tydzień wyniki badań nasienia pozostawiają wiele do życzenia. Działamy niedługo wizyty u lekarza więc dostaniemy pełny obraz tego co z męża strony jest i jakie leki czy suplementy wdrożyć.
    Co myślicie, jakie profilaktyczne badania mogę ja robić? Bo nie chcę żeby się okazało że u niego się poprawi a nagle u mnie odkryje problem zwłaszcza że pewnie potrwa to trochę. Chciałabym wykluczyć jakieś choroby typu PCOS czy endometriozę. Hormony cytologia w normie wszystko.

    Profilaktycznie? Hmm standard to jeszcze badanie drożności jajowodów, oraz TSH i AMH. I tak jak .meggi. pisała krzywa cukrowa i insulinowa oraz monitoring owulacji. Można jeszcze ew dorzucić badanie poziomu witaminy D, to też rzuca jakiś obraz, wiele osób ma ogromne niedobory.
    PCOS to lekarz stwierdza poprzez wywiad oraz obraz usg jajników, nie ma chyba badania jednoznacznie stwierdzającego PCOS, wiele kobiet nie wie, ze na to choruje. Tak samo na endometriozę, nie wiem czy jest jakieś inne badanie niż laparoskopia diagnostyczna, żeby sprawdzić czy jest endometrioza. Wiele kobiet nie wie że choruje na to, bo na usg widać dopiero jakieś totalnie zaawansowane zmiany.

    f2w33e3kj33m6p5d.png

    Ja: 30 lat On: 31 lat
    Starania od lipca 2019
    12.2019 - rozpoczęcie diagnostyki, wszystkie wyniki książkowe (niepłodność idiopatyczna)
    05.2020 - sono-HSG - jeden jajowód niedrożny
    05.2020 - pierwszy cykl stymulowany (nieudany)
    07. i 08. i 09.2020 - 3 x IUI (nieudane)

    09.2021 - 1 IVF - krótki - 11 komórek, 2 zarodki, transfer odroczony (hiperka)
    25.10.2021 - FET - blastka 4aa
    6 dpt - pierwsze w życiu II kreski 🎉
    8 dpt - bHCG: 53,2 mIU/ml i dalej beta pięknie rośnie!
    24 dpt - mamy serduszko!!! <3 <3 <3

    1 mrozaczek 4aa na zimowisku <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2020, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .meggi. wrote:
    Lollipop jak moge zapytac jakie macie wyniki meskie?.
    U nas byly bardzo slabe, zrobiliśmy przy seminogramie dodatkowo posiew i jakas bakteria wyszla. 😯😯😯
    Czekamy na wizyte do andro zeby jakies leczenie zastosowac, ale termin dopiero na za 3 tyg 😯😯

    Co do Ciebie moze oznacz sobie krzywa cukrowa i insulinowa jesli nie mialas, albo monitorong cyklu u gina zeby zobaczyc jak owulka

    Ruchliwość najgorzej bo mamy tylko 1 % w kategorii a i nic poza tym. Morfo 2 i dużo więcej martwych niż żywych. My już też umówieni na badania i mam nadzieję że da się to wyleczyć na tyle byśmy mogli zajść naturalnie. Ilość ogólnie jest wyższa niż norma, aglutynacji brak, no ale to i tak nie jest wystarczające.
    A jak u Was? Ja zamówiłam jakieś suplementy ale mamy wizytę niedługo na szczęście i wstrzymam sie z podawaniem.

    Właśnie o monitoringu myślałam ale tez sama mierze od dawna temp i mam zawsze skoki może raz nie było ale to norma dla każdej kobiety. I te AHM dla własnego spokoju. Z tarczycą u mnie ok i witaminę D też ok.
    A badanie drożności boli?

  • .meggi. Autorytet
    Postów: 513 370

    Wysłany: 9 czerwca 2020, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lollipop u nas wszystkie parametry bardzi niziutko ogolnie jakies 5 mln plemnikow przy normie 39 no i zadnych ruchliwych 😥😥😥.
    Droznosc jako tako nie boli ale takie dziwne uczucie, ale calkowicie znosne. Podobno jesli jajowody sa niedrozne kontrast czasem pozwala je udroznic i wtedy mozna to mocniej poczuc, ale u mnie na badaniu akurat były drozne i nie czulam bolu bardziej takie jakby to opisac delikatne skurcze ale naprade wporzadku. Ja mialam sonohsg w gabinecie lekarza.
    Moze zrob sobie dla pewnosci ta krzywa cukier i insulinke na czczo po godzinie i dwoch. Moze progesteron 7 dni po owulce tez sobie oznacz. Prolaktyne widze ze badalas i reszte hormonkow. AMH dobre badanie ale drogo. Hm no i sama nie wiem moze jakas cytologia?

    "Myślę, że pewna część mnie, zawsze bedzie czekała na Ciebie..."

    5 lat staran 💪
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2020, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam dzisiaj dolka bylam na wizycie okazalo.sie ze znowu owulacja po stronie gdzie nie mam jajowodu moje szanse na ciaze chyba sa juz 0.

  • .meggi. Autorytet
    Postów: 513 370

    Wysłany: 9 czerwca 2020, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosia88 w takiej sytuacji jakiej jestescie nie myslicie o in vitro?.

    OlaNova lubi tę wiadomość

    "Myślę, że pewna część mnie, zawsze bedzie czekała na Ciebie..."

    5 lat staran 💪
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2020, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myslimy ale ja juz mam watpliwosci czy cokolwiek wyprodukuje bo skoro jajniki nie chca dzialac to nawet in vitro nie pomoze ...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2020, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggi a to kiedy zaczęliście badać nasienie? Bo widzę że już 3 rok starań wasz?
    Cytologia to podstawa więc przed rozpoczęciem starań już robiona. Na początku roku miałam badane jeszcze żelazo, tsh i inne takie wszystko super wiec miałam nastawienie dobre. Jeszcze usg piersi mam do nadrobienia bo przez korona odwołali a miałam usuwanego guza jakiś czas temu. A też ogólnie myślę że warto zrobić bo niestety te najgorsze podobno nie bolą jak się rozwijają. Własnie czekam na ten 7 dpo bo miałam iść no ale mamy teraz inne wydatki na coś co wiadomo że źle już jest więc inne droższe badania poczekają jeszcze chwilkę.

‹‹ 5 6 7 8 9
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ