X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Oczekując na dwupak 🤰
Odpowiedz

Oczekując na dwupak 🤰

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2020, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .meggi. wrote:
    Chcielismy podejsc do inseminacji, ale niestety wyniki nasienia nam nie pozwolily😯 czekamy wiec na wynik posiewu, i musimy rozszerzyc diagnostyke co do meskiej przyczyny (hormony i usg wporzadku wiec stad ten posiew). U mnie tez IO lekka, ale jem mete i stosuje diete 😌
    A jaka dietke masz ? ;)

  • .meggi. Autorytet
    Postów: 513 370

    Wysłany: 31 maja 2020, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosia88 - typowo diety szczególnej nie mam, poprostu ograniczylam slodkie przekaski i napoje, jem wiecej owoców, warzyw, pije duzo wody, ograniczam takie ciezkie rzeczy, chipsy itp 😊
    I mam rowerek stacjonarny i staram sie codziennie "jezdzic" takze to na tyle 😊

    "Myślę, że pewna część mnie, zawsze bedzie czekała na Ciebie..."

    5 lat staran 💪
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2020, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggi to tak jak ja ;) wiec teraz musi sie udac z dieta i pomoca lekarska;) ❤ meggi bedziesz robic jakas liste na pierwszej stronce ;) ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2020, 19:34

  • .meggi. Autorytet
    Postów: 513 370

    Wysłany: 31 maja 2020, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosia88 lepiej sie nie nastawiac, wiesz troszke zawodów juz za nami, wiec teraz wolimy chlodniejsze podejscie 😌 oczywiscie staramy sie caly czas, szukamy przyczyn, planujemy co w razie W ale nie nastawiamy sie tak bardzo jak wczesniej😊
    A co do listy, widzialam ze niektore watki cos takiego maja, ale jakos nie ma to chyba znaczenia ( chyba ze ktos ma ochotę sie w to pobawic) 😊
    Poprostu zalozylam cos nowego, bo w miejscach gdzie dziewczyn jest sporo juz jakis czas to ciezko sie odnalesc 😊

    "Myślę, że pewna część mnie, zawsze bedzie czekała na Ciebie..."

    5 lat staran 💪
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2020, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi ciezko sie bylo odnalezc na watkach nie wiem.dlaczego mozliwe ze duzo stron czesc osob odeszla.
    Ja zawsze sobie mysle ze z kazdym cyklem podejde do tego na chlodno ale po owulacji moje hormony szaleja :D zawsze jakas nadzieja się tli a potem 🙈 sprowadza na ziemie.

  • .meggi. Autorytet
    Postów: 513 370

    Wysłany: 31 maja 2020, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosia88 to mam nadzieje ze u nas rozgoscisz sie na dobre i ze bedzie Ci tutaj dobrze. 😊 A co do staran moze akurat zabieg wniesie cos dobrego. Twoj opis w stopce - nic dodac nic ujac😊. My teraz czekamy na wynik posiewu meza, ja musze tez powtorzyc badanka, bo przez czas wirusa nie robilam, wiec chetnie zobacze czy cos sie zmienilo 😊. Mam nadzieje, ze nie bedziemy musieli siegac bo pomoc z wyzszej polki (in vitro np), ale jesli nie będzie wyjscia, coz będziemy gotowi. Póki co chcemy zrobic co w naszej mocy, zeby nie mieć sobie nic do zarzucenia 😊.

    "Myślę, że pewna część mnie, zawsze bedzie czekała na Ciebie..."

    5 lat staran 💪
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2020, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggi staram sie myslec pozytywnie bo ponoc przyciaga się pozytywne rzeczy ;) a jeszcze nie dawno mialam inne podejscie :p do zycia ;)

    OlaNova lubi tę wiadomość

  • OlaNova Autorytet
    Postów: 608 760

    Wysłany: 31 maja 2020, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .meggi. wrote:
    Zosia88 - typowo diety szczególnej nie mam, poprostu ograniczylam slodkie przekaski i napoje, jem wiecej owoców, warzyw, pije duzo wody, ograniczam takie ciezkie rzeczy, chipsy itp 😊
    I mam rowerek stacjonarny i staram sie codziennie "jezdzic" takze to na tyle 😊

    To tak jak i ja, ale mam czasami takie momenty, że nie chce mi się gotować i wjeżdża pizza, to chyba oznacza, że chyba nie jestem wystarczająco zmotywowana ;)
    Ja nie mam nic zdiagnozowanego, więc też żadnej specjalnej diety nie mam, od zeszłych wakacji zwiększyłam porcje warzyw i zmniejszyłam ilośc mięsa na korzyść strączków. Ale od ok 3 miesięcy jem więcej moreli suszonych i orzechów i moje endometrium w 12 dc z 7 mm zrobiło się 10 mm! :)
    Przy IO powinno się też stosować dietę o niskim IG, może warto zwrócić na to uwagę. Ja np. do grilla bardzo lubię sałatkę ziemniaczaną, cieszę się, że teraz jest już sezon grillowy i zamiast buły będę jeść schłodzone ziemniaki :D haha

    f2w33e3kj33m6p5d.png

    Ja: 30 lat On: 31 lat
    Starania od lipca 2019
    12.2019 - rozpoczęcie diagnostyki, wszystkie wyniki książkowe (niepłodność idiopatyczna)
    05.2020 - sono-HSG - jeden jajowód niedrożny
    05.2020 - pierwszy cykl stymulowany (nieudany)
    07. i 08. i 09.2020 - 3 x IUI (nieudane)

    09.2021 - 1 IVF - krótki - 11 komórek, 2 zarodki, transfer odroczony (hiperka)
    25.10.2021 - FET - blastka 4aa
    6 dpt - pierwsze w życiu II kreski 🎉
    8 dpt - bHCG: 53,2 mIU/ml i dalej beta pięknie rośnie!
    24 dpt - mamy serduszko!!! <3 <3 <3

    1 mrozaczek 4aa na zimowisku <3
  • .meggi. Autorytet
    Postów: 513 370

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaNova no moje male grzeszki to slodycze 🥴
    Nie obzeram sie bez opamietania, ale nie potrafie ich calkowicie wyeliminowac 🧁🧁🧁. Bo poza tym tez nie jadlam jakos niezdrowo, zawsze jadlam male porcje, ograniczylam jedynie mieso jem go mniej i smazone, wole sobie ugotowac na parze lub czasem zamiast piec na tluszczu to wole w piekarniku 😊
    Tylko te slodycze, typu czekolada lub zelki zbyt czesto mi pachna 🥴. No jeść slodycza, a pozniej tableteke na obniżenie cukru to troche to niezbyt sie laczy 😜😜😜.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca 2020, 08:52

    "Myślę, że pewna część mnie, zawsze bedzie czekała na Ciebie..."

    5 lat staran 💪
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggi a moze jakies zamienniki ? Daktyle albo sama cos upiecz ;) narazie daje rade bez slodyczy gorzej bylo odstawic mi kawe :D ale malymi kroczkami do celu ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggi a moze jakies zamienniki ? Daktyle albo sama cos upiecz ;) narazie daje rade bez slodyczy gorzej bylo odstawic mi kawe :D ale malymi kroczkami do celu ;) ja mam w szafie gorzka czekolade tylko jakby naprawde mnie podkorcilo i trzymam sie jednej zasady nie wchodz do sklepu glodna :)

  • .meggi. Autorytet
    Postów: 513 370

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosia88 co do zdrowszej wersji lubie te slodycze BeBrav Chodakowskiej z rossmanka 😜

    "Myślę, że pewna część mnie, zawsze bedzie czekała na Ciebie..."

    5 lat staran 💪
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggi tez super ja czasami jem od Anny Lewandowskiej ale sporadycznie oszukuje organizm ;)

  • OlaNova Autorytet
    Postów: 608 760

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaNova wrote:
    (...) Ale od ok 3 miesięcy jem więcej moreli suszonych i orzechów i moje endometrium w 12 dc z 7 mm zrobiło się 10 mm! :) (...)

    Zacytuję samą siebie, bo byłam dziś na monitoringu (11 dc) i endometrium 5 mm. Tak małego NIGDY nie miałam 😣 a miesiąc temu było 10 mm. Nie wiem co się zmieniło... :/
    może to, że od tamtej pory miałam duży stres w pracy i przez to też dieta mi się posypała na jakiś tydzień, ale co to ma być, że kilkumiesięczne wysiłki mogę zaprzepaścić w jeden tydzień... nie zgadzam się na takie coś! protestuję...!
    Dziś mam 3 piękne pęcherzyki na lewym jajniku (prawy jajowód prawdopodobnie niedrożny) i jutro zastrzyk na pęknięcie i mamy działać naturalnie. Fajnie, ale to endometrium mnie podkur*iło.

    f2w33e3kj33m6p5d.png

    Ja: 30 lat On: 31 lat
    Starania od lipca 2019
    12.2019 - rozpoczęcie diagnostyki, wszystkie wyniki książkowe (niepłodność idiopatyczna)
    05.2020 - sono-HSG - jeden jajowód niedrożny
    05.2020 - pierwszy cykl stymulowany (nieudany)
    07. i 08. i 09.2020 - 3 x IUI (nieudane)

    09.2021 - 1 IVF - krótki - 11 komórek, 2 zarodki, transfer odroczony (hiperka)
    25.10.2021 - FET - blastka 4aa
    6 dpt - pierwsze w życiu II kreski 🎉
    8 dpt - bHCG: 53,2 mIU/ml i dalej beta pięknie rośnie!
    24 dpt - mamy serduszko!!! <3 <3 <3

    1 mrozaczek 4aa na zimowisku <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaNova to dobry zwiastun dzialajcie i za 2 tyg 🤰

    OlaNova lubi tę wiadomość

  • .meggi. Autorytet
    Postów: 513 370

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaNova bo Ty masz stymulacje tak? Podobno niektore leki na stymulacje wpływają wlasnie na endometrium, wiec pewnie dlatego troszke slabsze😑. Ale jakies tragiczne tez nie jest😯. Ale no z trzech jajeczek to musi byc cos pozytywnego 😜😜

    OlaNova lubi tę wiadomość

    "Myślę, że pewna część mnie, zawsze bedzie czekała na Ciebie..."

    5 lat staran 💪
  • Natka95 Autorytet
    Postów: 2392 3592

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę, dziewczyny ja chyba doła załapałam.

    Każda laska ostatnio jaką obserwuje na insta ogłasza ciążę. 3 dziecko, 4 dziecko, kolejna 4 dziecko.. i to od złotego strzału 🙉 i tak sobie człowiek myśli kurr czemu ze mną musi być coś nie tak, że nawet 1 zrobić nie mogę 🤯 jasna sprawa, że super i życzę im jak najlepiej, ale z drugiej strony jakoś tak smutno :(

    08.2020 👼
    17.07.2021 👦
    22.09.2023 👧
    age.png
    age.png
  • mariposa89 Znajoma
    Postów: 19 5

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka95 wrote:
    Kurczę, dziewczyny ja chyba doła załapałam.

    Każda laska ostatnio jaką obserwuje na insta ogłasza ciążę. 3 dziecko, 4 dziecko, kolejna 4 dziecko.. i to od złotego strzału 🙉 i tak sobie człowiek myśli kurr czemu ze mną musi być coś nie tak, że nawet 1 zrobić nie mogę 🤯 jasna sprawa, że super i życzę im jak najlepiej, ale z drugiej strony jakoś tak smutno :(

    Ja mam dokladnie tak samo☹️ ale musimy przepedzac zle mysli bo to nam nie pomaga! To mi mowi nawet kazdy ginekolog😅 u mnie dzisiaj z kolei nadal bez owulacji a miala byc wczoraj wg kalendarzyka i wg usg tez tak wypadalo mnie wiecej..a tu nawet sluzu plodnego za bardzo nie widac, wiec tez mnie smutki zlapaly ze kolejny cykl na straty. Ale przepedzam zle mysli caly czas! 😉 choc rozumiem bo jak patrze na kolezanki co chwile gdzies wrzucajace zdjecia z bobasami, w rodzinie tez ciaze to serce sciska...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka95 wrote:
    Kurczę, dziewczyny ja chyba doła załapałam.

    Każda laska ostatnio jaką obserwuje na insta ogłasza ciążę. 3 dziecko, 4 dziecko, kolejna 4 dziecko.. i to od złotego strzału 🙉 i tak sobie człowiek myśli kurr czemu ze mną musi być coś nie tak, że nawet 1 zrobić nie mogę 🤯 jasna sprawa, że super i życzę im jak najlepiej, ale z drugiej strony jakoś tak smutno :(


    Może warto zrobić porządki w kontach na mediach społecznościowych ? Wszystkie wiemy zwłaszcza jak nie ma się żadnego dziecka i nie znasz tego szczęścia ze ciężko się w pełni cieszyć czyimś i że to w środku gdzieś boli. Ale mamy wpływ na to co obserwujemy, ja ostatnio robię detox od tego i po prostu mijam te konta. Szczerze? Przestałam ostatnio wgl myśleć o „staraniach”. Takiego miesiąca nie miałam jeszcze i czuje się dużo lepiej. Pierwszy raz w głowie nie układam planów i nie liczę dni. Nie nastawiam się na ten miesiąc bo mam trochę stresu znów innego i robimy badania.
    A ostatnio najgorzej bo i dzień matki i dzień dziecka dziś, wiec wszystkie wiemy czym to grozi jak się odwiedza media społecznościowe

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedyś i my będziemy w tej grupie wrzucających te zdjęcia. Przyjdzie czas na nas 🍀

    mariposa89, Natka95, .meggi., Sane lubią tę wiadomość

‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ